Dwie karty SIM w jednym - wybieramy i testujemy telefony Dual SIM

Telefon typu Dual SIM jest szczególnie przydatny dla osoby intensywnie korzystającej z kilku numerów komórkowych. Dzięki niemu nie trzeba nosić przy sobie dwóch urządzeń jednocześnie oraz można łatwo korzystać z kontaktów zapisanych w jednym miejscu. Dowiedz się, czym są telefony Dual SIM i którymi modelami warto się zainteresować.

Czy potrzebuję takiego telefonu?

Telefony Dual SIM nie są popularne na rynku, mimo to warto się im bliżej przyjrzeć. Świetnie nadają się dla osób zapracowanych, które muszą się posługiwać co najmniej dwoma numerami telefonu. Zazwyczaj taka sytuacja oznacza konieczność posiadania dwóch telefonów komórkowych, co jest uciążliwe, bo wymaga ładowania dwóch urządzeń, noszenia ich ze sobą oraz pamiętania, gdzie zapisało się dany numer. W wypadku telefonów Dual SIM wszystkie te niedogodności znikają. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie, wsadzić do niego dwie karty SIM i gotowe - można korzystać z jednego telefonu, mając funkcjonalność dwóch.

Koszt urządzenia

Wbrew pozorom, telefony Dual SIM można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Najtańsze modele z podstawowymi funkcjami kosztują niewiele ponad 100 złotych. Modele ze średniej półki, wyposażone w dobrej jakości obudowę, radio i odtwarzacz MP3 można kupić za 250 zł. Jeśli będziesz potrzebować modelu topowego w tej kategorii, lepiej wykonanego oraz wyposażonego w ekran dotykowy i niekiedy nawet w odbiornik TV, zapłacisz 400-500 zł.

Zobacz również:



Dostępność u operatorów

W ofercie polskich operatorów komórkowych rzadko pojawiają się telefony Dual SIM. Przykładowo w ofercie Plusa i Orange nie znaleźliśmy ani jednego, T-Mobile i Play zaś oferują tylko po jednym urządzeniu. W wypadku T-Mobile jest to Samsung DUOS C6112, Play z kolei ma Samsunga DUOS B5722.

Operatorzy sieci komórkowych bardzo rzadko umieszczają w swojej ofercie telefony Dual Sim. Gdy jakiś znajdziemy, najpewniej będzie to konstrukcja Samsunga.Operatorzy sieci komórkowych bardzo rzadko umieszczają w swojej ofercie telefony Dual Sim. Gdy jakiś znajdziemy, najpewniej będzie to konstrukcja Samsunga.

Na szczęście w większości wypadków telefony Dual SIM nie są na tyle drogie, by rezygnować z ich kupna w sklepie. Jeśli ktoś ma abonament i potrzebuje urządzenia z funkcją Dual SIM, powinien sprzedać telefon otrzymany od operatora za przedłużenie umowy i kupić interesujący go model w sklepie. Rozwiązanie to jest czasochłonne, ale najbardziej opłacalne. W wielu wypadkach po sprzedaniu telefonu i kupieniu nowego zostanie nadwyżka, którą można przeznaczyć na przykład na dodatkową, jak najbardziej pojemną baterię.

Producenci

Telefony Dual SIM produkuje bardzo dużo firm, jednak niewielu światowych gigantów, takich jak Nokia, HTC czy LG. Firmy te najczęściej skupiają się na urządzeniach najpopularniejszych, czyli wyposażonych tylko w jedną kartę SIM i tylko sporadycznie wypuszczają na rynek jeden lub kilka modeli mających możliwość działania z dwoma kartami SIM. Najlepszymi przykładami są tu seria Samsung DUOS oraz telefony Nokia C1 i LG GX200, przy czym. aktywność Samsunga pokazuje, że nawet duże firmy zaczynają interesować się tą gałęzią rynku.

Coraz więcej operatorów zaczyna dostrzegać potencjał rynku telefonów Dual Sim. Nawet konserwatywna Nokia wydała swoje konstrukcje tego typu.Coraz więcej operatorów zaczyna dostrzegać potencjał rynku telefonów Dual Sim. Nawet konserwatywna Nokia wydała swoje konstrukcje tego typu.

Kto zatem produkuje telefony Dual SIM? Odpowiedź jest banalnie prosta - Chińczycy. Z kolei od nich odkupują je firmy, które dodają do telefonu swoje logo, nieco zmieniają interfejs i wypuszczają na rynek. Wskutek tego często różne telefony Dual SIM są niemal identyczne i różnią się tylko logo producenta. W Polsce są sprzedawane pod takimi markami, jak Trak i MaxCom, jednak prawdziwym potentatem jest wrocławski myPhone, który oferuje ponad 40 różnych telefonów tego typu i stale wprowadza kolejne modele.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając telefon Dual SIM, trzeba się kierować tymi samymi zasadami, co przy wyborze urządzenia z jedną kartą SIM. Zamieszczamy je w poradniku dotyczącym wyboru smartfonu, który znajdziesz na wcześniejszych stronach. Poza tym oczywiste jest, że należy zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność Dual SIM. Przede wszystkim warto się upewnić, czy telefon ma dwa przyciski wybierania połączenia. Oprócz tego przyda się możliwość szybkiego wybierania karty, z której chcesz wysłać SMS, oraz możliwość wyboru karty SIM podczas łączenia się z Internetem (jeśli telefon ma taką możliwość). Kolejnymi atutami, chociaż rzadziej spotykanymi, będą dodatkowy przycisk natychmiastowej zmiany karty SIM, a także powiadamianie o połączeniu przychodzącym podczas trwania drugiej rozmowy.

