Inteligentne telewizory - czym jest Smart TV?

Smart TV to sprzęt łączący funkcje typowych odbiorników i smartfonów. Dzięki stałemu dostępowi do internetu, możliwościom instalowania aplikacji oraz zintegrowanym z nimi usługom VOD nowoczesny telewizor stał się pierwszym prawdziwym centrum domowej rozrywki. Najważniejsze jednak jest to, że do korzystania z możliwości Smart TV nie jest potrzebna telewizja kablowa.

Powstanie telewizorów nowej generacji przewidywano już od kilku lat. Wszystko zaczęło się od pierwszych telewizji internetowych. Ich największą zaletą była możliwość oglądania treści w dowolnym momencie, bez sztywnej ramówki. Nadawane tam programy bardzo często były przygotowane mniej profesjonalnie niż w tradycyjnej telewizji, ale to dodawało im kolorytu. Internauci jako niezależni twórcy mieli nowatorskie pomysły, czym potrafili zainteresować wielu odbiorców. To z kolei sprawiło, że duże firmy internetowe postanowiły nawiązać z nimi współpracę. Bardzo dobrym przykładem jest popularna w naszym kraju platforma Tosięwytnie (tosiewytnie.pl).

Telewizja internetowa miała jednak pewną wadę - oglądanie jej na małym ekranie komputera trudno uznać za wygodne. Oczywiście możliwe było podłączenie laptopa do telewizora i oglądanie internetowych treści na dużym ekranie, jednak to półśrodek. W tym czasie także giganci tradycyjnej telewizji dostrzegli potencjał internetu i stworzyli własne platformy telewizji online, dzięki którym na ekranie komputera można było oglądać programy znane z telewizji. Producenci elektroniki użytkowej doszli do wniosku, że na rynku brakuje urządzenia na miarę naszych czasów - telewizora, który dzięki stałemu połączeniu z internetem pozwoliłby użytkownikowi samodzielnie układać ramówkę ciekawych programów i stałby się prawdziwym centrum domowej rozrywki. Dlatego właśnie stworzyli Smart TV.

Zobacz również:

Kto potrzebuje Smart TV?

Przed wymianą telewizora na nowy warto się zastanowić, czy na pewno wymiana jest potrzebna. Przede wszystkim musisz rozstrzygnąć, która telewizja jest dla ciebie bardziej atrakcyjna: zwykła czy internetowa. Weź pod uwagę także czas spędzany przed telewizorem oraz wysokość płaconego abonamentu. Jeśli telewizję oglądasz stosunkowo rzadko, a mimo to płacisz abonament za kablówkę w wysokości kilkudziesięciu lub nawet stu złotych miesięcznie, zastanów się nad rezygnacją z usług obecnego operatora i przestawieniem się na telewizję internetową. Może się okazać, że kwota uzyskana ze sprzedaży obecnego odbiornika i suma wydawana rocznie na abonament telewizyjny wystarczą na kupno nowoczesnego telewizora z dostępem do internetu, którego będziesz używać co najmniej przez kilka lat.

Jeżeli jednak jesteś przywiązany do tradycyjnej telewizji i nawet na komputerze rzadko korzystasz z materiałów wideo, nie wymieniaj odbiornika. Niech cię nie kuszą zapowiedzi dodania nowych usług i funkcji za kilka, kilkanaście miesięcy. Zazwyczaj są one dostępne tylko w najnowszych modelach.

Możliwe również, że nie masz telewizora lub posiadany przez ciebie model zwyczajnie się zepsuł. W takiej sytuacji raczej nie bierz pod uwagę kupna telewizora pozbawionego dostępu do sieci.

Jak kupować Smart TV?

Przede wszystkim - najpierw "tv", później "smart". Nie zapominaj, że funkcja przeglądania zasobów sieci jest tylko dodatkiem do odbiornika. W pierwszej kolejności zwracaj uwagę na jakość wyświetlanego obrazu. Możesz zbadać ją już w sklepie, ale uważaj, bo sprzedawcy nagminnie zmieniają ustawienia odbiorników tak, by poprawić charakterystykę obrazu. Najlepiej szukać informacji w specjalistycznych portalach, np. go.pcworld.pl/ce799, i na forach dyskusyjnych.

