UWAGA: Windows 7 - już za darmo do pobrania!

Microsoft udostępnił do pobrania najnowszy system operacyjny Windows 7 beta 1. Niestety, chwilowo serwery dystrybuujące klucze są dosyć mocno obciążone.

Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009Windows 7 można pobrać z witryny Microsoftu. Wystarczy wybrać wersję (32- bądź 64-bitową) i język - i rozpocząć pobieranie!

Kompilacja (build) to 7000.0.081212-1400 - czyli pochodząca z 12 grudnia 2008 roku, a nie 7012, jak głosiły niedawne plotki. Można się jednak spodziewać, że w laboratoriach Microsoftu obecny jest już build nowszy, prawdopodobnie pochodzący z początku stycznia.

Plik ISO dla wersji 32-bitowej ma 2,43 GB, dla wersji 64-bitowej - 3,15 GB. Po instalacji systemu należy bezwzględnie zainstalować poprawkę KB961367.

Aktualizacja: 10 stycznia 2009 08:35
Ze względu na obciążenie infrastruktury, strony pozwalające na pobranie Windows 7 zostały podmienione na takie, które informują o udostępnieniu bety Windows 7 "wkrótce". Nie wiadomo, kiedy akcja ruszy ponownie.

Jak jednak donoszą nam od wczoraj czytelnicy, nawet gdy w witrynie pojawiał się komunikat "Server too busy", działały bezpośrednie odsyłacze do plików ISO.

Wobec dużego zapotrzebowania postanowiliśmy je zamieścić. Oto one:
- Windows 7 beta 1 (build/kompilacja 7000) x32
- Windows 7 beta 1 (build/kompilacja 7000) x64


Podczas pobierania należy zwrócić uwagę, że ten drugi różni się jedynie dodatkowym "X" w nazwie. Należy również pamiętać, że bezpośredni dostęp do plików może zostać zablokowany przez Microsoft.

46 komentarze

Dodaj swój

~ZZzklIrdfGDk

29-09-2011 03:08

Alright alirhgt alright that''s exactly what I needed!

~ZZzklIrdfGDk

29-09-2011 03:07

Alright alirhgt alright that''s exactly what I needed!

~ZZzklIrdfGDk

29-09-2011 03:06

Alright alirhgt alright that''s exactly what I needed!

~tDHEiBfdZuNfjq

26-09-2011 20:51

It''s great to read something that''s both enjoyable and provides pargmaitsdc solutions.

~tDHEiBfdZuNfjq

26-09-2011 20:50

It''s great to read something that''s both enjoyable and provides pargmaitsdc solutions.

nick...

01-07-2011 19:47

macho77 ahahaha

nick...

10-02-2011 10:23

prosze o link do windows 7 bo nie moge nigdzie znalezc i wysłac mi na mail,,,macho77@o2.pl

nick...

10-02-2011 10:22

moze ktos przesłac mi link do windows 7 bo szukam i nie moge go znalezdz prosze was

~paweło

05-12-2009 22:12

daj link

~Gość

06-03-2009 19:58

czy ktoś mógłby przesłać windows 7 bo mam kod ale nie mam programu .

1144xmenn

07-02-2009 20:44

przełomem to 7 będzie ... ale w moduły szpiegujące

szympans

19-01-2009 22:06

7 jest do kitu to guwienko!!!

shelby

19-01-2009 16:33

ściągnąłem windows 7, zainstalowałem na płytkę ale nie chce ruszyć z płytki podczas uruchomiania kompa, w biosie ustawiłem żeby najpierw z płyty czytało, ale nie chce i nie mogę go zainstalować :(. Może ktoś wie o co chodzi, kontakt pod adresem e-mail: shelby32@wp.pl

krones82

18-01-2009 22:43

czym Wy się wszyscy podniecacie, przecież to beta jest. Śmieszą mnie wypowiedzi typu "nie mogę karty sieciowej zainstalować...". To jest wersja niedopracowana a każdy ma oczekiwania względem niej jakby to była wersja finalna. O ile wiem, to i tak ta wersja ma działać tylko kilka miesięcy.Fajna reklama microsoftu i jej nowego systemu...

