Jak kupić telewizor plazmowy, LCD lub LED? Poradnik dla każdego

Zbliżają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, które w tym roku odbędą się w RPA. Dla wielu będzie to okazja, by zastanowić się nad wymianą starego telewizora na większy i lepszy. Wystarczy jednak zajrzeć do sklepu, aby uświadomić sobie, że wybór wcale nie jest łatwy. Do tego każdy producent reklamuje swój produkt jako najlepszy i kusi funkcjami o tajemniczo brzmiących nazwach. Jaki model wybrać i nie przepłacić?

Testy Telewizorów

W dziale Testy Telewizorów PC World znajdziesz testy telewizorów plazmowych, LCD, LED i 3D.
Plazmę, LCD, a może LCD LED? Czy zdać się na opinię sprzedawców, czy może wybrać najlepszy, szukając w Internecie? Wymiana telewizora na nowy może okazać się nie lada wyzwaniem.

Warto opierać się na opiniach z różnych źródeł, ale podstawowa zasada brzmi: trzeba przekonać się na własne oczy, który telewizor będzie najlepszy. Obecnie nawet w małych miejscowościach można sprowadzić na indywidualne zamówienie te modele, których nie można obejrzeć na miejscu w sklepie. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić działanie konkretnego egzemplarza, który ma się zamiar kupić, a nie zadowalać się obejrzeniem funkcjonowania innego modelu o tym samym symbolu.

Zobacz również:

Uważaj na sztuczki sprzedawców

Udając się do sklepu, trzeba być świadomym pułapek, jakie sprzedawcy zastawiają na podekscytowanego klienta. Do kupna telewizora kosztującego kilka, a czasem kilkanaście tysięcy złotych, warto podejść bez emocji i z rozwagą. Producenci, zdając sobie sprawę, że zakup odbiornika często dokonywany jest na podstawie pierwszego wrażenia, specjalnie przygotowują swoje modele tak, aby przykuwały wzrok konsumenta.

Zdecydowana większość telewizorów eksponowanych w sklepie ma specjalnie dobrane parametry wyświetlania - kolory są jaskrawe, a obraz prezentowany ze źródeł wysokiej rozdzielczości jest bardzo jasny. Takie ustawienia dobrze sprawdzają się w sklepie, gdzie oświetlenie jest bardzo jaskrawe, a konkurencja duża.

Niestety, po przywiezieniu odbiornika do domu najczęściej okazuje się, że domowe warunki oglądania telewizji są zupełnie inne i ustawienia sklepowe na nic się nie zdadzą.

Kolory, które w sklepie były doskonałe, mają niewiele wspólnego z rzeczywistymi. Jasność jest za wysoka, bo szybko męczy nam się wzrok, a obraz z telewizji kablowej wygląda o wiele gorzej niż sklepowy z dysku HD. Warto mieć to na uwadze i już w sklepie poprosić sprzedawcę o prezentację obrazu z różnych źródeł (kablówka, odtwarzacz DVD i Blu-ray).

Ponadto w menu telewizora należy wybrać ustawienia oznaczone jako Standardowe, Naturalne czy podobnie nazwane - takie, które mają prezentować obraz w rzeczywistych barwach i są dopasowane do warunków, w jakich ogląda się telewizję w domu.

Warto również sprawdzić, szczególnie w przypadku odbiorników LCD i LCD LED, jakie oferują kąty widzenia. Najłatwiej przekonać się o tym, patrząc na ekran nie tylko na wprost, lecz także z boku.

W sklepie często zapomina się także o istotnych na co dzień kwestiach dotyczących ergonomii odbiornika, takich jak wyposażenie w obrotową podstawę (warto sprawdzić, czy ekran można swobodnie obracać) lub łatwy w obsłudze pilot.

Jeśli zamierzasz powiesić telewizor na ścianie, warto zapytać, czy w komplecie z telewizorem dostępny jest odpowiedni wieszak. Jeśli nie, trzeba go dokupić, co będzie wiązało się niestety z wydatkiem dodatkowych kilkuset złotych.

Plazma kontra LCD

Telewizory LCD zdobyły większość rynku, wypierając z niego plazmy. Stało się tak przede wszystkim z powodu niższych cen i bogatszej oferty LCD.Kliknij, aby powiększyćTelewizory LCD zdobyły większość rynku, wypierając z niego plazmy. Stało się tak przede wszystkim z powodu niższych cen i bogatszej oferty LCD.Jaki model wybrać? Jeśli szukasz ekranu o niewielkiej lub średniej przekątnej (do 42"), do niewielkiego pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem będzie telewizor LCD.

Urządzenia wykonane w tej technologii mają wysoką rozdzielczość (zwykle Full HD, nawet w odbiornikach o niewielkich przekątnych) i oferują dobrą relację jakości do ceny. Ale trzeba zwrócić uwagę na szybkość reakcji zamontowanej w nich matrycy LCD (im krótszy czas, tym lepiej, np. 4 ms) i czy odbiornik wyposażony jest w system poprawy płynności ruchu (100 Hz czy 200 Hz). To ważne, bo w dynamicznych scenach (a szczególnie podczas transmisji sportowych) telewizory LCD mogą prezentować obraz z tzw. efektem smużenia, co jest bardzo irytujące.

W przypadku większych ekranów (powyżej 42") lepszym rozwiązaniem okazuje się plazma, bo problem smużenia jej nie dotyczy, a obraz nie zmienia jakości w zależności od miejsca, z którego patrzymy na ekran.

Niestety, dobre plazmy są zwykle droższe od odpowiedników LCD i mają mniej smukłe kształty. Pozostają jeszcze projektory, które najpełniej potrafi ą pokazać zalety HDTV (wysoka rozdzielczość i niemal nieograniczona wielkość ekranu).

Podsumowując , najlepsze telewizory ciekłokrystaliczne (szczególnie te z pełnym, tylnym podświetleniem diodami LED) oferują obraz nieodbiegający (a czasem nawet lepszy) jakością od tego oferowanego przez modele plazmowe. Ponadto urządzenia takie są lżejsze od swoich konkurentów (ważne przy zawieszaniu ich na ścianie) oraz pobierają zwykle mniej prądu. Cechują się jednakże, o czym wspominaliśmy, gorszymi kątami widzenia.

Wybór nie jest więc oczywisty - najważniejsze, by przed zakupem osobiście sprawdzić, jak prezentuje się interesujący cię model - najlepiej w różnych warunkach: podczas wyświetlania jakiegoś widowiska sportowego, filmu czy programu telewizyjnego.

Wyposażenie telewizora
Elementy, na które warto zwrócić uwagę:

Systemy poprawy jakości obrazu - zwiększają płynność wyświetlanego ruchu, wzmacniają kolory, wyostrzają i skalują obraz do rozdzielczości Full HD. Czasem nadmiar takich zabiegów może sprawić, że wyświetlany obraz (szczególnie jeśli film jest w jakości HD) wygląda nienaturalnie. Przy zakupie telewizora warto sprawdzić, jak on działa z uruchomionymi "polepszaczami" - niektórych bowiem nie da się wyłączyć!

