Facebook wprowadzi zmiany w aktualnościach i przycisk "Chcę"

Serwis społecznościowy pracuje nad wprowadzeniem zmian w aktualnościach, by reklamodawcy i deweloperzy mogli być w nich bardziej widoczni. Facebook chce byśmy nie tylko widzieli, że nasi znajomi coś lubią, ale także o tym, że naprawdę z tego korzystają. Wiąże się to ze zbieraniem większej ilości informacji o użytkowniku.
Facebook w ograniczonym zakresie testuje nowy bardziej inwazyjny system prezentowania wiadomości. Można w nim zobaczyć nie tylko zmiany statusu znajomych, lubiane i udostępniane przez nich strony, ale także komentarze umieszczane przez nich na takich stronach itp.. Ma to pokazać ludziom, że ich znajomi aktywnie używają jakiejś strony lub produktu i stanowić dodatkową reklamę.

Internetowe wydanie Wall Street Journal podaje, że oprócz tego wprowadzone dodatkowe przyciski podobne do Lubię to!. Mają to być opcje takie jak Chcę lub Potrzebuję, za pomocą których będzie można przekazać znajomym bardziej konkretne informacje na swój temat. Oczywiście będzie się to wiązało także z tym, że będziemy otrzymywać reklamy zgodne z naszymi potrzebami.

Nie wiadomo jeszcze kiedy Facebook ma zamiar wprowadzić te zmiany na masową skalę. Istnieją sugestię, że dojdzie do tego podczas firmowej konferencji deweloperów F8. W 2010 roku odbyła się ona w kwietniu, ale data tegorocznej nie została jeszcze ustalona. Jeśli zmiany zostaną faktycznie wprowadzone, to na pewno niektórzy będą niezadowoleni, że Facebook chce wydobyć od użytkowników jeszcze więcej informacji.

Sukces Facebook jest nierozerwalnie związany z sukcesem reklamodawców i deweloperów aplikacji. Dlatego też na pewno będzie się on starał o udoskonalenie systemu ich promocji.

Tagi: facebook, serwis społecznościowy, reklama, lubię to
Ocena:
Twoja ocena:

Komentarze (1)

hory

07-10-2011 14:43

wprowadzony jest także nowy przycisk o którego działanie opisano tutaj http://bit.ly/ppNEkH

Polecane

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »