TEST: 20 programów antywirusowych. Który najlepszy?

Bezpłatne antywirusy mają spore ograniczenia, z kolei pakiety Internet Security bywają zbyt drogie. Może zamiast tego lepiej wybrać komercyjny program antywirusowy?

Mówi się, że niezabezpieczony komputer może paść ofiarą ataku w przeciągu kilku pierwszych minut od włączenia, o ile jest oczywiście podłączony do Sieci. Dlatego coraz częściej użytkownicy zadają sobie pytanie, czy zwykły antywirus nadal zapewnia wystarczającą ochronę. Musieli to dostrzec także producenci oprogramowania zabezpieczającego, ponieważ programy antywirusowe najnowszej generacji w niczym nie przypominają prostych aplikacji sprzed jeszcze kilku lat.

Obecnie przejmują one w coraz większym stopniu funkcje i rozwiązania spotykane dotychczas w droższych pakietach Internet Security. To sprawia, że zakup nowoczesnego antywirusa jawi się jako dobra inwestycja, szczególnie dla osób które lubią zestawiać własne zestawy antywirus plus firewall, niekoniecznie pochodzące od tego samego producenta.

Zobacz również:

Komercyjna edycja popularnego avasta to jeden z najbardziej udanych programów antywirusowych, który wyróżnia się także prostym w użyciu interfejsem.Kliknij, aby powiększyćKomercyjna edycja popularnego avasta to jeden z najbardziej udanych programów antywirusowych, który wyróżnia się także prostym w użyciu interfejsem.Najważniejsze funkcje antywirusa

Solidny program antywirusowy powinien sprawnie radzić sobie ze wszystkimi rodzajami zagrożeń.

W przeciwieństwie do bezpłatnych antywirusów, w przypadku komercyjnych aplikacji standardem jest funkcja wykrywania rootkitów, czyli złośliwego oprogramowania, które maskuje swoją obecność w systemie operacyjnym.

Problemu nie sprawia im także wykrywanie oprogramowania spyware i adware, co zwalnia użytkownika z konieczności instalacji dodatkowych narzędzi przeznaczonych do ich wykrywania.

Bezpieczeństwo ponad wszystko - programy antywirusowe przy każdej okazji sprawdzają, czy to faktycznie użytkownik chce wyłączyć zabezpieczenia w systemie.Kliknij, aby powiększyćBezpieczeństwo ponad wszystko - programy antywirusowe przy każdej okazji sprawdzają, czy to faktycznie użytkownik chce wyłączyć zabezpieczenia w systemie.Skanowanie plików to jednak tylko część z obowiązków antywirusa. Dochodzi do tego coraz większe zagrożenie ze strony podejrzanych stron WWW.

Witryny internetowe mogą zawierać złośliwy kod, zmuszać użytkownika do pobrania spreparowanego oprogramowania lub podszywać się pod oryginalne witryny. Dlatego tak ważne jest śledzenie na bieżąco aktywności przeglądarki internetowej, nadzorowanie pobieranych plików (najlepiej jeszcze zanim zostaną one zapisane na dysku) oraz blokowanie niechcianych serwisów.

Niektórzy producenci wyposażyli swoje programy (m.in. AVG Anti-Virus 9.0, McAfee Antivirus Plus 2010) we wtyczki do przeglądarek internetowych, które na bieżąco wyświetlają informacje o reputacji stron internetowych, inne aplikacje ograniczyły się do śledzenia ruchu internetowego w tle.

Chociaż każdy program antywirusowy potrafi skanować wiadomości e-mail w poszukiwaniu wirusów i niebezpiecznych odnośników, tylko nieliczne wyjątki (np. http://eScan Internet Security Suite" target="_blank" class="link" title="eScan Anti-Virus 10">eScan Anti-Virus 10) zawierały moduł antyspamowy.

Podobnie było z funkcjami odpowiedzialnymi za kontrolę prywatności, chociaż zdarzały się ciekawe dodatki - na plus wyróżnił się pod tym względem program Kaspersky Anti-Virus 2010, który udostępnia narzędzie do wymazywania śladów aktywności internetowej.

W walce o klienta niektórzy producenci posunęli się o krok dalej, wyposażając swoje programy antywirusowe w proste zapory sieciowe. Tak było w przypadku aplikacji Panda Antivirus Pro 2010, która ma dodatkowo monitor Wi-Fi chroniący przed intruzami w sieci bezprzewodowej.

Kto zwyciężył

Ranking wygrał zasłużenie program BitDefender AntiVirus 2010. Aplikacja daje spore możliwości konfiguracji - już na starcie proponuje dostosowanie konfiguracji programu do jednego z profili: typowego, gracza lub wprowadzenia własnych ustawień. Poza ochroną antywirusową, BitDefender oferuje narzędzia do kontroli prywatności i zabezpieczania komputerów w sieci domowej. Pozwala także na szyfrowanie wiadomości przesyłanych przez komunikatory internetowe, chociaż brak tutaj obsługi Gadu-Gadu. Nie zabrakło także antyphishingowego dodatku do przeglądarki internetowej.

Drugie miejsce na podium zajął AVG Anti-Virus 9. Komercyjna wersja doskonałego bezpłatnego antywirusa AVG to jeden z bardziej rozbudowanych programów w naszym zestawieniu. Nie zabrakło tutaj podstawowe ochrony sieci, są także najnowsze rozwiązania firmy AVG, m.in. dodatek LinkScanner, który sprawdza reputacje odwiedzanych i wyszukiwanych stron WWW.

Trzecie miejsce przypadło uznanej marce, jaką jest Panda Antivirus Pro 2010. Możliwości tego programu to dowód na to, że producenci zdają sobie sprawę z tego, że sam antywirus już nie wystarczy. Dlatego wyposażają je w dodatkowe funkcje, zaczerpnięte z bardziej rozbudowanych pakietów zabezpieczających. W skład programu wchodzi moduł ochrony antywirusowej, wykrywania podejrzanych programów, antispyware oraz firewall. Na plus zaskakuje szczególnie obecność tego ostatniego.

Szczegółowe wyniki testu (kliknij aby powięszyć)Kliknij, aby powiększyćSzczegółowe wyniki testu (kliknij aby powięszyć)

Antywirus dla świadomych użytkowników

Zagrożenia w Sieci przybierają coraz to nową postać. Dlatego tradycyjny program antywirusowy odchodzi powoli do lamusa, zastępowy przez aplikacje nowej generacji o większych możliwościach. Mimo to kupno samego antywirusa należy polecać raczej doświadczonym użytkownikom, którzy będą potrafili dobrać do niego odpowiedni firewall oraz inne narzędzia, takie jak program do ochrony przed spamem.

Jak ocenialiśmy

Coraz więcej programów antywirusowych jest wyposażonych w dodatki do przeglądarki internetowej, które na bieżąco weryfikują wiarygodność stron WWW.Kliknij, aby powiększyćCoraz więcej programów antywirusowych jest wyposażonych w dodatki do przeglądarki internetowej, które na bieżąco weryfikują wiarygodność stron WWW. Na ocenę w teście składały cztery oceny za możliwości, łatwość używania, współczynnik cena / możliwości oraz wygląd.

Możliwości to najważniejsza cecha programu. Czym bardziej odbiegające od prostych funkcji typowego antywirusa, tym lepiej. Stąd największa waga tej kategorii - 50 % oceny końcowej.