Gdzie kupować?

Tak samo jak u operatorów, również w sklepach nie znajdziesz wielu telefonów Dual SIM. Wyjątkiem są konstrukcje myPhone’a, które zdążyły zdobyć popularność w naszym kraju. W popularnych serwisach aukcyjnych można znaleźć, w okazyjnych cenach, chińskie produkty, które niewiele się od siebie różnią. Mimo wszystko zalecamy kupowanie produktów polskich marek. Będą one trochę droższe niż sprowadzane prosto z Chin, jednak w zamian za to zyskasz pewność odbioru telefonu oraz brak problemów z gwarancją, która będzie realizowana w Polsce, a nie w Chinach, a więc zajmie kilka dni, a nie kilka miesięcy.

Trak, myPhone oraz MaxCom to najpopularniejsi w kraju producenci telefonó Dual Sim. Niestety nie wytwarzają oni swoich produktów sami. Po prostu przywożą je z Chin i rebrandują.Trak, myPhone oraz MaxCom to najpopularniejsi w kraju producenci telefonó Dual Sim. Niestety nie wytwarzają oni swoich produktów sami. Po prostu przywożą je z Chin i rebrandują.

Jeśli ktoś jednak zdecyduje się na okazyjne kupno telefonu, niech strzeże się sztuczek nieuczciwych sprzedawców. Często maskują oni wyższą cenę produktu kosztami przesyłki. Nieuważny klient dopiero po zamówieniu przedmiotu widzi, że za swoje urządzenie będzie musiał zapłacić nawet dwa razy więcej, niż zamierzał.

Adaptery Dual SIM

Sprzedawcy internetowi często oferują adaptery Dual SIM, które mają dać zwykłemu telefonowi możliwość działania z dwoma kartami SIM. Jednakże mają one bardzo ograniczoną funkcjonalność w porównaniu nawet z najtańszymi telefonami Dual SIM. Przede wszystkim podczas ich używania aktywna jest tylko jedna karta SIM. Między kartami można się przełączać z poziomu menu, dzięki czemu. telefon nie potrzebuje dwóch przycisków wybierania połączenia, natomiast jego funkcjonalność dramatycznie spada. Przełączanie się między kartami SIM trwa bardzo długo i jest po prostu niewygodne, a druga karta podczas aktywacji pierwszej jest zablokowana. Oznacza to, że nie będzie można w każdej chwili zobaczyć nawet, kto dzwonił.

Adaptery Dual Sim są urządzeniami kiepskiej jakości. Nie pozwalają na używanie dwóch kart SIM jednocześnie, a jedynie na przełączanie się między nimi. O wiele lepsze są nawet najprostsze konstrukcje Dual SimAdaptery Dual Sim są urządzeniami kiepskiej jakości. Nie pozwalają na używanie dwóch kart SIM jednocześnie, a jedynie na przełączanie się między nimi. O wiele lepsze są nawet najprostsze konstrukcje Dual Sim

Oprócz tego adaptery Dual SIM z niektórymi telefonami współpracują bardzo dobrze, a z innymi wcale. Często wystarczy zmiana oprogramowania telefonu, by adapter przestał działać. Dla osób korzystających z dwóch kart SIM, lepszym pomysłem jest nawet noszenie dwóch telefonów. Ponieważ adaptery Dual SIM kosztują mniej niż 10 zł, z całą pewnością możemy stwierdzić, że ich bardzo niska cena jest całkowicie adekwatna do równie niskiej jakości.

A może więcej kart SIM?

Jeśli dwie karty SIM to dla ciebie jeszcze za mało, nie musi nosić ze sobą kilku urządzeń. Na rynku zaczynają się pojawiać telefony z czterema kartami SIM. Jednym z nich jest Trak CP-3140, który tuż przed zamknięciem numeru dotarł do naszej redakcji. Według naszych informacji, powinien się pojawić na półkach sklepowych jeszcze w tym roku. Jego cena również nie powinna dać powodów do narzekań - sugerowana to 329 zł.

Jeśli uważasz, że dwie karty Sim to za mało, możesz kupić urządzenie obsługujące aż cztery numery. Jedną z takich konstrukcji jest Trak CP-3140.Jeśli uważasz, że dwie karty Sim to za mało, możesz kupić urządzenie obsługujące aż cztery numery. Jedną z takich konstrukcji jest Trak CP-3140.

Testowane modele

W naszym Product Guide znajdziecie kilkanaście przetestowanych przez nas telefonów Dual SIM. Są wśród nich urządzenia o różnej cenie i funkcjonalności. Nie zabrakło telefonów najprostszych, kosztujących nieco ponad 100 zł, jak też produktów lepszych, wyposażonych w Wi-Fi, klawiaturę QWERTY oraz odbiornik telewizji.

Oto przetestowane przez nas modele. Z całą pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Samsung GT-C3322

Trak CP-120

myPhone 8920TV MarkPro

myPhone 6600 Free

myPhone 3380 Midnight

myPhone 9025TV Moon

myPhone 8825TV Vision

Samsung GT-B5722

myPhone 9005TV Barry

MaxCom MM105DS

Motorola EX115

Jeśli nie ma tu interesującego twoim zdaniem modelu, napisz w komentarzach. Postaramy się go niezwłocznie sprowadzić i przetestować.

103 komentarze

Dodaj swój

Jacek

29-08-2014 17:06

u sonyericsson zapewne nic, bo już nie ma tej marki...