Telegazeta - jaką pamięcią stron dysponuje.

PiP - obraz w obrazie. Jeśli telewizor jest wyposażony w dwa tunery, pozwala to na uruchomienie podglądu drugiego kanału podczas oglądania innej stacji.

Dzielenie obrazu - np. połowa jest zajmowana przez telegazetę, a druga część prezentuje obraz telewizyjny.

Czujniki oświetlenia pomieszczenia - systemy automatycznego dopasowywania parametrów wyświetlania, tak aby bez względu na panujące w pomieszczeniu warunki oświetleniowe obraz był cały czas tak samo czytelny i wyraźny.

Dekodery audio - wiele telewizorów ma dekodery audio pozwalające na wzbogacenie odsłuchu o wrażenie dźwięku przestrzennego, który de facto płynie jedynie z głośników odbiornika. Lepsze modele mają dekodery Dolby Pro Logic, które po podłączeniu tylnych kolumn surround tworzą całkiem wiarygodną, przestrzenną scenę dźwiękową. Nieliczne modele są wyposażone w dekodery Dolby Digital 5.1.

Profile obrazu - programy dostosowujące parametry obrazu do określonych zastosowań, np. przy grach wideo, oglądaniu sportu czy filmów.

AVL - funkcja wyrównująca poziom głośności. Działa nie tylko przy przełączaniu kanałów, ale także pozwala np. na uniknięcie konieczności ściszania telewizora w momencie pojawienia się reklam, zwykle głośniej nadawanych od reszty programu.

Cinema Link - magistrala łącząca urządzenia audio-wideo w system sterowany jednym pilotem. Wielu producentów, pomimo różnego nazewnictwa tego systemu, stosuje rozwiązania kompatybilne z produktami innych marek.

Tuner DVB-T - cały cywilizowany świat przechodzi z nadawania analogowego sygnału telewizyjnego na cyfrowy. W Polsce już teraz, w największych miastach, można odbierać programy nadawane w tej technologii, kodowane w systemie MPEG-4.

Złącze sieciowe - gniazdo Ethernet lub bezprzewodowy moduł Wi-Fi pozwoli skorzystać z popularnych serwisów internetowych, zaktualizować oprogramowanie odbiornika, a także odtwarzać filmy, muzykę i zdjęcia zapisane na domowym komputerze.

USB - im więcej złączy tym lepiej, podłączymy do nich pamięć pendrive czy zewnętrzny dysk, z których odtworzymy film, muzykę czy cyfrowe zdjęcia.

69 komentarze

Dodaj komentarz

dasos

27-06-2013 13:32

http://pytak.pl/ fajna strona, gdzie można dowiedzieć się na temat tego czy lepsze jest LCD czy plazma

zorba

16-05-2013 21:50

Według mnie kupno telewizora z 3D to całkiem spoko sprawa, sam kupiłem od LG właśnie z 3D i to mit, że męczy oczy, ogląda się bardzo przyjemnie i płynnie, a sam telewizor ma sporo innych bajerów przez co aż żal od niego odchodzić

Szadi

19-02-2013 13:36

Jak dla mnie jeżeli nie do końca wiemy czy potrzebny nam będzie telewizor z 3D, czy nie warto wybrać modele Philipsa. Ma on opcję konwersji obrazu czyli zwykłe 2D możemy zmienić na 3D bez utraty jakości obrazu.

ultra HD

20-01-2013 16:41

Jak dla mnie teraz nie warto kupować drogiego telewizora,to tak jakby wyrzucać pieniądze w błoto!!!Po pierwsze ta technologia 3D ,którą wciskają nam producenci telewizorów jest nie wygodna i bardzo poważnie niszczy wzrok .Szczególnie u małych dzieci i osób, które mają problemy ze wzrokiem.Już dawno obraz 3D powinien być wyświetlany za pomocą matrycy telewizora ,a nie okularów.Już w 2012 roku powinny być sprzedawane na masową skale telewizory z ekranem OLED o rozdzielczości Ultra HD ( 4-krotnie wyższej od Full HD).Pamiętajmy ,że takie firmy jak Samsung, Philips, LG, Panasonic, Toshiba i Technicolor zostali ukarani za zmowę cenową.Działania zmowy cenowej były doskonale zaplanowane przez menadżerów na najwyższym szczeblu.Takie firmy mają budżet zaplanowany co najmniej na kilkanaście lat z góry,a słupki z zaplanowanego dochodu produkcji przy minimalnym wkładzie własnym łapczywie z roku na rok rosną w górę,Dlatego producenci telewizorów bardzo pięknie nam mydlą oczy sztucznymi parametrami np.technologia odświeżania 1600 Hz Backlight Scanning.Takie mydlenie oczów klientom jest doskonale przemyślane ,i ma przede wszystkim jeden cel :jak najdłużej utrzymywać słupki zysku na najwyższym poziomie.Zmowa cenowa nie ma nic wspólnego z rozwojem nauki i techniki...

rubin

12-12-2012 20:06

ja mam telewizor sowieckiej produkcji o nazwie Rubin. Telewizor ten spelnia kilka funkcji. oprocz ogladania telewizji mozna go szybko przerobic w dzialko wodne - napedza wyrzutnie wody co jest bardzo przydatne podczas smingus - dyngus. Ma taki zasilacz, ze pompa wytryska woda na kilkadziesiat metrow. Wszystkich oblewam woda z okna. Ponadto telwizor ten mozna bardzo szybko przerobic w elektronowe dzialko do zabijania owadow latajacych. Mozna otrzymac napiecie rzedu dwudziestuparu tysiecy voltow i tym potratowac owady latajace. nie ma sily, owady padaja jak muchy. A obecnie pracuje nad mozliwoscia przerobienia mojego telwizora marki Rubin na samobiezne dzialko laserowe. Na razie mam dzialko ogniowe, pali wszystko zywym ogniem, ale juz niedlugo zaprezentujem swiatu nasze dzialko.

ra

27-12-2012 08:27

lepiej lecz się

kris3514

03-11-2012 23:17

a co sadzicie o panasonicu 42 cale E5 ?

aaaaaa

29-10-2012 09:45

Wszyscy sie kłócą i nic konkretnego się nie dowidziałam. Dzieki.

anita

01-09-2012 09:21

Przeczytałam wszystkie komentarze już na prawdę nie wiem jaki telewizor kupić LCD , LED czy Plazma .Do mojego salony chcę 46cali i kwota tak do 5tyś . Jeśli macie w domu już telewizor rok albo dłużej i jesteście z niego bardzo zadowoleni to prosiła bym o podanie producenta . Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam wszystkich ;)

nick...

