Telefon za 1 zł w Era, Plus, Play, Orange - przegląd najlepszych ofert!

Jeszcze kilka lat temu większość telefonów proponowanych za symboliczną złotówkę była bardzo niskiej klasy lub dostępna wyłącznie w kosztownych ofertach abonamentowych. Coraz częściej operatorzy decydują się jednak na oferowanie ciekawszych modeli z niską lub średnią miesięczną opłatą. Przyjrzeliśmy się najbardziej interesującym ofertom.

Dobrej klasy telefon za złotówkę można obecnie otrzymać nawet w abonamencie za 25 zł miesięcznie. Oczywiście znalezienie idealnej dla nas oferty wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się, co oferują poszczególni operatorzy. Szukaliśmy ofert dla nowych abonentów i wybierając telefony za złotówkę, staraliśmy się uzyskać jak najniższą cenę abonamentu lub lepsze od standardowych warunki. Bardzo często, by to osiągnąć, należy zamawiać usługę i telefon poprzez stronę internetową operatora. Sugerujemy jednak, przed podjęciem decyzji, wizytę w salonie firmowym i osobistą negocjację jeszcze lepszych warunków. Udaje się to szczególnie często w przypadku droższych ofert. Nie braliśmy także pod uwagę najprostszych modeli telefonów. Większość tego typu urządzeń jest dostępna za złotówkę nawet w najniższych cenowo abonamentach, a także ofertach typu "Mix".

Z dużym ekranem, baterią słoneczną lub GPS- em

LG GD510 ma wbudowaną baterię słoneczną, dzięki której można doładowywać telefon, korzystając z naturalnej energii.Kliknij, aby powiększyćLG GD510 ma wbudowaną baterię słoneczną, dzięki której można doładowywać telefon, korzystając z naturalnej energii. Obecnie w abonamentach do 50 zł miesięcznie użytkownik może otrzymać "za darmo" bardzo zaawansowane urządzenia. Najtańsze oferty z ekranem dotykowym są dostępne już za 25 zł miesięcznie. Mowa tu o telefonach Samsung Corby i LG GD510 dostępnych w Erze w abonamencie "Telefoniczna Okazja". Wybierając tę ofertę, użytkownik zamiast dodatków w postaci np. bonusów minutowych otrzymuje zniżkę na telefony. Era jako jedyna udostępnia w tak tanich taryfach urządzenia dotykowe. Te same modele dostępne za złotówkę figurują u konkurencji w abonamentach za 40 zł (Plus) i 49 zł (Play).

Zobacz również:

W abonamencie do 50 zł można obecnie nabyć nawet urządzenie z wbudowaną anteną GPS. Mowa tu o ulepszonej wersji Samsung Avila. Telefon ten można kupić już w abonamencie za 45 zł miesięcznie (Era) lub kupić za 49 zł (Play). Na uwagę zasługuje fakt, że fioletowy operator oferuje przy tym trzykrotnie więcej minut i niższe stawki na połączenia po ich wykorzystaniu.

Smartphon już za 69 zł

Nokia 5530XM jest młodszym i nieco ładniejszym modelem wersji 5800.Kliknij, aby powiększyćNokia 5530XM jest młodszym i nieco ładniejszym modelem wersji 5800. Najtańsze smartphony z prawdziwego zdarzenia występujące obecnie w ofertach operatorów to zazwyczaj Nokie. Bardzo funkcjonalny model - 5800 XM - można dostać za symboliczną złotówkę w Playu w abonamencie już za 69 zł miesięcznie. Nowsze, lecz z nieco mniejszą liczbą funkcji modele są dostępne za podobne kwoty. Nokię 5530XM za złotówkę otrzymamy w Playu w taryfie LongPlay 69, a model 5230 w Orange w ofertach Delfin lub Pelikan za 79 zł miesięcznie.

Za zbierający świetne recenzje smartphon Samsung Omnia u większości operatorów trzeba zapłacić co najmniej 150 zł. Wyjątkiem jest Plus, który telefon ten oferuje za złotówkę w Taryfie syberyjskiej 90. Oparte na Windows Mobile urządzenie świetnie sprawdzi się choćby jako telefon dla biznesmena.

