16 mistrzowskich sztuczek w Powerpoincie

6. Efektowne zdjęcia - PowerPoint 2007

Po wstawieniu zdjęcia możesz opatrzyć je atrakcyjnymi efektami takimi jak obramowanie, cień, odbicie, owal, perspektywa i inne. Przejdź na kartę Formatowanie. W sekcji Style obrazu ukaże się podgląd kilku efektów na przykładowym obrazku. Kliknij przycisk z kreską i trójkątem po prawej stronie, aby otworzyć pełną galerię. Wybierz jeden ze stylów. W razie potrzeby możesz ręcznie dostroić efekty, np. kształt ramki poleceniem Kształt obrazu, jej kolor i grubość poleceniem Obramowanie obrazu i inne atrybuty (np. cień, odbicie, poświatę, rozjaśnianie krawędzi, skos i obrót w trójwymiarze) poleceniem Efekty obrazów.

7. Tabele - PowerPoint 2007

Jednym kliknięciem możesz sformatować całą tabelę, nadając jej barwny, elegancki wygląd.Kliknij, aby powiększyćJednym kliknięciem możesz sformatować całą tabelę, nadając jej barwny, elegancki wygląd.Kliknij przycisk Tabela na karcie Wstawianie. Przeciągając myszą, wybierz liczbę wierszy i kolumn. Jeśli potrzebujesz komórek o zmiennej szerokości lub wysokości, zaznacz je, po czym kliknij prawym przyciskiem myszy i wskaż polecenie Scal komórki lub Podziel komórki. Alternatywnie możesz wstawiać komórki lub usuwać je ręcznie po wcześniejszym kliknięciu przycisku Rysuj tabelę lub Gumka - oba znajdują się na karcie Projektowanie.

Gdy uporasz się z układem tabeli, zadbaj o jej wygląd. W sekcji Style tabeli masz dostępne gotowe wzorce, którymi za jednym zamachem sformatujesz całą tabelę.

8. Wykresy - PowerPoint 2000-2003

Wykresy są wstawiane na podstawie arkuszy w Excelu.Kliknij, aby powiększyćWykresy są wstawiane na podstawie arkuszy w Excelu.Aby umieścić wykres na slajdzie, kliknij obszar, gdzie ma się znaleźć, i skorzystaj z menu Wstaw | Wykres. W starszych wersjach PowerPointa pojawi się okno z arkuszem danych.

Zastąp przykładowe wartości właściwymi. Następnie kliknij jeden ze słupków prawym przyciskiem myszy, wskaż polecenie Formatuj serie danych. Przeskocz na kartę Desenie i wskaż żądany kolor słupka. Ponownie kliknij słupek prawym przyciskiem, wskaż polecenie Typ wykresu i wybierz żądany typ.

9. Wykresy - PowerPoint 2007

Przeskocz na kartę Wstawianie i kliknij przycisk Wykres. Pojawi się okno z wyborem typu wykresu. Wskaż żądany i potwierdź przyciskiem OK. Wówczas uruchomi się Excel 2007 z przykładowym arkuszem. Wstaw w nim właściwe dane, a zmiany zostaną automatycznie przeniesione do wykresu. Gdy zakończysz edycję arkusza, wystarczy zamknąć okno Excela. Późniejsze zmiany są możliwe po kliknięciu wykresu prawym przyciskiem i wskazaniu polecenia Edytuj dane.

Jeśli nie odpowiadają ci domyślne kolory wykresu, kliknij żądaną serię danych (np. słupek lub linię), po czym polecenie Wypełnienie kształtu. Alternatywnie możesz przeskoczyć na kartę Projektowanie i wybrać jeden z predefiniowanych schematów kolorów w rubryce Style wykresu. Zaawansowane opcje formatowania znajdziesz na karcie Układ. Tu ustawisz wygląd tytułu, legendy, etykiet, tabeli, osi itp.

