EIZO FlexScan S2031W

Monitor japońskiego EIZO to model wyposażony w 20-calową, panoramiczną matrycę LCD S-PVA o rozdzielczości 1680x1050 pikseli.

Monitor japońskiego EIZO to model wyposażony w 20-calową, panoramiczną matrycę LCD S-PVA o rozdzielczości 1680x1050 pikseli.

EIZO FlexScan S2031W

Informacje http://www.eizo.pl Cena 1770 zł

Szerokie kąty widzenia to 178 stopni w obu płaszczyznach. Jak dowiodły nasze testy obraz praktycznie się nie zmienia, nawet jeśli spojrzeć na niego mocno z boku. Stylistyką nie odbiega od innych produktów tego producenta, panel jest solidnie wykonany lecz ma wygląd raczej "profesjonalny", nie przyciągnie wzroku obłą formą czy srebrnym kolorem obudowy.

Zobacz również:

EIZO FlexScan S2031WKliknij, aby powiększyćEIZO FlexScan S2031WNajnowszy monitor EIZO to drugi w historii japońskiej firmy model przygotowany z myślą o Monitor japońskiego EIZO to model wyposażony w 20-calową, panoramiczną matrycę LCD S-PVA o rozdzielczości 1680x1050 pikseli. Szerokie kąty widzenia to 178 stopni w obu płaszczyznach. Jak dowiodły nasze testy obraz praktycznie się nie zmienia, nawet jeśli spojrzeć na niego mocno z boku. Stylistyką nie odbiega od innych produktów tego producenta, panel jest solidnie wykonany lecz ma wygląd raczej "profesjonalny", nie przyciągnie wzroku obłą formą czy srebrnym kolorem obudowy. 10-bitowa tabela barw zaszyta w elektronice monitora pozwala na operowanie ponad miliardem odcieni, z których 16,7 miliona może być wyświetlanych jednocześnie. Wyposażenie modelu obejmuje wejście analogowe VGA, koncentrator 3 portów USB 2.0 (jeden z nich służy do połączenia monitora z pecetem i dokonywania regulacji wyświetlacza z poziomu systemu operacyjnego) oraz wejście cyfrowo-analogowe DVI-I. Co istotne na wejściu DVI możemy odbierać sygnał wideo zabezpieczony protokołem HDCP (tak więc unikamy w Viście niespodzianek w postaci zmniejszenia rozdzielczości filmów HD lub nie wyświetlenia ich w ogóle). Są także wbudowane głośniki.

Automatyczna jasność

Przydatnym elementem wyposażenia jest czujnik oświetlenia zewnętrznego (na potrzeby pomiarów testowych go wyłączaliśmy), który pozwala na automatyczną regulację intensywności podświetlenia matrycy (jaśniejsza w dzień, ciemniejsza w nocy, itp). Panel można ustawić zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej (funkcja Pivot). Zaletą monitora jest ergonomiczna podstawa pozwalająca na obracanie ekranu na boki oraz regulację wysokości jego położenia. Deklarowany przez EIZO maksymalny współczynnik kontrastu ma wynosić 900:1, natomiast maksymalna jasność to 300 cd/m2. Po wyjęciu monitora z pudła i podłączeniu go do komputera możemy liczyć na kontrast na poziomie 660:1, natomiast jasność jest bardzo wysoka i wynosi nawet więcej niż deklaruje producent - aż 344 cd/m2. Monitor w większości predefiniowanych trybów (Movie, Sport, itp) skalibrowany jest w miarę poprawnie. Zaletą jest z pewnością wysoki kontrast, bogate wyposażenie, wygodna obsługa i długa 5-letnia gwarancja. Na wyróżnienie zasługuje także wzorowa równomierność podświetlania ekranu.

Zalety:

  • wzorowe podświetlenie matrycy
  • DVI z HDCP
  • szerokie kąty widzenia
  • dobra gwarancja

Wady:

  • stosunkowo kosztowny