Najlepsze dodatki dla Internet Explorera 9

Chyba nie ma przeglądarki, która tak niechętnie podchodzi do dodatków jak Internet Explorer. Microsoft nie współpracuje z deweloperami i niechętnie wypowiada się o rozszerzeniach. Niemniej jednak, znaleźliśmy dla Was siedem bardzo przydatnych dodatków dla IE 9.

Już miesiąc upłynął od oficjalnej premiery Internet Explorera 9. Program miał być przełomowy i jest taki pod pewnymi względami, np. w temacie bezpieczeństwa.

Niestety, nic nie zmieniło się w kwestii dodatków. Microsoft nadal nie uruchomił ich funkcjonalnej galerii (bo trudno nazwać nią stronę Dodatki IE).

Zobacz również:

Nie powinniśmy też na to liczyć, bo wiceprezes Microsoftu i menedżer zespołu Internet Explorera, Dean Hachamovitch, mówił już w rozmowie z PC Worldem, że dodatki nigdy nie będą priorytetem w IE. Wspominał m.in. że lepiej jest wbudować funkcję w przeglądarce, bo wtedy na pewno nie będzie problemów z niekompatybilnymi wtyczkami i słabą wydajnością.

Galeria dodatków dla Internet Explorera 9

Jeśli jednak lubicie Internet Explorera 9 i mimo to chcecie go dozbroić - zapraszamy do naszej galerii.

Opisujemy 7 bardzo przydatnych dodatków: Xmarks, Speckie, ZoomInto, Mouse Gestures, Web of Trust, Enterra Download Manager i Advanced IE History Bar.

11 komentarze

Dodaj swój

Artur

12-04-2011 22:05

Co do reklam w internecie zgadzam się z @nickiem to totalne bezhołowie. W przypadku reklam w telewizji są wprowadzone jakieś zasady określona ilość w ciągu godziny i długość. W przypadku internetu można wszystko reklama na każdej podstronie, dowolna wielkość i forma. Ja używam programu Ad Muncher, który blokuje reklamy we wszystkich przeglądarkach i w statystykach za ostatnie 0,5 roku pokazuje, że zablokował ponad 0,5 gigabajta reklam!!! To jest chyba jednak trochę za dużo tak więc ja dziękuję dopóki ten rynek się nie ucywilizuje ja będę blokował reklamy.

~jerzymarian

12-04-2011 18:23

IE7Pro ma jedną wadę - spowalnia uruchomienie IE. Stąd zastapiłem go Mouse Gesture. Kiedy zrobią aktualizację pod IE9 to pewnie do tego programu wrócę.

nick...

12-04-2011 13:47

Gosć, jak ty piszesz? Morale? "nie korzystajcie i nie kradniecie"? Co to jest?

~nick

12-04-2011 13:47

@ Gosć 78.8.255.66 - a co powiesz na wolne łącze lub łącze z limitem? Że nie wspomnę o marnowaniu czyjegoś czasu. Mam wrażenie, że to jednak reklamodawcy okradają a nie na odwrót. Jeżeli im coś nie pasuje, to niech w końcu zaczną robić reklamy mniej agresywne, ograniczą Flasha etc. To co się obecnie dzieje przypomina nasze polskie ulice. Wszędzie reklamy. Totalne bezhołowie, przechodzące ludzkie pojęcie. I każdy ma prawo się przed tym bronić, nie tylko ten ze słabym/limitowanym łączem. Nawiasem mówiąc, co zrobić z używającymi przeglądarek tekstowych? Bo chyba w tym momencie oni są uprzywilejowani? Co do dodatków do IE, to już od kilku lat używam IE7Pro. Genialna rzecz. Zawiera chyba wszystko co potrzeba: blokowanie reklam, gesty myszy, sprawdzanie pisowni, menedżer pobierania, ściąganie z Youtube, zaawansowana konfiguracja IE i inne. I choć moją główną przeglądarką jest od ponad 10 lat Opera, to dzięki IE7Pro, używa mi się IE dużo wygodniej od FF z rozszerzeniami. Nie wiem dlaczego w tym zestawieniu zabrakło tego dodatku.

~Zeke

12-04-2011 12:26

Pff :) nie zauważyłem, żebym gdzieś podpisywał umowę, że zobowiązuję się do oglądania wszystkich migających, brzęczących i krzyczących reklam. Aleś się trollowizno rozbujał, ciekawe czy na żywo też masz odwagę ludzi pomawiać o kradzież :P

Gosć

12-04-2011 10:40

Zeke, gosć: czyli łamiecie umowę, czyli konkretnie kradniecie. Otóz reklamy sa częscią tego biznesu - za otrzymywane treści płącicie reklamami przed oczami, czasem, uzaleznieniami itd. Jak nie chcecie płacić to sobie jednostronnie kradniecie bo wam warunki transakcji nie odpowiadają. Wiadomo mentalność lewa i morale otwarte na wszystko. Jak warunki wam nie odpowiadają to nie korzystacie (i nie kradniecie).

~Zeke

12-04-2011 10:06

@jerzymarian "Uzywam IE9 i surfowanie jest przyjemne.Jeden warunek trzeba spełnić - legalne oprogramowanie. Trudny to warunek, nieprawdaż " Reklamy latające po całym ekranie są legalne. Ale mnie osobiście wkurzają. Trudno tobie to zrozumieć, nieprawdaż?

~Gość

12-04-2011 09:26

@jerzymarian, dziecko które chodzi na czworaka całe życie nigdy nie zrozumie przyjemności jaką czerpiemy z biegania. Wstań i pobiegnij, wtedy porównuj to z chodzeniem na czworakach. A na poważnie, w dobie kiedy 30-40% ekranu normalnie zajmują mi reklamy wraz z fruwającymi wszędzie głupotami które dodatkowo grają, śpiewają i ustawiają się na pełny ekran to ja nie widzę sensu w korzystaniu z sieci bez adblocka. Mam tylko jedną zasadę. Nie importuję żadnych filtrów. Sam blokuje to co mi przeszkadza. Więc jak reklama nie irytuje itp to nie ma problemu Niech sobie lata.

Forfiter

12-04-2011 09:04

Mam legalne oprogramowanie. Używam Firefoksa, właściwie tylko z jednego powodu: Adblock. IE9 jest fajny i jak zobaczyłem ten artykuł to pomyślałem, że nareszcie będzie możliwość łatwego blokowania irytujących reklam ale nic z tego

~jerzymarian

12-04-2011 08:54

Nie uzywam Ad block. Noscript i innych wynalazków. Uzywam IE9 i surfowanie jest przyjemne.Jeden warunek trzeba spełnić - legalne oprogramowanie. Trudny to warunek, nieprawdaż

~phi

11-04-2011 16:50

Adblock Plus, Ghostery czy NoScript - to się przydaje. Bez nich przeglądanie Internetu jest nieprzyjemne i niebezpieczne. Czyli Internet Explorer ponownie odpada. Wcale mnie to nie dziwi.