10. Podkład muzyczny - PowerPoint 2000-2003

Jeśli chcesz okrasić pokaz podkładem muzycznym, ustaw żądaną głośność, zadbaj o to, aby trwał przez cały pokaz (był odtwarzany w pętli), i ukryj ikonę głośnika.Kliknij, aby powiększyćJeśli chcesz okrasić pokaz podkładem muzycznym, ustaw żądaną głośność, zadbaj o to, aby trwał przez cały pokaz (był odtwarzany w pętli), i ukryj ikonę głośnika.W podobny sposób możesz opatrzyć całą prezentację utworem muzycznym. Przeskocz do pierwszego slajdu w prezentacji (lub do slajdu, przy którym ma rozpocząć się muzyka). Otwórz menu Wstaw | Filmy i dźwięki | Dźwięk z pliku. Wybierz żądany utwór muzyczny.

Warto zdecydować się na automatyczne odtwarzanie pliku. Warto też zadbać o to, aby nie został odtworzony tylko raz, lecz nieustannie podczas trwania prezentacji. Kliknij prawym przyciskiem ikonę symbolizującą wstawiony dźwięk i wskaż polecenie Edytuj obiekt dźwiękowy. Zaznacz pole wyboru W pętli do zatrzymania i potwierdź przyciskiem OK.

40 komentarze

Dodaj swój

miszcz

05-12-2013 15:03

w msdnaa nie ma MO.

~putuś

11-02-2010 14:55

ej jak sie robi quiz na powerpoint2003?? ;/ bo nie daje sobie rady:(

~Chromakowo

04-01-2010 13:00

Ja bym bardzo ostrożnie decydował się na użycie podkładku muzycznego, zwłaszcza, że najczęściej podczas prezentacji korzysta się z laptopa wyposażonego w pierdziawki, a nie głośniki.

~AS

30-12-2009 23:07

Prosze o odpowiedz jaki format plikow muzycznych mozna zalaczac do prezentacji w PP. Czy moze to byc MP3. Co zrobic aby prezentacje z muzyka nadawaly sie do przeslania poprzez internet a wiec nie posiadaly zbyt duzej pojemnosci. Jak to zrobic praktycznie?

~Gość

30-12-2009 23:04

@ramol Ale to M$ cały czas wciska na siłę ludziom office. kupujesz lapka, to nie dość że masz ułomny system, który nawet z wirusami nie potrafi sobie poradzić, to jeszcze dają o łasko... 30 dni "darmowego" triala. A po co mi darmowy trial, skoro mój dzieciak ma do napisania wypracowanie i OO styka oraz jest darmowe. Co? inaczej wyglada jak się wydrukuje? Plan lekcji też można zrobić w "nieexcelu" więc nie wiem po co się miotasz. I radze ci sie stulić kretynie, bo widać twoje ip....

~ramones59

30-12-2009 21:51

Mimo, że OpenOffice.org jest nadal pakietem mniej zaawansowanym od Microsoft Office, w wielu przypadkach okazuje się on dobrym zamiennikiem, szczególnie gdy nie są potrzebne np. funkcje serwerowe. Zapewne z tego względu Microsoft poszukuje osoby, która pomoże mu w konkurowaniu z otwartym pakietem biurowym oraz Linuksem. Nazwa stanowiska, którego dotyczy oferta pracy to Linux and Open Office Compete Lead. Osoba, która zostanie na nim zatrudniona będzie zajmować się kształtowaniem programów marketingowych Microsoftu. Jej zadaniem będzie zmiana postrzegania produktów Microsoftu na rynku oraz współpraca ze społecznościami i organizacjami Open Source. Ma też sprawić, że Microsoft będzie lepiej przygotowany na posunięcia konkurencji. Przy okazji warto wspomnieć, że Microsoft zaczął firmom OEM oferować patch dla programu Word usuwający obsługę elementów Custom XML aby spełnić wymogi wyroku sądu. Źródło: IT News

~Wesoły

30-12-2009 19:58

Czas na leczenie psychiatryczne Ramol. Chcesz odpowiedź dlaczego ? Bo OO z ux.pl to ten sam OO który używam z paroma niepotrzebnymi dla mnie modyfikacjami. Ja wiem że ogólnie jesteś człowiekiem głupim ale powinieneś wiedzieć że aplikacja to aplikacja. Niezależnie czy ktoś zażyczy sobie za nią 0zł, 100zł czy 1000zł. Poza tym OO mi nikt nie wciskał. Sam sobie zainstalowałem bo używam i jest mi potrzebne. Idź lepiej pobaw się w paincie zamiast pisać głupoty.