Łatwość używania - możliwość sprawnego skonfigurowania programu zabezpieczającego nawet przez mniej wprawionego użytkownika ma duże znaczenie. Tej kategorii nadaliśmy wagę 15 % oceny ogólnej.

Współczynnik cena / możliwości przyznawaliśmy biorąc pod uwagę cenę za licencję roczną dla jednego oraz dla trzech stanowisk. Ta kategoria przesądziła o 15 % oceny ogólnej.

Wygląd ma w erze coraz milszych dla oka systemów operacyjnych znaczenie. Stąd waga 10% oceny końcowej.

170 komentarze

Dodaj swój

wz15

08-08-2014 21:23

aktualnie mam Kasperski Pure 3.0 od kilku lat jestem zwolennikiem tego programu i jestem bardzo zadowolony, ale za dobry program trzeba zapłacić. INNE PROGRAMY PRZEPUSZCALY TO CO ZATRZYMAL PURE. Mimo swojego pochodzenia, polecam to co dobre bez podtekstu politycznego.

wiechu

08-06-2014 18:12

Eset for ever.

Karla

28-04-2014 19:05

A ja używam Malwarebytes i on mi kilka razy komputer uratował, moim znajomym, kuzynce tez go poleciłam, bo ona miała Combofix i wtedy nawet ten program jej nie pomógł, dopiero Malwarebytes uratował jej komputer.

jaa

19-04-2014 22:04

..kaspersky zawsze byl rozreklamowanym syfem.Kiedys go kupilem za niemala kase i wpuscil mi nie tylko smieci ale takze...trojana po ktorym nie mbylo wyjscia jak mtylko reset i format...

bez niku

15-04-2014 19:20

Po co tyle emocji? Od kiedy korzystam z komputera, męczą mnie wirusy, kiedyś przenoszone na dyskietkach, potem CD-R, DVD, teraz USB, internet i co z tego. Katar też mam, grypę w jednym roku łapie w innym nie. Trzeba się nauczyć z tym żyć. Wystarczy robić systematycznie backup, obraz dysku, kopie systemu. I nie potrzebny będzie żaden AntyVirus. Proponuje kupić duży dysk USB. 2TB coś około 300 złociszy i nawet codziennie przed podłączeniem do internetu zrobić obraz dysku. Może następnego dnia się przyda.

bez niku

15-04-2014 19:11

tak jest ... tylko unikać, a kiedyś był taki dobry, ale to było w poprzednim wieku.

Ted

10-04-2014 08:27

No a Kasperski

Lolek

30-03-2014 10:08

Najlepszy AVG Antivirus

GodAs

24-03-2014 12:11

Eset nie jest poważnym programem mogącym stać obok prawdziwych produktów zabezpieczających. Wysokie noty ma tylko w amatorskich pisemkach, albo sponsorowanych. Poczytaj sobie fachowe testy, tam nikt go nie traktuje poważnie. Oczywiście i tak jest o niebo lepszy od wirusa zwanego Norton.

GodAs

24-03-2014 12:03

Norton to bardziej wirus niż antywirus. Nikt rozsądny świadomie nie instaluje tego śmiecia w systemie. Niestety marketing działa i to badziewie się nawet sprzedaje...

Trala

08-03-2014 13:54

Poważnie mam wierzyć w rzetelność tego testu, skoro Panda jest na 3 miejscu?

irszamar

07-03-2014 09:50

Mc-Afee najlepszy płatny za nieduże pieniążki uratował mi system już dwukrotnie Dzięki niemu zobaczyłem że na karcie blokującej internet z informacją od Komendy Policji zmieniono fotografie z policjanta na fotkę naszego Prezydenta .

Mr.Cos

27-02-2014 20:00

A gdzie się podział Norton360 !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

MałaMi

27-02-2014 10:47

Ja używałam GData i jestem bardzo z niego zadowolona, nie muli komputera w ogóle, w dodatku chroni Ciebie bardzo dobrze twój komputer i internet w którym możesz spokojnie przeglądać. Polecam!

Panda smierdzi

13-02-2014 17:06

Muli system

Panda smierdzi

13-02-2014 17:06

Muli system

john

03-02-2014 20:41

mse wymiata

Darek

31-01-2014 21:58

Najlepszy z jakiego korzystałem to G Data. Obecnie posiadam również najnowszą wersję 2014 Sprawdzony dobry program antywirusowy.

gyto

20-12-2013 13:57

eset mam negatywne skojarzenia z tym programem. po skończonym płatnym okresie, zaczyna dopominać sie o aktualizację, zawiesza system, nie da się go odinstalować. Ponadto, w czasie trwania licencji, wywalił system przy aktualizacji zawiesił, uszkodził pliki.

tr57

20-12-2013 13:57

eset mam negatywne skojarzenia z tym programem. po skończonym płatnym okresie, zaczyna dopominać sie o aktualizację, zawiesza system, nie da się go odinstalować. Ponadto, w czasie trwania licencji, wywalił system przy aktualizacji zawiesił, uszkodził pliki.

lordonx

17-12-2013 16:49

Witam. Niewątpliwie i zdecydowanie najlepszym (BEZPŁATNYM!} programem antywirusowym jest COMODO INTERNET SECURITY PREMIUM 6.3.302093.2976 DOBRE PROGRAMY DOWNLOAD. W tej kwestii wyprzedza on inne programy tego typu o co najmniej 100 mil:) Np bezpłatne AVAST I AVG to przy nim sierotki Marysie. W ciągu ostatnich 6-miesięcy oba przepuściły mi 3-krotnie trojana: UKASH - POLICJA - KOMOROWSKI. Na szczęście jakoś sobie z tym poradziłem, ale obecnie hakerzy gł. z UK I USA opracowali już tak zaawansowane trojany że tylko poprzez tryb awaryjny z poleceniem wiersza można je usunąć, niestety trzeba przy tym reinstalować system Windowsa, tracąc przy tym wszystkie osobiste pliki i ściągnięte programy na dysku C, no i trzeba mieć dużą wiedzę w tym względzie!! Natomiast COMODO - a mam go dopiero od 4-dni - już 2-krotnie zablokował i ostrzegł mnie przed tym paskudztwem. Mając to cudeńko można śmiało wchodzić na strony dla dorosłych.COMODO bodajże jako jedyny bezpłatny antywirus posiada zaporę ogniową FIREWALL i przewyższa niektóre programy płatne: nawet ok 100-200 PLN za rok użytkowania. Tymczasem bezpłatny COMODO {tak słyszałem, nie jestem na 100% pewien} jest produktem na czas nieokreślony!! 'Niestety ma pewien minusik, tzn ma bardzo dużo opcji i z tego tytułu jest dość skomplikowany w obsłudze. Niemniej mnie udało się go ujarzmić w ok 3 godziny. Poza tym blokuje czasem niektóre programy. W moim przypadku były to: everest poker, gg i odkurzacz. Można jednak temu łatwo zapobiec, korzystając z funkcji PIASKOWNICA. Na pytanie czy chcesz dodać zablokowany program do zaufanych - klikamy TAK i problem z głowy. Aha! przy pobraniu COMODO, zapora ogniowa jest nieaktywna!! Trzeba wejść na funkcję FIREWALL i zaznaczyć haczykami wszystkie kwadraciki, oprócz 2-go: NIE WYŚWIETLAJ OSTRZEŻEŃ!. Program jest w języku polskim!! To na tyle. Dziękuję za uwagę.

d

09-12-2013 08:38

( O)

( O )

09-12-2013 08:38

( O)

Mleko

09-12-2013 08:36

Lubie bułki z masłem

Mleko

09-12-2013 08:36

Lubie bułki z masłem

marion

23-10-2013 15:37

ja używałam i wg mnie jest bardzo dobry. Od razu mi się spodobało to że jest przyjazny użytkownikowi inferfejs w ogóle sporo przydatnych opcji jest włączonych domyślnie więc niewiele trzeba samemu zmienić

marek.bielinski@

21-10-2013 21:12

comodo bardzo dobry

gycody

16-09-2013 12:15

a używał ktoś GData? Sporo dobrego czytałam o tym antywirusie, widziałam też w KŚ jest wersja chyba 30 dniowa? Warto kupić?