14-10-2012 14:25

samsung :) najlepsze matryce za 5tys jaki nie kupisz bedziesz zadowolona :) ja posiadam le40 650c - żyleta a na HD i BlueRay nie idzie oderwac oczu od telewizora, do tego karta wi-fi ja mialem w zestawie do internetu i komunikacji z laptopem czy innym komputerem, mozesz bezposrednio ogladac filmy z komputera na tv

nick...

02-11-2012 07:29

Ja mam od grudnia 2008 LCD Samsunga 40 cali i jestem z niego bardzo zadowolona.Polecam wszystkim Samsung

rubin 1972

29-06-2012 09:05

chciałem się dowiedzieć jaki TV kupić.a tu wojna.pozdrawiam wszystkich docentów,doktorów.mądrali itp. itp

Krzych

27-03-2012 22:53

Fajny watek... milo sie czyta... troche wiedzy, troche faktow, troche krwi i duzo smiechu:-) po co mi TV szkoda marnowac czas na ogladanie jak tu jest cale spektrum emocji:-) pozdrawiam wszystkich aktywnych

tatul62

17-03-2012 20:13

No to już wiem jaki TV mam kupić, wasze komentarze rozwiały moje rozterki.

klimad

27-11-2011 08:56

Witam ostatnio również miałem dylemat co wybrać czy led czy plazmę ostatecznie wybór padł na plazmę. Wydaje mi się to dobrym zakupem a czemu już mówię wczoraj u znajomego porównałem jakość obrazu na jego sharp lc-42le320e a moim Panasonic TX-P42U30E. Jak wiadomo LED dawały ładny obraz ale tylko z daleka gdy odległość od telewizora była mniejsza niż 4m masakra widać było gołym okiem latające kwadraciki wyświetlające np twarz oglądanej osoby czego w moim tv nie ma, jeżeli chodzi o kolory nie mam nic do zarzucenia LED-om ładna i żywa. Moje zdanie jest takie jak kupować telewizor 42" i większe to tylko plazma.

Patent

03-11-2011 14:05

Plazma bezkonkurencyjnie, opcja wyboru tylko jakie parametry, jak na filmy, to przeciętne. Taki tel jest najtańszy, a firma to nie ma dużego znaczenia, oby nie sony, bo przepłacisz i oby nie Toshiba bo produkuje tandetne kopie technologii innych firm. Pracowałem w Sony , później Thomson, potem w Philips. Teraz jestem elektronikiem wojskowym i współpracuję z Asus, chociaż współpracowałem jeszcze pół roku temu w czechach z Toshiba i powiem jedno, szkoda,że Asus nie produkuje telewizorów na skalę światową, to byłaby najlepsza firma. Nie słuchajcie takich jak yamata, naczytał się, ale nie ma pojęcia, bo nie zna od środka tych firm. Polecam osobiście plazmę znanej firmy, z serwisem w kraju. Wybór firmy bym polecił, ale niestety większość tylko składa, a nie produkuje części. Zatem kierując się wyborem proponuję łopatologiczny sposób porównania, telewizor do kwoty, którą dysponujemy, porównać parametry różnych firm z serwisem pod ręką w razie czego i wybrać najlepsze parametry. Każdy, kto porówna 6 telewizorów będzie posiadał wiedzę osoby pracującej w sklepie RTV. Sam tak kupuję i najstarszy sprzęt jaki posiadam, to 8 plazma Philips, do której o dziwo jeszcze nie musiałem dobijać plazmy. Staruszek przeżył 2 LCD marki Sony i LED a, na którego czekam 3 miesiące aż dostarczą go z serwisu, który jest ZA GRANICĄ. Rozważnych zakupów życzę.

Patent

03-11-2011 14:27

P.S. Moją 8 letnią plazmę sam składałem w laboratorium patentowym w Thomson ie. To prototyp.To odp dla tego pana, który mówił, że Thomson słabo przędł. Był zbyt dużą konkurencją dla firm wchodzących na polski rynek .Testowano w nim najnowsze technologie. Niestety łapówkarstwo sprawiło, że wykupiła go inna firma i ogłosiła upadłość. Swój patent sprzedał Thomson. Prototyp, który posiadam w domu, dopiero 2 lata temu firma Philips po niewielkich zmianach wprowadziła do produkcji. Gdyby nie łapówki, w POLKOLOR produkowano by najnowocześniejsze na tamte czasy telewizory. To taka dygresja.

Kefir- konkurent Patenta i stary znajomy

04-11-2011 00:24

Co za fart. Chciałem poczytać dla relaksu jakie bajki wypisują pseudoznawcy telewizorów a tu widzę, że mój stary kolega z konkurencji znów chwali się swoim telewizorkiem. Super dokonałeś odkrycia, ale jak pamiętasz w stanach uznali Twój prototyp za projekt zbyt drogi i ryzykowny, chociaż po 2 miesiącach oficjalnie ogłoszono bum plazmowy jak na złość. Gdybyś posłuchał mnie i został w Czechach, zanim Thomson zaproponował Ci współpracę, dawno byś się dorobił na tej plazmie. Thomson sprzedał projekt za bezcen nam. Uświadomię każdego, że LCD JEST PRZESTARZAŁE. Spytajcie znajomego, który naprawdę się na bo na forach wypisują takie głupoty, że ja tu zaglądam zamiast czytać kawały aby się pośmiać. Ale zwykły człowiek jest oszukiwany przez tępaków, ba przez osoby które może też miały styczność z elektroniką ale są tak tępe że nie dostrzegają tak drastycznych przewag nowych technologii. Nie będę się tu nikim sprzeczał ani podawał idealnych wartości dla najlepszego telewizora, bo każdy fachowiec wie , że takich wartości nie ma, bo świat elektroniki idzie do przodu. Wiem, że może się trafić ktoś z mojej branży kto podważyłby te watrości bo jest dłuższy stażem niż ja ale mogę przedstawić statystykę, której nikt nie podważy, kto pracuje przy patencie i produkcji TV. Tylko Polski rynek cieszy się taką sprzedażą LCD. Jurek (pATENT) ma rację co do plazm, tylko z tymi cenami bym się nie zgodził, jak go znam, kupuje przez internet a tam to już zależy na stronę jakiego kraju się wejdzie. A jak ktoś podróżuje służbowo jak on to może wszędzie kupować i mówić, że plazma jest tańsza, ale nie w Polsce, gdzie jest zacofanie. Osobiście proponuję iść z postępem techniki a nie stać w miejscu jak stoją LCD. Przedmówców chwalących LCD chcę uświadomić, że pół życia w USA poświęciłem na produkcję kineskopów CRT, TYLKO 2 LATA NA PRODUKCJĘ MATRYC LCD, KTÓRE PRODUKUJE SIĘ NADAL WYŁĄCZNIE NA SKALĘ MASOWĄ DLA KOMPUTERÓW ZE WZGLĘDU NA MOŻLIWOŚĆ POCHYLANIA ICH DO POZIOMU PRZY ZAMYKANIU A REZYGNUJE Z PRODUKCJI MONITORÓW TELEWIZORÓW Z POWODU SŁABSZEJ JAKOŚCI OBRAZU NIŻ W STARYCH CRT. 2 lata produkowano w firmie, w której pracuję LCD, od 8 lat produkuje się WYŁĄCZNIE PLAZMĘ, to są realia rynku w USA.