~ramones59

30-12-2009 18:17

A teraz zagadka dla was piraciarze i linuksiarze. Dlaczego żaden z was nie używa tego super waszego programu OO''3 w wydaniu UX., tylko org. za free jak taki super?:) Odpowiem za was świry pajace piraciarze i linuksiarze, bo płatnego OO''3 UX nikt by nie kupił za 100zl a tylko MsOffice2007 jakby nie dawali wam tego syfu do zabawy za free. :D O róznicach uzytkowych nawet nie warto pisać co lepsze.:) Wiem że prawda i fakty bolesne sa dla piraciarzy i linuksiarzy a cały linux jakoś nikt nie chce i o dziwo jakby ten system choć w 1% oferował to co MSwin7 to miałby juz dawno 50%rynku za free a nie ledwo 0,7% i porażka po całości. Tak samo z OO''3org jak dziadostwo wciskają w linux i za free na piraty dla biedaków i mało wymagajacych to uzywają i instalują pajace...jak już kupić to nie i złe.:D

~Wesoły

30-12-2009 17:08

Wyjdź lepiej do ludzi :-) A autorowi tematu sugeruję by następnym razem myślał zanim dobierze temat do tekstu.

~ramones59

30-12-2009 13:44

Pozdrawiam i jak polemizować to polemizować o faktach i zaletach z fachowcami a nie dzieciakami wszystkiego za free i poprzedniej epoki. Proszę poczytać fakty i sam SunMicrosystem przyznaje wyższość i większą użyteczność MsOffice2007 nad OO''''3 i uczą się dalej i poprawiają wady-błedy aby pakiet dorównał temu co już ma od dawna MS.:) A tu kolejne fakty dla idiotów piraciarzy i linuksiarzy z waszym ff3.:D Kolejne zagrożenie związane jest z wprowadzeniem standardu HTML 5, który może stworzyć zupełnie nowe szanse dla niebezpiecznego oprogramowania. W przyszłym roku na rynku pojawi się zapowiadany przez Google Chrome OS z obsługą HTML 5. Specjaliści ostrzegają, że nowy system operacyjny zatrze różnice między programami webowymi, a zainstalowanymi w komputerze. To furtka dla cyberprzestępców. Czytać i uczyc się prawdy i po nowym roku do szkoły dzieciaki wzajemnej adoracji linux.:D

~Wesoły

30-12-2009 13:38

@Gość, to że zniszczył Netscape było tylko odroczeniem kary śmierci. Bo za Firefox który obecnie niszczy IE pod każdym względem odpowiedzialni są ludzie którzy pracowali przy Netscape. Standardy światowe ? Ty widzę Ramol kompletnie nie masz pojęcia o czym mówisz. Tylko wszędzie pingwiny widzisz. A jak dla Ciebie szczytem techniki jest jakaś wstążka która jest jednym głupim menu pod przyciskiem to wybacz. Nie wiedziałem że mam do czynienia z kimś o IQ niższym niż temperatura jego ciała jak to ktoś zgrabnie dzisiaj ujął :-)

~Gość

30-12-2009 12:40

@ramones Tym komentarzem potwierdziłeś - jesteś kretnyem. O jakich światowych standardach mówisz? pisania tekstu? Pisząc artykuł nie ma znaczenia czy piszę go pod OO czy M$O. Może inaczej, bo widać ze nie trafia do pustego łba. Po co mi c2q 4gb ramu GTX260 1TB Hdd do pisania i przeglądania internetu? Wystarcza mi mój stary P3 800MHz 256 ramu 20gb dysk i windows z msdnaa. Jeśli potrzebujesz chłopczyku maszynki do grania, to inwestuj w złom, ktory za rok jest wart 1/3 swojej pierwotnej ceny. Pozatym pluje na M$. popatrz co zrobił z Netscape. M$ jak każdy monopolista niszczy wszystko co jest mu niewygodne, zasłaniając się standardami. Poczytaj trochę historię... gdypy nie zamieszanie z licencjami Linux/Unix w latach 1993/1995 M$ opatentował wszysto co mógł, mimo że było to niezgodne z prawem...