Do wspomnianego zastosowania specjalną ofertę przedstawiła Era. Oferuje ona "za darmo" telefon BlackBerry 8520 w specjalnej taryfie za 85 zł. W ramach abonamentu użytkownik dostaje między innymi dostęp do usługi Blueconnect z pakietem 500 MB miesięcznie oraz specjalnie skonfigurowaną skrzynkę Era Mail BlackBerry bez dodatkowych opłat. U konkurencji podobnej klasy urządzenia (w tym ten sam model) można nabyć co najmniej w ofertach za 99 zł miesięcznie (Orange i Play).

We fioletowej sieci najtańszym biznesowym telefonem z pełną klawiaturą QWERTY jest Nokia E62 dostępna w abonamencie za 99 zł. W ramach tej miesięcznej opłaty użytkownik otrzyma aż 500 minut do wykorzystania (Era BlackBerry 85 oferuje 120 minut lub 360 SMS-ów). Pakiet internetowy i inne usługi są jednak dodatkowo płatne.

Najwyższa liga - najwyższe abonamenty

Motorolla Milestone to pierwszy tak zaawansowany telefon producenta.Kliknij, aby powiększyćMotorolla Milestone to pierwszy tak zaawansowany telefon producenta. Niestety, polscy operatorzy wciąż rzadko decydują się na oferowanie najlepszych urządzeń za symboliczną złotówkę. Takie trudno dostać, nie płacąc dodatkowo paruset złotych nawet w wyższych cenowo abonamentach. Tak wygląda na przykład sytuacja z iPhonem. Bez względu na generację urządzenia, u większości operatorów niezależnie od taryfy trzeba za niego zapłacić co najmniej kilkaset złotych.

Najlepsze telefony za złotówkę dostępne są jedynie dla osób, które naprawdę dużo rozmawiają. Wspomniane iPhony można otrzymać za symboliczną opłatą w specjalnie przygotowanych pod ten model taryfach Ery - iPhone 195 oraz 345. W tym pierwszym przypadku za 1 zł można dostać model 3G 8GB. W ramach umowy, oprócz 350 minut, użytkownik otrzyma także pakiet Blueconnect 2 GB miesięcznie. Najnowszy iPhone 3GS o pojemności 16 GB dostępny jest za złotówkę w wyższej taryfie - za 345 zł miesięcznie. W abonament wchodzi 800 minut oraz bardzo duży pakiet internetowy Blueconnect 5 GB.

Ciekawie prezentuje się oferta Playa z telefonem Motorolla Milestone. Ten zaawansowany smartphon, posiadający m.in. system Android, wysuwaną klawiaturę QWERTY oraz ekran pojemnościowy, jest dostępny w promocji - taryfie Play Premium. Otrzymasz go za złotówkę, gdy zdecydujesz się dodatkowo na usługę Swobodny Internet 2 GB. Przy dwuletniej umowie podstawowy abonament przez pierwszy rok kosztować będzie nie 200 zł, a połowę tej kwoty. Użytkownik miesięcznie posiadać będzie pulę 1000 minut do wszystkich sieci.

Wśród topowych telefonów w Orange wyróżnia się Samsunga Omnia II dostępny za złotówkę w taryfie Pantera Mix 750. W kosztującym 199 zł miesięcznie abonamencie otrzymasz między innymi 750 minut do wszystkich sieci oraz pakiet internetowy 1 GB.

Stali klienci - tańsze telefony

Opisane powyżej oferty dotyczą nowych umów abonenckich. Osoby posiadające już abonament w którejś z sieci powinni sprawdzić, czy ich operator nie przewidział specjalnych promocji zachęcających do przedłużenia umowy. Bardzo często są to właśnie dodatkowe zniżki na oferowane telefony. Dużo zależy także od umiejętności negocjacyjnych. Przy odpowiednim podejściu, oprócz tańszego telefonu, można wynegocjować np. bonusowe pakiety minut.

Komórka za złotówkę - tabela porównawcza

Komórka za 1 zł.Kliknij, aby powiększyćKomórka za 1 zł.

34 komentarze

Dodaj komentarz

un

18-02-2012 15:31

Mart... nie chcę Cię obrazić.... Zapytaj wujka Google.

nick...

