gdzie mozna kupic kupon doladwujacy skypa
Do Bastka: Pewnie, ze warto sprobowac jeszcze raz. Ja uzywam Babble od pol roku i nie narzekam. Wiadomo, nic nie jest idealnie perfekcyjne ale ten program jest bardzo konkurencyjny.I ma huge szanse.
Ja bym się tak bablem nie zachwycał. Uzywałem tego, gdy był jeszcze w fazie testów i rozmowy na telefony stacjonarne były za friko. Pasmo rozmowy było bardzo małe, brak systemu antylokalnego wycinającego echo (rozmówca z telefony stacjonarnego słyszał sam siebie z opóźnieniem). Aplikacja ciągle się wysypywała, miała sporo niedoróbek. W porównaniu ze skype to była zwykła amatorszczyzna. Jestem ciekawy czy od tego czasu coś poprawili.
Do ZADOWOLONA!Nie, no Kochana w Halonet przeplacasz i to 2 razy.Koszty W brutto...w Babble za wiekszosc polaczen placisz 6 groszy(1.0 pence=funty)!!nie 11groszy jak w Halonet,a naliczanie sekundowe..Marketing i lipa jednym slowem ,fajna nastepna nazwa do wiekszego sciagania kasy...tak jak w komórkach..
do agnieszka i Marec: to ja Wam polecam HaloNet z naliczaniem sekundowym - uzywam i jestem bardzo zadowolona. Ale Skype(Oneta) tez mam aby robic konferencje
Ja tam uważam iż skype działa ok. Używam tego komunikatora od jesieni ubiegłego roku i nie narzekam chodź czasami były trudne chwile. Chcę wykupić skype in ale wtedy gdy będą oferować numery z katowickiej strefy numeracyjnej i zrezygnować z naszego monopolisty. Skandal że trzeba płącić tak wysoki abonamęt i to za nic
Skype to killer i to na skalę globalną. U nas tak szybko zauważony i popularny bo dał szasnsę na tańsze rozmowy (wiele razy podkreślamy iż u nas tak drogo). Sam program jest znakomicie zapisany, zawsze działa, wszędzie działa, (nawet na Palmtopie), a jakość dżwięku jest idealna. Rozmowy przez Internet wraz w wideotransmisją nie są nowością, program NetMeating Microsoftu pozwala na to już od dobrych paru lat, a jednak mimo domyślnej instalacji w każdym Windowsie nie udało mu się niczego zwojować. Rozwój popularności skypa może zwolnić wprowadzenie ryczałtów na rozmowy telefoniczne, o czym TPSA zaczyna myśleć, jednak nie sądzę iż możliwe jest zatrzymanie Skypomani. W najbliższej przyszłości naturalne będzie podawanie skypa zamiast numeru stacjonarnego. Coraz szybsze telefony komórkowe, wraz z WiFi pozwalają na instalację skype, a co za tym idzie automatyczne przełączanie się pomiędzy skype, a tradycyjnymi liniami. Poprzednia osoba wspomniała, iż skype mocno obciąża procesor - tu się zgadzam, ale coraz więcej osób ma szybkie komputery i nie stanowi to problemu wzrostu popularności. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo P2P, to właśnie te sieci są bardziej bezpieczne, dane lecą między rozmócami, a nie do serwera komunikatora i dalej w świat. Oczywiście mówięć iż nie da się tego podsłuchać, ale tak samo można podłuchiwać komórki, a jeszcze łątwiej stacjonarną telefonię.
komuniator :)
No... chociaż na IS da się dać komentarz, bo w Onecie mi wycięli -- dlaczego nikt nie mówi o niebezpiczeństwie Skype? To technologia P2P, która jest niebezpieczna, można podsłuchiwać swobodnie rozmowy, nie mówiąc już o obciążeniu systemu. No ale dopóki onet firmuje Skype, to o tym nie napiszą. A prawda jest taka, że Skype do zabawy owszem tak, ale nie do rozmów tel. i komunikacji. Dobranoc
do stud69 Nie chwal dnia przed zachodem slonca.
co zescie sie tak tego Skype'a uczepili. zwlaszcza osoby(a) spod IP: 217.37.242.86. Dobra cena, bardzo dobra jakosc. Bedzie kto inny z taka oferta, to ludzie zaczna korzystac. Na razie sie nie pojawil, bo Babble na razie konkurencja byc nie moze.