Jeżeli bardzo ci odpowiada dotychczasowy odbiornik i nie będzie przeszkadzać ci dodatkowe urządzenie stojące w pobliżu telewizora, przemyśl kupno odtwarzacza Blu-ray lub specjalnego dodatku do telewizora, który zapewni wszystkie możliwości Smart TV. Bardzo dobre odtwarzacze tego typu produkuje Philips. Z kolei LG oferuje urządzenie LG ST600, które dodaje funkcje Smart TV starszym odbiornikom. Pozwala ono korzystać z Wi-Fi i używać programów dostępnych w sklepie z aplikacjami.

Czego wymaga Smart TV?

Nawet najlepszy i najdroższy telewizor nowej generacji nie przyda się na nic, jeśli nie będzie podłączony do odpowiednio szybkiego łącza internetowego. Do komfortowego używania Smart TV przyda się łącze o szybkości nie mniejszej niż 6 Mb/s. Dopiero to pozwoli na płynne odtwarzanie materiału wideo w jakości HD.

Smart TV można połączyć z siecią standardowym kablem Ethernet (RJ-45), ale bardzo rzadko spotyka się nowe modele nieobsługujące technologii Wi-Fi. Zatem jeśli dysponujesz bezprzewodowym ruterem, unikniesz plątaniny kabli. Konfiguracja sieci jest banalnie prosta i wygląda identycznie jak w smartfonach. Podczas pierwszego uruchomienia możesz wybrać sieć i wpisać do niej hasło. Jeśli zechcesz zrobić to później, stosowną funkcję znajdziesz w ustawieniach odbiornika.

Przydatne akcesoria

Pierwszą sprawą bezpośrednio związaną z funkcjonalnością Smart TV jest rodzaj pilota. Bardzo ważnym, acz rzadko spotykanym jego elementem jest klawiatura QWERTY, najlepiej zintegrowana, co pozwoli na niej wygodnie pisać po obróceniu pilota o 90 stopni. Są też małe klawiatury dodawane do telewizora. Jeśli odbiornik nie został fabrycznie wyposażony w takie akcesorium, warto sprawdzić, czy można je dokupić. Znacznie ułatwi ono przeglądanie zasobów internetu.

Użytkownikom aktywnie korzystającym ze Smart TV może się przydać również kamera internetowa. Ułatwi prowadzenie rozmów za pośrednictwem Skype’a, zwłaszcza w wypadku komunikacji z kilkoma osobami. Każdy wie, jak niewygodne jest tłoczenie się w większym gronie przed ekranem komputera, zwłaszcza jeśli dysponuje się małym laptopem. Duży wyświetlacz o wiele bardziej nadaje się do tego celu. Niestety dedykowana kamera nie należy do tanich rozwiązań i zazwyczaj kosztuje ponad 500 zł.

Steruj smartfonem lub tabletem

Jeżeli masz smartfon z systemem Android lub iOS, najprawdopodobniej możesz kontrolować pracę odbiornika za pomocą odpowiedniej mobilnej aplikacji, która zmieni urządzenie w wygodnego pilota zdalnego sterowania. Warto jednak pamiętać, że niektórzy wytwórcy (np. Samsung) ograniczają możliwość współpracy swoich urządzeń z produktami innych marek. Przed kupnem telewizora sprawdź, czy producent pozwala nim sterować za pomocą twojego smartfona. W tym celu otwórz stronę sklepu z aplikacjami właściwego dla używanego systemu mobilnego, wpisz nazwę producenta oraz "Smart TV" i w odpowiedniej aplikacji sprawdź, czy na liście obsługiwanych urządzeń znajduje się twój model smartfona.

Aplikacje, sklep, aktualizacje

Istotny wpływ na funkcjonalność "sprytnego" telewizora ma liczba i jakość preinstalowanych w nim aplikacji. Najważniejsze, by znalazły się wśród nich narzędzia do obsługi najpopularniejszych serwisów VoD (wideo na życzenie), takie jak: TVN Player, ipla, vod.tvp.pl, wp.tv oraz iplex. Jeżeli telewizor ma służyć również do komunikacji, powinny być w nim zainstalowane klienty serwisów społecznościowych, takich jak Facebook oraz Twitter, a także komunikator Skype. Kolejne bardzo istotne aplikacje to YouTube oraz dobra przeglądarka internetowa.