Fan_maker

02-09-2013 10:23

Ja mam F-secure i jestem mega zadowolony, bo nie muli kompa i super chroni. Dobrze zainwestowana kasa. Polecam.

Fan_maker

02-09-2013 10:23

Ja mam F-secure i jestem mega zadowolony, bo nie muli kompa i super chroni. Dobrze zainwestowana kasa. Polecam.

kijan

29-08-2013 13:06

Wg mnie podstawa ochrony informacji przed wyciekiem do internetu (nazwijmy to po imieniu, przed kradzieżą) jest tzw higiena pracy z komputerem. Nie potrzebujesz aplikacji wyświetlającej pogody za Twoim oknem – nie instaluj jej. Bardzo wielu userów instalując np. bezpłatne aplikacje kilka dalej dalej dalej bez zastanowienia. Zamiast odtwarzacza mp3 mają 30 innych aplikacji. Identycznie jest z Androidem, jeżeli co 22 sekundy powstaje nowe zagrożenie to już mam ich około 900 000. Jakim cudem vendor np. Kasperskiego czy Gdaty jest w stanie dostarczyć nam nową sygnaturę co ów 22 sekundy? Po prostu nie jest w stanie tego zrobić, dlatego ochrona powinna dotyczyć stricte środowiska na którym pracuje, a nie rozsyłać wszędzie te same sygnatury. To zupełnie nic nie daje. Chyba rok temu pojawiło się w PL rozwiązanie Webroot SecureAnywhere które chwali się bazą ponad 90 TB sygnatur. Nie wiem czy jest skuteczne, wg testów na poziomie 98%. Ale przekonuje mnie przewaga 90 000 GB danych nad 15 czy 30 GB które jesteśmy w stanie trzymać na maszynie. Przecież nie od tego jest drugi rdzeń aby pracował wyłącznie nad silnikiem AV. Inną sprawą jest zarządzanie tymi aplikacjami w środowisku np. 200 maszyn 30 serwerów i 50 smartfonów z androidem.

Proto

31-07-2013 20:25

Wygodny, niedrogi i bardzo efektywny - to program który poleciłbym każdemu. Tym dobrze obeznanym z PC i tym którzy dopiero zaczynają.

meggs

20-08-2013 17:00

a jaki konkretnie proponujesz? czy ten ktory został ostatni wymieniony czyli g data?

aśka_bala

06-05-2013 18:29

ja mam G data ale wersję 2013, wg mnie bardzo dobrze się sprawdza, nie przepuszcza wirusów, nie zamula systemu, nie blokuje wszystkich programów (a miałam tak z jednym antywirusem). Ciekawe czy będzie jeszcze jakiś nowszy ranking

nowy

04-05-2013 21:34

poczytajcie tutaj: http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge-64/results.php

xx

14-03-2013 10:39

Test sponsorowany! Jakim cudem NOD32 jest za tymi parchami, które raz, że mają znikomą skuteczność i obciążają system jak 150. Najlepszy, wielokrotnie nagradzany, używany przez większość banków i urzędów w Polsce jest, był i zawsze będzie Eset

cracks

23-01-2013 16:12

Tak a propo płatnych programów to nigdy z nich nie korzystałem. Przez 9 lat używania komputera podłączonego do internetu bazowałem jedynie na bezpłatnym odpowiedniku jednego z testowanych (test, miejsce 10) i zaporze zintegrowanej z systemem Windows XP. Nigdy nie miałem ataku na moje dane i nigdy nie posiadałem żadnej awarii związanej z wirusem - program zawsze blokował podejrzane pliki. Oczywiście podczas pobierania czegokolwiek zawsze kierowałem się zdrowym rozsądkiem. Moim skromnym zdaniem te płatne kombajny są zupełnie niepotrzebne i wymyślono je tylko do nabijania portfeli producentów. Wiele wirusów jet przechwytywanych przez zaporę systemu, antywirus, przez zaporę u dostawcy lub w firmie na serwerze itp.

freeze

23-01-2013 16:01

Żenujące że na ocenę w rankingu brany jest po uwagę wygląd i prostota obsługi aplikacji. Im bardziej kolorowy tym lepszy? Moim zdaniem najważniejsza jest wykrywalność wirusów. Gdyby kierowano się tą najważniejszą funkcją kolejność byłaby zupełnie inna. Wodotryski w programach antywirusowych nie powinny mieć miejsca i nie powinny być brane od uwagę gdyż niejednokrotnie skupiają na nich główną uwagę kupującego co może nieść za sobą przykre konsekwencje z powodu niedopracowanego antywirusa i jego słabej wykrywalności wirusów.

Poproszę o kawę

05-01-2013 21:12

Najlepiej nie ściągać nic co jest podejrzane z internetu tylko kupować ma sie pewność że nie jest zawirusowane a jakiś antywirus się przyda lecz mało jak będziecie kupować nie ściągać lepiej sie potem na tym wychodzi bo nie masz trojana lub innych zagrożeń dla komputera. Pozdrowienia !!!

Mirek

02-01-2013 22:28

Test trochę przestarzały ale widzę, że dyskusja aktywna, więc zapytam – a co sądzicie o ostatnim polskim wyrazku FileMedic? Podobno to dzieło twórców starego poczciwego MksVir (notabene to mój pierwszy antywir…). Ma ktoś?

miszczu

06-11-2012 09:29

AVAST rządzi

Marianek

14-09-2012 11:57

Bez obrazy gontek ale Comodo to szajs jak ściągne jakiś plik z neta .exe to od razu znika i w zdarzeniach defense ,antywirusa pokazuje że plik ma wirusa jak skanowałęm te same pliki kaspersky to nic niebyło albo przez internet sknowałem

nick...

14-09-2012 11:59

sory że gdzieniegdzie niema znaków ale muszę klawiaturę wymienić

Fan Fedory

16-06-2012 09:19

Cześc o antywirusy a ja mam Linux-a Fedore i mam gdzies antywirusy :D hahahah

resto

06-06-2012 13:56

korzystam z avasta i jestem zadowolony. mialem kiedys f-secure i tez byl bardzo dobry ale jak sie licencja skonczyla to zaczal swirowac.. po zainstalowaniu avasta do dzis mam czysty system a minelo jakies 2lata,wiec nie dziwie sie ze jest wysoko w rankingu. skan robie 1-2x na miesiac. pozdrawiam

broda

14-06-2012 23:37

proponuje przeskanowac spybot-em , napewno cos znajdzie

bojko

01-11-2012 17:36

Avast to bubel. Traktuje normalne pliki których nie rozpoznaje jako wirusy i zżera je.

