LG G4, HTC One M9 czy Samsung Galaxy S6 – który smartfon jest najlepszy?

LG G4, HTC One M9, Samsung Galaxy S6 to trzy najbardziej zaawansowane i najlepsze smartfony 2015 roku. G4 ma świetny aparat i jasny ekran, Samsung w modelu Galaxy S6 postawił na metalową obudowę, a HTC M9 doczekał się aparatu fotograficznego z dużą matrycą. Zobacz, który z nich okazał się najlepszy.

Testy LG G4, Samsunga Galaxy S6 i HTC One M9 rozpoczniemy od oceny obudowy. Największą niespodziankę zrobił Samsung, który wysłuchał opinii internautów i zrezygnował z plastikowej obudowy na rzecz trwałej metalowej konstrukcji.

Dzięki metalowej obudowie Samsung Galaxy S6  zyskał na sztywności, ale zachował przy tym swój charakterystyczny styl. Kliknij, aby powiększyćDzięki metalowej obudowie Samsung Galaxy S6 zyskał na sztywności, ale zachował przy tym swój charakterystyczny styl.

Obudowa jest płaska z dużym przyciskiem umieszczonym tuż pod ekranem, ma zaokrąglone rogi i wyraźnie wystający obiektyw tylnego aparatu fotograficznego. Ekran i tył smartfona pokryty jest wytrzymałym szkłem Gorilla Glass 4, które minimalizuje ryzyko powstawania pęknięć i rys.

Zobacz również:

Przycisk do uruchamiania Galaxy S6 umieszczony jest na prawej krawędzi obudowy a dodatkowe dwa do regulacji głośności z lewej strony. Gniazda USB i słuchawkowe zamontowano na dolnej krawędzi. Warto przypomnieć, że w modelu G5 gniazdo słuchawkowe znajdowało się na górnej krawędzi obudowy, co jest rozwiązaniem znacznie wygodniejszym niż umieszczenie go w innych miejscach – podłączony do telefonu przewód słuchawkowy nie zagina się i nie przeszkadza podczas przenoszenia smartfona w kieszeni.

Samsung Galaxy S6 to jeden z najmniejszych 5 calowych smartfonów (wymiary obudowy to 143,4 x 70,5 x 6,8 mm). Wygodnie leży w dłoni a obudowa jest mocna i trudno ją wypaczyć nawet podczas bardzo mocnego dociśnięcia. Niestety to zamknięta konstrukcja, która nie ma odpinanej tylnej klapki.

HTC One M9 to kwintesencja stylu i jakości. Smartfon wygląda świetnie i jest starannie wykonany.Kliknij, aby powiększyćHTC One M9 to kwintesencja stylu i jakości. Smartfon wygląda świetnie i jest starannie wykonany.

W M9 obudowa wykonana jest z plastiku i aluminium co było sporym zaskoczeniem, bo HTC przyzwyczaił użytkowników do świetnych obudów wykonanych z jednego kawałka aluminium. Tył smartfona ma zaokrąglony profil a obiektyw nie wystaje tak bardzo nad powierzchnię obudowy jak w Samsungu Galaxy S6.

HTC One M9 jest nieco szerszy (144,6 x 69,7 x 9,61 mm) od Galaxy S6 i podobnie jak LG G4 ma zwężający się profil, tyle że dłuższe krawędzie obudowy są grubsze niż w smartfonie LG. Niestety HTC M9 podobnie jak Samsung Galaxy S6 ma zamkniętą konstrukcję obudowy bez możliwości odpinania tylnej klapki i szybkiej wymiany akumulatora. Gniazdo słuchawkowe umieszczone jest na dolnej krawędzi obudowy.

LG G4  dzięki specjalni wyprofilowanej obudowie i cienkim ramkom  obudowy wygląda nowocześnie i sprawa wrażenie bardzo cienkiego.Kliknij, aby powiększyćLG G4 dzięki specjalni wyprofilowanej obudowie i cienkim ramkom obudowy wygląda nowocześnie i sprawa wrażenie bardzo cienkiego.

LG G4 to największy smartfon z testowanej trójki (148,9 x 76,1 x 9,8 mm), ale dzięki wyprofilowanej obudowie sprawia wrażenie najcieńszego bo krawędzie obudowy są grube dosłownie na kilka milimetrów. Producent mógł sobie pozwolić na taką konstrukcję, bo przyciski do uruchamiania smartfona i regulacji głośności umieszczone są nie na krawędziach a z tyłu obudowy (podobnie jak w modelach LG G2 i G3). To nietypowe rozwiązanie, ale w dłuższej perspektywie okazuje się wygodne, choć wymaga przyzwyczajenia.

LG G4 przyjemnie leży w dłoni a co ważne tylną klapkę można zdjąć i wyjąć akumulator (umieszczono pod nią też czytniki kart Micro-SIM i microSD). HTC M9 również ma czytnik kart pamięci, ale współpracuje z mniejszymi kartami Nano-SIM. Samsung Galaxy S6 ma czytnik kart Nano-SIM, ale nie obsługuje kart pamięci. LG G4 i HTC One M9 mają zbliżoną wagę (155 i 154 g), Samsung Galaxy S6 jest o prawie 20 gram lżejszy (138 g).

Samsung Galaxy S6 jest najbardziej poręcznym smartfonem z testowanej trójki, ale największe wrażenie i najbardziej praktyczna jest według nas obudowa LG G4, choć to wybór dla osób lubiących większe smartfony.