Możliwości telewizora znacznie rozszerzy obsługa sklepu z aplikacjami. To w nim będą się pojawiać nowe programy. Wśród nich znajdą się nie tylko aplikacje VoD, ale też serwisy z informacjami oraz gry. Warto zwrócić szczególną uwagę na liczbę aplikacji dostępnych w danym sklepie, gdyż świadczy ona o tempie rozwijania się danej platformy i jej popularności wśród twórców oprogramowania. Obecnie największym sklepem tego rodzaju jest Samsung App Store.

Równie istotne są liczba i jakość aktualizacji dostarczanych do starszych odbiorników. Od nich zależy, jak długo telewizor będzie rzeczywiście nowoczesny. Na przykład użytkownicy odbiorników LG wyprodukowanych w 2010 roku do dzisiaj nie mogą zainstalować ipli, co znacznie ogranicza możliwości tego sprzętu.

Lepsze wrogiem dobrego

Smartfony okazały się nie tylko hitem rynku, ale też "postrachem" innych urządzeń. Zastąpiły już przenośne odtwarzacze multimediów, a teraz konsekwentnie wygryzają z rynku nawigacje samochodowe i przenośne konsole do gier. Niektórzy oczekują nawet, że Smart TV wyprą odtwarzacze DVD i Blu-ray - mają zintegrowane usługi VOD, więc wypożyczanie lub kupowanie filmów na fizycznych nośnikach staje się niepotrzebne. Jeżeli z kolei zechcesz obejrzeć film znajdujący się na komputerze, możesz przenieść go na pendrivie - każdy nowszy telewizor ma opcję odtwarzania multimediów przez urządzenia USB. Jeśli nie masz klucza USB, możesz połączyć z telewizorem komputer lub smartfon i odtwarzać filmy na dużym ekranie, korzystając z technologii DLNA.

Telewizory zastąpią, być może, nawet konsole do gier. Na platformie Google TV ruszyła już usługa OnLive, czyli strumieniowe przesyłanie gier. Dzięki niej gracz nie potrzebuje specjalnego sprzętu. Wszelkie obliczenia niezbędne do generowania grafiki wykonują zewnętrzne serwery, które otrzymują informacje o poczynaniach użytkownika w grze. OnLive nie zapewnia grafiki o jakości porównywalnej z najlepszymi ustawieniami na komputerze PC, jednak zależnie od pory dnia i stopnia obciążenia serwerów jest ona porównywalna lub lepsza niż na konsolach obecnej generacji. Aby skorzystać z tej usługi, wystarczy nabyć kontroler OnLive Game System, zarejestrować się w OnLive i kupować gry za pomocą tej platformy. Na razie OnLive akceptuje tylko amerykańskie i brytyjskie karty płatnicze, jednak już niebawem usługa ta będzie dostepna dla posiadaczy kart płatniczych z innych krajów europejskich, w tym z Polski. Jeśli masz brytyjską kartę kredytową, już obecnie możesz korzystać z tej usługi.

Wybrane modele Smart TV

Poniżej przedstawiamy kilka najnowszych, wyjątkowo ciekawych naszym zdaniem modeli odbiorników typu "smart", na które warto zwrócić uwagę.

UE55ES8000S to najlepszy telewizor Samsunga, wyposażony w ekran o 55-calowej przekątnej (są też wersje 46- oraz 40-calowa). Został wyposażony w standardowe już funkcje: dostęp do internetu, łączność bezprzewodowa, obsługa DLNA oraz możliwość wyświetlania obrazu 3D. Oprócz tego zaimplementowano w nim: sterowanie głosem, sterowanie gestem oraz rozpoznawanie twarzy. Ostatnia z funkcji nie byłaby możliwa, gdyby nie wbudowana kamera, której można używać także z zainstalowanym fabrycznie komunikatorem Skype. Niepodważalną zaletą propozycji Samsunga jest też zapowiedź wydania zestawu Smart Evolution, za pomocą którego będzie można wyposażyć Smart TV m.in. w nowy procesor. Szukając nie tylko najlepszego telewizora, ale też domowego odtwarzacza multimedialnego oraz nowoczesnego wideofonu, warto rozważyć tę propozycję. Model UE55ES8000S kosztuje prawie 10 tysięcy złotych, jednak będzie to zakup na lata.

