Jak zapisywać witryny internetowe w formacie PDF? (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari, Opera)

Zapisywanie witryn internetowych na dysku lokalnym nie jest wcale takie łatwe. W wielu wypadkach wersja offline wygląda zupełnie inaczej niż oryginał. Idealnym formatem do tego celu zdaje się PDF, jednak większość narzędzi przeznaczonych do tego typu zadań jest dość droga. Jak rozwiązać ten problem?

Chcąc zapisywać strony internetowe w formacie PDF nie musisz wcale kupować oprogramowania PDF, ani niczego instalować w swoim systemie. Pod adresem www.pdfdownload.org znajdziesz serwis internetowy, który w ramach reklamy swoich produktów bezpłatnie konwertuje witryny na format PDF. Wystarczy przywołać ten adres lub kliknąć odnośnik Convert Web pages to PDF. Następnie wpisz adres żądanej witryny w polu URL i swój adres w polu Email.

Znacznie wygodniej jest jednak korzystanie z powyższego serwisu za pomocą dodatku do przeglądarki internetowej lub za pomocą skryptozakładki.

Zobacz również:

Internet Explorer. Kliknij pole Get PDF Download for Internet Explorer 7 & 8, a następnie kliknij przycisk Add to Internet Explorer. Następnie zrestartuj przeglądarkę internetową. Od tej pory w menu podręcznym każdej witryny (przywołuje je się kliknięciem prawego przycisku myszy) znajdzie się nowe polecenie Save Page As PDF. Gdy je wskażesz, Internet Explorer wyślę bieżącą stronę do wspomnianego powyżej serwisu. Zależnie od obciążenia serwera przetwarzanie danych może zająć kilka minut. Gdy upora się z przygotowaniem dokumentu PDF, zaoferuje możliwość pobrania go lub obejrzenia w oknie przeglądarki.

Firefox. Najpierw kliknij pole Get PDF Download for Firefox 2 & 3, Flock 1 & 2, a następnie kliknij przycisk Add to Firefox. Potwierdź przyciskiem Zainstaluj, a następnie przyciskiem Uruchom ponownie program Firefox. W menu podręcznym witryn, a także w menu Plik znajdziesz polecenie Zapisz stronę jako PDF. Również to polecenie wysyła bieżącą stronę do serwisu www.pdfdownload.org, skąd po upływie kilku minut możesz odebrać gotowy dokument PDF. Usługę można także przywoływać za pomocą nowego przycisku Konwertuj stronę do PDF i miniaturowego menu, które znajdują się tuż obok paska wyszukiwarek w górnym prawym narożniku okna.

Chrome, Safari, Opera. We wszystkich innych przeglądarkach, do których nie ma specjalnego dodatku, można użyć skryptozakładki. Po przywołaniu strony www.pdfdownload.org kliknij pole Bookmarklet. Następnie kliknij pole Save page as PDF i - przytrzymując naciśnięty lewy przycisk myszy - przeciągnij go na pasek zakładek w oknie przeglądarki internetowej.

7 komentarze

Dodaj komentarz

~asas sasas

11-03-2015 19:01

Chrome klikasz Ctrl + P i jedziesz

superstar89

10-10-2012 19:20

Nie działa na stronach z biletami nie można wydrukować!!!!!!!

ekspert

15-09-2009 22:26

dużo lepszy jest PDFcreator, wcześniej używałem doPDF i np w AutoCAD wychodziły błędy na rysunkach, z PDFcreator jest duzo lepiej, ma lepsze ustawienia

Dziadek

15-09-2009 16:39

Dokładnie to samo robi bezpałtny program doPDF, ale od razu, bez czekania, emaili itp. Polecam go.

indian

15-09-2009 12:05

w SWOIM systemie nie muszę. Czasami jednak korzystam z systemu Microsoftu i taka opcja jak wydruk ze strony do pdf jako usługa online jest bardzo przydatna... szkoda, że wiąże się z koniecznością podania e-mail :P

KOMPAN

15-09-2009 07:37

Program Bullzip PDF Printer załatwia wszystko, po co sobie tak komplikować życie?

~Gość

15-09-2009 07:24

A program do PDF by nie starczył?