bobik

26-05-2012 19:11

ja walczyłem z wirusem / trojanem i w ramach testu instalowałem rozne programy i patrzylem czy coś znajda - zawiodlem sie na pakiecie NOD32 i kilku innych ale chwalony tu tak Bitdefender zawiesił sie podczas instalacji (moj komputer nigdy sie nie zawieszał wczesniej) a jak udało mi sie zainstalować juz BitDefendera to znajazł jakies wirusy, kazał zresetowac komputer i dalej juz same bluescreeny - konieczna reinstalacja systemu... po prostu rewelacja :(

x

14-03-2013 10:44

instalując antywirusa na zawirusowanego kompa to nie walczyłeś, a dokładałeś do porażki, zafajdałeś kompa syfem i sam byłeś winien temu że nic się już tam nie chciało zainstalować - żaden antywirus nie ochroni przed głupotą uzytkownika

Antek

06-06-2012 11:32

Miałem dokładnie ten przypadek, który dotknął Bobika. Teraz omijam dużym łukiem wszystko co jest zbliżone do nazwy BitDefender.

gontek4

24-04-2012 14:17

Comodo i mam czysto.

minik321

17-04-2012 23:38

Mam oryginalnego BitDefender AntiVirus 2010 i świetnie się sprawuje. Dopiero wczoraj go zainstalowałem a miałem go 2 lata bo dostałem go ze starym Pc XD

avg free

13-04-2012 19:13

mam AVG na laptopie od 1,5 roku troche wymaga to znaczy na padaczke co ma 512 ramu i 1ghz procka to może i zwolni działanie systemu mnie nigdy ten program nie zawodzi znam niejedną osobe co go ma bo szkoda płacic kase za pro. jest moim zdaniem wypas z daRMOWYCH co przyznał kiedysś mój nauczyciel informatyki.A zamula wtedy jak macie po 20 aplikacji włączonych w tle systemu tzn: gadu,skype,tlen, i dodatkowych 17 innych..

av.progs@

05-04-2012 12:37

Ciekawe... AV-Comparatives - jedne z najlepszych wyników dla Bitdefendera. VB100 - tak samo. Więc o co ten krzyk? Niezależnych laboratoriów nikt nie sponsoruje, więc o co ten krzyk? PS. mam na zbyciu kilka licek BD, ktoś zainteresowany? ;)

coccinella8

27-03-2012 20:42

nr 1 na swiecie to produkt EMSISOFT-u zwycieza we wszystkich rankingach i badaniach jakie ostatnio przeprowadzono link do producenta oraz do pobrania http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/?id=6541476 http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6541476 przy instalacji wybrac j.polski odrazu skanuje system po zainstalowaniu programu, nieobciaza systemu. baza danych jest co 30min aktualizowana najwieksza baza wirusow na swiecie, calkowicie niszczy wszystkie wpisy zarazone lacznie z rejestrem dzieki niemu pozbylam sie starych trojanow z ktorymi nie dawali rady Kasperski, ESET, CIS-2012, powodzenia

lukas

11-03-2012 16:58

NOD32 polecam

lukas

11-03-2012 16:58

NOD32 polecam

Kamil12

24-02-2012 16:33

sam możesz przetestować swojego antywirusa na stonie http://j.gs/1476582/test-antywirusa

nick...

29-09-2012 13:31

Panie Sebastianie! często tu zaglądam i oglądam/podglądam. jako rodowitą poaiasldnkę korci mnie, by spytać, gdzież to my mamy f3w kościf3ł gotycki?? obstawiałabym raczej neo. a jeśli się mylę, niech mnie piorun!;) nie, nie jestem konkurencją, jestem historykiem sztuki pozdrawiam!

ALDIK

09-02-2012 23:42

A CO WY WSZYSCY TU SIE LICYTUJECIE CO JEST LEPSZE , A CO GORSZE . WYSTARCZY ZAMKNAC WSZYSTKIE OKNA I DRZWI I NIC NIE PRZECHODZI . TO JEST NAJLEPSZA ZAPORA NA WSZYSTKO

-mea-

21-02-2012 19:34

http://es.trendmicro.com/es/products/personal/titanium-maximum-security/ najlepszy jest!!! miałam trojany i nic usunąc mi nie chciało a ten usunąl bez problemu!!!polecam!!!problemu...onlinalwerpróbntrwa

Slawek

12-01-2012 13:25

Ja mam avasta od 2 lat i sobie go chwale jest swietny!:)

Slawek

12-01-2012 13:25

Ja mam avasta od 2 lat i sobie go chwale jest swietny!:)

ad3k

30-12-2011 13:15

a ja mam avg i co o tym sadzicie?

cichy

16-12-2011 01:03

avast to badzieie przez niego najwięcjej syfy złapałem i się przeżuciłem na nortona jest okij :d

adam***

13-12-2011 22:47

Najlepszy skaner antywirusowy na rynku EMSISOFT za free (95% skuteczności) http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6144512

Toby

12-12-2011 10:20

elegancki ranking mozna sie z niego duzo dowiedziec :)

gość

11-12-2011 19:26

NOD32 jest świetny polecam

Piropirat

05-11-2011 15:38

A ja mam iMaca :)

A RH+

29-07-2011 22:35

niewierze mialem kiedys pande i to najgorszy syf na swiecie uzywam nod32 nigdy niemialem z nim problemow

RAMol

04-10-2011 23:53

Też używam NOD'a i nie mam żadnych śmieci. Czasem robię skan innymu programami i narzędziami, żeby mieć pewność. Do tej pory czysto (choć nie wiem czy nie jest nadgorliwy i nie wszczyna fałszywych alarmów). Póki co wolę dwa lub trzy razy poszukać czegoś w necie niż "stawiać" sysem na nowo. Nie ma złych progamów, są tylko źle używane, (odnośnie obciążenia procka i spadku wydajności blaszaka to co innego, konfiguracja też jest ważna).

rychu

13-07-2011 16:50

f-secure to jest to, tym bardziej jak się ma z kablówki to wychodzi bardzo tanio

g

13-07-2011 14:59

avast ???????tak wysoko:(

g

13-07-2011 14:59

avast ???????tak wysoko:(

nick...

02-07-2011 13:39

Eset smart security nod 32 to jest niezagrożony zwycieżca tego zestawienia

reunited

28-06-2011 02:29

polecam F-Secure Internet Security, dostałem z kablówki i płacę za to jakieś grosze co miesiąc, a ochrona naprawdę jest skuteczna i nie obciąża procka ;)

antek

03-11-2011 18:44

życzę powodzenia. nNa początku wszystko chodzi ok. Z czasem komputer się blokuje, zawiesz i..... ciągłe problemy. Doszlo do tego że komputer nie chciał się wyłączyć ponieważ każda operacja była chroniona przez f-secure. Po odinstalowaniu komputer jak nowy. Nie wiem czy ten program jest dobry ale piszę to dlatego aby ci którym komputer stanie wiedzieli co robić.

~FrankWilliams

27-06-2011 13:11

nowe programy Pandy, które wykorzystują Collective Inteligence działają sprawniej, a jednocześnie nie spowalniają działania systemu jak ma to miejsce w przypadku innych programów

~Rouch

23-06-2011 18:06

bo widzisz, wcześniejsze wersje Pandy były łagodnie mówiąc przeciętne. Firma mocno się wzięła do pracy i skonstruowała nową technologię - Ingeligent Technologies dzięki której wszystkie nowe wersje zwiększyły swoją skuteczność i szybkość.

Matjas

21-06-2011 11:17

Ja od kilku miesięcy używam F-secure, jest naprawdę niezły, nie przepuszcza, nie zamula! Wcześniej mialem Pande, dramat - nie iwem jakim cudem znalazła się na trzecim miejscu!