karol

15-01-2009 22:49

serwery przeciążone fajnie, a wystarczyło wpuścić to na torrenta - no ale gdyby mózg świecił nie chodziłby piechotą.

shreQ

15-01-2009 20:21

nie wiem czy tylko windows jest do gry, ja mam MAC`a Pro na systemie MAC OS X i giereczki śmigają że aż miło, zresztą tak jak i system, nic nie muli, nie wiesza, nie zacina. Najlepszy system jaki znam, jak dla mnie oczywiście.

arti

15-01-2009 16:22

XP jest najlepszy po prostu dobry vista jest skomplikowany a Windows 7 jest miszczowski

Bartek

15-01-2009 08:51

Pierwsze wrażenia pozytywne. Instalacja ok 30 min. Delikatny problem ze sterownikiem a właściwie z działaniem kary dźwiękowej. Szybszy od XP przy sprzęcie ocenionym na 3.0, jeżeli chodzi o porównanie z VISTĄ, to jest to miłe zaskoczenie. Vista na dużo lepszym sprzęcie chodzi tak sobie. I co zauważyłem bardzo szybki się ładuje i nie "miącha" dyskiem non stop i bez sensu jak Vista.

Bigamista

13-01-2009 14:50

Dobrze że w końcu wypuścili ją do netu... Bo jak była na torrentach to nie chciałem ściągać – bo złodziejem nie jestem. A teraz można ją legalnie pobrać i dobrze – przetestuje. Najśmieszniejsze jest to że teraz połowa osób które sobie siódemkę zainstalowały, moją pierwszy raz w życiu oryginalny system :D

book

13-01-2009 08:33

"Page Not Found We''re sorry, but the page you requested could not be found. Please check your typing and try again, or use the search options on this page." To chyba tyle z download :)

Gunther

12-01-2009 17:07

Po ściągnięciu stu kilkudziesięciu mega zatrzymuje się, bez możliwości wznowienia. A chciałem zwirtualizować.

BB

12-01-2009 12:19

coś ci sie pomylilo ztym 6.1 w obecnej chwili jest 7.0 a apropo to sie jedzie pokolei coraz wyzej z numeracją bo ci mieli niby finalną wersję dac 8 ?? cze nie lepiej 7.xxx

beck23

12-01-2009 10:29

heh ja juz zainstalowalem 7 i zajmuje okol 7.25gb wersja 32bit teraz zasysam wersje 64bit i mam pelny zakres (1000kb/s)

ksysiu16

11-01-2009 14:11

Ściągajcie przez Explorera idzie bez problemów (max speed).

agh

11-01-2009 13:04

@Lerhond - a gdzie romek mówił o Win 3.11? Chyba, że masz skojarzenia typu Ubuntu = Win 3.1. Ale to oznacza, że nie znasz żadnego z tych systemów...

ffrrqwer

11-01-2009 12:40

Po raz kolejny próbuję flashgetem od was pobrać i po kilkudziesięciu/kilkuset megabajtach przerywa a nie mogę wnowić :( A jak zaczynam noy transfer to zasuwa aż miło... do czasu. Dlaczego nie mogę wznowić ?

ffrrqwer

11-01-2009 12:35

Po raz kolejny próbuję flashgetem od was pobrać i po kilkudziesięciu/kilkuset megabajtach przerywa a nie mogę wnowić :( A jak zaczynam noy transfer to zasuwa aż miło... do czasu. Dlaczego nie mogę wznowić ?

Lerhond

11-01-2009 09:59

romek, czy myślisz, że WIndows 3.11. jest lepszy od Visty? :D

wojtek

11-01-2009 00:26

Działa znowu strona Microsoftu od pobierania ;)

winhelp

10-01-2009 17:41

Mi się wydaje, że to część kampanii "I''m PC/Mac/Linux" - Microsoft jako pierwszy ma rybkę - Mac w następnym swoim systemie umieści tonącego robaka, a wszyscy użytkownicy Linuxa będą mieli interaktywny gadżet jak rybka zjada robaka, a pingwin pożera rybkę...