Jacek

29-08-2014 17:06

u sonyericsson zapewne nic, bo już nie ma tej marki...

wrobiony

27-08-2014 23:07

przy kupnie telefonu z powyzszej listy dobrze sie wczytajcie w funkcjonalnosc dual sima. Mimo czytania opisow itd teraz wiem ze sie zbyt latwo dalem nabrac... wzialem drozszy telefon znanej popularnej marki gdzie drugi sim jest niczym innym jak standby simem. no wlasnie... to znaczy ze gdy sim1 jest zajety rozmową to polaczenie przychodzace na sim2 jest poprostu przekierowane na sim1. sim1 ma polaczenia oczekujace.. i ot cala filozofia.. zdaje sie ze poprzedni mójfon obslugiwal to calkiem inaczej i oba simy byly aktywne. zadnych przekierowan! taki drobny aczkolwiek istotny szczegol roznicy...

ktos

27-08-2014 23:07

przy kupnie telefonu z powyzszej listy dobrze sie wczytajcie w funkcjonalnosc dual sima. Mimo czytania opisow itd teraz wiem ze sie zbyt latwo dalem nabrac... wzialem drozszy telefon znanej popularnej marki gdzie drugi sim jest niczym innym jak standby simem. no wlasnie... to znaczy ze gdy sim1 jest zajety rozmową to polaczenie przychodzace na sim2 jest poprostu przekierowane na sim1. sim1 ma polaczenia oczekujace.. i ot cala filozofia.. zdaje sie ze poprzedni mójfon obsugiwal to calkiem inaczej i oba simy byly aktywne. zadnych przekierowan! taki drobny aczkolwiek istotny szczegol roznicy...

Ewa

27-08-2014 16:53

Proszę o przetestowanie Sony Xperia M2 dual sim. Pozdrawiam

wu

14-08-2014 10:31

prosze o test jiayu

bartek

17-07-2014 11:58

Tracer oxygen gs2

proszę

20-06-2014 09:51

ja toctłem prestigio co mam dwie karty sim

patryk kądziela

20-06-2014 09:51

ja toctłem prestigio co mam dwie karty sim

patryk kądziela

20-06-2014 09:51

ja toctłem prestigio co mam dwie karty sim

EMI

15-06-2014 14:59

proszę o przetestowanie SONY XPERIA M DUAL.

urzytkownik

24-05-2014 17:30

Kupiłem LG G Pro duo lite bylem sceptycznie nastawiony , ale uzytkuje ten wynalazek juz tydzien i jestem mile zaskoczony .Nie ma chyba leszego wynalazku na rynku z duzym ekranem 5.5 cala na dwie karty

dzynu

03-04-2014 21:19

Mysle' ze jest jeszcze dobry model nokia 515, poza tym ciekaw jestem jak w tej kwestii u sonyericsson

anonim

30-03-2014 15:34

Dobry jest telefon Caterpillar B10: ma obsługę 2 kart SIM i jest bardzo wytrzymały.

Czupak

13-03-2014 12:58

Może Kazam ?

senior

08-03-2014 14:47

Witam, Jeżeli byłaby możliwość to prosiłbym o test i opinie o smartfonach TELEFUNKEN Enjoy TE1 oraz Be United 3. Z góry wielkie dzieki

Andre

06-03-2014 12:36

MyPhone robił dobre telefony dla seniorów i na tym powinien się skupić w końcu społeczeństwo się starzeje. Miałem podobna sytuacje jak miko23 napaliłem się na Nexta nie dość, że dotyk nie działał jak powinien to na sygnał GPS czekałem kilkanaście minut. Restart telefonu pomagał i dopiero w tedy po kilku minutach był gps. Pojechał na gwarancje po 8 tygodniach wrócił mega porysowany i dalej nie działał. Dalej walczę, a w miedzy czasie kupiłem K&M Liva i jakie było moje zaskoczenie w kilka sekund GPS w gotowości. Nawet wykonanie jest znacznie lepsze niż w Next. Co tu dużo mówić MyPhone przestał dbać o klientów, a rynek nie lubi pustki więc K&M dobrze wypełnił.

miko23

15-02-2014 21:51

Kupisz takiego myphone będziesz o niego dbał. posypie Ci się głośnik czy inna bzdeta oddasz telefon na gwarancje i dostaniesz telefon po 2 miesiącach z informacją, że urządzenie uszkodzono mechanicznie - gwarancja unieważniona. Wiem bo miałem do czynienia z dwoma telefonami firmy myphone zdecydowanie nie polecam. i raczej teraz stawiam na porządne marki, obecnie posiadam Xperia E dual od prawie roku czasu i nie mam z nią największego problemu.

jacek

13-02-2014 00:35

co by nie mowic obecnie najlepszymi smartphonami z dual sim są te od myphone, w tym flagowe modele next i s-line

Anna

27-01-2014 19:02

Hiszpanski Benq Aquarius "5" HD na dwie karty Cena w Hiszpanii 199euro czy warto?????

Gosc

27-01-2014 19:02

Hiszpanski Benq Aquarius "5" HD na dwie karty Cena w Hiszpanii 199euro czy warto?????

Gosc

27-01-2014 19:01

Hiszpanski Benq Aquarius "5" HD na dwie karty Cena w Hiszpanii 199euro czy warto?????

funky

26-01-2014 11:09

Lenovo p780 proszę o opinie jak działa dual sim

wiesiek

21-01-2014 20:04

co to za tel q6

zp30

12-01-2014 19:36

Plus ma w ofercie smarty z dualSimem np.Kazam Trooper X.4.0 lub X.5.0. Mam osobiście X.4.0 i nie narzekam.

tomianek

07-01-2014 21:34

Ja bym wybrał ZTE v987 http://j.gs/5803220/ztev987

tomianek

07-01-2014 21:34

Ja bym wybrał ZTE v987 http://j.gs/5803220/ztev987

samsung

30-12-2013 18:24

Jaki model masz tego samsunga

Aneta

15-12-2013 14:05

Polecam NOKIA Asha 200. Korzystam z telefonu od ponad roku i jestem z niego bardzo zadowolona. Bateria bardzo wytrzymała. Jedyną wadą tego telefonu jest brak Wi-Fi :/

siwy1981

15-12-2013 10:31

Który model by Pan polecił z oferty ?

siwy1981

15-12-2013 10:31

Który model by Pan polecił z oferty ?

