Ile kosztuje zdjęcie simlocka?

Simlock to taka "przeszkadzajka" w telefonie komórkowym, która uniemożliwia zastosowanie w nim karty SIM innego operatora. Jak zdjąć to zabezpeiczenie i ile to kosztuje?

Najczęściej telefony z simlockami otrzymują osoby, które podpisały umowę z konkretnym operatorem. Blokada uniemożliwia zastosowanie w aparacie karty innego operatora. Jeśli posiadasz telefon z simlockiem i masz umowę z siecią, warto zajrzeć w dokumenty. Może okazać się, że simlock zostanie zdjęty przez operatora w momencie zakończenia umowy. Jeśli więc masz dobry telefon, a nie śpieszysz się z wymianą karty SIM, może warto odczekać?

Zdjęcie simlockaKliknij, aby powiększyćZdjęcie simlocka

Jeśli natomiast nie chcesz czekać lub nie ma takiego punktu w umowie, należy pamiętać, że nieautoryzowane zdjęcie simlocka automatycznie powoduje utratę gwarancji urządzenia. Zdjąć simlocka można w autoryzowanych salonach producentów i operatorów, a także wielu serwisach, zajmujacych się komórkami i smartfonami. Cała operacja polega na wpisaniu do telefonu specjalnego kodu - NCK. Jest on generowany podczas zakładania blokady. Można uzyskać go za pomocą specjalistycznego oprogramowania. W sieci znajdują się liczne strony oferujące zdejmowanie on-line, jednak nie jest to operacja darmowa. Najczęściej płacimy sms-em.

Zobacz również:



Karty SIMKliknij, aby powiększyćKarty SIM

Koszt zdjęcia simlocka w serwisie lub autoryzowanym salonie waha się od 50 - 200 PLN. Wszystko zależy od modelu danego aparatu. Jeśli natomiast chcesz spróbować takiej operacji osobiście - robisz to na własne ryzyko. Do jej wykonania potrzebny jest najczęściej kod IMEI oraz MCC. Ten pierwszy to numer identyfikacyjny telefonu, drugi - numer identyfkacyjny kraju (Polska to 260). W sieci można znaleźć poradniki, pokazujące, jak przeprowadzić zabieg na własną rękę, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za skuteczność ich działania.

20 komentarze

Dodaj swój

elvis26

19-12-2013 22:54

mój znajomy ściąga za pomocą tego programu sim-lock z prawie każdego telefonu jaki mu ktoś przyniesie, zarobił już jakieś 600-700zł za operację którą potrafiłby wykonać 6-latek. http://hack-methods.com/ultimate-simlock-code-generator/

to pisałem ja - Jarząbek

03-09-2013 23:08

W jakiejś gazecie komputerowej czytałem, że darmowe usunięcie simlocka przez operatora należy się każdemu w momencie wygaśnięcia umowy, kiedy telefon ostatecznie przechodzi na własność klienta. W takiej sytuacji operator na życzenie klienta ma obowiązek (tak jest, obowiązek) bez piśnięcia o jakiejkolwiek zapłacie za tę usługę usunąć wszelkie nałożone blokady.

hens

08-09-2012 14:48

Ciekawostką jest że dzisiaj zdjęcie simlocka z Nokii E63/71/72/6/ kosztuje od 76zł do 150zł., a z najnowszego Blackberry 9900 jedynie 30zł ............pzdr.

nick...

03-12-2012 23:08

Przestań się wysilać. Takie bajki już tu opioawdałeś, ze hej! A teraz masz mocny argument: header z mailow:D Sam tworzysz te bajki i sam je rozwiązujesz:):)

k

07-09-2012 07:40

W Polsce to tylko Orange stosuje simlocki

hens

08-09-2012 14:59

Nie opowiadaj. Mam telefony z 2009r z Orange,Plusa i nawet Play, na wszystkich są simlocki. W Play to potraktowali mnie per noga, tak jakbym był z innego świata, gdy po zakończonej umowie poprosiłem o jego zdjęcie z Nokii E51. .....pzdr

nick...

11-03-2013 10:22

I read your posting and was jeoauls

nick...

08-09-2012 23:56

Bzdury opowiadasz kolego. Też kupowałem Nokię E51 w 2009 w Play i na początku miała simlocka. Jednak Play ogłosił w pewnym momencie że można ściągać simlocki za darmo. Udałem się do salonu i po 5 minutach było po simlocku, łącznie z wpisaniem w kartę gwarancyjną że zdjęcie nastąpiło przez operatora.

ech2

04-09-2012 18:18

na pierwszym jest karta sim, a nie zdjęcie simlocka :DD na drugim zdjęciu jest karta sim i moduł używany do obejścia simlocka, a nie karty sim.

nick...

09-03-2013 22:25

5PTEwV cgwbyywewibp

nick...

09-03-2013 13:42

Well, here in Peru there is one communications firm that is evrnythieg but friendly. You can imagine, they are all smiles when you call them, but the second you say you want to make a complain or discharge any of their services, you are treated as a plague victim.So I get your point, Scatts!All the best.

hens

08-09-2012 15:35

Każdy obeznany z tematem to o tym wie, no ale recenzent nie musi. Wszystko za FREE,......Samochód firmowy, telefon firmowy............i żona firmowa pewnie też. A jak czegoś nie wie, to coś tam wymyśli. Ale ten adapter ogłupiający telefon działa przyzwoicie. Mam to od dwu lat na paru telefonach. pzdr

H Tur

08-09-2012 16:34

LOL. Simlock nie jest rzeczą fizyczną, którą można sfotografować. A przy okazji - żonę i telefon miałem na długa przed pracą w firmie :)

ech

09-09-2012 08:49

Tu bardziej chodzi o beznadziejny podpis autora, niż o zawartość obrazków

H Tur

09-09-2012 10:08

LOL, "zdjęcie" ma dwa znaczenia. Primo - fotografia. Secundo - czynność. Zamieszczony obrazek to ilustracja do czynności, która i tak niema żadnego znaczenia dla tekstu.

ech

09-09-2012 18:22

No pierwszy raz czytam takie wytłumaczenie. Poza tym "niema" pisze się odrobinę inaczej.

H Tur

09-09-2012 19:53

Ta, wiem.

ech

04-09-2012 17:46

Od kiedy zdjęcie simlocka powoduje utratę gwarancji? NCK to tylko część producentów telefonów. Jednym słowem tekst dokładnie o niczym.

H Tur

04-09-2012 19:27

W większości sieci, w których podpisuje się abonament. Z praktyki wiem.

ech

05-09-2012 10:55

Ależ nie prawda. Użycie kodu NCK zależy od producenta telefonu, nie od sieci (ba, co więcej sieć nie ma zupełnie NIC do simlocka - poza stosowaniem go. Wszelkie blokady są tworzone na poziomie telefonu (i komunikacji karty sim z procesorem telefonu) nie na poziomie sieci. Dlatego obejście simlocka mozliwe jest właśnie wspomnianymi nakładkami na kartę (która to oszukuje procesor i udaje inne ID sieci).