Tablety na wyprzedaży - 5 tanich tabletów, które warto kupić

Wśród tabletów największą uwagę przyciągają iPad Apple’a i Kindle Fire Amazonu. Innym producentom ciężko się przebić ze swoimi tabletami, więc obniżają ceny swoich produktów. Oto 5 dobrych tabletów w niskich cenach.

Najbardziej pożądane przez użytkowników tablety to Apple iPad i nowy Amazon Kindle Fire. Ale są też tablety, które nie są tak popularne, ale warto się nimi zainteresować ze względu na niższą cenę.

1. BlackBerry PlayBook

Blackberry PlaybookBlackberry Playbook

Opis: BlackBerry PlayBook to 7-calowy tablet firmy Research In Motion oparty na systemie QNIX, który ma być przyszłością firmy. Playbook na starcie kosztował 499 USD, potem jego cena spadła do 299 USD.

Zobacz również:

Plusy: potężne możliwości multitaskingu, znakomita nawigacja na małym ekranie, obsługuje Adobe Flash lepiej niż inne tablety z Androidem

Minusy: brak ciekawych aplikacji, dużo błędów, brak natywnego programu do obsługi poczty, brak kalendarza

Werdykt: warto kupić tylko wtedy, gdy RIM doda program do poczty e-mail, kalendarz oraz inne aplikacje z Androida.

2. HTC Flyer

HTC FlyerHTC Flyer

Opis: HTC Flyer to 7-calowy tablet oparty na Androidzie 2.3 z nakładką HTC Sense. Na starcie kosztował 499 USD, ale obecnie cena spadła do 299 USD.

Plusy: ładny design - zaokrąglone krawędzie oraz aluminiowe wykończenie sprawia, że tablet pewnie trzyma się w rękach

Minusy: Android 2.3 był robiony pod smartfony, a nie pod tablety, Flyer nie może korzystać z aplikacji tabletowych z Android Market, tylko jednordzeniowy procesor

Werdykt: produkt przeciętny, ale niskiej cenie dostajemy przerośniętego smartfona

3. HP TouchPad

HP TouchPadHP TouchPad

Opis: HP TouchPad to pierwszy i jedyny tablet HP okazał się porażką, startując w cenie 499 USD, ale szybko został hitem, gdy HP obniżyło cenę do jedynie 99 USD w sierpniu. 10-calowy tablet został wyprzedany pracownikom HP. Obecnie można go kupić z drugiej ręki na Allegro - oczywiście znacznie drożej niż wynosiła cena wyprzedażowa.

Plusy: multitasking oparty na kartach można uznać za jeden z najlepszych na rynku

Minusy: gruby i ciężki w porównaniu do iPada 2 i Samsung Galaxy Tab 10.1, system WebOS nie jest tak płynny i intuicyjny jak iOS Apple’a, mało aplikacji, system o niepewnej przyszłości

Werdykt: HP TouchPad jest najtańszym 10-calowym tabletem na rynku

4. Toshiba Thrive

Toshiba ThriveToshiba Thrive

Opis: Ten 10-calowy tablet z Android Honeycomb jest ciężki, gruby i brzydki, ale ma za to pełnowymiarowe porty USB, HDMI i SD. Toshiba Thrive debiutowała w cenie 400 USD - obecnie cena spadła do 380 USD.

Plusy: tercet pełnowymiarowych portów (HDMI, USB, SD) sprawia, że tablet przypomina najbardziej ze wszystkich tabletów standardowy komputer.

Minusy: brak stylu, niska żywotność baterii, zainstalowane śmieciowe oprogramowanie

Werdykt: Toshiba Thrive można polecić tym, którzy chcą, by ich tablet działała podobnie jak standardowy komputer.

5. Acer Iconia Tab A500

Acer Iconia TabAcer Iconia Tab

Opis: 10-calowy Acer Iconia Tab A500 na Android Honeycomb nie wyróżnia się niczym szczególnym z jednym wyjątkiem - tablet ma wbudowany pełnowymiarowy port USB, który pozwala podłączyć myszkę, klawiaturę, pada lub dysk zewnętrzny. A500 początkowo kosztował 450 USD, ale obecnie można go już kupić za 400 USD.

Plusy: pełnowymiarowy port USB, ładnie wyglądająca aluminiowa ramka

Minusy: ciężki, duży, taki sobie wyświetlacz

Werdykt: W obecnej cenie nie można polecić. Ale jeżeli cena spadnie do 300 USD, to wtedy warto go polecić.