Plik .dmg - czym otworzyć?

Od czasu do czasu można trafić w Internecie na plik z danymi w formacie ".dmg". Użytkownicy Windowsa mogą mieć problemy z jego rozpoznaniem, ponieważ jest to format przeznaczony dla urządzeń Apple.

Można powiedzieć, że ".dmg" jest odpowiednikiem windowsowego ".iso" albo ".exe" - choć oczywiście to różne formaty, to chodzi o przechowywanie danych instalacyjnych. Format ".dmg"  bez trudu przekonwertujemy na ".iso", używając jednego ze specjalistycznych programów, na przykład "dmg2iso", "DMGExtractor" czy "dmg2img". Naiwnością byłoby jednak sądzić, że po takiej konwersji będzie można używać tych plików na Windows - będą one dla tego systemu nieczytelne.

.dmgKliknij, aby powiększyć.dmg

Jeśli użytkownik chce przenosić dane między Mac a Windows, nie tylko w formacie ".dmg", lepiej posłużyć się inną metodą. Program MacDrive pozwala na podłączenie dysku z Apple do komputera z Windowsem, a także sprawia, że jest on wykrywany przez system operacyjny. Pozwala także na tworzenie płyt CD i DVD w pełni kompatybilnych z Mac.

Zobacz również:

4 komentarze

Dodaj komentarz

~Sterownik

05-05-2015 15:37

No doobra mam dmg przekonwertuje na iso i co mi to daje? Komputer i tak nie odczyta pliku bynajmniej w moim przypadku pisząc mi że plik jest uszkodzony, nie lubię za dużo przestawiać, przesyłać i kombinować i się w to nie bawię... Czy jest jakiś program do odczytywania plików (darmowy) dmg na naszym komputerze z windowsem?

~tomcio

08-01-2015 19:02

nie ma to jak podac program dmg2iso w formacie dmg

dyrty

13-11-2013 21:29

ja jestem troche mniej wtajemniczony niz troll u góry, wiec moje pytanie brzmi czy po przekonwertowaniu dmg na iso, zainstaluje mi sie obraz na czystym kompie ?

troll

07-10-2012 17:18

Istnieje jeszcze jeden podobny program, nazywa się TransMac i jest cholernie drogi, ale z tego, co wiem działa bez zarzutu do otwierania, wypakowywania (także wybranych plików), tworzenia i wypalania takich obrazów oraz dysków. Od razu piszę, że jeżeli sobie ktoś pomyśli "he he, ściągnę sobie kraka", to się grubo przejedzie :). W każdym razie na procedurze nagrywania, która jest bardzo dobrze zabezpieczona.