Technologia Thinq od LG Electronic ma pozwolić smartfonom i talbetom komunikować się z niektórymi produktami AGD firmy i kontrolować je. Firma podaje, że dostępna ma być zdalna obsługa kuchenek, lodówek, pralek, zmywarek i zautomatyzowanych odkurzaczy.
Dzięki
Thinq, użytkownik będzie w stanie kontrolować pracę pralki, gdy będzie w biurze lub nawet temperaturę w lodówce prosto z koncertu w filharmonii. Będzie też można polecić swojemu
HOM-BOT-owi, by zaczął odkurzanie lub nakarmił kota.
LG zapowiada jeszcze większą kontrolę AGD w przyszłości. Wszystko to przy użyciu smartfonu lub tabletu.
Thinq działa w następujący sposób. Sprzęt AGD komunikuje się za pomocą Wi-Fi z punktem dostępu, który następnie łączy się ze
smartfonem (patrz schemat działania). W ten sposób odbywa się wymiana danych między urządzeniami mobilnymi i inteligentnym sprzętem AGD.
Urządzenia kompatybilne z
Thinq będą wysyłać raporty z wyszczególnieniem ich zużycia energii i związanymi z tym kosztami. Inną dostępną funkcją będzie wysyłanie przez pralkę wiadomości do użytkownika o zakończonym cyklu.
Planowane modele lodówek mają informować o niedomkniętych drzwiach i umożliwiać tworzenie listy produktów spożywczych. Dzięki temu, gdy znajdziemy się w sklepie, będziemy zawsze wiedzieli, co należy dokupić.
Technologia i kompatybilne produkty zostaną zaprezentowane na targach
CES między 6 a 9 stycznia w Las Vegas.