Alicja

12-12-2013 07:54

Mam samsunga na dwie karty sim - polecam bateria bardzo długo trzyma, a telefon prawie nie zniczalny :-)

i

09-12-2013 23:55

masz może instrukcję w jęz. polskim, albo chociaż w angielskim? jeśli tak, to podeślij na artur1408@wp.pl pozdrawiam

i

09-12-2013 23:55

masz może instrukcję w jęz. polskim, albo chociaż w angielskim? jeśli tak, to podeślij na artur1408@wp.pl pozdrawiam

metal

28-11-2013 19:24

mam tablet od pentagramu co sądzicie o jego telefonach bo tablecik bardzo fajny

Piotr Łukaszewicz

28-11-2013 01:38

Pragnę nieśmiało polecić smartfony produkowane przez naszą firmę - wszystkie mają opcję Dual SIM, a także wyświetlacze o przekątnej co najmniej 4 cale Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą smartfonów i tabletów -> http://media-tech.eu/produkty/media-droid W razie pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz Online Ekspert Media-Tech

Piotr Łukaszewicz

28-11-2013 01:38

Pragnę nieśmiało polecić smartfony produkowane przez naszą firmę - wszystkie mają opcję Dual SIM, a także wyświetlacze o przekątnej co najmniej 4 cale Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą smartfonów i tabletów -> http://media-tech.eu/produkty/media-droid W razie pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam, Piotr Łukaszewicz Online Ekspert Media-Tech

pigor

19-11-2013 01:13

NOKIA 515 DUOZ. Mam od miesiąca. Beznadziejny telefon, szkoda pieniędzy i to niemałych. Przy godzinnej rozmowie i kilku SMS-ach na dobę bateria starcza na góra jeden dzień. UWAGA: w autoryzowanym (!!!) serwisie powiedzieli mi, że to tak po prostu jest. Przynajmniej raz dziennie samoczynnie się wyłącza i przywraca ustawienia fabryczne dźwięków i wyświetlacza. Nie ma szybkiego przewijania kontaktów. W ogóle system sprawia wrażenie zamulonego, reaguje na polecenia z dużym opóźnieniem. Nie wyświetla nazwiska osoby dzwoniącej tylko sam numer - mimo, że nazwisko/imię są w książce telefonicznej. Tak więc żeby sprawdzić kto dzwoni muszę numer dodać do kontaktów i dopiero wtedy mam komunikat, że numer jest już w użyciu. Podobnie jest z SMS-ami. Często gubi sieci, rozłącza rozmowy. Nie ma możliwości ustawienia różnych tapet w zależności, która karta jest w użyciu. Przy Nokii 515 Samsung C3322 to o kilka poziomów wyższa klasa, mimo jego niewielkiej ceny około 200 zł (w porównaniu z Nokią około 600 zł). Już się z nim przeprosiłem, a Nokię wystawiam na Allegro - jeśli ktoś to w ogóle kupi. Wynika, że "515" to kolejny bubel cenionej kiedyś Nokii. Gorąco nie polecam. Kto kupi, na pewno będzie żałował, chyba, że dość ładny (rzecz gustu) wygląd i wrażenie solidności komuś wystarczą. Bo poza tym, ten telefon nic więcej sobą nie reprezentuje - jedna wielka porażka. Bubel a nie żaden hit, jak piszą!

pigor

19-11-2013 01:12

NOKIA 515 DUOZ. Mam od miesiąca. Beznadziejny telefon, szkoda pieniędzy i to niemałych. Przy godzinnej rozmowie i kilku SMS-ach na dobę bateria starcza na góra jeden dzień. UWAGA: w autoryzowanym (!!!) serwisie powiedzieli mi, że to tak po prostu jest. Przynajmniej raz dziennie samoczynnie się wyłącza i przywraca ustawienia fabryczne dźwięków i wyświetlacza. Nie ma szybkiego przewijania kontaktów. W ogóle system sprawia wrażenie zamulonego, reaguje na polecenia z dużym opóźnieniem. Nie wyświetla nazwiska osoby dzwoniącej tylko sam numer - mimo, że nazwisko/imię są w książce telefonicznej. Tak więc żeby sprawdzić kto dzwoni muszę numer dodać do kontaktów i dopiero wtedy mam komunikat, że numer jest już w użyciu. Podobnie jest z SMS-ami. Często gubi sieci, rozłącza rozmowy. Nie ma możliwości ustawienia różnych tapet w zależności, która karta jest w użyciu. Przy Nokii 515 Samsung C3322 to o kilka poziomów wyższa klasa, mimo jego niewielkiej ceny około 200 zł (w porównaniu z Nokią około 600 zł). Już się z nim przeprosiłem, a Nokię wystawiam na Allegro - jeśli ktoś to w ogóle kupi. Wynika, że "515" to kolejny bubel cenionej kiedyś Nokii. Gorąco nie polecam. Kto kupi, na pewno będzie żałował, chyba, że dość ładny (rzecz gustu) wygląd i wrażenie solidności komuś wystarczą. Bo poza tym, ten telefon nic więcej sobą nie reprezentuje - jedna wielka porażka. Bubel a nie żaden hit, jak piszą!