~ramones59

30-12-2009 11:39

A Ja wam linuksiarze i piraciarze, mowię kupić sobie prawdziwy pełny legalny MSOffice i nie pitolić bredni o OO''3 syfie dla biedaków i uczących się pisać.:D Poziom OO''3 to poziom pakietu biurowego z lat kiedy było win.Me/98. teraz dopiero zaczynają się uczyć i wprowadzają wstążki jakie od dawna ma MsOffice2007/2010 i funkcję aby ten syf był kompatybilny do MS. To użytkownik powinien mieć świadomość jak komuś wysyła dokument aby odbierający go odczytał... a nie pierdzielił się i szukał problemu z jakiego innego świństwa darmowego ktoś mu coś wysłał-zapisal jakiś kretyn bo kasy nie miał na standart MSoffice jaki uzywa cały świat globalnie, a jak ktoś wypuszcza swój produkt to musi spełniać normy a nie własne formaty.:D kiedyś ZSRR i komuniści nie kupowali licencji i patentów, i powstawały wschodnie podrubki kastraty nie pasujące do niczego i zero normy do standartów swiatowych. Jak buraki używają tylko OO''3 do pisania notatek i pisemek z braku maszyny do pisania, to wam napewno za free wystarczy, a nawet proponuję prościej AbWord lub Lotus to jeszcze bardziej sie sprawdzi na waszych starych blaszakach z linux i win95/98 po rodzicach...:D Pozdrawiam i jak polemizować to polemizować o faktach i zaletach z fachowcami a nie dzieciakami wszystkiego za free i poprzedniej epoki. Proszę poczytać fakty i sam SunMicrosystem przyznaje wyższość i większą użyteczność MsOffice2007 nad OO''3 i uczą się dalej i poprawiają wady-błedy aby pakiet dorównał temu co już ma od dawna MS.:)

~Wesoły

30-12-2009 11:36

Bo w instrukcji która jest jasna nawet dla skończonych idiotów pisze że działają od wersji 4. Rzeczywiście masz IQ niższy niż temperatura ciała :-) Poza tym pomyliłeś dziecko tematy. Czemu nie potrafisz wskazać solidnych różnic między OO a MSO ? Z prostej przyczyny. Jesteś kolejnym użytkownikiem który nie korzysta z pakietu na poziomie który te różnice pokazuje. Jak 99% ludi. Ktoś tu dobrze powiedział. Barany wyciągają (na ogół piracki) Microsoft Office Super Start 2115 tylko po to by napisać list do cioci. I gadają równie głupio co Ty.

~ramones59

30-12-2009 11:02

Do G''chrome3 , wtyczki się nie instalują...

~n0one

30-12-2009 09:13

ramones - kazdy twoj kolejny komentarz jest coraz glupszy. UWSTECZNIASZ sie czlowieku. Posiadam MO2007 wersje ORYGINALNA ale od dawna jej nie instalowalem poniewaz OO w pelni sprawdza sie we wszystkim co jest potrzebne do pracy biurowej. Najwyrazniej jestes mocno ograniczony skoro nie potrafisz sobie poradzic. Osobiscie nie korzystam na codzien z linux''a, ale twoja wypowiedz sugeruje ze czujesz sie duzo lepszy od kazdego innego uzytkownika ubuntu czy jakiejkolwiek innej dystrybucji. Nie chcesz wymieniac roznic? HMMM... MO moim zdaniem to w wiekszosci cukierkowa oprawa, ktora moze i sie sprawdza, aczkolwiek kolejna wersja OO rozniez ma posiadac podobny interfejs. Podsumowujac JAKIEKOLWIEK twoje wypowiedzi mam wrazenie ze twoje IQ jest nizsze niz temperatura twojego ciala. Jak juz bylo napisane to faktycznie jest 8 porad wiec temat artykulu mocno naciagny. Przydatny bardziej dla poczatkujacych niz "stalych" uzytkownikow aplikacji