GL

18-02-2012 10:46

A jak ze zużyciem prądu przez plazmę? Zawsze była największa spośród dostępnych technologii - nie uśmiecha mi się posiadanie telewizora który żre >200W, no chyba, że wyposażony będzie w czujnik wykrywający obecność widza w pomieszczeniu - moi domownicy mają przykry (dla mojej kieszeni) zwyczaj włączania sprzętów (tv, radia, komputery) i pozostawiania ich na wiele godzin bez nadzoru - od tak, żeby było miło jak do pomieszczenia wchodzą a tam coś gra). K..wicy można dostać jak się rachunki płaci. Dlatego tv który wyłączałby ekran pod nieobecność widza a zostawiał tylko dźwięk, byłby miłym prezentem dla mnie :D

a

08-11-2011 11:20

aeiou

nick...

21-02-2013 10:57

a ja uważam, że prezentacja bazrdo dobra merytorycznie nie wszyscy poruszają takie tematy na prezentacjach startup w, a to też jest ważne. Dzięki

kruk

19-10-2011 20:05

Drodzy forumowicze, z uwagą poświęciłem czytanie tych komentarzy i w nijaki sposób nie mogę się dopatrzeć zgodności z tytułem tematu. Mnie jako laika, nie interesuje co i w jaki sposób w czeluściach obudowy działa. Interesuje mnie natomiast jaki typ tv wybrać i to chyba było tematem do dyskusji. Jednak przerodziła się ona w pewne przepychanki pseudo znawców, jednak nie o to tu chodzi.Zmiencie forum,to nie to.....

Eol

10-03-2012 17:28

Sprawdź sobie kolego jakie są różnice w poborze prądu ,przy jednakowej wielkości telewizorów jesteś w stanie zaoszczędzić 20 zł. na rok .Powodzenia w oszczędnościach,a ja się nacieszę obrazem z plazmy.

guma00

26-08-2011 17:31

Witam. Czytam i czytam wypowiedzi na temat tv i ogólnie muszę stwierdzić, że jestem zagubiony. Mój problem polega na tym, że jeżeli już przeczytam jakąś 'racjonalną' tezę na temat tv np w komentarzach, od razu znajdzie się jakaś inna osoba, która w wieloma rzeczami, a czasami nawet i ze wszystkimi się nie zgadza. Każdy komentuje posty innego użytkownika, wytykając mu błędy i tak na okrągło. Istny bajzel. Do czego zmierzam. Otóż mam zamiar wymienić mój stary tv - JVC 21" z dupą, na jakiś, można powiedzieć bardziej cywilizowany sprzęt. Jak się okazuje, na cel ten mam zamiar przeznaczyć 2000zł i niestety nic więcej (no może jedynie + max 200zł na ramę, gdyż chcę tv zamontować na ścianie - względem oszczędności miejsca w pokoju). Chciałbym prosić o pomoc w wyborze jakiegoś odpowiedniego dla mnie modelu, oczywiście domyślam się, że za te pieniądze, nie wiadomo czego nie dostanę ale może znajdzie się jakiś pozytywny sprzęt jeżeli chodzi o relację koszt - jakość. Wydaje mi się, że najbardziej odpowiednio gabarytowo będzie tv 32", no może 29", ale w sumie wolałbym troszkę większy. Co do firmy to oczywiście mówiąc szczerze nie wiem jaka jest najlepsza (patrząc na komentarze powyżej - dla każdego, coś innego). Zaraz ktoś pewnie napisze - 'google' nie boli, no ale szczerze mówiąc, kilka dni spędziłem już na poszukiwaniu jakiegoś dobrego w moich granicach 'budżetowych' modelu ale co strona, to inny polecany model tv. Jeżeli chodzi o sklepy to boję się zostać, powiedzmy sobie szczerze 'wydymany' przez pana pracownika na dziale RTV, bo w większości jak się okazuje Ci panowie albo są bardzo niedoinformowani albo po prostu udają, że pozjadali rozumy (rzadko się zdarza, ktoś naprawdę inteligenty i znający się na rzeczy). Także wracając do tematu jeżeli ktoś będzie miał troszkę wolnego czasu i odrobinę dobrych intencji to bardzo proszę o pomoc, będzie to dla mnie naprawdę pomocne. Pozdrawiam.

guma00

26-08-2011 17:34

dodam jeszcze, że najprawdopodobniej miałby to być LCD lub LCD + LED... na ale tutaj też pojawia się problem, bo nie wiem co lepsze..

neris

11-09-2011 11:14

Ja kupuję sony KDL-40ex500, czyli: LCD, 100 Hz, internet, usb czyta divix, 105 W. http://www.ceneo.pl/;0155644515-10.htm UWAGA!! KDL-40ex520 to LED i tylko 50Hz!!!! - NIE POLECAM!!!

nick...

19-02-2013 00:58

Hi,Unfortunately with the iPhone 4 you have to replace both the LCD and touch sceern panel as both items are bonded together.Price to repair is a3124.99 inc VAT for a new glass touch sceern digitizer and LCD.Delivery is a38.00 within UK or a310.00 rest of world.If you wish to proceed, please complete repair form on our website and send in with your device Please bear in mind, our iPhone repairs come with a 12 month warranty as standard.You can view information about the iPhone 4 sceern on our website Many thanks,Web Admin.

nick...

20-02-2013 12:18

ydQTwK ymjgzgvmhmjh

nick...

22-02-2013 03:09

YwjdO6 whtrjceepnnr

sam

31-07-2011 21:21

teraz trzeba sie jeszcze dodatkowo zastanawiać czy 3D czy nie, sam brałbym już z 3D, może coś z cinema 3D od LG?

zdziwiony

08-08-2011 12:12

tia ... a po co ci to teraz?! robisz reklame czy po prostu lubisz wydawac mnostwo kasy tylko zeby sie pochwalic znajomym czyms z czego jeszcze normalnie nie mozna korzystac

nick...