~ssl

19-06-2011 18:40

A gdzie COMODO ??

nick...

23-02-2012 22:00

Dungones

13-08-2011 18:50

Dołączam sie do pytania.Jak oceniacie ten program antywirusowy?

~adam

15-06-2011 16:52

używam Pandę prawie rok i jest ok

~benski

01-06-2011 21:43

Kto był sponsorek testu? Dobrze, że już ArcaVir jest ujmowany w testach. Szkoda tylko, że wypisujecie takie bzdury jak to, że np. nie ma w nim zapory sieciowej. JEST. Jest blokada rodzicielska, jest monitor wpisów do rejestru i kilka innych. AVG lepszy od Kasperskiego czy Nortona? Tylko kto tu zapłacił, za te niezależne testy, hmm...

~Rojek

04-05-2011 22:21

Ja odniosę się do 3 i 4 miejsca, ponieważ uważam że te 2 firmy czyli Panda i Symantec zrobiły największe postępy i obecnie są liderami (oczywiście zasłużenie). Osobiście postawiłem na Pandę IS 11 ponieważ przekonała mnie do nich technologia chmury.

~nie warzne

12-04-2011 08:37

kto dał pandzie trzecie miejsce,to najgorsze dziadostwo jakie jest na rynku,wpuszcza wszystko co jest możliwe i co nie jest też.Oszustwo ciekawe ile zapłacili za to miejsce.

~toksik

16-02-2011 15:38

spyware doctor na 19 miejscu a avast na 5, dosłownie jaja sobie ktoś robi. w wyszukiwaniu wirusów spyware doctor jest lepszy od eseta! osobiście używam eseta i nie zamieniłbym do na pewno na nortona, a przez avasta pozbyłem się wielu ważnych aplikacji oraz stron internetowych

~grzegorz

07-02-2011 07:16

A co za problem ze Bitdefender wygral. Ich silniks uzywa Gdata i chyba F-secure to i pewnie przesyla im probki wirusow. Gdata tez kiedys miala Kasperskiego wiec jak witac Bitdefender jest dobry skoro ich silnika uzywaja

~Leszek

30-01-2011 16:34

Dla mnie wszystko jasne, Bitdefender jest ok. Szkoda tylko ze na allegro nabralem sie na kradziona wersje. Zreszta, jak widze kasperskiego czy Symanteca za grosze to sie zastanawiam, czemu juz nie wziac cracka, niz placic nawet te 2 pere zl. Nie rozumiem tego. Nie polecam kupowac softu na allegro.

~subo

25-01-2011 09:13

no jasne, brali pod uwagę "możliwości" programu, a nie jego skutecznosc..stad taki dziwny wynik....choćby dla Avasta :/

nick...

25-02-2012 08:24

Hi my firend! I want to say that this article is awesome, nice written and include almost all significant infos. I would like to see extra posts like this.

~tester

16-01-2011 19:17

przetestowałem pierwszą dziesiątkę: norton, kasperczak to zamulacze komputera do kwadratu, po bitdefender wykryło mi wirusa a panda tak samo zamula system jak pierwsze dwa - nie polecam. Chyba, że ktoś ma mega wypaśony komp. Najlepszy okazał się AVG - jakimś trafem powoduje, że komp działa nawet szybciej, zwłaszcza przy wczytywaniu stron.Wirusów brak. Testuję teraz wersję Internet Security - ma ciekawe narzędzia do ochrony np. prywatność w sieci. Komp wciąż działa znacznie szybciej niż bez antywirusa - dziwne. Pierwszy antywirus który chroni i nie zamula kompa - rewelacja!

~sura

19-12-2010 18:09

Ja mam G Data Internet Security 2011. Nie narzekam na sprawność tego programu, bo ma on wysoką ocenę tzn. zawsze był bardzo dobrym programem antywirusowym. Bardzo często uaktualnia sobi3e bazę danych odnośnie wirusów i innych szkodliwych dla komputera plików

amator

18-10-2011 13:35

W pełni się zgadzam,pewnie by wygrał gdyby brał udział w teście

~aż mnie to boli

25-11-2010 23:43

gość kasperskiego na oczy nie widział. ma zapore sieciową, ma anty spam, ochronę ww, poczty, blokowanie banerów. naucz się podstawowej obsługi programów a potem bierz się za oceny antywirus sprzedawczyku.

~Gość

15-11-2010 10:26

zal

~Aders

28-10-2010 12:45

Osobiście kawał czasu używam tej samej konfiguracji Comodo firewall i avast antivirus i nie narzekam.To ze jest darmowe nie znaczy ze gorsze.

~hutkow

08-10-2010 19:25

Witam! Oceny antyvirusów to zwykłe popisy obecnie każdy producent stara się aby jego produkt był jak najskuteczniejszy ponieważ od tego zależy renoma firmy Miałem wiele antyvirusów i wszyskie oceniam pozytywnie.Niektóre spowalniają system nie jest to najważniejsze ważne jest czy chroni system.Teraz mam MSE i chwalę go porzednio miałem GDatę i również był dobry.

~zal pl

01-10-2010 12:29

zal mi was!!! wyglonfd antywirusa si nie liczy

~szpaner

01-10-2010 12:28

Nic nie umiecie

~tomek ts

01-10-2010 12:27

ooooooooo wyglond anty wirusow sie nie liczy pogielo

~SWzpaner

01-10-2010 12:26

Ja mam najlepszy program antiwirusowy a wy macie co najwyżej nic ciecwierze. HAHAHAHA nic nie macie ludzie .Czepiaie się niczego osły

~PATrYk

01-10-2010 12:26

Najlepszy program!!to:Avast i koniec!!!!!!!!!;p;)

~Gość

01-10-2010 12:26

anita ale imie dziwne lol

~Badm

01-09-2010 18:49

HaHa podzielam zdanie osób które uważają że to jakiś dowcip. Nie zgadzam się ze wszystkim. Większość statystyk skanerów jest wypełnionych BRAK DANYCH...15 miejsce dla G Daty...nie jest to super antywirus ale 15 miejsce??? Pozatym jest tyle wirusów co nawet "najlepszy" antywirus nie usunie. Jest pare dobrych skanów ale nie chce niczego reklamować. Dam 2 za niezłe nabieranie ludzi.

~DKNY

24-08-2010 13:26

Żal, avast wyżej niż Avira która napewno mniej przepuszcza syfu niż avast, kto ośmiela się go nazwać programem anty virusowym.. żal.pl

~brzydki

18-08-2010 17:02

ja mam swoje fotki w folderze i wiem ze nie mam napewno spyware zadnego

~pretty

11-08-2010 16:53

Ja zostalem przy antywirusie z spywarem od PC tools, potrezbuje malo pamieci, sam sie aktualizuje i faktycznie skutecznosci nie mozna mu odmowic, jak dotad pracuje bezawaryjnie

nick...

25-02-2012 07:34

I only vistied your internet site from Myspace. Do you display a variety of gift box where I may well throw monetary gift in PayPal? I would prefer to reward you for your content and articles.

nick...

