Najlepszy odtwarzacz filmów - AllPlayer 2.2.3

Program umożliwia oglądanie filmów we wszelkich formatach zarejestrowanych w systemie (np. DIVX, AVI, MPG). Potrafi wyświetlać napisy zsynchronizowane z odtwarzanym obrazem, a funkcja "IQ Text" (inteligentne napisy) zapewnia, że zawsze zdążymy przeczytać wszystkie teksty. Nowa wersja oferuje jeszcze więcej funkcji.

Aplikacja sama analizuje długość napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia. Kolejną zaletą programu jest możliwość dołączenia do pliku AVI menu (nie w osobnym, ale w pliku AVI z filmem). Ponadto ALLPlayer w razie potrzeby sam pobiera brakujące kodeki z Internetu.

Co nowego:

Najnowsze wydanie AllPlayer 2.2.3 - interfejs programuKliknij, aby powiększyćNajnowsze wydanie AllPlayer 2.2.3 - interfejs programu- obsługa nowych formatów napisów (np. {y:i} itd.);
- ładniejsze renderowane (wygładzone) napisy (tzw. Antialiasing napisów);
- obsługa nowych rozszerzeń plików (np. *.rmvb);
- możliwość podglądania obrazu z kamery lub dowolnego innego źródła obrazu (np. tunera TV);
- poprawiony błąd uniemożliwiający oglądanie filmów DVD (w bardzo wielu konfiguracjach komputerowych zazwyczaj próba odtworzenia filmu DVD kończyła się błędem ALLPlayera);
- możliwość wyświetlania napisów podczas oglądania filmów DVD;
- czytanie napisów przez lektora podczas oglądania filmów DVD;
- Color Control (ustawianie kolorów, jasności itp) działa na każdym filmie;
- nowy, lepszy pasek postępu i menu w trybie FullScreen;
- nowy sposób pozycjonowania ekranu w trybie FullScreen (opcja SIZING);
- możliwość wyświetlenia na stałe w górnym rogu ekranu: aktualnego czasu, czasu filmu, czasu do końca filmu;
- poprawione powiązanie i "odwiązanie" plików z ALLPlayerem;
- zdarzało się, że po powrocie z trybu FullScreen uciekało okno ALLPlayera - już tak nie jest
Starsza wersja programuKliknij, aby powiększyćStarsza wersja programu- znów działa przycisk "Przyłącz/Rozłącz";
- kliknięcie lub upuszczenie pliku playlisty automatycznie wczytuje ją do programu;
- nowa skórka (lekko odmłodzona);
- łatwiejsze pozycjonowanie napisów na ekranie;
- dodana możliwość "przeliczania klatek filmu" w Edytorze Napisów;
- lepsze odtwarzanie filmów kilkuczęściowych, a także seriali np. w formacie [01x15] itp.
- dodana możliwość wyszukiwania napisów do filmów w serwisie napisy.info (ta opcja będzie jeszcze dość mocno rozbudowywana, ale w tej chwili działa lepiej niż na konkurencyjnych playerach! - bierze pod uwagę dziwne znaki i wyrazy w tytułach itp.)
- inne drobne poprawki.

35 komentarze

Dodaj swój

giga

14-04-2009 15:23

Całkiem sprytny programik. Funkcjonalny i łatwy w obsłudze, również dla tych, którzy z komputerów korzystają sporadycznie, szczególnie dzięki temu, że sam określa jakich kodeków brakuje i łączy wiele funkcji w jednym. Wart polecenia.

haker_sierakow

08-11-2007 13:20

czy będzie mi to dzialać na Vista Home Basic?????????????????????

~`qSh`~

24-06-2007 13:00

Jeżeli ma to byc najlepszy odtwarzacz to chyba wam coś sie ^$&*$&^ w glowach ;P to jest najgorszy odtwarzacz jaki moze być ;/ Zal3d

zjawa

12-03-2007 18:28

tak wogule chlopaki to wersia jest 2.2.0 a nie jak jest napisane 2.2.3 wogule moim zdaniem ten odtwarzacz jest zrypany jak i jego wszystkie wersje ale to oczywiscie moj zdanie ^^ i tak bede sadzil o nim ze to najgorszy a oni pisza ze najlepszy ahah i jescze oszukuja ze to onwa wersja zal.pl

fubar

02-03-2007 04:38

beznadziejny odtwarzacz. problemy z ładowaniem napisów. syf.

