Wiedźmin 3: Dziki Gon - problemy. Rozwiązania 11 najczęstszych przypadków

Wiedźmin 3: Dziki Gon to bardzo udana gra, a polscy twórcy stanęli na wysokości zadania i dostarczyli bardzo grywalny tytuł dający rozrywki na wiele godzin. Nie wszystko jednak się udało deweloperom z CD Projekt RED, a część graczy boryka się z pewnymi problemami.

Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon niecałe dwa tygodnie temu trafiła w wersji do komputerów osobistych oraz konsol nowej generacji Xbox One i PlayStation 4 na sklepowe półki oraz do cyfrowych platform dystrybucji takich jak Steam, GOG, PlayStation Store i Xbox Live.

Wiedźmin 3 i problemy

Niestety, polscy twórcy nie ustrzegli się kilku wpadek. Wiedźmin 3: Dziki Gon sprawia problemy na różnych platformach. Najwięcej błędów dotyczy platformy PC, ale również wersje konsolowe borykają się z problemami.

Zobacz również:

Wiedźmin 3: Dziki Gon to produkcja multiplatformowaKliknij, aby powiększyćWiedźmin 3: Dziki Gon to produkcja multiplatformowa

Opisaliśmy najczęściej występujące i najbardziej uciążliwe problemy, jakie mogą dotknąć graczy podczas zabawy z najnowszą grą z serii Wiedźmin. Proponujemy też, jak usunąć błędy, by cieszyć się z rozgrywki w najnowszej polskiej grze.

Wiedźmin 3 - problem z instalacją na PC

Niektórzy gracze natknęli się na problem z instalacją Wiedźmina 3 z dołączonych do pudełka płyt. Wydawca gry przyznał, że taki problem może występować, a osoby które dotknął ten problem powinny zareklamować wadliwe nośniki w sklepie, w którym zakupiły grę.

Nie oznacza to na szczęście, że osoby które nie mogły zainstalować Wiedźmina z płyt będą musiały czekać z rozpoczęciem rozgrywki, aż przejdą przez proces reklamacyjny. Konieczne będzie łącze internetowe o wysokiej przepustowości.

Wystarczy wykorzystać znajdujący się w pudełku z grą kod, który można aktywować na platformie GOG. Pozwoli to pobrać grę na dysk komputera w postaci plików instalacyjnych lub za pośrednictwem platformy GOG Galaxy.

Wiedźmin 3 - problem z instalacją DLC

Użytkownicy komputerów PC mogą skorzystać z programu GOG Galaxy, który jest podobny do takich usług jak Steam, Origin i Uplay. To klient usługi Good Old Games, który wykrywa grę Wiedźmin 3: Dziki Gon zainstalowaną z płyt dołączonych do pudełka.

Dodatki DLC do Wiedźmina 3 można pobrać z serwisu GOGKliknij, aby powiększyćDodatki DLC do Wiedźmina 3 można pobrać z serwisu GOG

Wykorzystując ten program można też zainstalować grę przypisaną do konta GOG. Za pośrednictwem platformy GOG Galaxy można zainstalować też dodatki DLC do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jak na razie udostępniono 4 takie rozszerzenia, które można aktywować po wybraniu przy tytule gry opcji configure (z ang. konfiguracja). Tutaj można włączać i wyłączać wybrane rozszerzenia DLC do Wiedźmina 3.

Wiedźmin 3 - import save'a z Wiedźmina 2

Osoby które grały w grę Wiedźmin 2: Zabójcy królów mogą zaimportować swój stan rozgrywki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Pozwoli to przenieść do nowej gry informacje o wyborach, jakich podjął gracz w poprzedniej części.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy gracze będą mogli z tego skorzystać bezpośrednio po zainstalowaniu zwieńczenia trylogii CD Projekt RED. Aby Wiedźmin 3 poprawnie odczytał save z Wiedźmina 2 trzeba przenieść pliki do konkretnego folderu.