BenQ wprowadził do swojej oferty cechujący się niewielkimi rozmiarami projektor Joybee GP2. Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla posiadaczy iPhone'ów i iPodów.
BenQ Joybee GP2 powinien zainteresować np. osoby, które prowadząc w różnych miejscach prezentacje nie chcą ze sobą wozić laptopa. Jest to niewielkie urządzenie ważące zaledwie 565 gramów, które wyposażone zostało w specjalną
stację dokującą pozwalającą na podłączenie do niej
iPhone'a lub iPoda.
Projektor cechuje biało-czarna kolorystyka (nie mogło być inaczej) oraz możliwość wyświetlenia obrazu o
maksymalnej przekątnej 160 cali (z odległości metra od ściany/ekranu potrafi wyświetlić obraz o przekątnej wynoszącej 44 cale). Oferuje on ponadto slot kart SD oraz, co interesujące, 2 GB wewnętrznej pamięci flash.
Oczywiście kupując Joybee GP2 nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do współpracy ze sprzętem
Apple, ale możemy także bez problemu korzystać z wszystkich urządzeń, które pozwalają na komunikację za pomocą interfejsów USB (np. podłączyć laptopa lub komputer stacjonarny) i HDMI.
Pozostałe parametry urządzenia przedstawiają się następująco:
Technologia: DLP
Źródło światła: trzy diody LED (ich żywotność to 30 000 godzin w trybie ECO)
Rozdzielczość: 1280 x 800 pikseli
Jasność: 200 ANSI Lumenów
Współczynnik kontrastu: 2400:1
Obsługiwane formaty:
wideo - FLV, WMV, ASF
audio - MP3, MP2, WMA, APE, ASF, FLAC, OGG, WAV
zdjęcia - JPG, BMP, PNG
dokumenty - PDF (1.0 - 1.4), MS PowerPoint (79 - 2010), MS Excel (95 - 2010)
napisy - wbudowane w MKV, SRT
Generowany hałas: 29 dBA (24 dBA w trybie ECO)
Wymiary: 140 x 52 x 130 mm
Waga: 565 gramów
Inne: automatyczna korekcja Keystone'a (+/- 40 stopni w pionie), wbudowane głośniczki stereo o łącznej mocy 4 W
Warto też dodać, że urządzenie pozwala na podłączenie opcjonalnej baterii (waży ona prawie tyle samo co projektor), która powinna mu pozwolić na 3 godziny pracy przy obniżonej o połowę jasności (1 godzinę przy jasności 200 ANSI Lumenów).
Joybee GP2 został wyceniony na 549 USD.