23-02-2012 07:35

Witam sceedrznieZgoda co do tego, ze w kampaniach kierowanych do wyszukiwarki Google lepiej uzywac konkretnych slow kluczowych i mocno zwiazanych z danym produktem. Zgadzam sie takze, ze bardzo dobrze sprawdza sie tu dopasowanie keywords ? musi ono byc jednak zrobione inteligentnie (zreszta autor postu o tym takze pisze wiec tu tez zgoda).Czy Google odradza stosowania dopasowania wykluczajacego? Wrecz przeciwnie ? przynajmniej ja to tak odczytuje. To jest jednak nie tak istotne.Czy rozdzielac siec partnerska wyszukiwarki i siec kontekstowa od wyszukiwan Google? Mysle, ze ostatnio tzn. od lipca 2008 Google nawet pomoglo, aby tego nie rozdzielac. To od strony technicznej a od strony praktycznego zarzadzenia kampaniami. Z mojego doswiadczenia wynika, ze czasami warto to rozdzielic a czasami nie warto. W przypadku, jaki opisuje autor postu na blogu powyzej, czyli w przypadku checi zwiekszenia swiadomosci marki (bo tak wg mnie trzeba ten przypadek odczytac, ktory opisuje autor blogu) faktycznie warto by bylo rozdzieli tak, aby moc zastosowac w reklamie inne slowa czy zupelnie inny przekaz niz w wyszukiwarce Google. Dzieki temu zwiekszy sie klikalnosc. Zreszta w kampaniach CPM zalecane jest takie formulowanie reklamy, aby zwiekszyc maksymalnie klikalnosc, placi sie przeciez za wyswietlenie a nie za klikalnosc. Klikalnosc moze jednak pomoc tylko w zwiekszeniu swiadomosci marki. Nie sprawdza sie one jednak dobrze w zwiekszaniu sprzedazy. W moich kampaniach (zwiekszajacych sprzedaz) rozdzielam jeszcze kampanie, gdy zalezy mi na konkretnych miejscach z sieci partnerskiej. Najpierw testuje, ktore strony z sieci partnerskiej generuja najwiecej konwersji sprzedazy z raportow. Pozniej tworze kampanie z grupami reklam dla poszczegolnych witryn i tak formuje przekaz reklamowy, aby idealnie pasowal do struktury strony, na ktorej ma sie pojawic reklama. Z doswiadczenia wiem, ze to sie sprawdza.Pozdrawiam sceedrznie

nick...

31-10-2012 08:22

sagt:I love read this kind of articles, bcsuaee i have found several times unreadable articles. I found this website explaining my problem of forex applications.

nick...

29-10-2012 21:45

Mustermietvertrag.net sagt:Derzeit ist die Bestellung auf Rechnung bis auf weiteres paiusert. Wir bitten um Verste4ndnis.Mustermietvertrag.net

~nicki

11-08-2010 16:47

Testowalem juz sporo, ale jak dotad najbardziej zadowlony jetem z spyware doctora wraz z antywirusem od PC tools, chroni komputer podczas przeladania oraz sciagania, a autmatyczne aktualizacje dbaja o swiezosc bibliotek

~Przemek0000

20-07-2010 22:53

Nie wiem co wy tak skandal robicie. Ja jade bez antywira i z firewallem windowsowym i nie narzekam :) system stoi i ma się dobrze a przedewszystkim nie zamula. raz na miesiąc wrzucacie skaner on line i po sprawie :P

~Student

17-06-2010 12:47

Jak to, KTÓRY NAJLEPSZY ?? TEN, którego producent najlepiej zapłacił... Chyba nie wierzycie w te "OBIEKTYWNE" testy..

~Barel

25-05-2010 19:25

Ranking rankingiem, ale i tak kazdy poleca to co mu się sprawdzilo. Nie mowie ze bitdefender jest zly, albo wyniki ozukane, ale ja np uzywam Nortona, nigdy sie nie zawiodlem, takze nie mam powodow do tego zeby pod wplywem takiego testu cokolwiek zmieniac. Jak wiadomo lepsze bywa wrogiem dobrego.

~ja

24-05-2010 14:13

Ranking ustawiony pod producentów. Nieuczciwy i nierzetelny. Widzę ,że i was dopadła chęć szybkiego dorobienia się.

~lieft

22-05-2010 21:05

ogólnie należy zmieniać takie programy co jakiś czas, ja tak robię i jest ok. Nie zaufałbym jednej firmie dożywotnio, bo niby z jakiej racji?

~marcin

14-05-2010 15:47

Czy możecie powiedzieć , który z tych antywirusów przeprowadza pełne skanowanie w ciągu do 1,5 h ?

~macias

13-05-2010 16:11

Też miałem niezły ubaw z tego artykułu i wyników super testów PCWK :D. Toż jest komedia na całego-bitdefender na 1 miejscu, a gdata gdzieś daleko. W ogóle kolejność programów jest wyssana z palca, a raczej zależna od grubości koperty..Moim zdaniem nasz polski mks_vir też został niesłusznie usytuowany na końcu, a w gruncie rzeczy to bardzo udany program. Powinien być przynajmniej w pierwszej 5, jak nie jeszcze wyżej. Sam mam nową wersję na laptopie i sprawdza się znacznie lepiej niż poprzedni Kaspersky.

~virusxd

11-05-2010 10:03

Test jest kompletnym zakłamaniem na rzecz BitDefender AntiVirus 2010, kto to testował? Używam Kaspersky Internet Seciurity 2010, gdzie on jest na tych testach? By wygrał bez dwóch zdań i zapora jest i większość z kryteriów, może cena trochę za wysoka. Wracając do Kaspersky Anti-Virus 2010, poczytajcie sobie [[http://www.kaspersky.pl/products.html?s=home_1&show=proddet&prodid=175]] i nie ma tam napisane "Podstawowa ochrona przed kradzieżą tożsamości". Nie ma to jak subiektywne testy publikowane na tak dobrej stronie. ~b00b0 masz racę, co ma wygląd do skuteczności antywirusa?

~michal

09-05-2010 18:47

Witajcie. Poniewaz z kasperskym pracuje od dobrych kilku lat, totalnie sie nie zgadzam z podsumowaniem ktore tutaj zostalo przedstawione. Przypomnijmy ze w cenie AV mozna kupic licencje Workstation, ktora zawiera wszystki moduly, ktore zostaly ujete jako nieistniejace. Po raz enty, artykuły na idg nie sa godne czytania. Pozdrawiam

~łuki29

09-05-2010 14:32

Brak konsekwencji, wiedzy i rozponania rynku przez autora(ów) artykułu jest powalający. Chyba przestanę kupować to pismo ....

nick...

02-10-2012 05:06

Thanks for sharing. Your post is a useful contritbuion.

nick...

29-09-2012 14:26

Też nie. Na stronie pokturdu w Amazonie masz listę urządzeń:KindleKindle TouchKindle FireKindle KeyboardKindle DXKindle (2nd Generation)Kindle (1st Generation)Kindle for iPad (Version 2.9 or later)Kindle for iPhone (Version 3.0 or later)Kindle for Android

~agh

08-05-2010 09:11

Kolejny "ciekawy" test po porównaniu systemów operacyjnych, pod którym pojawiło się coś ponad 100+ postów z krytycznymi uwagami. Niesamowicie zabawne jest niebranie pod uwagę skuteczności wykrywania malware, czy obciążenia procesora i pamięci podczas korzystania z antywirusa, za to wzięcie do oceny wyglądu... Przy takiej konstrukcji testu pierwsze miejsce zająłby MS Office - ma tyle dodatkowych funkcji w porównaniu z antywirusem, a wygląd, że ho, ho! Na poważnie: czy ktoś z redakcji czyta ze zrozumieniem artykuły przed wywieszeniem ich na stronie?