23-03-2012 11:39

"A co by to zmieniło?"Rozumiem, że hocdzi ci o to, co by zmienił fakt, gdyby Białoruś była stroną konwencji ramowej: Bardzo wiele - umożliwiłoby nacisk międzynarodowy na Białoruś (za pośrednictwem Rady Europy), ktf3rego Łukaszenka mf3głby przestraszyć się bardziej niż samej Polski, z ktf3rą ma jedynie bilateralny traktat...Nie jest wcale przesądzone, że Rosjanie pomogliby w dociśnięciu Łukaszenki w kwestii polskiej mniejszości, ale prawdopodobnie to jest ostatni w miarę skuteczny instrument dla osiągnięcia tego celu. Inna rzecz, że moim zdaniem (inaczej niż uważa Kaczyński i PO), z tego instrumentu nie należy korzystać. Tak samo, jak nie należy dopuścić, aby kwestia polskiej mniejszości na Litwie (toute proportion gardee) negatywnie oddziaływała na inne płaszczyzny relacji pol-lit. "To w wikipedzie jest skrf3towy opis? Gdzie?"Jasne. U nas się na to mf3wi "palić Niemca", jak widać adekwatnie. Konwencję mam i czytałem. I nie wierzę, że wywody o braku definicji mniejszości narodowych oparłaś na egzegezie samego tekstu konwencji...pozdrawiam

MART

26-01-2012 13:18

TO GDZIE NAJLEPIEJ WZIASC TELEFON NA KARTE ZA ZLOTOWKE NIECH MI KTOS POMOZE I ODPISZE CZEKAM

nick...

02-07-2013 14:44

Kliknij, żeby dodać komentarz

nick...

02-07-2013 14:44

Kliknij, żeby dodać komentarz

~Gość

23-07-2011 14:21

WIED\CIE ZA ZŁOTÓWKE SĄ NAJTAŃSZE I NAJLEPSZE..;D

~boczysiek

28-02-2011 18:03

ale szkoda że ni ma za 100zł telefonu):

~marzena

17-05-2010 17:43

jesli chodzi o ceny telefonow to chyba wszystko zalezy od oferty na jaka sie zdecydujemy. W taryfach optymalnych orange mini n97 mozna dostac juz za zlotowke,ale przypuszczam ze w planach indywidualnych ta cena bedzie juz nieco inna.

~dev

17-05-2010 00:47

ja także mam w mBank mobile. 19gr/min przebija wszystko :D I 50mb miesięcznie za darmo :) andy - nie 500 :) Szkoda tylko że płatne są połączenia z pocztą głosową.

nick...

23-03-2012 18:06

"Tylko Rosjanie mają w ręku narzędzia nacisku na Białoruś, wobec faktu, że Białoruś nie srpyztąpiła do konwencji ramowej."A co by to zmieniło? "Skrf3towy opis konwencji ramowej zawarty w Wikipedii nie daje uniwersalnej odpowiedzi na wszystkie pytania ;-))"To w wikipedzie jest skrf3towy opis? Gdzie?Mam nią w całości - choć tez nie jest długa. Jeśli cie to interesowałoby..

~broda

16-05-2010 18:43

No cóż Era - 59 gr za minutę, Plus - 58 gr za minutę - to chyba więcej od TP?

~bronek

14-05-2010 17:34

ja cały czas szukam jakiejś dobrej oferty na eko-telefon LG GD510

~pawel

14-05-2010 16:56

zgadzam się: oprócz samego tańszego telefonu można wynegocjować lub po prostu dostać jakiś rabat na dany modele np. jak choćby w przypadku orange jaki się aktywuje usługę nokie mail

~milka

14-05-2010 14:44

ceny telefonow w duzym stopniu zaleza chyba od tego na jaki abonament sie zdecydujemy? Mini n97 mozna juz brac za 1 pln w taryfach optymalnych orange, jak na biznesowy telefon to oferta wydaje sie byc atrakcyjna

~phi

14-05-2010 09:32

Aha i jeszcze coś - Play jest jedynym operatorem w Polsce, który na swoich BTSach standardowo oferuje Enhanced Full Rate (EFR). Kto wie o czym mówię, ten zrozumie. Konkurencja ma w większości miejsc Half Rate. Ci co narzekają na jakość połączenia sieci Play powinni sprawdzić czy przypadkiem nie gadają na stacjach Plusa - wtedy jest Half Rate. Na tym samym BTSie karty plusa czasami dostają Full Rate''a - tak plus tępi konkurencję.