17-12-2011 17:42

Kupiłem Leda 3 D LG Myślałem nad42" ale wpadł mi w dobrej cenie47" Dla mnie rewelka....Obraz kryształ,konwersja z2D do 3D....okulary zwykłe bez baterii.Pobór prądu w szczycie150W...realnie od98 do 128...

kontador

31-07-2011 12:42

sprzetu jest multum, wybór jaki chcesz, pytanie czego tak naprawe potrzebujesz? z praktyki (sam mam) mogę polecić Ci LG, 2 lata i żadnych problemów

pawelb99

08-07-2011 11:17

Przymierzam się do zakupu telewizora ma na ten cel ok. 3 tys. z hakiem, chciałby z 46" ale co i gdzie kupić, zgłupiałem czytając te posty. Wiem, że nie chcę Panasonika pozdrawiam

nick...

08-07-2011 11:05

Kliknij, żeby dodać komentarz

~nizki

09-12-2010 21:05

PHILIPS był dobry w każdej branży ale dobrych parę lat temu, kiedy produkcja była w Europie. I tak telewizor PHILIPS "made in Holland" zakupiony w 1994 roku chodzi świetnie do dziś - tylko klawisze na pilocie się wytarły. Natomiast PHILIPS "made in China" czy też "made in PRC" (to to samo) ledwo dwa lata pociągnął. Kiedyś byłem maniakiem PHILIPSa: nie było w domu sprzętu elektrycznego innych marek - od maszynki do golenia, przez żelazko po telefony komórkowe. Ale odkąd przenieśli produkcję do Chin - totalna porażka! To samo w innych branżach - ZELMER z Polski ma 4 lata gwarancji, ZELMER z chińskiej fabryki nawet 2 lat nie wytrzyma. Dlatego teraz wybieram sprzęt produkowany poza Chinami. Np. LG czy Sony.

~tipe

23-11-2010 19:50

widzę że mamy tu samych maniaków "lepszych" marek!!! Philips lub Sony to już tylko nazwy, ludzie w jakim wy świecie żyjecie, jak jesteście odważni to otwórzcie ob udowy swoich odbiorników i zobaczcie z jakich części są składane i nie chodzi mi tu tylko o panel. poza tym zadufanie w marce to snobizm, a nie przyjęcie do wiadomości że są inne nie gorsze marki w rozsądnych pieniądzach to głupota!!!

nick...

21-02-2013 12:48

Tylko trochę szkoda, że samo “Firefly” nie było dość dobre, aby zaipsać się w pamięci ogf3łu inaczej niż “ten staromodny serial, ktf3ry nie doczekał się dalszego ciągu”.Osz ty wstretny oblśizgły galaretowaty glucie !! Jak smiesz !! oełg Mnie serial od razu spasował idelanie. Łyknołem cały chyba w jeden weekend. Jak dla mnie miazga. Żadnej z wymienionych przez ciebie wad nie zauważyłem. Nawet żdziwiłem sie skąd je wziołeś . :O ==> :PByc moze jest z tym serialem cos takie go jak z malarzem co sie za wczesnie przekręcił. Byc może Z tym nerdostwem i strata czasu na oglądanie serialu co sie zaraz kończy sie nie zgodze. Ma przecież zgrabne zakończenie filmem i można to traktowac jako całośc i taki mini serial. Jest to po prostu kawał dobrego s-f i kwestia tylko czy podpasuje czy nie.

~becet

20-11-2010 23:59

Witam. Nie do końca zgadzam się z autorem artykułu. I Plazma i LCD maja swoje wady i zalety. Nie mniej istotą rzeczy jest zdolnośc do prezentacji szerokiej palety róznych odcieni róznych kolorów. Tutaj bezapalacyjnie zwycięża plazma. Widziałem niedawno ten sam program odtwarzany na dwóch telewizorach stojących obok siebie - na LCD (z LED) i na plazmie. W TV LCD niebo podbarwione słońcem było przepalone a właściwie widoczne były trzy odcienie koloru pomarańczowego. Natomiast plazma prezentowała całą gamę odcieni od prawie czerwieni, poprzez róż i pomarańczowy, aż do bieli. Praca plazmy przypomina trochę kineskopy CRT i programy analogowe wyglądają na niej trochę lepiej. Natomiast na pewno TV LCD LED mają prawie idealną czerń. I nie wierzcie "specom" od telewizorów, którzy twierdzą, ze plazmy maja lepszą czerń. Wystarczy pójść do sklepu i włączyć plazmę bez sygnału... Widoczny będzie głęboko szary ekran z odcieniem (czasem) zieleni. TV na LED-ach są praktycznie czarne. Telewizory LCD pracują jak monitory z matrycą TN, plazmy pracują jak monitory z matrycą IPS (lub podobną). Nowe matryce NeoPDP zużywają mniej prądu niż poprzednia generacja plazm. I są cieńsze. Wystarczy tylko dobrze wybrać... Co kto lubi. Pozdrawiam.

Belman

22-10-2010 11:17

to już któraś opinia, która potwierdza że dostajemy z usa same ochłapy, i to po wygórowanych cenach... cóż, trzeba sobie radzić - ja np staram się dogłębnie skanować sieć w poszukiwaniu danego produktu, tak aby wybrać najlepiej i najtaniej... swoją drogą, bardzo pomocna jest tu strona electro.pl - można tam znaleźć praktycznie każde akcesorium elektroniczne, zawsze jest opis i aktualna cena - ułatwia to szukanie...

~Kri-ssS

03-06-2010 18:04

Bardzo słaby i nie precyzyjny poradnik. lepiej jak by go napisał ktoś kto się zna na żeczy pozdraiwam

BadBoy

29-07-2011 20:57

a

polonista

10-11-2011 12:28

rzeczy

nick...

21-02-2012 00:01

Kliknij, żeby dodać komentarz

nick...

08-08-2012 17:32

Witam ! Zgadzam się z Twoimi twierdzeniami -Mancer w 100 %!. Ciało keiobce cechuje m.in. to, że ich układ wrażliwy na wrażenia dotykowe ma więcej zakończeń nerwowych, niż ciało mężczyzn; przez to są bardzo, ale to bardzo wrażliwe na tzw. eskalację. Jednakże cechy ich fizyczności sprawiają także to, że są bardziej wrażliwe na bf3l fizyczny; jest to m.in. powodem tego, że pragną czuć się bezpiecznie przy mężczyźnie. Świadome wzbudzanie owego poczucia bezpieczeństwa spowodowanego męską inicjatywą zmierzającą do otoczenia je troskę z jednoczesną subtelną początkowo prawie niezauważalną, eskalacją ich ciał działa cuda. Oczywiście, ważne są rf3wnież inne aspekty budowania trwałych relacji z kobietą; zapewne wiesz o tym, że kobiety zwracają uwagę dosłownie na każdy szczegf3ł O tym jak skuteczna jest siła eskalacji przekonałem się na przykładzie moich randek. Choćby ostatnio; poznałem osobę za pomocą jednego z portali randkowych, trochę pisaliśmy do siebie. Spotkaliśmy się..Obecnie mam za sobą drugie spotkanie z nią, a już jesteśmy na etapie pieszczot i pocałunkf3w, ona wręcz o nie zabiega Porf3wnuje nasz romans do tego z filmu 9 i pf3ł tygodnia (jeżeli go znacie?),wysyłając mi tym samym bardzo wyraźne komunikaty świadczące o jej fantazjach i potrzebach erotycznych (wierzcie mi, kobiety bardzo często sygnalizują pewne rzeczy także dotyczące jej otwartości seksualnej z nadzieją, że mężczyzna poprawnie odczyta ich znaki) pragnie, abym za jakiś czas narysował jej akt Dodam, że nie jest to osoba o tak zwanych rozwiązłych obyczajowo przyzwyczajeniach, przeciwnie! Może nie uwierzycie, ale ostatnio przyznała się do tego, że jeszcze nigdy nie rozebrała się przed żadnym mężczyzną, a przede zamierza to właśnie uczynić(a jak wspomniałem, mamy za sobą dopiero drugie spotkanie)..A zatem Panowie; słuchajcie Mancera, bo on wie o czym mf3wi Ale przede wszystkim dokładnie obserwujcie kobiety i nie ustawajcie w zdobywaniu kolejnych ciekawych doświadczeń..Pozdrawiam:):)

