Qoltec DragonEye 1212B

Nie jest to konstrukcja wybitna, i chociaż tania to brak możliwości zamontowania większych płyt głównych ATX jak i konieczność dokupienia wentylatorów z pewnością nie zachęcają.

Nie jest to konstrukcja wybitna, i chociaż tania to brak możliwości zamontowania większych płyt głównych ATX jak i konieczność dokupienia wentylatorów z pewnością nie zachęcają.

Informacje: nTec, http://www.qoltec.pl

Cena: 115 zł

Tel. (32) 2311682

Kliknij, aby powiększyćJedna z najmniejszych obudów Middle Tower (wymiary (wys./szer/gł.): 41,5x18x43 cm). Mieści większy zasilacz Cooler Master RS-A00-ESBA o długości 18 cm jednak do większych płyt głównych jest zbyt mała i nie mieści testowej płyty głównej ASUSA Maximus Extreme o wymiarach 30,5x26,9 cm. W środku to standardowa konstrukcja zbudowana z niezbyt grubej blachy stalowej o jako takiej sztywności. Plusem jest umieszczenie twardych dysków poprzecznie do osi obudowy, dzięki temu mamy do nich wygodny dostęp, do minusów należy zaliczyć możliwość zamontowania tylko dwóch twardych dysków.

Zobacz również:

W obudowie brak jest jakichkolwiek wentylatorów, które musimy dokupić we własnym zakresie. Zresztą zbytnio się nie wykosztujemy, bo obudowa ma tylko dwa gniazda na wentylatory 92x92 mm – standardowo po jednym z przodu i tyłu, oraz większe 120x120 mm umiejscowiony w panelu bocznym (schładza twarde dyski), w którym zamontowano również specjalny plastykowy komin, wspomagający schładzanie procesora. Całość po zamontowaniu dodatkowych wentylatorów powinna dobrze schładzać komponenty komputera.

Kliknij, aby powiększyćTwarde dyski montujemy w szynach przykręcając do nich najpierw specjalne śrubki, które pełnią rolę prowadnic. Nie są one zabezpieczone gumowymi podkładkami tak, aby nie przenosiły drgań na obudowę. Napędy optyczne i karty rozszerzeń przykręcamy za pomocą śrubek.

Zalety

  • Niska cena

Wady

  • Nie mieści większych płyt głównych
  • Miejsce tylko ona dwa dodatkowe twarde dyski
  • Brak dodatkowych wentylatorów