Witryny na każdą okazję

Jedno zadanie, jedna witryna, jedno rozwiązanie. Właśnie to są internetowe strony na każdą okazję. Witryny, które wykonują jedno określone zadanie, za to doskonale i bezpłatnie.

Jedno zadanie, jedna witryna, jedno rozwiązanie. Właśnie to są internetowe strony na każdą okazję. Witryny, które wykonują jedno określone zadanie, za to doskonale i bezpłatnie.

Witryny wykonujące za internautę jedno określone zadanie mają wiele zalet. Są bardzo dobrze skonfigurowane i zawsze zaktualizowane. Przeważnie obsługą i konserwacją takiej strony zajmuje się cała ekipa. Oprócz tego witryny te są dostępne z poziomu każdego komputera, który ma dostęp do Internetu.

Zobacz również:

Oto przykłady. Użytkownik, który korzysta z notatnika online, ma dostęp do swoich zapisków zarówno w biurze, jak i w domu. Również wymiana plików daje się zrealizować znacznie łatwiej za pośrednictwem witryny internetowej zamiast poprzez nagrywanie płyt CD/DVD. A gdy zechcesz nieco poprawić zrobione przed chwilą zdjęcia z urlopu i wysłać je znajomym, możesz to zrobić z poziomu każdego komputera – pod warunkiem, że znasz dobry serwis fotoretuszerski w Internecie.

Poniżej zamieszczamy zestawienie kilkunastu, naszym zdaniem, najlepszych witryn na każdą okazję. Wszystkie z nich są bezpłatne – przynajmniej w podstawowej wersji.

1. Bezpieczeństwo

Skaner antywirusowy – Infectedornot

Serwis Infectedornot oferuje Panda Security. Przeczesze on twój system w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju szkodników. Usługa rejestruje znalezionych intruzów i ich zachowanie. Na podstawie tych informacji powstała z czasem ogromna baza. Dzięki niej serwis Infectedornot potrafi w niektórych wypadkach wykryć złośliwy kod szybciej niż narzędzia korzystające z baz sygnatur. W wersji bezpłatnej Infectedornot usuwa szkodliwy kod, lecz nie likwiduje modułów reklamowych (wyświetla tylko odnalezione moduły tego typu).

Serwis InfectedOrNot przebada twój system, wykryje wszystkie szkodniki i usunie je.Kliknij, aby powiększyćSerwis InfectedOrNot przebada twój system, wykryje wszystkie szkodniki i usunie je.

Witryna: http://www.infectedornot.com

2. Poczta elektroniczna

Skrzynka jednorazowego użytku – 10minutemail

Szkodliwy kod, niechciana poczta i wiadomości usiłujące wyłudzić poufne dane – wszystko to trafia do twojej skrzynki pocztowej. I jest tego coraz więcej, im częściej zdradzasz swój adres mailowy. Witryna 10minutemail zapewni ci tymczasowy adres pocztowy, który możesz używać wtedy, gdy nie chcesz podawać swojego właściwego adresu, np. w celu zarejestrowania jakiegoś programu. Obsługa serwisu jest zadziwiająco prosta. Jednym kliknięciem myszy utworzysz wiadomość jednorazowego użytku, drugim zaś umieścisz ją w schowku. Witryna wyświetla automatycznie korespondencję nadchodzącą na tymczasowy adres. W razie potrzeby możesz wydłużyć domyślny czas dziesięciu minut, po upływie którego skrzynka przestaje działać.

Ta witryna zapewni ci adres pocztowy do jednorazowego użytku. Okaże się to przydatne np. przy rejestrowaniu aplikacji.Kliknij, aby powiększyćTa witryna zapewni ci adres pocztowy do jednorazowego użytku. Okaże się to przydatne np. przy rejestrowaniu aplikacji.

Witryna: http://www.10minutemail.com

3. Archiwizacja

Gigabajty bezpłatnej pamięci – Xdrive

Pamięć dyskową do syta znajdziesz w witrynie Xdrive. Na jednym koncie użytkownika możesz zgromadzić bezpłatnie aż 5 GB danych. Serwis jest dostępny tylko w języku angielskim, jednak mimo to obsługa nie powinna sprawić ci żadnych problemów. Jedynym słabym punktem jest udostępnianie swoich zasobów znajomym. Aby mogli korzystać z twoich danych, muszą być również zarejestrowani w Xdrive. Za około 10 dolarów miesięcznie bądź 100 dolarów rocznie zwiększysz obszar dostępnej pamięci z 5 do 50 GB.

Witryna: http://www.xdrive.com

4. Archiwizacja

Łatwe współdzielenie – Divshare

Również ten serwis zapewnia 5 GB bezpłatnej pamięci dyskowej. Dzięki obsłudze funkcji przeciągnij i upuść, a także możliwości udostępniania plików osobom niezarejestrowanym w Divshare poprzez podanie ich adresu mailowego serwis ten okazuje się bardzo wygodny w użytkowaniu. Niestety, nie dopuszcza wgrywania plików wykonywalnych.

Witryna: http://www.divshare.com

5. Konwertowanie

Wyodrębnianie muzyki z Youtube’a – Vidtomp3

W witrynie Youtube i innych serwisach przechowujących krótkie filmy znajdziesz mnóstwo wideoklipów. Za pomocą angielskojęzycznego Vidtomp3 przechwycisz ścieżkę dźwiękową z dowolnego klipa, aby zapisać ją w postaci pliku MP3 na twardym dysku swojego komputera.

Witryna: http://www.vidtomp3.com