Jak usuwać całą zawartość komórki wraz z elementami formatowania? (Excel 2000-2010)
Chcesz usunąć całą komórkę, jednak po naciśnięciu klawisza [Del] lub kliknięciu jej prawym przyciskiem myszy i wskazaniu polecenia $Usuń$, arkusz kalkulacyjny wyrzuca tylko treść komórki, pozostawiając elementy formatowania takie jak np. kolory czy ramki. Jak usuwać za jednym zamachem nie tylko treść komórki, lecz także elementy formatowania?
Chcąc usunąć treść komórki (lub komórek) wraz z formatowaniem w Excelu 2007 lub 2010, zaznacz ją, a następnie przeskocz na kartę Narzędzia główne. Z prawej strony jest sekcja Edycja. Rozwiń polecenie Wyczyść przy ikonie gumki. Funkcja, której szukasz, mieści się w poleceniu Wyczyść wszystko.
We wcześniejszych wersjach Excela należy zaznaczyć żądaną komórkę (lub komórki) i wskazać menu Edycja | Wyczyść | Wszystko.
Natomiast w arkuszu kalkulacyjnym Calc z pakietu OpenOffice po naciśnięciu klawisza [Del] można zaznaczyć opcję usunięcia treści i formatowania.
oczekiwałem bardziej porady w stylu jednego klawisza, np "shift + del", "ctrl + del". szybciej mozna zazanczyc pustą komórkę, "ctrl + C" i poprzez "CTRL+V" wkleić w komórkę którą chcemy zmienić, szybsze i wygodniejsze.
Polecane
Pobierz bezpłatnego e-booka
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.