~k

31-05-2010 22:02

Dobry zakup, w dobrej cenie pod warunkiem, że masz zaciemnione pomieszczenie, bo matryca się błyszczy jak psu kule na wiosne

~Janek

31-05-2010 18:50

Witam chcę kupić telewizor LCD samsunga LE40C650 czy szanowne gremium może coś powiedzieć na temat tego sprzętu za co z góry dziękuje.

~yamata

30-05-2010 13:39

"JareX" Fakt że Polska to nie USA. To w ogóle jest bardzo specyficzny i tani rynek. W Polsce jak i w Europie raczej nie ma co liczyć na wasze ceny. W dodatku dochodzi różnica w zarobkach. Ale poza niskobudżetowym badziewiem na nasz rynek trafiają produkty które niczym nie różnią się od wersji amerykańskich, poza może zasilaniem, odświeżaniem i parą okularów 3D gratis ;) No i nie jest problemem kupić coś z naprawdę topowej półki. Jak ktoś się uprze ;) Co do reszty zgadzam się w pełnej rozciągłości... Zgadzam się też z panem "k", który trochę dogłębniej wyjaśnił co siedzi w jakim telewizorze i dlaczego ;) Pozdrawiam. P.S. Zastanawia mnie, skąd w necie bierze się tylu domorosłych ekspertów, którym wydaje się że coś tam wiedzą i w dodatku koniecznie muszą się uzewnętrznić? Publicznie? To jakiś syndrom onanisty z chatroulette? ;)

~yamata

30-05-2010 13:27

Co do artykułu to trochę: "po łebkach". Nikt Ci w sklepie nie poda czasu reakcji matrycy ani nawet jej typu. Bo i skąd, jak rzadko kiedy sam producent o tym informuje. To nie monitory komputerowe, a i tam jest pełna dowolność danych sklepowych, marketingowych i rzeczywistych. Stąd potrzeba testów... LED nie jest jednoznacznie lepszym rozwiązaniem i o tym trzeba przypominać na każdym kroku, dodając, że nie jest to też nowy rodzaj telewizora a tylko podświetlania matrycy. W dodatku podświetlanie krawędziowe typu EDGE, a matrycowo-strefowe to jest zupełnie inna bajka. Jedno wynika z ekonomii i ograniczenia kosztów oraz szpanerskiego designu (ultracienkie TV) drugie jest drogie, nieefektowne (grube TV) ale znacząco polepsza jakość obrazu. I weź to teraz wytłumacz Kowalskiemu... :) Panowie którym myli się estymacja ruchu (600Mhz) z częstotliwością wyświetlania obrazu (120Hz) dokształćcie się. Wasze rozważania nie mają sensu, gdyż od początku są błędne. Amen. "Luka2010" - wygadujesz farmazony bez pojęcia. Philips od lat drepcze w miejscu. Praktycznie od czasu wyeliminowania z rynku swoich świetnych CRT leży i kwiczy. Także finansowo... Twój ukochany Sony matryce od lat bierze od Samsunga właśnie. Dodaje tylko elektronikę, ostatnio nawet dość dobrą. Miał za to kilka chudych lat, kiedy ani nie potrafił zrobić naprawdę dobrego LCD, ani konkurencyjnego cenowo. Doskonale wykorzystali ten czas producenci tacy jak LG czy Samsung. I wbij sobie do małego rozumku że to właśnie Samsung, LG i Toshiba są w tej chwili wiodącymi i najbardziej innowacyjnymi firmami na świecie! Sharp też sobie jakoś radzi... Zarzut "składaka" w stosunku do wymienionych firm świadczy tylko o twojej całkowitej ignorancji i nieznajomości branży. Dodaj jeszcze, że: "chińskie jest be..." ;) Otóż wszystkie praktycznie współczesne urządzenia to "składaki". W mniejszym lub większym stopniu. A o ile Toshiba na przykład ma jeszcze jakieś fabryki w Polsce, to taki Philips je sprzedaje. Więc się nie zachłystuj, bo nie ma czym... Podobnie większość światowej elektroniki powstaje w ultranowoczesnych fabrykach w Chinach. I z chińskich komponentów. Może nam się to nie podobać, ale tak właśnie jest i będzie. Możecie nie kupować i zostać przy swoim "Rubinie". Tyle w temacie... ;) Pan o ksywie "Gość" IP: 83.22.1.240 powiela bzdury wypowiedziane przez poprzednika... W dodatku marną polszczyzną. Jak waść widzisz różnice w kolorach i jakości obrazu (in plus) Philipsa i Sonego a kosztem innych firm, to proponuję rychłą wizytę u okulisty. Żadne światowe testy i nagrody tego nie potwierdzają. A decydują tu mądrzejsi od Ciebie (bez obrazy)... Zresztą o twoim "profesjonalizmie" świadczy zajście z drukarką. Wiesz co masz kupić? Idziesz i kupujesz, a nie podpuszczasz sprzedawcę. W dodatku ten może się odegrać w dziedzinie o której Ty nie masz pojęcia, a i tak wyjdzie na swoje. Wiem bo pracuję w branży i mam z takimi "cwaniakami" na co dzień do czynienia. Naprawdę tak trudno pojąć, że facet musi coś sprzedać i nie zawsze kieruje nim sumienie? Szczególnie jak ma do czynienia z kimś, kto za wszelką cenę chce mu udowodnić swoją wyższość? Płacą mu za wyniki sprzedaży. A sklepowy "shit" dostają najczęściej niesympatyczni laicy, cwaniaczki i skąpcy którzy chcą mieć wszystko za nic... Howgh! Było se kupić najtańszą laserówkę i po kłopocie. Po co wkur.. sprzedawcę??? "Tak samo z tymi TvLCD od Sharp lub LG jak dasz antenę to tak sieje że żaden ich procesor tego nie potrafi poprawić,jak w Philips dasz efekt to nawet analog śmiga jak cyfrowy i nie sieje". Bzdura. Od początku do końca. Żaden NORMALNY człowiek nie kupuje LCD do analogowej TV naziemnej. A o taką "antenę" zapewne Ci chodzi. Z kablówką też trzeba mieć "trochę nie tego". Kupujesz LCD - zapewniasz mu dobre źródło i możliwość pracy w NATYWNEJ rozdzielczości. Inaczej licz się z drastycznym spadkiem jakości i żaden Philips tu nie pomoże... A jeśli chodzi o procesory to stawiam całą wypłatę, że twój dowolny Sony czy Philips leży i kwiczy w porównaniu z wysokimi modelami Toshiby. Nie ma lepszych procesorów do skalowania i obróbki obrazu, nawet z marniutkiego, choćby analogowego źródła. Samsung też ma już teraz bardzo wysokiej jakości procesory, na przykład taki, który przetwarza w czasie rzeczywistym 2D na 3D. Nie wiem jak radzi sobie z analogiem, ale to kuriozum i rozumiem jakby producent to olał. Co do ceny to już chyba dawno nie byłeś w sklepie? Zresztą w większości z nich nie ma naprawdę wysokich modeli, bo na nich się nie zarabia. Philips i Sony najdroższy? Sony już dawno spuścił z tonu i to mu się zwróciło. Philips żyje w świecie złudzeń. Na pewno ma jedną z wyższych cen w stosunku do możliwości... Szkoda, bo zawsze ceniłem Philipsa i w dobie pierwszych plazm oraz ostatnich CRT - robił świetne telewizory. Teraz egzystuje gdzieś na obrzeżach rynku, a i tak dobrze, że nie skończył jak Thomson czy Grundig... Aha. Jest jeszcze Panasonic. Z rewelacyjnymi plazmami. Tak do kompletu... ;)