Zgadzam się z Agnieszką, popularność może szybko przeminąc - jest wiele takich programów a powstaja kolejne, po za tym tradycyjne komunikatory tez wprowadzaja takie usługi a warto pamiętac o innych kwestiach wynikajacych z protokolu skypa: Technologia P2P w wersji zastosowanej przez Skype wymaga niekiedy skorzystania tzw. SuperNode przy wykonywaniu połączeń komputer-komputer do przesyłania rozmów lub plików. Czym jest SuperNode? Może nim być komputer każdego użytkownika Skype, na którym jest uruchomiony program i nie znajduje się on za firewallem lub NATem. Powoduje to ograniczenie przepustowości łącza osoby której komputer został SuperNodem, gdyż program Skype uruchomiony u niej zabiera część przepustowości do przesyłania rozmów i plików innych osób. Metoda ta rodzi także wątpliwości co do poufności przesyłanych danych i rozmów, gdyż rozmowa dwóch użytkowników może być przesyłana do trzeciej, zupełnie nieznajomej osoby. Firma, która wypuściła Skype na rynek twierdzi, że wszystkie rozmowy i pliki przesyłane w ten sposób są szyfrowane algorytmem AES, lecz ponieważ protokół Skype nie został nigdy ujawniony, nikt nie jest w stanie zweryfikować tego stwierdzenia.
konkurencja to zdrowe zjawisko, osobiscie nie mam nic przeciwko. Im wiecej takich uslug jakie np. Skype oferuje tym lepiej. Porownujac jednak z innymi rekinami biznesu jak np. Vonage, Packet8, Gossiptel itp w/w Skype wypada srednio. Wystarczy porownac podstawowe cechy uslugi. Mysle, jednak ze im wiecej takich programow , tym lepiej. Kazdy moze wybrac sobie to, co mu odpowiada a nie na zasadzie pol Polski korzysta z jednego operatora. Roznorodnosc musi byc. Moja ocena:2
Tak czy tak-technologie będą sie rozwijać!Ja do rozmów z kolega używam Skype a do pogadania z braciszkiemwole "ineen"-daje lepszy przekaz video.
o czym wy tu wszyscy piszecie :) jak chce pogadugadac to korzystam z Tlenu wlaczonego do GG (dlatego ze ladniejszy), a jak chce porozmawiac to tylko ze Skypa - MSN nawet wysiada w rozmowach glosowych - ostatnio spielismy sie z Tajlandia i Vancouver i w 3 osoby bez najmniejszych problemow rozmawialismy - tego sie nie da na zadnym innym sofcie wykonac. MOim zdaniem ciekawa zagrywka - tak z patriotyzmu lokalnego wymienie oryginal ktory mam od ponad roku na wersje onetu - jak wykrzacza mi funkcjonalnosc bzdetami to wroce do oryginalu. ICQ umarlo z przeladowania swojego czasu, GG zaczyna straszyc ze sie rozrosnie - ja po prostu potrzebuje powalic w klawisze czasami i czasami pogadac :) pozdrawiam wszystkich emocjonalnych ktorzy bawia mnie straszebnie :)
Cytat z opisu: "Mamy nawet tę samą taryfę na rozmowy z 20 krajami, gdzie najczęściej się dzwoni. Międzynarodowa taryfa SkypeOut. Wynosi ona aktualnie 1,7 centa Euro czyli około 7 groszy do ponad 20 krajów. Ale niezależnie od taryfy, telefon do znajomego w sąsiednim bloku kosztuje tyle samo co do Londynu" gdzie indziej pisze 12 gr/min Kpiny jakieś sobie robią, bo dalej w cenniku czytam doładuj konto za 4,70zł a otrzymasz 24 minuty... jak by nie liczyć wychodzi prawie 20 gr za minutę :D W tlenofonie płacę 9 gr. za minutę, czyli skype jest droższe o ponad 200%. Kolejne kretyńskie reklamy, tak jak w sieciach komórkowych
Stud69,to nie kwestia reklamy ,bo daleko mi od tego,lecz prawda.Nie wierzysz to sam sobie zobacz.Ja mowie i to moja opinia ,jesli nie masz nic do powiedzenia to lepiej w takich wypadkach jest milczec niz wychodzic na glupka. A z reklamy to nie sadze zebys mial cos wiecej niz 2+.