BACHOR PHI

23-07-2011 14:23

WIESZ COS MASZ Z TYM PLUSEMM GŁUPIA O KARCIE GADASZ BACHORZE ;') TU O oRANGW \

Tota

23-03-2012 13:39

te co wygrala wisepajac piosenke.Ladna dziecina.Wy to mata dobrze w tym BRD. Zyjeta pioseneckami.A jakie powitanie zgotowali Niemce swojej zwyciezyni...Mnie jedna rzecz fascynuje.Przyleciala z festiwalu i zaczela wyspiewywacze ona kocha niemiecka ziemie i kocha Niemcy.No i nic. Czekalem w napieciu ze ja ktodo porzadku doprowadzi-ze gdziez to tak wylezci bezpretensjonalnie walnac ze sie ot tak kochawlasny kraj. Nikt jej nie powiedzial ze to nie po jewropejsku jest? Tak bezczelnie wylezc i powiedziec ze sie kocha kraj wlasny?Nacjonalistka jedna i nazistka na dodatek.W Polsce to by taka odrazu sprowadzili gdzietrza, kazali w gowno wsadzac polskie symbolea nie ubrac sie w wianek z barwami narodowymialbo trzymac w lapie flage.

~phi

14-05-2010 09:27

@h1984 - i tak minuta połączenia w syberyjskiej 90 po wyjściu z abo jest prawie dwa razy droższa niż u konkurencji. Cały Plus ;)

~h1984

14-05-2010 08:27

chciałam zwrócić tylko uwagę na dwie rzeczy zaprezentowane w tabeli dotyczące oferty Plusa - po pierwsze trzeba dodać, że do Taryf Syberyjskich Klient ma możliwość bezpłatnego wyboru pakietu promocyjnego (Syberyjski Pakiet Gratis do wyboru jeden z pięciu) - w przypadku TS 40 przez 12 mcy, a TS 90 przez 24 mce. Druga rzecz jest taka, że po przekroczeniu puli minut abonamentowych przy Taryfie Syberyjskiej 90 minuta kosztuje 0,48 gr a nie 0,58 gr (wyższa stawka jest przy dwóch najniszych planach taryfowych). to tyle gwoli sprostowania :)

~Orange

14-05-2010 08:11

Zacznijmy od tego zePlay bije wszystkich na głowe oferta na karte!!Telefony taniej kupic z gwarancja nowe na allegro albo w sklepie!! Wszyscy inni przeplacaja bylem 10lat w orange i niema zadnych specjalnych ofert od starzu są tylko oferty od tego ile wydasz co miesiac!!Wiec te bajeczki schowajcie!!Nieoplacaja sie abonamenty!A import zagraniczny rosnie bo telefony sa tam tańsze o 50%!!! Nawet abonament w Play jest o 50% drozszy niz oferta na karte !!W play doładowuje i mam taka sama stawke do wszystkich a kase moge wydac na co chce na smsy premium kupowaz za pomoca smsów w necie !!W abonamencie Play mozesz abonament tylko wydzownic i to tylko na nymery w polsce!sms zagranice dodatkowo platny połaczenie tez stawka poza abonament!Wiec Abonament tez sie nieolaca .Roaming tez dodatkowo platny .Abonament jest Nigdzie nieoplacalny!!Najgorsze i najbardziej pazerne sieci to NR1 orange,NR2 erai plus nr3 wszystkie pozostale!!! W orange kaza ci placic za sciagniecie simlocka nawet po zakonczonej umowie 77zł !!

~zX

14-05-2010 01:20

Ja w pazdzierniku w erze dostałem iPhone 3Gs za 58pln (w tym 50 pln za punkty czyli z kieszeni 8 pln) w abonamencie za ok 115 PLN i z pakietem wartościowym 280 PLN do wykorzystania. Muszę przyznać, ze była to oferta bardzo atrakcyjna jak dla mnie.

~ex-Play

14-05-2010 01:07

W Play telefon z GPS-em jak znalazł:) To jedyna przydatna funkcja w aparacie jeżeli ktoś korzysta z usług tego ''operatora''. Zadzwonić do kogoś nie bardzo można bo albo brak zasięgu albe w słuchawce ''trzeszczy'' jak połączyć jakoś uda się a o internecie nie ma co wspominać bo w Play go nie ma... No to chociaż ten GPS na otarcie łez;)

~m_hc

14-05-2010 00:11

A skąd wzięliście tą Nokię E62 do artykułu?