~k

28-05-2010 10:36

a i jeszcze do tego kolegi co pisze, że bzdury piszę - przeczytaj jeszcze raz mój komentarz tym razem ze zrozumieniem.

~k

28-05-2010 10:32

Tak się składa, że doczytałem, bo tu i ówdzie pracuje (nie ważne gdzie) - ale myśle, że niezrozumiałeś moich intencji. Chodziło mi o to, że żeby wyświetlić wszystkie 200 klatek, biorąc pod uwagę czas na obliczenie to matryce musiały by mieć piekielnie szybkie, a nie są. A input lag nie ma nic wspólnego z tym co napisałes - jest to czas pomiędzy momentem w którym tv dostaje sygnał, a momentem w którym go wyświetla. A teraz do kolegi, który pisze, że „Tak się składa że matryce mają wszyscy te same ponoć od LG(czytaj Philips) „ to się bardzo myli. Co do współpracy Philips – LG to się już dawno skończyła. W Philipsach mamy matryce SHARP (model 9704 – dla niedowiarków proponuje przeczytać co pisze na naklejce pod obudową, którą widać przez otwory wentylacyjne – jest tam producent i model matrycy), w reszcie Philipsów AUO i CMO. Co do LG, to w znacznej części niskich modeli AUO (też widać naklejki producentów). Co do SONY – w modelach na ten rok w LED''ach jest również SHARP – naklejek nie widać, ale można poznać po charakterystycznym dla matryc SHARPA ułożeniu pixeli, lub po rozbiórce obudowy, w SAMSUNGU w większości swoje matryce, poza 37” - tam jest AUO, w modelach na 2009 w 55 b 650 było CMO, a w 46 B 650 AUO (nie we szystkich). W Panasonicach w większości modeli IPS alpha – produkt Panasonica i Hitachi (ponoć też Toshiby ale ...). I jeszcze jedno – Pilipsy I Soniaki nie są droższe od reszty, to taz, dwa LG psują się to prawda, ale co do obrazu kolego to chyba znasz go tylko z opowieści, i to samo dotyczy obrazu na Sharpie (z tym że te się nie psują prawie).

~joto

27-05-2010 19:00

Cyt: Tuner DVB-T - cały cywilizowany świat przechodzi z nadawania analogowego sygnału telewizyjnego na cyfrowy. W Polsce już teraz, w największych miastach, można odbierać programy nadawane w tej technologii, kodowane w systemie MPEG-4. I co jeszcze. Chciałbym. Jakoś czekaem od rokui w Olsztynie nie ma i duuuugo jeszcze nie będzie muliplekuu nr.2. Informacja wyssana z palca, własnie dla takich m.in. co nie wiedzą czym się różni LCD od PLAZMY.

~Gość

27-05-2010 18:31

jakie matryce TN maja taki czas?chyba przedpotopowe - wiekszosc nowych ma spokojnie poniżej 4ms...tylko ips va maja dłuższe na tą chwilę

~Gość

27-05-2010 18:30

gościu co ty za bzdury wypisujesz?skoro 200 klatek to 5ms na klatke to jakie 1ms ci wychodzi?gdzie co jak?....nie zauważyłeś też pewnie 30-120ms opóźnienia co zwane jest input lagiem.....obraz nie jest na bierząco wyświetlany ps.czarny biały czarny to najlepszy czas - szary do szarego to jest ta sciema...piszesz i pleciesz bzdury bo gdzies cos zasłyszałes a i liczyć nie potrafisz

~Gość

27-05-2010 18:27

kretynski tytuł - jak to jak?pójśc do sklepu i kupić

~JareX

27-05-2010 17:47

Mam mozliwosc porownania oferty telewizorow LCD i plazmowych w Polsce i USA. Widze, ze na polski rynek trafiaja w wiekszosci produkty z dolnej polki ze wzgledu za zamoznosc potencjalnego klienta, a ceny i tak sa wziete z ksiezyca. Nie jestem fanem Samsunga, ale wydaje mi sie ze nie odbiega on od Sony, a pod wzgledem stylistyki bije Sony na glowe. Philips prezentuje sie pod tym wzgledem fatalnie. Jest rowniez zdecydowanie najtanszy z tej trojki. Jesli chodzi o jakosc obrazu mysle, ze rowniez Samsung jest w czolowce. Wydaje mi sie, ze Sony a szczegolnie Philips troche sie zatrzymaly w tym wyscigu, a jak tak dalej bedzie wkrotce zostana w tyle...

