Jak ustawić dźwięk w prezentacji?

Prezentacja nie musi być nudna. Łatwo można urozmaicić pokaz slajdów lub jej inną formę, poprzez dodanie do niej odpowiednich dźwięków! Nie wiesz, jak ustawić dźwięk w prezentacji? Pokażemy Ci, że można zrobić to szybko i bez kłopotu. Dodawanie dźwięków przestanie być dla Ciebie problemem a Twoje prezentacje nabiorą niepowtarzalnego charakteru. Sprawdź, jak ustawić dźwięk w prezentacji!

Aby ustawić dźwięk towarzyszący zmianie slajdów w prezentacji (OpenOffice.Impress) - na przykład dźwięk migawki aparatu fotograficznego przy prezentacji zdjęć - należy przy pierwszym slajdzie znaleźć listę zadań. Znajduje się ona po prawej stronie, poniżej głównego menu (lub na menu wybieramy: pokaz slajdów). Wybieramy ostatnie z zadań, czyli: Przejście slajdu. Znajduje się tu opcja: Modyfikuj przejście: dźwięk.

Z rozwijanej listy wybieramy interesujący nas i pasujący do tworzonej prezentacji dźwięk, jaki będziemy słyszeć podczas zmiany jednego slajdu w drugi. Zaznaczamy: Powtarzaj do następnego. Po ustaleniu czasu, po jakim będą się zmieniać slajdy, naciskamy przycisk: Zastosuj do wszystkich slajdów. Wtedy ustalony przez nas motyw dźwiękowy będzie towarzyszył każdemu przejściu slajdu, aż do końca prezentacji.

Zobacz również:

Jeśli na liście dźwięków nie ma takiego, który nas zadowoli, istnieje opcja pobrania go z naszego komputera. Wtedy z listy wybieramy pozycję; inne dźwięki. Opcja ta pozwoli na wyszukanie odpowiedniej melodii / dźwięku / efektu.

Ustawienie dźwięku, który będzie towarzyszył całej prezentacji, jest już nieco bardziej skomplikowane. W tym celu należy z panelu zadań wybrać: Animacja niestandardowa. Klikamy: Opcje efektu - tutaj można wybrać dźwięk, jaki będzie towarzyszył danej animacji. Zatwierdzamy wciskając przycisk: Ok.

Jeśli chcemy do slajdu wstawić inny dźwięk, niż dostępny w programie, można go łatwo dodać. W menu należy wybrać: Wstaw, dalej: Film i dźwięk. Następnie wyszukujemy pliki muzyczne, które nas interesują i za pomocą przycisku: Otwórz, umieszczamy je na slajdzie.

Teraz możesz tworzyć prezentacje uzupełnione o dźwięki, ulubione melodie, czy odgłosy natury! Już wiesz jak ustawić dźwięk w prezentacji, więc życzymy przyjemnej pracy!