romek

10-01-2009 12:02

widze że kampania nowego windowsa nabiera tempa. nawet idg sie włączyło i z dobrego serca udostępnia swoje serwery.. wszystko juz wiem. na mnie to już nie działa. poznałem alternatywę (ubuntu) i po 3 dniach doszedłem do wniosku, że windows to skomplikowany syf. tak, skomplikowany, bo gdy pozna się obsługę linuksa, to jest prosto jak nie wiem co, i jak mam coś teraz zrobić na windowsie to się gubię, wszystko jest tak pochowane, żebyś tego nie znalazł. w gnome wszystko jest logiczniejsze. ale żeby dojść do takiego wniosku to trzeba poznać oba systemy. 100% ludzi którym zainstalowałem ubuntu po kilku dniach mówi, że ubuntu jest łatwiejsze w obsłudze od windowsa xp, o viście nie mówiąc

bb

10-01-2009 11:19

NO ! brawo dla pcworld i idg ;>

~Gość

10-01-2009 10:10

Kiedy Microsoft nauczy się korzystać z torrentów? Nie byłoby takich problemów.

Momus

10-01-2009 01:48

Mam już numerek do wersji 64bitowej, w końcu te serwery ruszyły, ale nie można ściągnąć jeszcze obrazu

s0d

09-01-2009 22:34

^ poszukaj sterow tej sieciowki dla visty. powinny dzialac na win7

Uszaty

09-01-2009 21:40

Windows® 7 Beta coming soon! Teraz to się wświetla jak wiejdzie się na TEchNet.

Pablo

09-01-2009 21:38

Romek nie podniecaj się aż tak siódemką, bo Windows 7 to tylko co najwyżej dobrze podrasowana Vista. Zresztą sama linia tych systemów mówi sama za siebie: Windows Vista 6.0 Windows Seven 6.1 Czyli Windows 7 nie bedzie raczej też wielkim przełomem.

ma

09-01-2009 21:23

U mnie wrażenia całkiem fajne, na sprzęcie ocenionym na 3.2 chodzi lepiej niż XP, łysy zajmuje 400 MB ramu, więc nie ma tragedi. Jest tylko jeden mały feler, za cholerę nie mogę zainstalować karty sieciowej z mojego abita NF7 :/ (chipset nForce2), jakby ktoś miał jakieś propozycje jak to zrobić,niech śmiało pisze

Momus

09-01-2009 20:44

Też dostałem ten komunikat (o dziwo strony ładowały się lepiej po IE), no ale "Error" Czyli jak to mówią "Pupa"

Momus

09-01-2009 20:08

Serwer cały dzień "is busy", ehhh, ale co ważniejsze, gdzie dostać ten numerek, wiem że dostanie go tylko 2,5mln osób, ale może się załapię jeszcze

romek

09-01-2009 19:18

17,5 GB ??? wow, zajebisty system. czy microsoft dalej sie upiera, że vista to przełom? :D u mnie ubuntu zajmuje 5 GB, ale mam zainstalowane mase programów i kilka większych gier. ubuntu zaraz po instalacji (z masą programów domyślnie zainstalowanych) zajmuje chyba ze 3 GB. tylko totalny laik myśli, że im system więcej zajmuje i im większe ma wymagania sprzętowe, tym jest lepszy. jest dokładnie na odwrót. windows 7 to będzie (może..) to czym powinna być vista. jak dla mnie trochę za późno, nie będzie mnie więcej ta firma w idiote robić. coraz więcej znajomych przechodzi na linuksa, przy windzie zostają tylko gracze

zoska

09-01-2009 19:06

vista mi zajmuje (folder windows) około 17,5 gigabajta (po kilku miesiącach użytkowania). ciekawe jak szybko rozrasta się windows 7.

bb

09-01-2009 18:52

jak nie mzoesz ssac z microsoftu, to mzoesz mi possac orzeszka

mcfabian

09-01-2009 18:42

mi zajmuje na VirtualBoxe 5,22 GB z tym 7 to jakas sciema (mam wersje 32 bity)

denaturator

09-01-2009 18:27

Server is too busy to se possałem,...

DARE