Panasonic TX-P55VT50 jest konstrukcją równie ciekawą jak najlepszy telewizor Samsunga. Również tutaj znajdziemy 55-calowy ekran obsługujący rozdzielczość FullHD oraz technologię 3D w trybie aktywnym (migawkowym). Jeżeli najważniejszą cechą kupowanego telewizora jest ilość użytecznych aplikacji, będziemy miło zaskoczeni. W ofercie Panasonica znalazły się między innymi ipla, iplex oraz TVN Player, czyli najpopularniejsze i najbardziej wartościowe odtwarzacze wideo na życzenie. Nie bez znaczenia jest również obsługa technologii Bluetooth, dzięki której do telewizora podłączymy klawiaturę i tym samym zwiększymy komfort pracy z urządzeniem. Cena tego Panasonica jest porównywalna z najlepszymi telewizorami konkurencji i wynosi niemal 10 000 złotych. Jednak jeśli ktoś zdecyduje się na ten wydatek, z całą pewnością nie będzie tego żałował.

LG 55LM960V to jeden z najnowszych modeli LG. Obsługuje pasywną technologię 3D, co oznacza, że do oglądania na nim materiału 3D nie są potrzebne okulary migawkowe. Może również konwertować wideo standardowe na trójwymiarowe. Trzeba przyznać, że funkcja ta nie zawsze działa idealnie, jednak często pozwala cieszyć się głębią obrazu tam, gdzie do tej pory nie było to możliwe. Warta odnotowania jest także technologia Dual Play, która osobom noszącym okulary 3D i siedzącym po lewej i prawej stronie telewizora wyświetla dwa obrazy. Pozwala to na dwóm osobom na granie w trybie bez dzielenia ekranu na pół. Nie zabrakło technologii Intel Wireless Display, która pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu na ekran telewizora z niektórych komputerów z procesorami Sandy Bridge oraz Ivy Bridge. Cena tego modelu (12 999 zł) może jednak trochę przerażać.

Toshiba 55ZL2 to flagowy telewizor tego producenta. Cechuje się on ekranem o 55-calowej przekątnej oraz rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Zgodnie z najnowszymi trendami nie zabrakło w nim obsługi technologii 3D. Jednak w tym przypadku nie wymaga ona okularów do działania. Jest to osiągnięcie, którym nie mogą pochwalić się inni producenci telewizorów. Technologia ta oczywiście pozwala na komfortowe oglądanie obrazu przez kilka osób. Konstrukcja Toshiby wypada świetnie także, gdy mówimy o jakości obrazu. Pod względem funkcji Smart TV telewizor nie wypada już tak różowo. Zabrakło tu obsługi ipli oraz innych popularnych odtwarzaczy, producent preinstalował tu tylko Youtube. Toshiba zapewnia jednak, że zaimplementowanie najpopularniejszych polskich serwisów VOD to kwestia czasu. Wadą Toshiby 55ZL2 jest cena wynosząca 27499 złotych. Jest to bardzo wysoki koszt, jednak w zamian otrzymujemy pierwszy w pełni trójwymiarowy telewizor.

Philips 46PFL9706K ma ekran o 46-calowej przekątnej i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Nie zabrakło technologii znanych z innych, modeli inteligentnych telewizorów: Wi-Fi, DLNA czy obsługi 3D. Philips zaimplementował technologię Ambilight Specra XL, wywołującą u widza złudzenie, że wyświetlany obraz jest większy, niż wskazywałyby na to wymiary ekranu. Urządzeniem można sterować za pomocą iPhone’a lub smartfonów z systemem Android. Wystarczy z odpowiedniego sklepu z aplikacjami ściągnąć program Philips TV Remote, zainstalować go i zrobić z urządzenia mobilnego pilota lub klawiaturę QWERTY. Do komputera można podłączyć także fizyczną klawiaturę. Telewizory Philips, tak jak LG i Samsung, mają swój sklep z aplikacjami. Cena odbiornika wynosi 6999 zł.

Smart TV bez nowego telewizora

Wizja Smart TV z całą pewnością kusi niemal każdego. Co jednak zrobić, gdy mamy już telewizor, a nie chcemy sprzedawać go i kupować nowego tylko po to, by zyskać funkcje internetowe. Na szczęście producenci o tym i zintegrowali funkcjonalność Smart TV w odtwarzaczach multimedialnych oraz odtwarzaczach Blu-Ray. Oto najciekawsze produkty z tego niewielkiego segmentu rynku. Znajdziemy tu zarówno urządzenia kosztujące niewiele ponad 250 zł, jak również takie za 1500 zł.

