Najlepsze smartfony 2015 r. - znamy już część z nich

Targi Mobile World Congress 2015, które odbyły się na początku marca w Barcelonie, jak zwykle stały się dla najważniejszych firm rynku mobilnego doskonałą okazją do prezentacji nowych produktów. Na MWC 2015 miały miejsce premiery topowych smartfonów, tabletów oraz nowych inteligentnych zegarków, które będą rozpalać wyobraźnię klientów przez najbliższy rok.

Organizowane co roku w Barcelonie targi Mobile World Congress, czyli w skrócie MWC, to prawdziwe święto dla każdego fana nowych technologii. Jak zwykle wiele z prezentacji nowych produktów odbyło się jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, a od 2 do 5 marca wszyscy goście mogli podziwiać produkty, usługi i technologie od niemal wszystkich liczących się w segmencie mobilnym firm. Przedstawiamy poniżej najciekawsze smartfony, tablety i inne gadżety, jakie można było na miejscu zobaczyć.

Samsung prezentuje Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 zadebiutował 1 marca 2015 rokuKliknij, aby powiększyćSamsung Galaxy S6 zadebiutował 1 marca 2015 roku

W niedzielę jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC 2015 lider rynku mobilnego zaprosił media i partnerów na kolejną edycję wydarzenia o nazwie Unpacked. Tym razem bohaterem konferencji nie był jednak tylko jeden sztandarowy telefon i dodatkowe gadżety, ale dwa warianty tego samego smartfona, które staną się najważniejszymi w ofercie. Do portfolio produktów Samsunga dołączył klasyczny smartfon Galaxy S6 oraz jego niecodzienny wariant o nazwie Galaxy S6 Edge.

Zobacz również:

Galaxy S6 pod względem specyfikacji jest urządzeniem z najwyższej półki, czego można się było zresztą spodziewać. Producent zastosował w nim 5,1-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2K, czyli 2560 na 1440 pikseli. Zapewnia to oszałamiającą gęstość pikseli na poziomie 557 ppi, a podzespoły napędzające ten smartfon skrywa obudowa wykonana ze szkła Corning Gorilla Glass 4. Urządzenie zachowuje też rozsądne gabaryty, a ekran znaczną część frontu.

Samsung na MWC 2015 pokazał zmianę strategii

W Galaxy S6 Samsung zastosował nowy typ obudowy ze szkła i metalu, a nie z plastikuKliknij, aby powiększyćW Galaxy S6 Samsung zastosował nowy typ obudowy ze szkła i metalu, a nie z plastiku

Do tej pory Samsung wskazywał na główne atuty swojego telefonu wymienną baterię oraz umożliwiający rozszerzenie pamięci urządzenia slot na karty microSD. W przypadku Galaxy S6 obie te przewagi zniknęły, a producent poszedł drogą wytyczoną lata temu przez Apple. W urządzeniu nie znalazł się też wprowadzony swego czasu w phabletach z linii Galaxy Note port microUSB 3.0. Obudowa nie uzyskała certyfikatu wodoodporności, ale urządzenie ma za to wspierać ładowanie bezprzewodowe z wykorzystaniem dwóch wiodących standardów. Taka zmiana strategii to bardzo odważny ruch ze strony producenta.

Samsung dopracował za to w Galaxy S6 czytnik linii papilarnych. W przeciwieństwie do tego zastosowanego w Galaxy S5 nie ma już konieczności przesuwania po nim palca, a wystarczy przyłożyć do niego opuszek aby zeskanować odcisk. Bezproblemowe działanie tej funkcji powinno być dla Samsunga priorytetem, ponieważ skaner będzie wykorzystywany do autoryzacji transakcji z wykorzystaniem Samsung Pay, czyli usługi pozwalającej płacić telefonem w terminalach płatniczych na podobnej zasadzie jak w przypadku Apple Pay.