~andy

13-05-2010 17:24

też korzystam z mBank mobile za 19 gr do wszystkich, plus 500 MB internetu za free

~MarokoXXX

13-05-2010 16:34

Od pół roku jestem w mBanku i do wszystkich za minutę połączenia płacę 19gr/min...Ktoś ma taniej PrePaid??? Już dawno zrezygnowałem z abonamentu, bo się po prostu nie opłaca! To chore ażeby prepaid bez comiesięcznego haraczu na rzecz firmy telekomunikacyjnej był tańszy aż tak znacznie...ale weźmy poprawkę to POLSKA!!!

~heh

13-05-2010 16:10

a ja mam na kartę w Heyah, telefonik wymieniam co roku, a do wszystkich znajomych mam za darmo ile chce za 30 zł i 30 zł zostaje do innych sieci. Pozdrawiam wszystkich abonamentowców. :)

~fgdf

13-05-2010 16:08

~Gość ja byłem 6 lat u operatora i ERA dała mi takie warunki, że lepiej mi wyszło przejście do PLAY..... kto umie liczyć ten wie a to ile jesteś u kogo nic nie znaczy.

nick...

25-03-2012 03:59

przykład jest totalnie bałamutny bo jmoipa fakt, że z samą Białorusią rozmawiamy o polskiej mniejszości od lat - raz łagodnie, raz ostrzej i generalnie skutek jest żaden.trzeba jednak pamiętać, że mamy do czynienia z autorytarnym państwem, ktf3rego przywf3dca ma w głębokim poważaniu zobowiązania traktatowe...

nick...

24-01-2013 18:47

czyżbyś myślał,że przyprowadzę jgeakioś brakoroba ?Wszystkie zaklęcia i przeciwzaklęcia ma w małym paluszku.Łącznie z tymi niewybaczalnymi.Posiada zdolność transmutacji.Pelerynę niewidkę.Zwykłe vingardium leviosa (tylko nie leviosaa) wystarczy.Twoje zdolności odczytywania myśli z odległości Wielkiej Wody są zastanawiające. Wiesz więc, że wczoraj wieczorem wybierałam rf3żdżkę, serio, z pif3rem Feniksa. Starą przydepłam i trzeba było.Nad oklumencją muszę popracować.Twoje zadanie rozwiążę przy następnym gładzeniu prania żelazkiem.Asnyk wielkim poetą był.Hau (czyt. hau),

~john_Doe

13-05-2010 14:42

* ~Gość ehe a swistak siedzi i zawija te sreberka... na pewno w polsce ja juz 10 rok jestem w erze i na przedluzanie umowy(dwu-krotnie) nie zaoferowali mi nic ciekawszego anizeli to jesli bym podpisal umowe od nowa.Dlatego tez nastpnym razem przechodze do Play

~gość

13-05-2010 13:18

Ceny prepaid w Holandii" Samsung Cobry TXT 89.99 +15 euro nabite Genoa 99,99+7.5 euro Star Qwerty 119.99+15euro LG Cooke 89.99+10euro LG In Touch bez sim loka 99.99 euro Iphon3gs 24.95 euro 2 lata abonamentu HTC w abonamencie od 12.5-27.5 euro zależne od modelu Black Berry bold9700 1rok abonamentu 31 euro inne modele BB tańsze . Klijenci polskich firm mobilowych przepłacają 50-200% cen sprzętu i usług. Najtańszy abonament za 12.5 euro to 155-180min. rozmów i telefony do 400 euro "w prezencie".

~Jotgie

13-05-2010 12:31

LG GD510 - tę "słoneczną baterię" trzeba dokupić osobno za bodajże 150 zł. Więc jest za złotówkę ale bez tej baterii.

~Gość

13-05-2010 12:11

Gucio prawda. Ja iPhone mam za złotówkę w abonamencie 79zł miesięcznie (w tym 900 minut). Jedyny wyjątek to to że jestem już 7 lat u tego samego operatora.

~denaturator

13-05-2010 12:02

Idea Orange jest taka, że Era daje mniej Plusów niż Play