LG ST600 to niedrogi produkt, gdyż możemy go nabyć już za 259 zł. Nie jest to co prawda telewizor, jednak przy omawianiu Smart TV nie sposób pominąć te urządzenie. Jeżeli posiadasz odbiornik pozbawiony funkcji Smart TV i nie chcesz go wymieniać tylko po to, by zyskać telewizję internetową, jest to idealna propozycja właśnie dla Ciebie. Po podłączeniu LG ST600 do naszego telewizora za pomocą kabla HDMI, stary odbiornik zyskuje odtwarzacz multimediów, przeglądarkę internetową, dostęp do sklepu z aplikacjami, łączność DLNA oraz możliwość podłączenia Internety za pomocą kabla Ethernet lub WiFi. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Co prawda Samsung zapowiedział pojawienie się w przyszłym roku podobnego zestawu Smart Evolution, jednak będzie on działał tylko z niektórymi urządzeniami. Moduł LG można podłączyć do wszystkich telewizorów i monitorów wyposażonych wejście obrazu HDMI.

Philips BDP9600 to kolejny produkt, który choć ze Smart TV ma wiele wspólnego, sam nie jest telewizorem. Jest to po prostu odtwarzacz Blu-Ray z funkcjonalnością Smart TV. Oznacza to, że po podłączeniu go do telewizora uzyskamy możliwość korzystania z technologii 3D, telewizji internetowej, przesyłania plików za pomocą technologii DLNA. Będziemy mogli tez podpiąć do niego klawiaturę w celu wygodniejszego korzystania z Internetu. Sam odtwarzacz jest zamknięty w aluminiowej obudowie, dzięki której urządzenie nie tylko wygląda ładnie, ale też jest odpowiednio wytrzymałe. Oprócz tego został wyposażony w przetworniki cyfrowo-analogowe firmy TI Burr-Brown zapewniające bardzo szczegółowe odwzorowanie dźwięku. Na parametr ten wpływa również Odtwarzacz ten ma tylko jedną wadę, a mianowicie cenę, która wynosi ponad 1500 zł, czyli tylko trochę mniej niż najtańsze telewizory Smart TV.

Jeżeli nie zależy nam na lepszej jakości odtwarzanego dźwięku oraz aluminiowej obudowie, Philips ma w swojej ofercie tańsze urządzenie. Jest to bardzo prosty odtwarzacz Blu-Ray, który ma funkcjonalność Smart TV. Jest to model uboższy niż BDP9600, gdyż został pozbawiony między innymi aluminiowej obudowy i dodatków zapewniających możliwie najlepszą jakość dźwięku. Na szczęście wynagradza to ceną, która wynosi jedynie 499 zł. Jest to bardzo niska cena, jak na urządzenie, które pozwala nie tylko zamienić stary odbiornik w telewizor nowej generacji, ale też dodaje do niego funkcjonalność odtwarzania filmów Blu-Ray. Tak jak w przypadku wszystkich urządzeń Smart TV wyprodukowanych przez Philipsa, także i w tym przypadku mamy możliwość sterowania nim za pomocą naszego smartfona lub tabletu.

36 komentarze

Dodaj komentarz

~Jesteście nieinteligentni

20-01-2015 20:59

"Smart" (z j.ang) nie ma nic wspólnego z inteligencją, widzę, że piszecie bez zrozumienia. "Smart" najwięcej w przypadku Smart TV, Phone, Home ma najwięcej wspólnego ze "sprytem"! Proszę postudiujcie Angielski, a nie patrzycie na badziewny Polski marketing, chyba pojawiło się to pierwszy raz w przereklamowanej sieci Orange.

woytec

04-01-2015 20:18

super fajnie SMART ale brak Flasha= filmy online zapomnij chyba że cda.pl - to podstawowa wada - czekam na Smarta z Andkiem

~Ewelina

14-06-2015 21:49

Mam pytanie bo mam samsunga i dalej nie mogę odbierać filmów na CDA.pl czy to przez to ze mieszkam w Irlandii

Aleksandra

12-12-2014 10:27

Witam, od kilku dni mam polaczany moj Smart Tv UE40D5700 kupiony w 2012 do internetu Lan kabel.ale nie wlacza mi sie wyszukiwarka aplikacji te ktore sa sa ale innych nie moge sobie wyszukac -nie udalo mi sie rowniez zmienic kraju celem korzystania z polskich aplikacji (mieszkam w Austrii) .Czy mozna ten problem jakos inaczej rozwiazac .Jak uzyskac dostep do sklepu z aplikacjami .Mam wrazenie ze moj telewizor zatrzymal sie na roku 2012 czy mozna go zaktualizowac.

