LG OLED TV w sklepach. Cena? Tylko 39,999 zł

55-calowy telewizor LG OLED TV z zakrzywionym ekranem, jedno z najbardziej wyczekiwanych urządzeń tego roku w elektronice konsumenckiej, jest już dostępny na polskim rynku. Telewizory LG OLED dostępne są w sieciach sklepów Saturn i Media Markt, w wybranych miejscach w Polsce.

LG OLED TV jest krokiem milowym w rozwoju innowacji obrazu. Nowoczesna matryca OLED sama w sobie jest źródłem światła (nie musi być podświetlana, jak w zwykłych telewizorach LED). Dzięki temu, obraz wygląda naturalnie i wyraziście. Dodatkową zaletą zakrzywionego ekranu OLED jest głębia obrazu - widz ma wrażenie trójwymiarowości, nawet bez okularów 3D. Za jego jakość odpowiada opatentowana przez LG technologia WRGB OLED, która zapewnia obszerną paletę wyświetlanych barw - w tym głęboką czerń, a także nieskończony współczynnik kontrastu.

Dodatkowym atutem LG OLED TV jest szybkość reakcji matrycy – ponad 1000 razy wyższa, niż w przypadku standardowych telewizorów LED. Dzięki temu, obraz wyświetlany na ekranach OLED jest ostry i przejrzysty, nawet w przypadku bardzo dynamicznych ujęć.

Zobacz również:LG OLED TV robi wrażenie nie tylko ciekawym designem (zakrzywiony panel), ale także obudową o grubości zaledwie 4 mm. Aby nadać produktowi odpowiednią sprężystość i wytrzymałość, tylną obudowę wykonano z tworzywa sztucznego, zbrojonego włóknem węglowym (używanym m.in. do produkcji samolotów i super-samochodów). Dzięki temu, zmniejszono wagę 55-calowego telewizora do zaledwie 17 kg.

Kliknij, aby powiększyć

Innowacyjny design uzyskano dzięki jedynej na świecie przezroczystej podstawie Crystal Stand – stwarzającej wrażenie telewizora zawieszonego w powietrzu. Funkcjonalność LG Smart TV pozwala z kolei na swobodne korzystanie ze wszystkich internetowych aplikacji, zdalne sterowanie smartfonem, gestami oraz pilotem Magic Remote (jedyny na świecie pilot z certyfikatem „inteligentnego interfejsu”).

LG OLED TV z zakrzywionym ekranem docenili już eksperci na całym świecie. Jego innowacyjny wygląd został nagrodzony prestiżowymi nagrodami m.in. EISA 2013 w kategorii „Design TV”, czy Red Dot: „Best of the Best”, natomiast jakość obrazu potwierdzono certyfikatami niezależnych międzynarodowych instytucji jak TÜV Rheinland, Intertek i VDE. LG OLED TV, jako pierwszy OLED na świecie, uzyskał również certyfikat THX i wszedł do masowej produkcji na całym świecie.

Referencyjna cena detaliczna brutto w momencie wprowadzania LG OLED TV na rynek polski wynosi 39 999 pln.

Specyfikacja produktu: 55 EA980V
- 55” zakrzywiony OLED FULL HD TV
- CINEMA 3D
- Smart TV
- Cinema Screen
- system dźwiękowy 2.0 + subwoofer
- kamera internetowa
- pilot Magic Motion Premium
- okulary 3D Premium
- sterowanie gestami
- wyszukiwanie głosowe
- wbudowane WiFi
- obsługa MHL
- Miracast
- WiFi Direct
- zdalne sterowanie przy pomocy smartfona
- USB 3.0
- 4xHDMI 1.4
- tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2
- tuner telewizji kablowej DVB-C
- tuner satelitarny DVB-S2

7 komentarze

Dodaj komentarz

beta

16-03-2014 00:11

miesiąc po gwarancji padnie matryca tak jak to jest w lcd. A serwis powie, że matryca została zalana i odmówi naprawy. I 39999 pójdzie się j..... :)

alfa

23-11-2014 21:20

Ty wszystko tak czarno widzisz? Załóż firmę wróżbiarską i będziesz straszył ludzi, że umrą, że zachorują, że ... sam dopisz.

ewa

17-12-2013 23:15

Cena jak na Batorym :)

Pluriel

14-12-2013 07:46

Czy każdy musi i jeździ Mercedesem?.

Om

12-12-2013 16:39

Nie, dla oligarchów jak w Rosji. Na tej "Zielonej Wyspie" to nawet na 3999 klasy średniej już nie będzie stać.

pick

12-12-2013 12:50

kupie jak spadnie do 3999

Alfa

12-12-2013 11:53

Cena w sam raz na kryzys :D