~Gość

30-12-2009 08:41

"mistrzowskie sztuczki"? ja się tego uczyłem w podstawówce

~raffiki89

29-12-2009 23:45

Niestety tytuł artykułu zupełnie nietrafiony. Ściągnąłem sobie niedawno publiczną betę Office 2010 i muszę przyznać, że nowy PowerPoint tak jak reszta pakietu jest rewelacyjny - intuicyjna obsługa, szybkość, dopracowane przejścia (pewnie wykorzystujące kartę graficzną). To naprawę bardzo wartościowa aplikacja, ale z drugiej strony darmowy OO3 w zupełności wystarcza w 90% przypadków.

~nsmarcin

29-12-2009 23:27

Przecież to jest 10 sztuczek... bo niby dlaczego TA SAMA sztuczka z PP 2007 ma być w osobnym punkcie niż z PP 2003?

~dyym

29-12-2009 23:24

Żal artykuł skierowany do ludzi którzy po jego przeczytaniu odpalą pierwszy raz power pointa. Nie wiem kto tworzący prezentację w powku może tego nie wiedzieć. To są wymienione podstawy a tytuł no comment.

~Gość

29-12-2009 22:26

@Ramones A po co mam wydawać kasę na prawdziwy i leganly MS Office, skoro mam legalny i prawdziwy M$ Office za darmow, bo M$ wcisną mi go za darmo z pakietem MSDNAA. Używałem M$ Office tylko dla Solvera we wskazanym juz przeze mnie Excelu. Reszta mimo że inaczej się nazywa, działa dokładnie tak samo.

~Wesoły

29-12-2009 22:15

Najlepiej od lat to oni fuszerkę odwalają. Kiedy IE miał 99% rynku to mogli stawać na uszach i faszerować go błędami które inni musieli by powielać i w ten sposób oddawać pola IE. Webmasterzy się nie dali i IE upada. To samo robią z pakietem Office, Windowsem i wieloma innymi usługami. Teraz mają kiszkę bo nagle każda wersja IE zupełnie inaczej wyświetli poprawną witrynę internetową, dokumenty doc się sypią, nieraz otworzyć w MSO coś napisane w innej wersji MSO to katorga. Nie mówiąc o tym że aplikacja pod Windowsa XP niekoniecznie chodzi na Vista czy Seven. No ale rynek to rynek. Jest problem, rodzi się potrzeba. Jest potrzeba, znajdzie się rozwiązanie :-)

~phi

29-12-2009 20:54

@Wesoły - Microsoft jedną rzecz robi najlepiej od lat. Oto przykład (cytuję): W programie Internet Explorer 8 stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie dostępu do komputera z systemem Microsoft Windows 7 i przejęcie nad nim kontroli. Użytkownik może chronić swój komputer, instalując tę aktualizację firmy Microsoft. Po zainstalowaniu tego elementu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera. koniec cytatu. Nie ma się co dziwić, że ludzie wybierają lepsze produkty, takie jak Chrome, Firefox czy Opera...

~Wesoły

29-12-2009 20:08

A może ktoś w końcu wyjaśni to bredzenie Tadzia o kopiowaniu scalonych komórek ? Bo zarówno w arkuszu kalkulacyjnym jak w tabelki w dokumentach kopiują się idealnie choćby nie wiem jak je scalić, pokolorować i czym wypełnić. Jeżeli już bełkotać głupoty to przynajmniej kłamać na temat tego co ciężko sprawdzić. Poza tym w MSO zrąbano kompletnie obsługę otwartego formatu ODF. Ja nie wiem gdzie istnieje granica co do tego co amatorscy programiści Microsoftu nieudolnie wprowadzą. Co chwila mnie zadziwiają. Ostatnio się zdziwiłem jak w IE8 VML kompletnie odmawiał posłuszeństwa. Potem się okazało że Microsoft starał się wprowadzać swoje głupie standardy. Po jakiego grzyba mam wprowadzać dodatkowe argumenty ze słowem MICROSOFT w dokumencie ? Fuszerka jakich mało. Zauważcie że dokument ODF w MSO da radę otworzyć tylko w MSO. Żałosne.

