Programy do automatycznej aktualizacji sterowników

Najnowsze sterowniki

Dzięki narzędziom do aktualizacji sterowników nie musisz tracić czasu na wyszukiwanie ich w Internecie i instalację. Po wymianie urządzenia w komputerze lub ponownej instalacji systemu programy te potrafią automatycznie wykryć zmiany i zaproponować odpowiedni sterownik. Warto więc przyjrzeć się bliżej ich możliwościom.

DriverMax 5.31

Interfejs programu DriverMax jest przejrzysty i dopracowany, poradzi sobie z nim każdy użytkownik.Kliknij, aby powiększyćInterfejs programu DriverMax jest przejrzysty i dopracowany, poradzi sobie z nim każdy użytkownik. Narzędzie umożliwia sprawdzenie wersji zainstalowanych sterowników i porównanie jej z najnowszą. W edycji bezpłatnej możliwe jest pobranie dwóch sterowników dziennie ze strony producenta programu, natomiast wersja pełna (około 100 zł na rok) robi to automatycznie. Program ma funkcję identyfikacji nieznanych urządzeń.

Zobacz również:



Potrafi również wykonać kopię zapasową plików sterowników w formacie ZIP. Wszystko odbywa się za pomocą prostych w obsłudze kreatorów. Darmowa wersja programu wymaga rejestracji. Obsługuje Windows 7, Vistę i XP.

PC Pitstop Driver Alert 2

Bezpłatna wersja aplikacji pozwala na skanowanie systemu i sprawdzanie wersji sterowników. W wersji płatnej (opłata wynosi 30 dolarów rocznie na pięć komputerów) program umożliwia kontrolowanie przez centralny panel sterowania stanu sterowników w komputerach i ich zainstalowanie jednym kliknięciem. Driver Alert ma dopracowany interfejs graficzny, ale nie obsługuje polskich liter w nazwie użytkownika. Testowana wersja błędnie wyświetlała też niektóre elementy interfejsu. Podsumowując - spora przewaga formy nad treścią.

DriverGuide DriverScan 0.0.41

DriverScan przy nieaktualnych sterownikach wyświetla przycisk Pobierz. Niestety, aktualizacja jest płatna.Kliknij, aby powiększyćDriverScan przy nieaktualnych sterownikach wyświetla przycisk Pobierz. Niestety, aktualizacja jest płatna.DriverScan ma interfejs ze zwykłymi przyciskami i nie jest przeładowany grafiką. W przeciwieństwie do pozostałych aplikacji, jeśli nie rozpoznaje jakiegoś urządzenia, daje o tym znać, wyświetlając na liście znak zapytania. Jeśli natomiast uzna, że sterownik jest aktualny, dodaje adnotację "według informacji w naszej bazie". W rzeczywistości jednak, nie ma gwarancji, że dany sterownik jest aktualny.

Podobnie jak u konkurencji, nie ma możliwości pobrania sterowników za darmo. Dostęp do bazy przez rok kosztuje 15 dolarów, a więc o połowę mniej niż wynosi średnia cena. Skrytykować należy chwyt marketingowy, polegający na wyświetleniu na stronie internetowej zegara odliczającego 5 minut do końca trwania promocji. Po tym czasie specjalna oferta rzekomo przestaje obowiązywać. Tak naprawdę nic się nie dzieje.

RadarSync 2009.2

Program jest oferowany w wersji bezpłatnej okrojonej i pełnej. Za darmo umożliwi ci skanowanie systemu i wyświetli jego wyniki. Nie ma ograniczenia liczby wykonanych skanów. W testowej konfiguracji wykrył 42 składniki, z których 23 wymagały aktualizacji (13 sterowników i 10 programów). W wynikach dostępna jest informacja o zainstalowanej wersji składnika i najnowszej dostępnej. Pozwala to bez trudu odszukać w Internecie wybrane aktualizacje na własną rękę. Ich automatyczne pobieranie i instalowanie jest możliwe w wersji płatnej programu. Licencja na rok kosztuje 30 dolarów.

Edycja bezpłatna pozwala na wykonanie backupu składników systemu i zapisanie go na koncie na stronie WWW programu po rejestracji. Ciekawą właściwością programu jest to, że wykrywa sam siebie (wersję 1.2) i informuje, że jest nieaktualny. Po pobraniu najnowszej wersji ze strony producenta (oznaczonej jako 2.0) i zainstalowaniu jej okazuje się, że jest to ta sama wersja, co poprzednio.