pigor

19-11-2013 01:12

NOKIA 515 DUOZ. Mam od miesiąca. Beznadziejny telefon, szkoda pieniędzy i to niemałych. Przy godzinnej rozmowie i kilku SMS-ach na dobę bateria starcza na góra jeden dzień. UWAGA: w autoryzowanym (!!!) serwisie powiedzieli mi, że to tak po prostu jest. Przynajmniej raz dziennie samoczynnie się wyłącza i przywraca ustawienia fabryczne dźwięków i wyświetlacza. Nie ma szybkiego przewijania kontaktów. W ogóle system sprawia wrażenie zamulonego, reaguje na polecenia z dużym opóźnieniem. Nie wyświetla nazwiska osoby dzwoniącej tylko sam numer - mimo, że nazwisko/imię są w książce telefonicznej. Tak więc żeby sprawdzić kto dzwoni muszę numer dodać do kontaktów i dopiero wtedy mam komunikat, że numer jest już w użyciu. Podobnie jest z SMS-ami. Często gubi sieci, rozłącza rozmowy. Nie ma możliwości ustawienia różnych tapet w zależności, która karta jest w użyciu. Przy Nokii 515 Samsung C3322 to o kilka poziomów wyższa klasa, mimo jego niewielkiej ceny około 200 zł (w porównaniu z Nokią około 600 zł). Już się z nim przeprosiłem, a Nokię wystawiam na Allegro - jeśli ktoś to w ogóle kupi. Wynika, że "515" to kolejny bubel cenionej kiedyś Nokii. Gorąco nie polecam. Kto kupi, na pewno będzie żałował, chyba, że dość ładny (rzecz gustu) wygląd i wrażenie solidności komuś wystarczą. Bo poza tym, ten telefon nic więcej sobą nie reprezentuje - jedna wielka porażka. Bubel a nie żaden hit, jak piszą!

nowa

04-11-2013 18:23

kupiłam wczoraj tą nokie co ty masz. ale niestetty mam instrukcje w jezyku czeskim. Jak ściąga się obudowe i czy moge miec karte sim z mojego poprzedniego telefonu?

rw74

02-11-2013 06:39

Taka funkcja jest w Nokii 206. Właśnie ją zacząłem używać.

Rafiiii

29-10-2013 20:20

lenovo a820 naprawde wart polecania , 2 karty sim obsluga aero2 , procek 4x1,2 GH wykonanie nie odbiega wcale od samsunga , wrecz samsung powinien sie wstydzic ze sprzedaje tak drogie telefony .Za ok 500 pln mozna miec naprwde rewelacyjny smartfon jakim jest lenovo a820 . Goraco polecam

kwa

29-10-2013 15:14

Mam Nokie 515. Z dwoma kartami SIM nie ma problemu. Nie działa PC Nokia Suite przez USB przez bluetooth działa OK, Nie można przypisać kontaktom konkretnych kart SIM i za każdym razem trzeba wybierać ręcznie z której karty będę korzystała. Bateria trzyma około 3 dni.

kwa

29-10-2013 15:07

Mam Nokie 515. Z dwoma kartami SIM nie ma problemu. Nie działa PC Nokia Suite przez USB przez bluetooth działa OK, Nie można przypisać kontaktom konkretnych kart SIM i za każdym razem trzeba wybierać ręcznie z której karty będę korzystała. Bateria trzyma około 3 dni.

Jerzy

28-10-2013 18:05

Osobiście korzystam z Lenovo A850. Można skorzystać z Lenovo A820 - jest trochę mniejszy. Oba modele dostępne na Allegro i mają europejskie zakresy częstotliwości 2G i 3G (działa z Aero2).

Alex

19-10-2013 02:31

Szukam Sony Ericssona na przynajmniej 2 karty ale super by było gdyby miał 4

Grażka

15-10-2013 09:12

A co sądzicie o smartfonie PENTAGRAM MONSTER? Przymierzam się z zakupieniem go ale jeszcze się waham bo nie wiem czy nie ma jakiś błędów?Może ktoś doradzi coś w tym temacie?No i posiada pojemną baterię a to jest super,aby telefon trzymal bez ladowania chociaż ze 4 dni.Proszę o odpowiedź :)pozdrawiam

Olo

30-09-2013 23:56

Hej, miałem już dwa telefony Samsunga z serii Duos - oba pozwalały bez problemy na ustawienie różnych dzwonków dla sim1 i sim2.

Kamil

28-09-2013 17:32

Witam, poszukuje telefonu na 2 karty sim w którym mógłbym ustawic 2 różne dzwonki, na karte play i t-mobile. Pracuje w 2 firmach i chciałbym wiedzieć na jaki numer klient dzwoni żeby się odpowiednio przedstawic. Proszę o pomoc w wyborze modelu który posiada taka opcję

kp

28-09-2013 11:07

Witam. Czy ktos wie jak dziala dual sim w nokii 515?? Obie karty sa aktywne??

maryna

12-09-2013 16:38

ja posiadam Samsunga dual 222 i jestem zadowolona,łatwy w obsłudze tani i bateria długo trzyma

visana

10-08-2013 18:35

A co możecie napisać o smartfonie PENTAGRAM MONSTER ,chodzi mi o to dual sim i o wytrzymałość bateri a wyczytałam że ma pojemność 4100mah,ale nie wiem czy to tak jest faktycznie że tyle wytrzyma i chociaż żeby wytrzymała ze cztery dni przy normalnym użytkowaniu,tzn:rozmowy,smsy,czasem internet.Proszę o jakąś podpowiedź czy warto go kupić,bo obecnie noszę z sobą 2 telefony i jest to uciążliwe bo zawsze któregoś szukam w torebce i jak nie mogę znaleźć, to myślę że gdzieś go zgubiłam.A może macie inne propozycje ,ale żebym mogła korzystac z netu i żeby bateria miała chociaż od 3500mAh no i 2 karty sim i cena żeby nie była powyżej tysiaka.Proszę o jakieś propozycje i dziekuje za chwilkę uwagi.Pozdrawiam :)

1eager14@

06-08-2013 19:05

jesli mozna to nokia asha 206 z dual simem :)

Misza .

