Windows 8 na laptopy - jakie nowe funkcje doda Microsoft użytkownikom notebooków?

Pomimo faktu, że Windows 8 projektowany jest z myślą o tabletach, Microsoft wciąż nie zapomniał jednak o użytkownikach starych, poczciwych laptopów. Oto co koncern z Redmond przygotował dla zwolenników myszy i gładzików.

Windows 8Windows 8 Microsoft przygotował w Windows 8 kilka ciekawych funkcji dla użytkowników laptopów.

Windows 8 na laptopie - 5 nowych funkcji

1. Większa wydajność (nawet w starszych laptopach) - Windows 8 wykorzystuje nawet mniej pamięci niż Windows 7. Pierwsza wersja Windows 7 zużywała 540 MB pamięci. Tymczasem Windows 8 zużywa jedynie 281 MB. A to oznacza, że Windows 8 będzie płynnie chodził nawet na starszych laptopach z 1 GB RAM.

Zobacz również:

2. Obsługa wielu ekranów - wykorzystanie wielu ekranów - użytkownicy laptopów zyskają więc dodatkową przestrzeń

3. Zwiększony poziom bezpieczeństwa - funkcja Reset przywraca komputer do stanu fabrycznego, dzięki czemu nie będziemy już obawiali się o bezpieczeństwo naszych danych, kiedy zechcemy sprzedać ub oddać komuś naszego laptopa

4. Monitorowanie sieci 3G/4G - nowy panel sterowania, który monitoruje transfer danych w sieci 3G lub 4G

5. Interaktywność i łączność - nowe opcje łatwego współdzielenia danych pomiędzy laptopem i smartfonem

Windows 8 - system na wszystkie platformy

Windows 8 ma być system pasującym na wszystkie platformy i wszystkie urządzenia. Ale czy ta rewolucja się uda? Jak coś jest do wszystkiego, to często jest do niczego. Ja jednak trzymam kciuki za nowy system koncernu z Redmond. Windows 7 pokazał, że jak Microsoft chce, to potrafi zrobić znakomity system. Pozostaje tylko pytanie, czy Microsoft faktycznie tym razem również tego bardzo chce? Od jakiegoś czasu krążą plotki, że Windows 8 ma być ostatnim klasycznym systemem Microsoftu - czy to oznacza koniec Windows? Być może przyszłość Microsoftu wcale nie nazywa się Windows.

9 komentarze

Dodaj komentarz

WTF

15-04-2013 21:25

Użytkowniku --->ziomWindows 8 pasuje dla słabych komputerów,Windows 7 dla miłośników gier,a Vista pasuje ---->Pół na Pół

Nazir50

26-10-2011 22:32

Tylko czekam na nowy MSwin8 i kupuję nowy laptop i tablet w 2012 roku :)

ziom

20-09-2011 19:37

Windows XP rządzi

wolny głos

18-09-2011 14:47

Co system to tak knocą w stylu szybszy start itd a wyjdzie jak zwykle . Zmieni się bezsensownie polskie nazewnictwo ciekawe jak teraz nazwią otoczenie sieciowe hehehe , a to co ważne się nie zmini czyli brak konserwatyzmu w podejsciu do interfejsu użytkownika co czyni sporo zamieszania kiedy chcemy użyć czegoś w taki sam sposob jak w starszych systemach bo komuś sie wydaje ze dokonał odkrycia ( to tak jak by ktoś wpadł na pomysł zrobienia kwadratowej kierownicy , trójkątnych kół i szesciokątnych szyb w samochodzie )

Czytelnik

16-09-2011 20:09

Chciałbym, aby przy tym tekście umieszczono informację iż jest to artykuł sponsorowany. Gdyż popatrzmy, co tutaj jest właściwie napisane: 1. Mówienie o zużywaniu RAM przy wersji która nawet nie jest betą, jest kompletnie niemiarodajne. 2. Bardzo dziwne że przy Windows 7 również mam taką opcję - podłączam dowolny ekran pod złącze HDMI/DVI/D-SUB i mam możliwość pracy na obu ekranach 3. Funkcja Reset - jak można tu mówić o jakimkolwiek zwiększeniu bezpieczeństwa? Myślę że każdy człowiek który w ogóle wie czym jest Windows, wie również że przy sprzedawaniu komputera, należy skopiować swoje dane, a potem je usunąć. Wystarczy zwykłe "wyrzucenie" do kosza, gdyż myślę że można w 100% założyć że ktoś kto nie umie sformatować dysku czy użyć funkcji wipe; nie ma super-ważnych danych na swoim komputerze. 4. Jeżeli chodzi o wyświetlenie wiadomości na temat danych wysłanych/odebranych to oczywiście jest to funkcja dostępna od dawien dawna. Niestety - brak konkretów, czyli w sumie punkt nieważny, gdyż tak naprawdę nie wiadomo na czym miałoby polegać to monitorowanie. 5. To samo co wyżej - pusty PR - "nowe opcje" - ale jakie? Ostatni akapit w stylu "Faktu": "czy to oznacza koniec Windows" - aż chciałoby się dodać trzy wykrzykniki i tak z dwa pytajniki. Jednym słowem - kiepsko. Liczę że skoro zmienił się layout strony, to mogłaby się również zmienić rzetelność tekstów.

Piotrek123

16-09-2011 18:08

@dlh Tu już zaczyna działać dział promocji i markientingu MS, który teraz będzie miał za zadanie wmawiać userom, że to właśnie Win 8 jest naprawdę udanym systemem, Win 7 to znów był system trochę niedopracowany - za chwile pijarzy z MS wydadzą oświadczenie że Win 7 był tylko płatnym SP3 dla systemu Win Vista.

dlh

16-09-2011 15:09

No nie wiem z jakiej racji windows 7 jest świetnym system...

set

03-03-2012 14:19

z jakiej racji ? z takiej że to jedyny w pełni wspierany :) ale obiecali wspierać starsze systemy przez 10 lat :) zreszta systemy ms rozwalają mnie czasem instalacji i wielkością na dysku

Zgoszniauy

03-09-2012 20:09

Z całą pewnością jesteś zwolennikiem Linuxa, który potrzebuje obecności użytkownika praktycznie przy wszystkim, bo "wolność" w mniemaniu linuksiarzy jest ekwiwalentem decydowania w najbardziej szczegółowych aspektach systemu, które na codzień nie mają żadnego znaczenia. Ot sama instalacja zamiast odbywać się obok albo bez obecnego systemu daje pierdyliard opcji wyboru.