Apple iPad straci popularność, gdy jego rywale obniżą swoje ceny

Analitycy z Forrestera Research mówią, że firmy rywalizujące z Apple na rynku tabletów mogą zwiększyć swoje udziały w rynku. W tym celu muszą jednak obniżyć ceny swoich tabletów, tak by były wyraźnie niższe od ceny iPada.
Według Forrestera firmy takie jak Acer, Archos, Asus, HP, Motorola, RIM, Samsung i Toshiba muszą zadbać w lepsze treści i aplikacje dla swoich urządzeń. Analitycy zauważają, że ceny wszystkich konkurentów iPada pozostają zbyt wysokie, a żaden z nich nie stworzył platformy, która dostarczałaby treści i aplikacje mogące równorzędnie rywalizować z tymi znanymi z tabletu Apple.

Bardzo ważne dla sukcesu tabletów rywalizujących z iPadem ma być właściwe ocenienie potrzeb użytkowników. Innym problemem jest też pozyskanie deweloperów i dostawców treści, którzy zechcą dostosowywać swoje produkty do różnych systemów i urządzeń.

Analitycy uważają, że dobrym sposobem promocji marki może być wprowadzanie tabletów jako usługi w różnych miejscach. Z rozwiązania takiego skorzystał Samsung, który na czas lotu wręczał tablety Galaxy Tab pasażerom pierwszej klasy linii lotniczych American Airlines. Wczoraj informowaliśmy, że nowa wersja tabletu Samsunga została zakazana w Europie na wniosek firmy Apple.

Na podstawie 13 886 dorosłych ankietowanych w Europie, Forrester ocenił, że tablety sprzedane w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) będą stanowić jedną trzecią globalnej sprzedaży tych urządzeń. Jest trzykrotnie wiecej Europejczyków planujących kupić tablety niż tych, którzy już je mają.

Europa może być więc szansą dla rywali iPada. Dodatkowym plusem jest fakt, że poza Wielką Brytanią marka Apple nie jest aż tak popularna w Europie. Producenci tabletów muszą jednak pamiętać o obniżeniu cen i polepszeniu jakości oferowanych treści.
Tagi: apple, ipad, tablety, samsung, galaxy tab
Ocena:
Twoja ocena:

Komentarze (6)

~YRKKxNgXAtXh

19-08-2011 02:13

Heck yeah bay-bee keep them coimng!

Hyp

16-08-2011 12:38

A mnie najbardziej śmieszy ta nagonka na Apple. Jakoś do tej pory te przewidywania i obliczenia co do spadku popularności ich urządzeń nie sprawdzają się.

Nazir50

11-08-2011 21:55

@"phi " Popieram ktoś się rozpędził z tym tekstem...

phi

11-08-2011 17:18

Kto to pisał?.. Dodatkowym plusem jest fakt, że poza Wielką Brytanią marka Apple jest aż tak popularna Europy. Rozumiem, że nie stać was na korektę, ale ktoś to powinien przeczytać przed publikacją - zatrudnijcie jakiegoś licealistę, niech to czyta. Ma wakacje, ma sporo czasu.

nick...

19-08-2011 17:35

Holy sizhnit, this is so cool thank you.

nick...

18-08-2011 06:33

Woot, I will cetarinly put this to good use!

Polecane

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »