Aplikacja Chomikuj dla Windows. Zobacz co potrafi

Chomikuj, czyli portal do przechowywania i udostępniania plików w sieci, oferuje swój program dla systemu operacyjnego Windows - ChomikBox. Przedstawiamy jego najważniejsze funkcje.

ChomikBox to niewielki program, który przyśpiesza dodawanie plików do swojego "chomika" (konta w serwisie - dop. WS), a także ułatwia pobieranie danych i słuchanie muzyki bezpośrednio ze strony Chomikuj.

Program pozwala użytkownikom na ładowanie plików do serwisu z użyciem techniki przeciągnij i upuść. W razie zerwania połączenia z internetem, możliwe jest wznowienie przesyłania danych. Działa także dodawanie całych folderów wraz z podfolderami i wielu plików na raz. Ponadto do Chomikuj można też wgrywać wykonane w programie zrzuty dowolnego fragmentu ekranu.

Zobacz również:

Jedną z najważniejszych funkcji programu jest pobierane z serwisu całych folderów. Opcja niedostępna z poziomu strony web może być niezwykle pomocna kiedy na dysku zapisywane są katalogi pełne dokumentów czy nagrań. Dzięki aplikacji ChomikBox możliwe jest także odsłuchiwanie piosenek i innych plików dźwiękowych od razu, bez pobierania ich na dysk i bez uszczerbku na limicie transferu w serwisie. Prosty odtwarzacz pozwala na tworzenie list odtwarzania, których będzie można słuchać także po zamknięciu przeglądarki. Programu użyjecie też do odtwarzania plików z dysku.

Jak na razie ChomikBox działa wyłącznie w systemach operacyjnych Windows.

Chomikuj planuje jednak wydanie wersji dla Linuksa i Mac OS X.

9 komentarze

Dodaj komentarz

kasia

28-09-2011 14:03

Jeżeli będziecie mieli problem z działaniem nowego chomikboxa zapraszam na forumchomikuj http://www.odskok.pl/chomikuj-f732.html

Wiktor_Szpunar

27-09-2011 09:10

Nona :) chodzi o limit transferu w serwisie Chomikuj. Standardowo można pobrać określoną liczbę megabajtów, ale dzięki aplikacji pliki MP3 odsłuchiwane z serwera nie są wliczone w ten "transfer". Pozdrawiam!

nona

27-09-2011 12:47

Ach, i wszystko jasne (nie korzystam z Chomika – nie wiedziałem). ;) Choć prawdę mówiąc warto byłoby to jednak sprecyzować w samym artykule.

Nazir50

27-09-2011 01:02

Chomikuj pl to kolejny portal dla piraciarzy i dziwne że to nadal istnieje jeszcze... juz dawno należało to zablokować a osoby sprawdzić co i komu udostępniali i czy posiadaja orginalne nosniki cd tych plików .

remik

31-03-2012 22:02

Hehe Nazir50 a ty już taki legalizator jesteś dobre nie udawaj świętoszka:)

nona

26-09-2011 19:08

„Dzięki aplikacji ChomikBox możliwe jest także odsłuchiwanie piosenek i innych plików dźwiękowych od razu, bez pobierania ich na dysk i bez zużycia transferu.” Że jak?! Telepatycznie chyba. :]

tatko

26-09-2011 16:20

Als - to bardzo proste - właściciele odsiebie nagrywali sobie na płyty i używali tego co było na serwerach - przy okazji trzymając to w biurze :D - wiec sami się prosili :). Panowie z chomika pewnie tak nie robią - a przy okazji - "Operatorem Portalu Chomikuj.pl jest spółka FS File Solutions Limited z siedzibą w Nikozji, Suite 4A, 4 Georgios Seferis Street, Ayioi Omologytes" wiec jest raczej kłopotliwe ich sciganie :D

als

26-09-2011 14:30

jedno mnie zastanawia.. dlaczego chomikuj nadal istnieje kiedy odsiebie.com zostalo zamkniete przez policje o swojego czasu proponowalo tego samego typu tresci.. jakims przekretem mi tutaj smierdzi.. pozdrawiam

remik

31-03-2012 22:05

Mnie tez jedno zastanawia als wielu takich jak ty chciało by pozamykali te portale ale jednocześnie sami z nich korzystają i byli przeciwni wprowadzeniu ACTA.