~phi

29-12-2009 19:49

Do wyświetlania moich prezentacji nie używam PowerPointa od lat. Podstawowe rzeczy przygotowuję jako widoki z bajerancką grafiką (PowerPoint wysiada, robię to w edytorach grafiki rastrowej i wektorowej). Resztę demonstruję na żywo, gdy potrzeba (na jednym pulpicie full screen z grafiką, na drugim demonstracja na żywo, Ctrl+Alt+strzałka przełącza). Tym się różni profesjonalista od badziewiarza, że ten pierwszy potrafi powtórzyć prezentację w prawdziwym środowisku. Ten drugi polega na efektach, które nie mają nic wspólnego z prawdziwą pracą. Tadziu, Twój chlebodawca produkuje pakiet Office na komputery, z których korzysta marketing w "mojej" firmie. Sęk w tym, że MSOffice 2008 to jest wywrotny crap, który nie potrafi otworzyć plików PPT ani PPTX dostarczanych z zewnątrz. A rzekomo to ten sam pakiet. Dlatego na WSZYSTKICH komputerach jest także OpenOffice, bo ten pakiet otwiera każdą prezentację i ją wyświetla. Być może nie do końca poprawnie, ale DZIAŁA za każdym razem. W odróżnieniu od MS Office. Może mi to wyjaśnisz?

~Dd

29-12-2009 19:36

89.72.211.9@Gość Błyskawiczny start przekłada się na "bardzo błyskawiczny" start komputera i błyskawiczne zaśmiecenie ~200mb ramu, błyskawiczna i bezproblemowa edycja - office 2007 - minęło 30 min zanim znalazłem cokolwiek do tworzenia tabeli, podgląd na żywo? 1 rdzeń i u mnie działa @ramones59 Wole wydać te 250zł na coś bardziej przydatnego niż zamulony pakiet, który tylko ładnie wygląda

~Bohun

29-12-2009 18:10

@ramones Piraciarz używający Open Offica i Linuxa :D śmieszny jesteś i dlatego lubię czytać Twoje wypociny :D OpenOffica mam i mam też MO2007 od MSDNAA i nadal wolę OO3. A kasę mam, ale po co wydawać pieniądze na płatny pakiet biurowy skoro darmowy aż nadto mi wystarcza. A skoro zaczałeś wymieniać wady OO to ja się Ciebie spytam jak zrobić, żeby w tym super Excelu były zaznaczone kolorowym obramowaniem komórki z innego Arkusza niż równanie? Przecież to nawet taka podróbka jak OO3 ma :D Kolejną wadą dla mnie jest wprost idiotyczne pisanie formuł matematycznych. W OO jest to o wiele lepiej rozwiązane. PS Już się dowiedziałem jak dodawać formuły matematyczne do PowerPointa.

~k man

29-12-2009 17:55

ramonesku drogi, jak zwykle prezentujesz poziom rynsztoku w swoich niezwykle trafnych i profesjonalnych komentarzach. Żal mi gdy widzę tak żenująco niski brak inteligencji jaki ty raczysz nam prezentować.