~gość

07-05-2010 21:38

niestety, test nie uwzględnia pracy w ramach sieci komputerowej: zintegrowanego zarządzania zainstalowanymi na stacjach roboczych antywirusami, raportowania, aktualizacji, zdalnej instalacji ... wszystko co jest ważne kiedy komputery pracują w sieci. czyli może mieć znaczenie wywłącznie dla użytkowników domowych :( - warto by o tym chociaż wpomnieć

~emenems

07-05-2010 20:46

O tego jeszcze nikt nie wychaczył przede mną ;-) Zobaczcie - większość programów ma antypishing, ale tylko wybrańcy redakcji dostali słowo tak, za ochronę tożsamości i prywatności oraz sprawdzanie reputacji witryn internetowych. A przecież przed sfałszowanymi stronami i wyłudzeniem danych chroni właśnie antyphishing. Takie moje trzy grosze ;-)

~qba

07-05-2010 20:38

Uff, gorąco się zrobiło. Na szczęście istnieją w miarę niezależne testy (mam nadzieję). Do których test sam odsyła - test skuteczności skanerów antywirusowych AV-Comparatives, luty 2010 (go.pcworld.pl/04834). Że im ręka nie drgnęła przy pisaniu takich rozbieżności? Ale się musieli napocić ;-) I ktoś się pod tym podpisał? Figurant chyba.

~gryzak

07-05-2010 20:31

No właśnie. Przecież antywirus ma chronić pliki i pocztę. Jak ktoś chce antywirusa z antyspamem i zaporą to kupuje Interet Security. A podstawowa zapora sieciowa to jest w Windows.

emdzin

07-05-2010 19:27

Kurcze... a ja mam ESET Smart security 4, od czasu do czasu skanuję laptop różnymi anty i... nic - czyściutko :-) A ESET ciągle gdzieś na końcu stawki :-( Jak to jest ?

pio

30-05-2012 22:44

3lata miałem Noda i byłem zadowolony a wczoraj laptop padł czy jest taki dobry wczoraj bym go wychwalał pod niebiosa a dzisiaj he

x

14-03-2013 10:42

żaden antywirus nie ochroni przed głupotą użytkownika

~karolkuich

07-05-2010 18:26

Faktycznie z tym wyglądem to przegięcie.

~zniesmaczony

07-05-2010 15:20

Droga redakcjo. To miał być test programów antywirusowych a nie internet security. Więc co to za sprawdzenie czy antywirus ma antyspam czy zaporę? Jak chcecie uczciwie testować programy które mają te moduły to zróbcie test pakietów internetSecurity. Praktycznie każda z testowanych firm ma taki w ofercie i wyniki byłby przede wszystkim wiarygodne.

~skok na banię

07-05-2010 15:13

Czyli co tutaj było oceniane jeśli skuteczność w ogóle nie była brana pod uwagę? Wg AV Comparatives najlepszymi programami jeśli chodzi o wykrywalność są w kolejności 1 miejsce: G DATA 99,6%, 2 miejsce AVIRA 99,3%, 3 miejsce Panda 99,2%. BitDefender jest na miejscu DZIESIĄTYM, a AVG aż na PIĘTNASTYM! Tylko Panda się zgadza bo w obu przypadkach jest na 3 miejscu. av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_report25.pdf

~a vista

07-05-2010 15:10

Nooo, ostro pojechali. AVG, OutposteScan i takie śmieci jak eScan czy Rising AntiVirus przed G DATA i F-Secure! Buhahaha. Ten test to jakaś ściema. Ciekawe ile wzieli i czy teraz BitDefender z AVG sie nie pojawią w półrocznych wersjach w następnym wydaniu ;-)

~olkas

07-05-2010 15:07

PCW sam dostarcza argumentów przeciwko sobie. Czy oni myślą, że ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem? Wyniki skuteczności w ogóle nie są brane pod uwagę. A co jest brane? "Możliwości to najważniejsza cecha programu. Czym bardziej odbiegające od prostych funkcji typowego antywirusa, tym lepiej." To jakby antywirus miał przeglądarkę zdjęć i edytor tekstu to by wygrał?

~kia66

07-05-2010 12:15

@Gość IP: 85.128.36.194 Przedwczoraj sąsiad przyszedł do mnie, przeskanować na moim antywirusie plik instalacyjny (RealPlayer) - produkt wychwalanej przez ciebie firmy zgłosił mu go jako potencjalne zagrożenie. Ciekawy sposób mają na obronę WMP przed konkurencją. Dodam tylko, że mój BitDefender nie znalazł w tym pliku zagrożeń. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, uznaliśmy, że to jednak BitDefender ma rację, a produkt Microsoftu trzeba jak najszybciej zastąpić prawdziwym antywirusem. Z drugiej strony - lepszy taki antywirus niż żaden. Co do testu...jest rzeczywiście śmieszny, co nie zmienia faktu, że BitDefender do świetny produkt. Używam od lat wersję Internet Security i jej wcześniejsze odpowiedniki i nigdy nie złapałem żadnego śmiecia. Prawda zresztą jest taka, że obecnie, płatne produkty czołowych firm prezentują podobny, wysoki poziom i o ich wyborze decyduje raczej przyzwyczajenie i ewentualne dawne negatywne doświadczenie (tak jak ja nigdy już nie skuszę się na Avasta i NIS, gdyż parę lat temu bardzo się na nich zawiodłem). Wniosek z tego testu jest jeden.... Powinny być robione przez profesjonalistów, a nie przez gazety.

~jfk

07-05-2010 12:13

PCW sam dostarcza argumentów przeciwko sobie. Czy oni myślą, że ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem? Wyniki skuteczności w ogóle nie są brane pod uwagę. A co jest brane? "Możliwości to najważniejsza cecha programu. Czym bardziej odbiegające od prostych funkcji typowego antywirusa, tym lepiej." To jakby antywirus miał przeglądarkę zdjęć i edytor tekstu to by wygrał?

~admin

07-05-2010 12:01

BitDefender? Zmieniłem program antywirusowy na BitDefendera dwa lata temu. Do średniej sieci na 92 komputery. Wersja sieciowa owszem i niby biznesowa. Program może i niezły, ale support to porażka. Każda próba kontaktu przy problemie technicznym ze wsparciem BitDefendera kończyła się odebraniem rozmowy przez jakiegoś przedstawiciela - jednego na Polskę! - który miał na głowie wszystko, a głównie sprawy handlowe. Więc wróciłem do programu, którego producent oferuje dobre wsparcie techniczne dla klientów biznesowych.

~tester

07-05-2010 11:57

Co za bzdury! Redaktorzy do szkoły! Avast na miejscu 5, Outpost na 7 - a w skuteczności skanerów brak danych. Co to za pokrętna metodologia.

~Gość

07-05-2010 11:47

Coraz wieksze grupy użytkowników widzą, że im wystarcza to co oferuje MS (ew. jako opcjonalny soft) i nie silą się na instalowanie niezwykłości oferowanych przez uzupełniaczy. Dlatego tak często wraca temat wirusów, ataków i zagrożeń. Ciekawe, że jak nie odwiedzam bżydkich stron ani nie klikam na odnośniki to jakoś mi też wystarcza to co oferuje MS, nawet skanowanie moich dysków wyjętych i testowanych w innym komputerze to potwierdza. I to jest prawdziwy powód - spada kasa zewnętrznym zabezpieczaczom - coraz mniej potrzebni a w zasadzie już niektórym niepotrzebni.