11-07-2013 22:39

jest problemm... jedno wejście na karte działa a drugie nie . jezeli w miejscu 1 włożę kartę Play a w miejsce 2 Plus ( używam takich ) to play działa a plus nie a jeśli w miejsce 1 włoże PLus a w 2 Play to wtedy plus działa a play nie wiec to musi być problem z wejściem ! dlaczego tak jest ? jak to naprawić ? próbowałam tak w telefonie w ustawieniach ale zwyczajnie nie czyta miejsca 2 ! i ta i ta karta działa w miejscu 1 a w drugim żadna ! co z tym zrobić ?

Mateusz

24-06-2013 13:40

Telefon LG T375 jest godny uwagi, przetestujcie go proszę.

sky

19-06-2013 14:55

q6 delights nie mogę ustawić mms i internet , pomocy

Bodzias

19-06-2013 00:11

Skusiłem się na chińszczyzne pt: A5000 no i oczywiście wtopiłem. Wg zapewnień sprzedawcy miała być możliwość łatwego spolszczenia przez pobranie odpowiedniego pliku. Pobrałem i spolszczyło się parę tekstów w menu akurat mnie nieprzydatnych aplikacji. Dla mnie to akurat ważne bo jestem odporny na języki ;) Oddałem więc aparat w ręce fachowców oferujących się w necie, że potrafią wiele. Niestety mój się nie poddał pomimo wgrania nowszego Andka. Po pewnym czasie się okazało że np aparat fotogr. nie działa i TV. W końcu padła karta grafiki i połowa wyświetlacza pokazuje co drugą linie tak że obraz jest wyblakły i mało czytelny. Dlatego teraz szukam tu aparatu z klawiaturą i bez Androida ale w miarę odpornego mechanicznie. Kiedyś miałem takiego SOLID B2100 na jedną kartę i byłem bardzo z niego zadowolony ale ktoś mi go zakosił.Teraz znalazłem serię Evolve Gladiator i muszę się temu przyjrzeć.

molka

17-06-2013 06:41

Znalazłam na Allegro DualSim Q6 i Q9, ale co to za marka to nie mam zielonego pojęcia. Kosztuje niewiele, jest ładny, ma mnóstwo funkcji, ale...? No właśnie, ale co to jest???

ziomek

12-06-2013 23:52

a co myslice o sony xperia e dual??

Bodzias

18-06-2013 23:49

Mam Xperie Tipo Dual. W sumie fajny tel i dla mnie wadą jest ...Android. Nie lubię jak coś żyje swoim życiem a ja mam mały wpływ na to co to "cóś" robi. A tak na poważnie to wsadziłem do niego Aero i całe szczęście że jestem cierpliwy bo ktoś inny to chyba wyrzuciłby go za okno bo tak wolno ładują się strony. Fajnie,że ma GPS - dużo korzystam z wbudowanej nawigacji chociaż jest dosyć toporna - mało opcji no i mapy potrafią wyprowadzić w pole. Niestety czasami system się zawiesza. Bateria w miarę, szczególnie jak się wyłączy transmisje danych co można szybko zrobić jednym kliknięciem. Trochę za cichy głośnik, szczególnie odczuwalny w trybie głośnomówiącym.

Semidea

14-05-2013 22:34

Najgorszy z najgorszych dual simow - BAREL. Niby polska marka, super jakosc, a w rzeczywistosci najpodlejszej jakosci chinski szmelc. mega awaryjny, niefunkcjonalny. po prostu - najgorszy.

miki

08-04-2013 20:32

Samsung i9082 Grand DUOS

Piotr

23-02-2013 11:55

Bardzo ciekawy i funkcjonalny telefon Samsung DUO GT 7562 - dobrze byłoby zeby pojawiła sie opinia na jego temat po przeprowadzeniu testu

iwi

29-01-2013 11:47

A dlaczego nie ma w testach popularnego Galaxy Y Pro GT5512 Bardzo fajny następca Motoroli EX115 z tym, że na androidzie z WiFi oraz GPSem

skakanka86

21-01-2013 18:11

co sądzicie na temat acer liquid gallant duo .szukam właśnie czegoś na 2 karty , może moglibyście mi coś doradzić z wiekszym wyświetlaczem i w przyzwoitej cenie do 1500

jacek

11-12-2012 09:50

szukam telefonu na 2 karty co polecacie

nick...

09-05-2013 17:16

Kliknij, żeby dodać komentarz

Adam

15-11-2012 20:08

Najbardziej boli mnie to, że np. mojego Samsunga Galaxy S3(jak zresztą innych topowych modeli innych firm) nie ma w wersjach dual SIM. Chodzi tu głównie o taką sytuację, że np. ktoś ma kartę z Orange bo ma tam dużo znajomych, a np. kupuje sobie kartę z iPlusem bo akurat plan taryfowy bardziej mu pasuje. Mnie teraz przydałoby się do Aero2, tak to muszę oprócz mojego sgsa nosić starego LG Swifta by robić sobie router Wifi. Zgodzicie się chyba, że możliwość nie dźwigania kilku urządzeń byłaby o wiele lepsza ;)

Ula

10-10-2012 09:54

Simvalley Mobile 5,2 Dual-Sim Smartphone&Tablet PC SPX-5 Napiszcie co sadzicie ,cena ok 170 e mozna kupic www.Pearl.de Nr.art PX-345-740 Wydaje sie idealny ,to jest to czego szukam ,ale nikt nic nie wie a moja wiedza jest bardzo znikoma.Produkt chinski i sam w sobie nie wzbudza zaufania.Prosze o komentarze .