LG smart tv

24-09-2014 21:37

mam pytanie, czy wie ktos jak nazywa sie klawiatura w/w na obrazku?

narcyz;;]

11-07-2014 03:49

toshiba 40l5435dg po poczatkowym wkur....na zimno podlaczylem wymienilem dekoder i jest git ekono jakosc do cenny

Czak.Norizzz

17-06-2014 13:29

Pamiętam czasy, gdy na giełdzie elektronicznej kupowało się telewizor Sharp z "2 ręki" a potem po kilku miesiącach przychodził serwisant, rozkręcał "czołg" i mówi "panie, zobacz przecież masz pan w środku Goldstar [tj. dzisiejsze LG]" :) 25 lat kapitalizmu zrobiło swoje w tym kraju ale jak patrzę na te wypolerowane 50-calówki to są to fajne urządzenia jednak zaczynam się obawiać, że niedługo zamiast włączyć dany kanał i coś obejrzeć to będę siedział jak w kokpicie F-16 i miał tysiąc przycisków w tym jeden z napisem "Eject" gdy coś mi się w końcu popier... :) Pozdrawiam wszystkich!

nik

03-05-2014 02:41

Teraz w gazetce media expert jest fajny smat TV w promocji. I na raty cąłkiem niskie rozbity. warto wziąć pod uwagę moim zdaniem

Paweł

14-03-2014 20:18

Podczas VI edycji konferencji aplikacje.tv dowiedziałem się o wprowadzeniu na polski rynek telewizor z systemem operacyjnym Android na których będzie można uruchamiać aplikacje telewizyjne i gry znane z tabletów i smartfonów.

wasyl

26-02-2014 13:49

mam telewizor toshiba 938G smart i niestety nie moge tym cieszyc sie poniewaz odbiera w jezyku rosyjskim oddawalem do naprawy ale serwis twierdzi ze to po stronie dostawcy internetu a oni nie wiedza o co chodzi moze ktos ma pomysl co sie dzieje

Wojtas xD

24-02-2014 21:58

Pomużcie proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jaką mam wybrać markę telewizora Panasonic lub Philips. Za pomoc bardzo dziękuję!!!!!!!!!!!

wojtas xD

24-02-2014 21:58

Pomużcie proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jaką mam wybrać markę telewizora Panasonic lub Philips. Za pomoc bardzo dziękuję!!!!!!!!!!!

Paulo

24-02-2014 19:30

Temat troszkę już ma, ale jak mówimy o inteligentych telewizorach to warto wspomnieć o tym, że Philips jako pierwszy na rynku ma wprowadzić TV z Androidem i pewnie podobnie jak w przypadku Ambilighta opatentuje to. To będzie dopiero sprzęt na wysokim poziomie.

lukas

02-02-2014 10:53

czemu nikt nie pisze denerwujacym fakcie jaki jest brak flasha w smart tv nie moge ogladac filmow ze swojej strony dno porazka kompromitacja tylko przez youtube moge ogladac filmy i co dziwne jak odpale kompa i wpisze tytul filmu na youtube to znajduje a na smart tv wchodze w zakladke youtube wpisuje kropka w kropke i nie widzi tego filmu o co tu chodzi???

lukasz

02-02-2014 10:52

czemu nikt nie pisze denerwujacym fakcie jaki jest brak flasha w smart tv nie moge ogladac filmow ze swojej strony dno porazka kompromitacja tylko przez youtube moge ogladac filmy i co dziwne jak odpale kompa i wpisze tytul filmu na youtube to znajduje a na smart tv wchodze w zakladke youtube wpisuje kropka w kropke i nie widzi tego filmu o co tu chodzi???