~Gość

27-05-2010 15:35

k IP: 83.22.1.240 Tak się składa że matryce mają wszyscy te same ponoć od LG(czytaj Philips) a cała reszta to elektronika różnych bajerów procesorów które w Philips i Sony robią najlepszy efekt obrazu co da się wydusić z tych matryc, cała reszta ma gołe matryce takie same i inne gorsze zamieniki własnych pomysłów jak poprawić obraz, efektem jest duża jednak różnica jakości kolorów-obrazu między Philips/Sony do reszty pozostałych firm. Przecież ambilight lub HD3plus i innych super patentów od Philips,nie da się zastosować w Sharp/LG jak nie kupią tych pomysłów od Philips lub innych w Sony. Więc dostajesz jakiś wynalazek w LG który jak może poprawia obraz i goni jakoś tego co ma Sony lub Philips Prawda jest taka, że sprzedawca wciska w sklepie lub z ulotki taniej jakiś badziew gamoniowi bez wiedzy jak samsung/sharp i zachwala jak może, a sam by tego nie kupił nigdy lub tylko bo tanio.:D Ostatnio chciałem kupić drukarkę HP i koleś w MM tak bajerował ile to wydruku będzie:), tylko jak mu powiedziałem jak jest ten wydruk liczony 1/32 to szybko się urwał i uciekł, bo drukarka nie wydrukuje 4000 stron A4 nigdy z tego jednego wkładu co jest. Tak samo z tymi TvLCD od Sharp lub LG jak dasz antenę to tak sieje że żaden ich procesor tego nie potrafi poprawić,jak w Philips dasz efekt to nawet analog śmiga jak cyfrowy i nie sieje. Tylko że Sony i Philips kosztują więcej nie bez kozery.:)

~k

27-05-2010 10:39

@luka2010 Tak, to jak wytłumaczysz, że w TV LED Soniaka są matryce SHARPA, a w całej reszcie S-LCD (samsung + sony) a w PHILIPS serii 9704 też SHARP a całej reszcie AUO i CMO?? Żeby było jasne to już od jakiegoś czasu Phiips nie współpracuje z LG.

nick...

19-02-2013 17:37

Que je sache, Dralliw n\'a en aucune fae7on pris patrie dans cet article. L\'article est re9dige9 sur des faits et non des suppositions.Le fait que Dralliw est un penchant pour tel ou tel constructeur n\'entre pas en ligne de compte. Le jour ou ce sera le cas, nous ferons le ne9cessaire pour que cela cesse. Nous devons, nous vous devons, d\'eatre impartial et honneate dans la re9daction des articles et nous nous effore7ons de l\'eatre.Nous vous serions e9galement reconnaissant de ne pas insulter, sous quelques formes que ce soit nos re9dacteurs, meame si vous avez un grief contre lui.

nick...

21-02-2013 10:54

: je me rappelle d'un topic de xda-developers qui fsiaait 25 pages quelques jours apre8s la sortie du GSII, e0 propos de taches jaunes e0 gauche de l'e9cran. Les te9moignages de pixels morts sont assez nombreux e9galement.Mais bon, le fait que Dralliw, le maeetre du troll anti-HTC et Samsung-fanboy diplf4me9, ait e9crit l'article, montre bien la grande impartialite9 de ce blog

~luka2010

26-05-2010 23:35

mk IP: 88.156.158.241 Toshiba,LG,Samsung lub Sharp to tylko dobra reklama... To co obecnie technologicznie daje Philips lub Sony jest o klasę lepsze w praktyce i widoczne gołym okiem porównując obraz praktycznie z różnych żródeł a cała bajka polega na patentach ich rozwiązań czego konkurencja jeszcze nie posiada a podobne zamienniki poprawy obrazu cyfrowo nie jest tym samym co ma Philips lub Sony. Za doświadczeniem i patentami Sony lub Philips stoją laboratoria i tradycja produkcji Tv i nowych technologi, a za LG,Samsung,Sharp lub Toshiba składaki i kupowane gotowe pomysły-podzespoły od NEC i innych.

~k

26-05-2010 22:52

@kmp - generalnie mnie to też nie interesuje ale fizycznie jest to niemożliwe do wykonania

mk

26-05-2010 22:25

Polecam tylko Philips ambilight fullHD No a ja slyszalem ze lepsze LCD robi Sharp i Toshiba A jesli chodzi o plazmy to Panasonik i wbrew opniniom wcale nie bierze wiecej pradu.

~luka2010

26-05-2010 18:19

Polecam tylko Philips ambilight fullHD

~J

26-05-2010 16:57

jak trzeba podłączyć kamerę z hdmi to chyba można odłączyć np blu ray? czy może hdmi się zespawuje na zawsze z telewizorem?

~max

26-05-2010 12:31

re kmp: no daje. I co? 5ms jest czasem granicznym, nie uśrednionym, ani tym bardziej maksymalnym. Maksymalnie, po zmierzeniu, matryce TN potrafią mieć nawet 50ms opóźnienia. I co wtedy ze wspaniałą technologią 200Hz? A 600Hz?!

~kmp

26-05-2010 12:23

do ~k: matrycy nie interesuje w jaki sposób procesor przygotowuje klatki do wyświetlenia. Ma wyświetlać 200 klatek na sekundę, co daje właśnie 5ms na każdą klatkę.

~k

26-05-2010 11:55

Dla wszystkich, którzy wierzą w działanie 200 Hz w LCD (w 100 jeszcze ujdzie). Skoro TV ma wyświetlić 200 obrazów na sekundę, to daje nam na klatkę 5ms. Tak?? Chyba tak. Sygnał mamy 50 Hz, więc z jednej klatki procek w TV musi zrobić sobie jeszcze 3 TAK?? Chyba Tak. Jak weźmiemy pod uwagę, że obliczenie każdej dodatkowej klatki zajmuje powiedzmy 1 ms to na wyświetlenie każdej klatki telewizor miałby trochę ponad 1 ms. To teraz znajdźcie mi takie szybkie matryce... I proszę się zastanowić co piszecie, bo to że np. Philips w 9704 pisze że ma 1 ms (a jest to matryca SHARPA, wg którego ta matryca ma 4 ms - zonk) I jeszcze jedno, czasy matryc to podawane najkrótsze możliwe - czyli szary do czarny, ewentualnie biały czarny biały. Ten drugi SHARPIE to właśnie ok 4 ms, wyświetlanie materiału kolorowego to przynajmniej 10 ms opóźnienia. Tyle

~KSU

26-05-2010 11:34

Jaki fajny temat! Poproszę o komentarze na temat wyższości windowsa nad linuxem lub odwrotnie. Tylko to mnie pasjonuje na idg.pl.

nick...

21-02-2013 10:34

10 juillet 2007 Quel est le prix culgtoaae d'une telle solution? Gratuit pour cause de pub? :p Ma boeete fait des sites oue8b, peut-on acheter l'acce8s e0 une interface d'admin et une formation pour l'adapter soi-meame e0 chaque site? Quand on fait une recherche sur le portail Exalead et qu'on tombe sur un site ayant une version prive9e de votre moteur de recherche, y'a-t-il une passerelle pour transmettre la recherche globale sur internet e0 la recherche spe9cifique du site? (via un bouton sur la page mise en cache par exemple)