Aktualizacja totalna

Skuteczność wykrywania aktualizacji i nowych wersji zależy od informacji zapisanych na serwerze, z którym łączy się dany program. Autorzy skanera muszą na bieżąco dodawać do serwera informacje o nowych aktualizacjach, aby ich produkt mógł skutecznie działać. Z tego powodu rezultaty działania poszczególnych skanerów nie są identyczne.

Wyniki należy traktować z lekką rezerwą, ponieważ zalecenie aktualizacji (lub niezalecenie) opiera się często jedynie na numerze wersji programu. Na przykład niektóre antywirusy wydawane są co roku w nowej wersji, a mimo to masz możliwość przedłużenia licencji i używania starej wersji z nowymi bazami wirusów. W takiej konfiguracji program jest równie skuteczny, co nowa wersja i w pełni aktualny, a mimo to zostanie oznaczony jako nieaktualny.

38 komentarze

Dodaj swój

oldman

27-06-2014 19:22

Minęło ponad 2 lata i co nic sie nie zmieniło ? i co żadnych konkretnych odpowiedzi - szukaj sam ! Szukam i oczywiście znajduję sam "szajs" ! mnóstwo linków a w tych linkach następne linki które są przekierowywane do innych linków a tam jeszcze inne mnóstwo innego badziewia. Powinno być krótko to jest tu: ........i koniec !A co do opinii to niestety to Ble Ble. .....50% za i 50% przeciw i jak tu wybrać. Tylu podobno mamy dobrych programistów i żeby nikt nie napisał krótkiego porządnego programu do " AKTUALIZACJI STEROWNIKÓW " wstyd !!!

oldman

27-06-2014 19:22

Minęło ponad 2 lata i co nic sie nie zmieniło ? i co żadnych konkretnych odpowiedzi - szukaj sam ! Szukam i oczywiście znajduję sam "szajs" ! mnóstwo linków a w tych linkach następne linki które są przekierowywane do innych linków a tam jeszcze inne mnóstwo innego badziewia. Powinno być krótko to jest tu: ........i koniec !A co do opinii to niestety to Ble Ble. .....50% za i 50% przeciw i jak tu wybrać. Tylu podobno mamy dobrych programistów i żeby nikt nie napisał krótkiego porządnego programu do " AKTUALIZACJI STEROWNIKÓW " wstyd !!!

oldman

07-02-2012 21:37

Czytam, czytam i s...g może trafić z "WASZYCH" opinii, sama woda, przepychanki i wzajemna krytyka gdzie mode...zróbcie coś na kształt mgsm - w telefonach i niech chętni sami ocenią po popularności w %, praktyka pokaże który jest dobry. Albo napisać dobry program po polsku. Wielu kupi. (przejdzie?)

treat fire

18-08-2011 10:58

Treat Fire pokazał ze SuMO zawiera konia trojanskiego i umiescil w kwarantannie

~Gość

06-04-2011 22:59

No cóż mi żaden nie działa

BeWuP

17-11-2009 11:30

Często ryzyko związane z przeinstalowywaniem sterownika jest większa niż korzyści z jego instalowania. Często warto najpierw przeczytać listę zmian, która w przypadku większości sterowników nie jest dostępna. Dzięki takiemu podejściu uniknąłem już chyba 4 aktualizacji oprogramowania w telefonie, bo na liście zmian nie było niczego niezbędnego. Co do używania najnowszych. Każdy serwisant i sprzedawca powtarza to jak nawiedzony - zainstaluj najnowsze sterowniki. A praktyka jest taka, że na działającą kombinację sprzęt-sterowniki-innesterowniki trzeba trafić, jeżeli coś nie działa. Przykład - sterowniki nVidiii. 3 oficjalne wersje po kolei (sic!) mają problemy a to z działaniem profili aplikacji, a to z wymuszaniem antialiasingu.

~Gość

16-11-2009 16:54

raczej malo potrzebne ale polecam DriverMax - jego baza sterowników jest OLBRZYMIA, znalazł wersję sterowników dla mojej karty WiFi, których nie można dostać nigdzie indziej (WU czy producent)

frik

16-11-2009 10:24

@grzala99 a co aktualizacja sterów do reszty?? Windows 7 pokazuje Ci że masz np: starą operę lub FF? Albo niezaktualizowanego flasha? odpowiedz brzmi : NIE. Więc milcz i nie wypowiadaj się jeśli nie wiesz o co chodzi...dziecko.