agnieszka i Marec... zalosna reklama Babble
I tak naprawdę używanie wielu programów zmusza konkurencje do podnoszenia jakości usług, więc nie poprzestawajcie na jednym :)
Duby smalone pleciecie. Widać, że nie korzystacie z usługi skype-in i nie dzwonicie za granice. GG (podobnie jak TLEN) korzysta z operatora EASYCALL. Faktycznie jest tanio, ale cos za cos. Moze w Polsce to działa w miare ale połaczenia do Ameryki albo do Azji to tragedia. Zależy od pory dnia/nocy. Czasami się rozmawiać nie da ze stacjonarnymi, bo co chwile gubiony jest sygnał. W skypie choć jest droższy, połaczenia działają bez zarzutu. Proponuje sobie sprawdzić. Teraz będę testował BABBLE. Pozdrawiam.
Aha jedno pytanie jeszcze: czy onet wystawi fakturę? Lub inna firma by miec na skypeout rachunki? chodzi mi o odliczenie. Skoro biora kase to i powinnni wystawiac fakture.
mysle, ze zachwyt programem jakim jest Skype bedzie krotkotrwaly. Na rynek wchodza coraz nowsze firmy oferujace bardzo konkurencyjne uslugi. Mysle, ze polski uzytkownik bardzo szybko sie zorientuje i nie bedzie mial ochoty dzielic swego PC z innymi. Ten, kto zna sie na technologii mniej wiecej i zalezy mu na bezpieczenstwie zawartosci swego PC nie bedzie nawet rozwazal kuszacej propozycji jaka neci nas Skype. Osobiscie polecam Babble. Korzystam i mam pewnosc, ze jest to software ktory jest rewolucyjny pod wieloma wzgledami.
kicz i tyle!!! ja uzywam BABBLE !!! i jestem zadowolony bo tansze!!!nie 9 groszy ale 6 !!www.babble.net firma od niedawna, a ile uzytkownikow ;) i ma byc lepsza wersja niedlugo i nawet POlska wersja ___Ha a Skype,ble nie bede uzywal i Tyle....i polska obsluga tam pracuje ,wiele razy z nimi pisalem po polsku...Sa z nim czasem trudnosci ale jest o wiele bezpieczniejszy niz S.
polscy użytkownicy zyskają prawdopodobnie opóźniony dostęp do aktualizacji programu, jeśli onet będzie przygotowywał za każdym razem zmodyfikowane wersje. inną zaletą jest patronat samego portalu onet.pl, którego część internautów nie znosi. na szczeście nikt nie zabroni Polakom sciągać oryginalnych wersji :)
bajer ale forum nie dziala http://skype.onet.pl/4,188,6,1645435,0,0,forum.html 404 :) To a propo's jakosci uslug onetu. Co do samego skype. To onet moglby kupic tego skype i juz. Moze zrobili by wreszcie wersje pod Macintosh'e z 10.2OSX
Do jaro: Najpierw poczytaj sobie w słowniku definicję 'monopolu'.....
nieeeeeeee to nie moze byc prawda. lapy precz od skypa.
jak jeszcze onet dolozy do tego plugin laczacy skypa z gg, ewetulanie z tlenem, to mysle ze taki kombajn moze powaznie zaszkodzic monopolowi gg.