Najlepsze e-konto dla geeka

Sprawdziliśmy, czy istnieje idealne konto bankowości elektronicznej dla fana nowoczesnych technologii. Ustaliliśmy najważniejsze funkcje, które powinny charakteryzować taki e-rachunek.

Znalezienie idealnego konta to niełatwe wyzwanie, mimo że oferta detaliczna banków jest bardzo zbliżona do siebie, to jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego spróbowaliśmy zidentyfikować najważniejsze innowacje e-bankowości, które powinien docenić fan nowoczesnych technologii. Wybraliśmy kilkanaście najlepszych ofert, usług, narzędzi, jakie mogą przypaść do gustu osobom, które nie boją się korzystać z nowoczesnych rozwiązań. Pokazujemy elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze konta dla siebie.

W naszym przeglądzie porównaliśmy aktualną ofertę bankową dla osób, które większość spraw załatwiają przez internet, przyjrzeliśmy się też innowacjom w bankowości elektronicznej (płatności zbliżeniowe i mobilne) oraz metodom autoryzacji transakcji w systemach bankowych.

Zobacz również:

Bank w kieszeni

Wiele mówi się o tym, że smartfon i tablet mogą w przyszłości zastąpić tradycyjne komputery. W odniesieniu do bankowości mobilnej idea ta już dzisiaj staje się faktem. W wielu bankach do wyboru masz serwis mobilny, czyli uproszczoną wersję serwisu transakcyjnego, także obsługiwany przez przeglądarkę internetową, ale dostosowany niewielkich wyświetlaczy urządzeń przenośnych, oraz specjalną aplikację mobilną na smartfon lub tablet z dostępem do internetu.

Szczegóły pojedynczej przykładowej transakcji. W tle historia transakcji w aplikacji mobilnej banku ING. Źródło grafiki: Sklep Google.Kliknij, aby powiększyćSzczegóły pojedynczej przykładowej transakcji. W tle historia transakcji w aplikacji mobilnej banku ING. Źródło grafiki: Sklep Google.

Bank Millennium oferuje aplikację mobilną do urządzeń z Android, iOS, Windows Phone 8 i BlackBerry 10, serwis Millenet Mobilny czyli „lekką” wersję serwisu bankowości internetowej banku dla telefonów komórkowych, usługę MilleSMS, dzięki której będziesz otrzymywać automatyczne powiadomienia na telefon o operacjach wykonywanych rachunkach i kartami płatniczymi, oraz specjalną aplikację dla urządzeń z systemem Windows 8 (tablety, laptopy, komputery stacjonarne). Wybór mobilnych kanałów i narzędzi dostępu jest naprawdę imponujący.

Aplikacja mobilna Banku Millenium umożliwia sprawdzenie salda rachunków i historii transakcji, dokonywanie przelewów i spłatę karty kredytowej, złożenie wniosku o pożyczkę gotówkową lub zwiększenie limitu w koncie lub na karcie. Ma wbudowaną obsługę płatności mobilnych BLIK (wypłaty kodem lub czekiem). Aplikację wyposażono także w funkcję, która pozwoli ci odnaleźć adres najbliższej placówki banku lub bankomatu. Wszystkie te usługi masz ze sobą w kieszeni.