Adam

21-07-2012 02:46

Witam ostatnio jest sporo chińskich smartfonów takich firm jak ZOPO HDC i STAR głownie chodziłoby mi na teście telefonu N8000 MTK6575 1GHz Android 4.0, 5.0 cali dual sim cena tez jest kusząca można już go kupić z przesyłka z chin w cenie od 549 zł do 800. Na youtube sa filmiki prezentujace mozliwości tego fona i wygląda obiecująco prosiłbym o taką recenzje jakiegoś modelu z procesorem MTK6575 1GHz :)

arkadiusz123

15-12-2012 07:07

ciekawy jest jeszcze newman N1 z darmowym internetem z aero 2, warto przed zakupem poczytać forum chińskich telefonów telchina.pl aby potem nie żałować że daliśmy się zrobić na szaro sprzedawcy z aledrogo.

Adam

21-07-2012 02:58

Można ten model znaleść też pod nazwą i9220 GALAXY NOTE

anka667

05-06-2012 17:32

A jak jest z samsungiem chat 222?

Helenka

30-04-2012 21:28

Zapomnieliście o Samsung B7722, LG-GX500, LG T515, Trio-Sim LG A290. Z tych popularniejszych.

Marcia

15-04-2012 14:00

Jak ustawić w telefonie mini E71 mms?

arek

06-05-2012 15:03

ustawienia dla wszystkich sieci dla wszystkich telefonów dual sim z chin są na http://telchina.pl

ECIK

28-02-2012 15:27

A czy ktoś miał do czynienia z telefonem gigabyte GSmart G1345 ? Specyfikacja wygląda całkeim ciekawie ale nie mogę znaleźć opini. Też mam samsunga DUOS C6112 i brakuje podziału kontaktów na karty :(

ECIK

06-03-2012 14:51

Dziękuję za odpowiedzi. Brak podziału kontaktów na karty denerwuje mnie w C6112. Na telefony służbowe mam rozmowy darmowe ale muszę pilnować i przelączać z prywatnego.

Andrew

04-03-2012 22:32

Spoko telefon - android rulez. Polecam. Z brakiem podziału kontaktów na 2 karty to bujda.

dario

06-03-2012 07:49

witaj sam kiedys meczylem sie z 2 telefonami po dlugich poszukiwaniach znalazlem telefon gigabayte gsmart 1345 i jestem naprawde zadowolony ma gps wifi androida i mnostwo aplikacji do pobrania baterja ok 1 jedyny minus to aparat fot szalu nie ma

pko24

22-02-2012 19:51

"za kilka wad które mi nie odpowiadały w tym duo sim" tzn co jest nie tak z duo sim? dzieki, bo szukam androida na 2 aktywne karty

gramacz

07-04-2012 12:42

Jak ktoś potrzebuje taniego dual sima bez bajerów to zdecydowanie polecam e71 mini jak ktoś chce bardziej wypasiony tel to STAR A5000 lub STAR A7272+ z androidem na pokładzie http://telchina.pl/star-a7272-vt1360.htm Uwaga! telefony są produkowane w różnych fabrykach i mają różną jakość dlatego ważne gdzie i od kogo się kupuje. Polecam ten przewodnik http://telchina.pl/zakupy-w-chinach-przewodniki-vf46.htm ostatnio kupiłem 3 telefony e71 mini tv na aliexpress od róznych sprzedawców i każdy miał inne oprogramowanie, i jakość wykonania np 1 miał cichy głośnik!

Mietek

10-12-2011 12:00

A gdzie Motorola EX115 Starling?

gniewmaks

04-12-2011 21:42

Chciałbym zobaczyć test Samsunga B7722, który chyba jako jedyny duo obsługuje HSDPA

Nazir50

05-12-2011 22:25

Ten telefon to zwykły szmelc i za 900zł. to porażka... brak więcej pamięci wew. co powoduje że programów_aplikacji nie zainstalujesz na Java na telefon i podobne błędy jak inne podróbki chińskie, a opisy i negatywne komentarze znajdziesz w necie a google twój przyjaciel :) Telefon tylko nadaje się do dzwonienia a przeglądarka tez do bani...

chipek

02-12-2011 18:33

W zestawieniu brakuje wg mnie LG GX500. Dual z dotykowym ekarnem.

niedzwiedz

10-10-2012 16:18

LG GX500 jest totalną porażką. Jak macie b. dużo wolnego czasu - to jak najbardziej polecam :) Fon zwiesza się i myśli nad każdym "zadanym" dotykiem po kilka a nawet... kilkanaście sekund. Masakra!

hator

02-12-2011 10:03

Tak jak ktoś już tu wspomniał najlepszym dwusimowcem z używanych przeze mnie okazał się ALCATEL. Android (wada lub zaleta) oraz wytrzymała bateria. Polecam

phi

01-12-2011 21:51

Polecam zapoznanie się z telefonem DAPENG T5000+. Dual SIM, Wi-Fi, TV i pomysłowa klawiatura. Ten sam telefon w sieci Verizon (inne radio, reszta podobna) jest bardzo popularny w USA. Dla sieci SPRINT jest wersja z kartą SIM, by mieć roaming w Europie. Z analogowego TV można nagrywać wideo!