?

10-11-2009 11:28

Sterów do laptopa raczej nie ściągnie, samemu się naszukałem że hoho i bynajmniej strony producenckie ich nie miały to co dopiero jakiś programik ma znaleźć. Tym bardziej, że te z 2007/8 bywają lepsze niż 2009:) Wolę mieć ich backup niż ściągać co miesiąc update. Il ne change l''equipe qui gagne.

Jan

08-11-2009 23:18

Zapomnieliście o UpdateStar

badyl90

08-11-2009 21:37

Moim zdaniem dla mnie dobry jest SOFTWARE INFORMER jest bardzo prosta i przejzysta i sciaga sie ze strony tego programu a jesli nie ma to kieruje na strone producenta lub na strone ktora my owa wczesniejsza wersje pobierali

Andrzej

08-11-2009 21:01

Secunia cały czas pokazuje mi programy Adobe Air inne fleszowe Macromedii że nie s± załatane pomimo że aktualizuję je na bież±co

mateczek

08-11-2009 20:20

z apt-get na Kubuntu oraz yum na Fedorze

max

08-11-2009 18:41

Świetny artykuł. ----- Gdybym pisał o systemach kontroli trakcji, to też wziąłbym pod uwagę wyłącznie rowery i hulajnogi. System kontroli trakcji firmy Mietex & Wykompany, albo nowoczesny TCS od snopowiązałki marki Pabieda GMBH. ----- Ani słowa w artykule o repozytoriach. I jeszcze więcej wody na młyn windziarzy.

Win7_ekspert

08-11-2009 16:50

Poleam tylko aktualizację w auto danego programu i oczywiście tylko legalny MSwin. i wszystko. :) Pozdrawiam... @"emzol" IP: 83.11.51.47 Czy linuksiarze i piraciarze mają tylko prowokacje i chamskie zaczepki na każdym forum? ,co widać po prostakach wypowiedziach postach linuksiarzy i przedszkola które reprezentują. :D

emzol

08-11-2009 16:02

@ramoles Panie didżej, następnym razem nie siedź pan tak blisko głośnika!

~Gość

08-11-2009 13:18

@"ddmax "IP: 62.152.140.186 Myśle że "inż. informatyk" IP: 77.91.63.252 to spadł z marsa jak inni linuksiarze swoich super distro linux syf systemów w 1000 odmianach dla garstki onanistów i idiotów bycia cool i buntu wobec MSwin. Typowy okres dla 13-16latkow udawania wolnych i innych niż reszta swiata.... A do klikania w FF3 dziurawe pod linux lub piracki crackowany MSwin. wystarcza tym dzieciakom. :D Pozdrawiam...

ddmax

08-11-2009 09:46

"inż. informatykocena: brak ocenyIP: 77.91.63.252 07-11-2009, 12:50Korzystam z repozytoriów oraz kodów źródłowych (które sam kompiluję dla swojej maszyny)." A jaka jest pogoda na twojej planecie?

~Gość

08-11-2009 00:09

Secunia to lipa i kiepski program do sprawdzania aktualizacji... Generalnie Nie Polecam bo bardziej szkodzi... U mnie Secuni wykazywał błąd podczas aktualizacji dla Java 6/17 bo cholera wie skąd pobiera? a ze strony producenta Java bez problemu można było aktualizować. :) Podobny pasztet z Skype4.1 i bezpośrednio z komunikatora w auto można aktualizować ok. :)

daimonion666

07-11-2009 23:40

pacman -Syu (:

Zeke

07-11-2009 21:57

Jak zwykle kretyni i burasy pisza bzdury a ich piraty-badziewiaste łindołsy nigdy nie aktualizowane i rozsiewaja syf-trojany, a te kretyny uważajo że so bezpieczne bo im się komputer przecież włącza, a stare graty na win95 marychowanym od dawna juz sieć zombie-dot-net. Tradycyjne pozdrowienia dla wysokiego poziomu tego serwisu.

quish

07-11-2009 21:49

jak dla mnie najlepszym programem tego typu jest apt-get...

