Lars Boilesen - nowy szef Opera Software

W firmie Opera Software zaszły właśnie znaczące zmiany. Dotychczasowy prezes firmy, Jon von Tetzchner, został zastąpiony przez Larsa Boilesena.
Lars Boilesen Kliknij, aby powiększyćLars Boilesen Jon von Tetzchner to współzałożyciel i prezes Opera Software. Po 15 latach sprawowania rządów został on zastąpiony na przez 42-letniego Duńczyka Larsa Boilesena. Pracował on już wcześniej (w latach 2000 - 2005) w norweskiej firmie na stanowisku wiceprezesa. W 2005 roku przeszedł natomiast do firmy Alcatel-Lucent aby cztery lata później ponownie powrócić do Opera Software, tym razem na stanowisko Dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży, logistyki i obsługi klienta (CCO - Chief Commercial Officer).

"Lars Boilesen przynosi ze sobą znaczące doświadczenie w branży i głębokie zrozumienie dla Opery jako dyrektor naczelny firmy (...). W skrócie, duch Opery płynie w jego żyłach" - powiedział Jon von Tetzchner.

"Jestem pod wrażeniem tego co Opera osiągnęła pod kierownictwem Jona. Dostaraczmy technologie przeglądania nie tylko dla 100 milionów konsumentów na świecie, ale również do głównych graczy na rynku: Vodafone, T-Mobile, Nintendo, KDDI, SKT, Nokia, Samsung, Toshiba i Sony Ericsson. Naszym celem jest realizowanie obecnej strategii i kontynuowanie dostarczania najlepszej przeglądarki dla szerokiej bazy naszych klientów i użytkowników" - powiedział z kolei nowy szef Opery.

Jon von Tetzchner pozostał w Operze. Będzie pełnił rolę niezależnego doradcy ds. strategii firmy.
Tagi: CEO
Oryginalny tekst został opublikowany na www.idg.pl
Ocena:
Twoja ocena:

Komentarze (5)

~Gość

06-01-2010 14:07

@Lars Boilesen Chłopie wracaj szybko bo nieodpowiedni ludzie się do Opery dorwali. Już ze zdjęcia widać ze jesteś uczciwą osobą i na odpowiednim miejscu z nieskażoną psychą jak co u ludzi pewnej narodowości, a o której wspominać tu nie zamierzam. O ile nie będę prowokowany. Pozdrawiam.

~Gość

06-01-2010 14:02

I bardzo dobrze wraca. Może teraz wreszcie się coś zmieni bo ostatnio Opera mnie bardzo zawiodła. Zostałem przy wersji ostatniej dobrej i sprawdzonej wersji 9.27 bo nowsze po prostu się do d. nadają. 1. Nieprzyjazny interfejs graficzny. (stary był w porządku a nowe to można se zawsze ściągnąć.) 2. Niesamowicie pamięciożerne (Win98SE). Jeśli po zmianie szefa sytuacja nie powróci do normy zostanę przy tej wersji już do końca. Bardzo mnie Opera zawiodła ostatnimi czasy, bardzo. Nie zmierzam również zmieniać systemu operacyjnego ani dziś ani jutro ani nigdy i nie widzę takiej potrzeby. Win98SE + service pack plus do tego i jest naprawdę cool. Uprzedzam z góry Ramola i Tada.

~fffatman

06-01-2010 01:25

Ach, jaki tem Jobbs biedny. Ps: Nie zapłaciłby.

~Wesoły

05-01-2010 21:40

Jobs od Apple dostaje pensję w wysokości 1 dolara :-) Tak zarabia się jako prezes :P U nas w Polsce zapłacił byś podatku od tego 40gr :-) Mam nadzieje że rozumiesz idee :-D

~mic

05-01-2010 20:45

Ciekawe ile zarabia taki "prezes"...

Polecane

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »