Amazon szykuje czterordzeniowy tablet. Apple powinno się bać!

Amazon zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek swoje dwa pierwsze tablety - wynika z najnowszych "sieciowych" doniesień. Co istotne, jeden z nich ma oferować procesor wyposażony w cztery rdzenie.

Sprzedawany przez Amazona czytnik e-booków KindleSprzedawany przez Amazona czytnik e-booków Kindle
Polecamy:

Zobacz też:
Według informacji podanych przez serwis Boy Genius Report, Amazon planuje wkroczyć na rynek tabletów z dwoma modelami. Pierwszy, którego kodowa nazwa brzmi Coyote, powinien pojawić się w sprzedaży w sierpniu i zaoferować dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2. Drugi natomiast (jego kodowa nazwa to Hollywood; data premiery - prawdopodobnie grudzień) będzie się mógł pochwalić czterordzeniowym układem Project Kal-El.

Warto przypomnieć, że Nvidia zaprezentowała układ Kal-El (Tegra 3) w lutym na Mobile World Congress. Nowy chip zdolny jest do dekodowaniem filmów w rozdzielczości 1440p, co z pewnością idealnie prezentowałoby się na przedstawionym ostatnio przez Samsunga 10-calowym wyświetlaczu LCD oferującym rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli (być może więc nowy czterordzeniowy tablet Amazona będzie właśnie z takiego korzystał). Co więcej, według Nvidii chipy Kal-El powinny też przyczynić się do wydłużenia czasu pracy tabletów na baterii nawet do 12 godzin.

Zobacz również:

Według różnych źródeł nowe tablety Amazona będą pracowały pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida. Niestety nie jest jasne, o którą jego wersję chodzi. Warto tu też przypomnieć, że Amazon uruchomił niedawno dwa "androidowe" serwisy - sklep z aplikacjami i muzyczny serwis Amazon Cloud.

Jeżeli informacje o planowanym wejściu Amazona na rynek tabletów są prawdziwe, może okazać się, że Apple przybędzie nowy bardzo groźny konkurent, który dysponuje ogromną serwisową infrastrukturą oferująca dostęp do muzyki, filmów, aplikacji i wielkiej biblioteki e-booków.

Czy gigant z Cupertino powinien się obawiać konkurencji ze strony Amazona? Jak sądzicie?

2 komentarze

Dodaj swój

~roofoos

19-05-2011 00:44

A to dlatego, bo po pierwsze tablety mają krótszy czas działania (kilka godzin, ebooki mogą działać miesiąc na jednym naładowaniu baterii) i mają podświetlany ekran od którego męczy się wzrok i od którego odbija się światło

~Gość

18-05-2011 01:46

Nie wiem po co amazon wprowadza te e-book jak mozna na innych tabletach z OS książki odbierac elektroniczne