ramones59

07-11-2009 21:46

Jak zwykle piraciarze i linuksiarze pisza bzdury a ich piraty nigdy nie aktualizowane i rozsiewaja syf-trojany a stare graty na linux lub winMS cracowanym od dawna juz sieć zombie-bot''net. :D Generalnie polecam program który z automatu zrobi aktualizacje dla zapominalskich... Ale sam uzywam tylko automatycznych aktualizacji w narzedziach windows i programach... HP do swoich laptopów dostarcza mechanizm programu dla sprawdzania sprzętu-konfiguracji i jego aktualizacji w oznaczonym czasie.:) Pozdrawiam...

user

07-11-2009 21:16

ja mam to w systemie :) moj debian robi to za mnie :)

Dżyszla

07-11-2009 20:50

1. Tytuł nieadekwatny do zawartości! 2. Secunia też ma polski interfejs (dziwne pierwsze zdanie na początku opisu drugiego programu) 3. Secunia - która logika nie przekonuje? Pobierania aktualizacji, łatek i nowych wersji, jeśli brak aktualizacji częściowych? 4. "Driver Alert ma dopracowany interfejs" - tyle tam o interfejsie, który jest w zasadzie głównym tematem przy opisie tego programu, a brak screena

bobot exe

07-11-2009 14:10

aha raz mialem secunia" ten program i go ciagle molestowalem bo nie wiedzialem do czego on jest ;p

Romi

07-11-2009 13:17

a ja mam taki program SoftPack od HP za friko - był razem z notebokiem :)raz na jakiś czas sprawdza i podpowiada o sterownikach i oprogramowaniu

inż. informatyk

07-11-2009 12:50

Korzystam z repozytoriów oraz kodów źródłowych (które sam kompiluję dla swojej maszyny).

shaman32

07-11-2009 12:32

Takie programy tylko mulą kompa, podobnie jak te wszystkie antywirusy.

Ajnsztajn

07-11-2009 10:47

Z systemowego zarządzania pakietami - emerge :P

sin - ekspert

07-11-2009 10:46

tego typu programy sa swietne ! dla przykladu beznadziejne fujitsu (dawniej fujitsu-siemens) nie aktualizuje sterownikow np. do karty gfx nvidia qudaro 570m (firmowy program nie znajduje certyfikowanych sterownikow bo ich nie ma), a zainstalowany tego typu program znalazl mi znacznie nowszy sterownik (sierpien 2009 - poprzedni byl z 2008 roku) i o dziwo dziala bez zadnych problemow ! wczesniej pobieralem bezposrednio ze strony nvidia i w trakcie instalacji wywalalo mi, ze nie rozpoznaje tego sprzetu. oprocz tego znalazl mi dodatkowe 4 nowsze sterowniki w tym do karty wifi warto zainstalowac tego typu program polecam

sin - ekspert

07-11-2009 10:25

odejmijcie 1 glos z pozycji DriverGuide DriverScan bo pomylilem sie - mam inny program zmylila mnie nazwa

sin - ekspert

07-11-2009 10:21

b. dobre sa takie programy - zainstalujcie se

grzala99

07-11-2009 10:21

Windows 7 sam informuje ze sa dostepne aktualizacje dla danego sprzetu na ktorym pracuje system - wykryl i poinformowal ze sa aktualizacje dla mojego sprzetu - m.in karta gforce 8600gt, azalia audio czy urzadzenie AiO Brother`a - pozdro - dla winXP - te programy przydatne - a dla Win7 (nie wiem jak z Vista - ale pewnie tez) - zbedne Pozdro

ARokosz

07-11-2009 09:23

Samodzielnie dbam o aktualizację programów i sterowników. Korzystanie z tego typu programów w kilku przypadkach przyniosło mi kłopoty albo w najlepszym razie doprowadziło do irytacji. (Na co dzień zajmuję się serwisem IT)

aaa

07-11-2009 09:06

no takim jak ty, na pewno nie jest potrzebny. Wreszcie porządne programy, bo kiedyś z jakiegoś korzystałem to mi pokazał, że mam pełno nie zaktualizowanych programów, problem był tylko, że gdy mnie odsyłał po te "pseudo aktualizacje", to chcieli kase ;) Skorzystałem z Secunia i... bezpieczeństwo 98%. Tylko jave mam o dziwo nie aktualną, chociaż sama się aktualizuje?

~Gość

07-11-2009 08:54

po co to komu?

nick...