~onet

07-05-2010 10:44

TO zaczyna być wesołe, wesolutki test ! i oceny to jakieś nieporozumienie - ktoś o tym wcześniej napisał, antywirus może mieć nawet dwa kolory ale jeżeli wykrywa i działa jak potrzeba to ... NOTUJE go znacznie wyżej od słabo wykrywającego ale ładnie wyglądającego. Zresztą to nie Wasz test tylko jakieś nędzne porównanie, z danymi zaczerpniętymi z AV Comparatives i to z LUTEGO (czemu tylko jedno źródło testowe) ! Reszta to wesołe działanie krasnali, usiłujących wrócić do dawnej legendy PCWK ! DLa mnie żenada i kolejny dowód na to, że PCWK PL Edition powoli się kończy ! pzdr ! bo w życiu nie uwierzę, że AVG jest lepszy od Aviry lub Kasperskiego !

~Maxx

07-05-2010 09:10

Bardzo ważna sprawa - obciążenie systemu !!! Nie została uwzględniona !!!

~z

07-05-2010 08:27

A moim zdaniem najlepszy jest nod32 do firmy i Avira do domu. Koniec, kropka.

nick...

16-12-2011 12:07

J816CE otjgxisiwwnu

nick...

15-12-2011 10:01

7rzQ6v bslessgwongr

nick...

14-12-2011 12:28

Impressive brain power at work! Great aswenr!

~robi

07-05-2010 08:05

Miałem Symanteca po zainstalowaniu na jego miejsce NOD-a wykrył on na komputerze wirusy, których Symantec "nie widział". Nie wiem skąd ta skuteczność Symanteca większ od NOD-a

~Roman

07-05-2010 00:16

"Na ocenę w teście składały cztery oceny za możliwości, łatwość używania, współczynnik cena / możliwości oraz wygląd." Czy to są najważniejsze parametry dla antywirusa, łatwość, wygląd? - Chyba dla przedszkolaka. A gdzie skuteczność, wykrywalność i radzenie sobie z intruzami? - czyli podstawowe zadanie antywirusa. Do bani taki test. Komputer Świat w moim przekonaniu ma dużo rzetelniejsze testy.

~rodwald

06-05-2010 19:54

Test masakra! Od teraz skuteczność AV nie ma znaczenia. Ciekawe, kiedy Paint zostanie najlepszym programem graficznym ;) Panowie z PCWK - może testy?

~kkriss

06-05-2010 19:51

Nod jest uwielbiany, gdyż prawie nie zamula komputera, tak naprawdę najważniejsze w antywirusach to dokładność zwalczania wirusów i innych badziewi, oraz wydajność, czyli brak "zamulania" komputera. Wiele dobrych, nawet lepszych antywirusów od NOD''a bardzo zamula komputery, przez co przegrywa przy decyzji o zakupie.

~Gość

06-05-2010 18:15

A gdzie Microsoft Security Esential ?

~manonfire

06-05-2010 18:03

Avast na 5 miejscu. Skuteczność skanera - brak danych. To za co on dostał to 5 miejsce? Za wygląd? Ten test to jakiś absurd.

~W tabelce jest błąd

06-05-2010 15:01

Istnieje Nortna AntiVirus 2010 z roczną licencją na 3 stanowiska, jest w cenie 135 zł brutto -> [[http://www.xnet.pl/symantec/symantec_norton_antivirus_2010_3_users.html]]

~Gość

06-05-2010 14:24

fffatman: ...i dlatego, że mało który ograniczony własne gniazdo kala a jest frustratem, to mam ograniczać swoją wydajność (u nas głównie jako deweloperzy itp.). System nie jest po to aby był niby ideałem akademickim ale po to aby był platformą dla aplikacji i prac, dzięki którym jest się np. bardziej konkurencyjnym od innych na danym rynku, od np. stosujących bardziej "darmowe" rozwiązania płacąc swoim czasem i mniejszą przewidywalnością - i nie ma tu znaczenia, że zaawansowane czynności na jednej nie tłumaczą się efektywnie wprost na drugą a wymagają innego podejścia, znacznie lepszego dla pracujących ludzi, może dlatego wyznawcy nie rozumieją dlaczego ludzie zwykle wolą MS.

~Janosik

06-05-2010 14:20

"Niezły" test na miarę poradnika Adama Słodowego kolejnej części ciąg dalszy. A tak poważnie to z tymi czekami za testy dla PCWolrd to chyba prawda skoro taki przeciągacz wirusów jak Avast Pro jest wyżej notowany od Eset, Kaspersky i innych. Gratuluje Panu redaktorowi artykułu mam niezły ubaw przy kawie podczas lunchu. Pozdrawiam emocjonujących się "profesjonalistów"

~fffatman

06-05-2010 13:54

Leczenie objawów.

~fridek

06-05-2010 13:40

Gdzie się podział darmowy i całkiem porządny Microsoft Security Essentials? Korzystam z niego, jestem zadowolony i chętnie zobaczyłbym faktyczne testy skuteczności w porównaniu z płatnymi programami,

~idgiot

06-05-2010 13:32

Ciekaw jestem czy to boli tak dawać co nowy artykuł,,,

~b00b0

06-05-2010 13:03

witam; Panowie(z PC World) od kiedy wygląd ma jakieś znaczenie wśród antywirusów, wydaje mi się, że jednak test skuteczności powinien być znaczący i brany z wagą 90%, a reszta to 10%;

~Admin

06-05-2010 12:39

Wystarczy mi darmowa wersja Aviry, router z firewallem i aktualizacje windows update. Jedyny minus takiego rozwiązania to taki, że nie usunę wirusa w załączniku, ale wirus i tak zostanie zablokowany a wiadomość usunę sam. Do tego bezpieczna przeglądarka typu firefox i heja...

~Gość

06-05-2010 12:16

''niezalerzne testy'' ładnie tak po Polsku. programu zmieniają się średnio co miesiąc po kolejnych aktualizacjach więc i jeśli ktoś długo był na przedzie nie ma gwarancji że teraz będzie dalej na szczycie vide G-Data w ogonie. Avasta chwalić i ganić AVG? to jak wierzyć że się ma antywirusa(Avast) i mieć antywirusa (AVG) Choć ciekawe że tak uwielbiany przez wszystkich NOD jest tak daleko.. ciekawe dlaczego ? może to dobry marketing a nie dobry program ?

~T

06-05-2010 12:06

Oj Panie "Ktosik" czepiasz sie. Prawda jest jedna. Napisz program "KtosikVir" Wystaw czek dla PCWK-PL i jestes na pierwszym miejscu - twoj program okazal sie naj naj najlepszy

~ktosik

06-05-2010 11:58

chyba was pogieło jak bitdefender jest najlepszy od wiekow w srodku stawki w NIEZALERZNYCH I NIE SPONSOROWANYCH testach avg jeszcze oki avast lepszy od noda czy aviry?? to juz bezczelne kłamstwo

Bartek

07-08-2013 21:52

AVG Anti-virus 2013 zakupiony na stronie Softkey.pl. Jak myślicie dobry zakup? Słyszałem, że jest całkiem niezły. Teraz czas sprawdzić i wyrazić naprawdę rzetelną opinię ;)

Anatol

17-01-2013 13:50

A słyszeliście coś o Filemedic, to podobno nowy polski antywirus. Z tego co pamiętam mks vir sprawował się całkiem nieźle. Używa go ktoś?

kasus

18-01-2013 14:20

ja go używam i wg mnie całkiem nieźle się sprawuje.Trochę wolno skanuje ale za to bardzo dokładnie, co więcej jest bardzo lekki i nie obciąża mojego systemu