Asus: można już zamawiać darmowy zewnętrzny GPS dla tabletu Transformer Prime

Firma Asus poinformowała, że posiadacze tabletu Transformer Prime mogą już zamawiać darmowy zewnętrzny moduł GPS. Urządzenie podłączane jest do 40-pinowego złącza tabletu.

Asus Transformer Prime to bardzo interesujący hybrydowy tablet, który cechuje się ogromną jak na tego typu urządzenia wydajnością (jako pierwszy na rynku wyposażony został w czterordzeniowy układ NVIDIA Tegra 3), pracuje pod kontrolą systemu Google Android 4.0 i pozwala na skorzystanie zewnętrznej klawiatury. Po jej podłączeniu wygląda jak zwykły laptop.

Polecamy: Asus Transformer Prime - test

Zobacz również:

Niestety osoby, które zakupiły urządzenie, spotkała przykra niespodzianka z nieprawidłowo działającym modułem GPS. Na szczęście Asus zareagował na ich skargi i poinformował na początku kwietnia oficjalnie, że zamierza rozwiązać ten problem udostępniając darmowy zewnętrzny moduł GPS. Od wczoraj można go już zamawiać.

Na specjalnie przygotowanej stronie możemy m.in. przeczytać:

Zespół ASUS jest w pełni oddany zapewnieniu użytkownikom innowacyjnych produktów i usług najwyższej jakości, a opinie naszych klientów są dla nas szczególnie ważne. Mimo że TF201 nie jest profesjonalnym urządzeniem GPS, w ramach naszego oddania wobec użytkowników, oferujemy wszystkim klientom, którzy zakupili TF201, darmowy zewnętrzny moduł GPS - odbiornik, który może usprawnić odbiór sygnału. Z przyjemnością prezentujemy tą ofertę, jako element naszego zobowiązaniawobec klienta; nie zmienia ona w jakikolwiek sposób obecnej gwarancji produktu. Jeżeli mają Państwo problemy związane z GPS, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z regionalnym działem obsługi klienta firmy ASUS.

ASUS szczyci się zapewnieniem klientomniezrównanego komfortu użytkowania. Chcemy przeprosić za jakiekolwiek niedogodności, jakie mogli napotkać nasi klienci.

Warto zaznaczyć, że oferta Asusa ważna jest do 31 lipca 2012 r., zaś zewnętrzny moduł podpinany jest do 40-pinowego złącza tabletu co oznacza, że nie będzie można jednocześnie korzystać z klawiatury.

Aby zdobyć urządzenie należy wykonać kilka czynności (np. najpierw zarejestrować na stronie klubu ASUS VIP). Cała procedura została opisana na tutaj.

______________

Brawo Asus.

4 komentarze

Dodaj komentarz

miko

25-04-2012 14:58

Można korzystać z klawiatury bez problemu- w stacji dokującej jest także 40-pinowe złącze...

gdn

17-04-2012 09:49

Taniej wychodzi im podesłać jakiś badziew niż wymienić wadliwy. Nie po to kupuje się kupuje taki sprzęt by później żonglować klawiaturą i modułem gps. Tak jak by producent samochodów po wykryciu usterki jednego z kół proponował klientom montaż piątego koła, zamiast wymienić te wadliwe...

bbb

17-04-2012 10:04

Dla porównania Apple naściemniało z LTE w swoim iPadzie i jakoś nie widać, żeby rozwiązali ten problem nawet w postaci zewnętrznego modułu.

T

18-04-2012 12:01

Od samego początku pisali że działa tylko w USA i Canadzie więc nie wypowiadaj się jak nie wiesz!!