Edward

08-12-2013 18:34

Śmierdzicie napinacze internetowi...

nicek

08-12-2013 09:52

Czy Ty w ogóle chodziłeś do szkoły? Takie błędy to robią analfabeci. Obrażanie kogoś jak widać jest Twoim "żywiołem"!!!

haha

17-11-2013 01:19

A Ty Pisać :D 'kture' :D (Które się piszę Imbecylu) :D

XXX

23-10-2013 14:05

mam takie pytanie. na moim tablecie wyszkuje siec wifi z tv...czy da sie zrobic tak ze polacze sie tabletem z wifi z tv i moge serfowac po encie i jednoczesnie ogladac cos z tv?

kolo

17-10-2013 10:00

ty osle chodzi o smartfony kture wygryzaja coraz wiecej gadzetow z rynku imbecylu naucz sie czytac

luke

07-10-2013 23:24

gamoniu, chodziło o smartphon :)

luke

07-10-2013 23:24

gamoniu, chodziło o smartphon :)

wifi

29-09-2013 17:27

LG 42LA690S bardzo dobry sprzęt. Dwurdzeniowy procesor śmiga aż miło. Przeglądanie internetu, zabawa z aplikacjami, smartfon jako pilot, pilot typu magic (na ekranie jako wskaźnik jak mysz w kompie) - fajna sprawa. Obraz bardzo dobry, ilość przyłączy zadowoli nawet nigdy niezadowolonych. Jedyna wada jak każdy LCD słabe odtwarzanie czerni i jasność ekranu (Samsungi mają trochę jaśniejsze podświetlanie ekranu, co może mieć znaczenie gdy będzie ktoś miał TV w bardzo jasnym pomieszczeniu lub na przeciw dużego okna.

lg super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18-06-2013 15:52

co yy gadasz lg jest super

ddd

17-03-2013 11:48

cyt.: "a teraz konsekwentnie wygryzają z rynku nawigacje samochodowe". Jakoś sobie tego nie wyobrażam. Zdejmuję TV ze ściany i pakuję do samochodu na przednią szybę? I do czego mam go w tym samochodzie podłączyć? Co za bzdura???

nick...

22-03-2013 14:54

wyraznie napisano smartfon! wiec nie bylo mowy o tv :) uwaznej lektury raz jeszcze;)

wojt

22-03-2013 15:18

biedny jesteś

adam

03-02-2013 21:24

Według mnie Smart tv to bardzo fajne rozszerzenie funkcjonalności zwykłego telewizora. Do tej pory z internetu można było skorzystać tylko w komputerze lub telefonie a teraz już w telewizorze. Oprócz surfowania po internecie można sobie wypożyczyć film i obejrzeć go wtedy kiedy się chce a nie kiedy leci w tv. Fajnym dodatkiem jest to, że teraz już nie trzeba martwić się gdzie jest pilot jeśli się zgubi, można sobie zainstalować program w smartfonie i będzie on zastępował pilot :)

Jancio

09-12-2012 18:59

Myślę, źe świetną alternatywą jest przystawka Uhost podłączana do każdego tv z HDMI, która daje wszystkie w.w. moźliwości: TVN player, iplę, YouTube, itd. Na uhost działa też skype, gry i tysiące innych aplikacji dla Androidazzzz, tak więc nie jesteś uzależniony od łaski producenta tv... Jest taki portal, który to opisuje : www.MakeMeSmart.pl

k.

22-11-2012 13:50

A nie martwi was fakt że będą one szpiegować domowników? Jak choćby patent na pomysł microsoftu “The users consuming the content on a display device are monitored so that if the number of user-views licensed is exceeded, remedial action may be taken.” - żeby nie łamać praw autorskich.....każda wymówka jest dobra, by łamać prawo legalnie. (więcej info http://www.activistpost.com/2012/11/xbox-kinect-cameras-and-smart-tvs-who.html)

zibi

07-11-2012 06:50

Dlla mnie LG to totalna porażka , przerabiałem 2 sztuki ,jw. Dno Totalne

ccc

21-09-2013 21:47

Więc lepiej już więcej nie przerabiaj telewizorów i zajmij się szydełkowaniem na drucie

Marcin

04-10-2012 19:45

A czy wie ktoś może czy w telewizorach LCD seri 6+ jest możliwość korzystania z telewizora bez używania pilota, po prostu u przesuwac aplikacje ręką itp. ? Chyba, że dostęone jest to we wszystkich modelach, jeżeli tak to co trzeba zrobić, aby to działało? Pozdrawiam :)

LG 42LM620S

06-09-2012 07:56

Dla mnie najlepsza zabawa to dlna zwłaszcza tv-telefon.

Piotr

17-06-2012 20:23

st600 bardzo dobre w tej cenie

Nigdy więcej LG

12-06-2012 10:09

LG St 600 Dno Totalne... ! ! !