Nazir50

01-12-2011 23:42

@"phi" / DAPENG T5000 , to kolejna podróbka jakiegoś modelu jak każdy inny syf typu Sciphone. Jak nie masz pojęcia to nawet takiego badziewia nie polecaj z allegro bo potem jest partyzantka jak ustawić konfigurację wap/mms/gprs na tym szmelcu bo tego modelu nikt w sieci nie obsługuje. O innych wadach nie będę juz wspominał bo miałem coś w rodzaju TvPhone32GB WiFi/M002L i znam wady tego złomu z Chin. Telefon na Java , procek 208Mhz /68 MB RAM jak juz coś polecasz to polecaj dobry legalny sprzęt markowy a nie podróbki chińskie do zabawy w gimnazjum które udają lepsze słuchawki...

phi

02-12-2011 10:02

Akurat ten telefon w brandowanej dla Verizona wersji miałem przez pewien czas w USA. Fajny i przydatny, bardzo pojemna bateria jak na smartfony. Sprawdzał się o wiele lepiej niż HTC z Windows w roamingu AT&T. Nie porównuj tego ze Sciphone, bo w odróżnieniu od podróbki Apple, ten T5000 jest dobrym produktem. Jak nie potrafisz ustawić GPRS to jest Twój problem, w tym telefonie akurat jest to prostsze niż w Nokii E71/E72 i instrukcja dobrze to opisuje (a czytałeś ją? Nie? to po co głupoty piszesz?).

Nazir50

04-12-2011 18:16

@"phi" / Tu jest Polska i UE i tego telefonu nie sprzedają a w US to kazde gówno wciskaja za 1usd jak można sprzedać sieć AT&T to siec która preferuje układy Apple i zarazem nie korzystne stawki... więc nie porównuj zarobków i innych spraw w Plsce lub UE do US bo mieszkamy w Polsce. Po drugie dziecko... sms konfiguracyjny operatorów wszystkich sieći gsm w Polsce nie obsługuje tego typu telefonu co powoduje że trzeba manualnie wpisywać ustawienia bramki i z mojej wiedzy czytanej na forach to właśnie z tym ludzie mają najwięcej problemu i nie jest do końca tak jak Ty myślisz... Jedno jest faktem ten telefon to zwykły chiński szmelc i podróbka a kto sprzedaje i za ile poszukaj na chińskim Alladyn to się więcej dowiesz co to za marka lub inne link http://interaktywnie.com/hi-tech/newsy/komorkomaniapl/top-10-podrobek-znanych-telefonow-komorkowych-15549

nick...

11-03-2013 15:52

nRbv2g fuhifubmqnrj

nick...

09-03-2013 07:59

pues viendo los ingderientes, la preparacif3n y el acabado final.....delicioso!!!, con lo que me gustan los bizcochos, y si son especiales, mejor!!!Que rico, que rico.....ay!!!bsss!!!

Nazir50

01-12-2011 21:07

@"Marcin" Jak szukasz zabawki z Android to polecam Alcatel 890D(duoz) około 400zł. w Market MM. Aczkolwiek ma swoje też wady ale deklasuje cały szmelc typu MyPhone i inne.... więc lepiej kupić już zwykły fon jak Nokia C3-6(duoz) za około 350-400 zł.

n2

03-12-2011 17:04

MyPhone szmelc? dlatego, że tańszy czy dlatego że jak prawie wszystko produkowany u chinoli?

hator

03-12-2011 18:42

Pytanie nie jest kierowane bezpośrednio do mnie, ale myphone na baterii działał max. 1,5 dnia, pomimo, że nie był to wielki ekran i nie był dotykowy. Dwusimowy dotykowy alcatel działa 6-7 dni.

gtw

04-04-2012 10:46

Hmm... Mój MyPhone 8370 działa bez włączonego Bluetooth przy intensywnym użytkowaniu (jedna z kart to sim służbowy) działa około 5 dni, więc bajki o 1,5 dnia to może i prawdziwe ale nie przy tym modelu.

kerr

12-07-2012 20:27

Mam ten telefon od 2-ch lat.Rozmowy i smsy OK.Słaby głośnik! Ładuję w każdy wieczór.

Marcin

01-12-2011 17:27

Mam samsunga DUOS (bez dotyku, slider). Wszystko było by fajnie gdyby nie jeden mankament... Nie można przypisać karty sim do grupy kontaktów. Przykładowo zrobiłbym grupę PLAY i ORANGE, a dzięki przypisaniu telefon sam wybiera z której sieci dzwonić. Niby proste ale NIKT samsung jeszcze na to nie wpadł :/ btw przydałby się jakiś Android z dual-simem

Nazir50

02-12-2011 00:01

Jeżeli specjalnie nie zależy Ci na android z duoSim to polenam kupić Nokia C2-03 lub Nokia C2-06 . Ale nidy nie kupuj żadnych podróbek chińskich typu Sciphone i nie słuchaj takich porad oszołomów jak @"phi" bo nie mają zielonego pojęcia o niczym...

Nazir50

01-12-2011 21:19

@"Marcin" / Jak szukasz zabawki z Android to polecam Alcatel 890D(duoz) około 400zł wersia Android 2.2.2 procek 600Mhz. Miałem taki model kilka dni i oddałem go do sklepu za kilka wad które mi nie odpowiadały w tym duo sim ale jak na smartfon i 2 karty to bardzo dobra oferta do pierwszej przygody z Android :) Ale słuchawki ma kiepskie do wymiany, mp3/radio cicho grały w moim modelu , aczkolwiek net zadowalał z manual zoom. Zaleta że dwonic można z wybranej karty sieci i też tak wysyłać sms.