~ramones59

29-12-2009 17:49

IP: 82.210.163.220 @"Gość" Mam oba pakiety i nie bedę wymieniac ci róznic. kup sobie prawdziwy legalny MSoffice2007 z PowerPoint i wtedy zrozumiesz jaka jest róznica i przepaść OO''3 syf dla linuksiarzy i piraciarzy bez kasy na oficeMS. :)

~Gość

29-12-2009 17:30

gośc co ma office czego nie ma OO?wszystko dzieciaku - począwszy od błyskawicznego startu, przez błyskawiczną i bezproblemową edycję idąc do takich bzdur jak kopiowanie scalonych komórek obudowanych w tabele.....kiedys miałem okazje skorzystać z impress - podgląd na żywo i to był koniec pracy - obciążenie procka 100%(4 rdzenie) syf nad syfy...cały ten OO to może si e próbować równać z ms office ale w jakiejś wersji 95.....przecież te marne open source nie wyszło jeszcze z 20 wieku a już od 10 lat mamy nowe stulecie....

~Bohun

29-12-2009 16:24

A wie ktoś może jak w MO wstawić formuły matematyczne do slajdu? W OO mogę to bez problemu zrobić, ale w MO nigdzie tego znaleźć nie mogłem. I taka moja uwaga. Jedyną zaletą PowerPointa jest więcej motywów graficznych dostępnych w programie od razu, a tak poza tym to niczym się nie różni. Wiec ramolesie najpierw spróbuj popracować chwilkę w OO, a potem się o nim wypowiadaj. Ja na początku też miałem problem z przystosowaniem się do MO, ale w końcu mi się udało. Niektóre rzeczy jeden pakiet ma lepiej rozwiązane niż drugi, i vice versa. Ważne, że idzie osiągnąć to o co mi chodziło szybko i porządnie. I tu niczym OO nie odstaje od MO.

~lajt

29-12-2009 16:08

Wszystko niby fajnie, ale PP ma dziwną właściwość "wadliwego" podmieniania polskich czcionek jeśli pracuje się w MSO 2000 i MSO 2003 (niekompatybilność W2k/XP i Visty). Jeśli com można dodać na plus dla PP z MSO 2003 to możliwość tworzenia tzw. albumu slajdów ze zbioru plików bitmapowych (jpg itp).

~Gość

29-12-2009 15:14

@Ramomes A co ma M$Office czego nie ma OO, poza funkcją Solver w Excelu? zanimzaczniesz trollować ui sypać shitem, zainstaluj sobie OO i przeanalizuj. Nie bez kozery cała administracja francuska kożysta już w linuksa i OO

~Zbyszek

29-12-2009 15:07

@Wesoły @Sparcle Macie rację co do poziomu "mistrzostwa" tych sztuczek. Problem w tym, że większość pracowników jest zaskoczona słysząc sformułowanie "wzorzec slajdu", choć tak naprawdę jest to podstawa. Ale tak samo jest w wypadku wszystkich pozostałych aplikacji, style i automatyczna numeracja w Word''zie, podstawowe formuły i autofiltry w Excel''u itd. Tak więc finalnie to, co jest znane dla 10% lub mniej populacji użytkowników aplikacji można nazwać klasą mistrzowską. ;-)

~Sparcle

29-12-2009 14:56

To nie jest artykuł o mistrzowskich sztuczkach. To jest kurs obsługi tego programu w podstawowym zakresie.

~Wesoły

29-12-2009 14:35

Mistrzowskie sztuczki ? Ja się tak zastanawiam. Skoro do tak dennych artykułów o niczym (Kurs PP dla amatorów powinien tytuł brzmieć) dajecie takie wyszukane tytuły to co napiszecie jak stanie się coś na prawdę ważnego ?

~ss

29-12-2009 13:54

SS wrocil i jest chamski jak nigdy dotad bo jestem kawal chu.. i tak zostanie nienawidze ramola i jak go dostane w swoje lapki to mu ryjola obije.

~Zbyszek

29-12-2009 13:54

Korzystam z PowerPointa 2003 i faktycznie jest on dobrą aplikacją. Nie jest to jednak podstawą do trollowania na forum, Ramolles. Sin jakoś już się tu nie pojawia, i nikt chyba za nim nie płacze... Przy okazji - znasz jakąś dobrą mutację kastrata, skoro o kiepskich się wypowiadasz tak negatywnie?

~Gość

29-12-2009 13:46

może lepiej artykuł nazwać 8 sztuczek dla różnych wersji programu powerpoint

~ramones59