pecet

30-06-2005 17:13

Ściągnąłem plik instalacyjny z ftp IDG, zainstalowałem i sprawdziłem we właściwościach programu że to wersja 2.2.0. Co jest? A może numerek to tylko marketing autora? Po drugie irytujące jest usprawnienie przełączania do fullscreen, które przy próbie powrotu do małego rozmiaru powoduje dziwaczny efekt: okno AllPlayera jest małe, ale film jest nadal w trybie pełnoekranowym tyle że "zmieszany" z widokiem pulpitu Windows. Ale to pewnie wina mojej karty od nVidii (bo programista zawsze zwala na sterowniki sprzętu :-). Po trzecie litery w menu ustawień są przeźroczyste i przy odtwarzaniu filmu wszystko staje się nieczytelne. Fajny, ale całkowicie niepraktyczny efekt. Po czwarte usprawnienie dodawania i usuwania powiązań polega na tym, że przy instalacji AllPlayer przejmuje obsługę wszystkich plików multimedialnych, a przy odinstalowaniu USUWA wszystkie typy. Słowem rządzi się jak jakiś MS WMP. Po krótkiej wkurzającej przygodzie wróciłem do AllPlayera 2.0, który nie stara się być kolejnym kombajnem i świetnie nadaje się jako odtwarzacz małych plików w Windows. Do divx i dvd i tak używam mplayera w linuksie - o klasę lepsza jakość obrazu, szybkość i stabilnośc nieporównywalna ze wszystkim co w Windows. @WielebnyK: RivChat to podstawowy komunikator w naszej sieci blokowej. Dowód na to że dobrze wiesz co piszesz.

Wojtek

30-06-2005 00:04

Moim zdaniem jedynym sensownym odtwarzaczem jest Media Player Classic [nie, nie jest od MS :P]. Ma idealnie kompaktowy interfejs oraz masę opcji. W połączeniu z ffdshow, podobnie jak VLC - także nie ma problemó z odtwarzaniem czegokolwiek...

nashaden

29-06-2005 18:58

ilość odtwarzaczy do divx rzeczywiście "przeraża" i podejrzewam, że każdy z dostępnych ma rzesze zarówno przeciwników, jak i zwolenników. sam używaam BSPlayera, a czasem RealOne (DirectVobSub to faktycznie super sprawa - łyka napisy ze wszystkiego i bez problemu podaje je na tv-out). wszystko kwestia gustu. pod FC używam xine...

zebra

29-06-2005 13:14

komisarz czemu masz niewracać, każdy może komentować a ten VLC to wszystko rzeczywiwscie otwiera jak leci

komisarz

29-06-2005 11:55

Ja od dawna używam Allplayera, nie mam z nim żadnych problemów, choć nie zaprzeczam, że jakieś mogą być. Wszak na tym świecie doskonały jestem tylko ja. Zainstalowałem nową wersję i od razu odkryłem małe przekłamania w tym co to niby zostało w niej poprawione - otóż jak uciekał poza ekran przy zejściu z fullscreena, tak i ucieka. Zainstalowałem też Subedita i ten załadował film, ale za ..., nic nie chciał go odpalić. Nie czynię z tego zarzutu, bo zapewne coś tam trzeba zrobić w ustawieniach albo gdzie indziej ale na razie nie mam czasu. Nie jestem fanatycznym zwolennikiem jakiegokolwiek programu dlatego mimo to jeszcze do Subedita wrócę, ale jak ktoś napisał siła przyzwyczajenia jest potężną siłą. A tak w ogóle to przestańmy wreszcie nadużywać angielskiego i zacznijmy posługiwać się naszą piękną mową. Dlaczego program nie nazywa się "wszystkograjek", a drugi "wnapisogrzebaniec"? :) (Przepraszam, przypomniało mi się, że jestem jednak fanatykiem jeśli chodzi o Total Commandera)

szypółka

29-06-2005 11:01

Ja używałem kilkudziesięciu plajerów więc znam się na tym najlepiej. Nic nie pokona VLC Player, kto myśli inaczej niech raczej się zastanowi nad wyjazdem na urlop i odpoczynkiem. Dobre są HydroPlayer i RenegadePlayer. Reszta to raczej szajs, z winampem na czele.

Shrek

29-06-2005 08:40

Lotor - czyżbys był autorem programu ??? Bo ilośc wazeliny pod adresem All Playera poraża. Po drugie nie powiem Ci co mi przypominają teksty: ludzie nie dorośli do naszego systemu, ludzie nie dorośli do naszego produktu, ludzie nie dorośli do nas. Jest to deko żałosne. Jeżeli jedna osoba mówi Ci że jesteś wielbłądem - smiej się, jeżeli 10 popatrz co masz na plecach. Podobnie w wypadku All Playera - niestety to bubel. Nie całkowity bubel - chyba nie ma takich ale program w krórym ilość bugów bije na głowę funkcjonalność. Natomiast tekst iż żeby używac All Playre trzeba ulepszać (???) rozśmieszyłeś mnie na maksa. Oczywiście nie wpadło Ci do głowy iż sporo osób krytukujących All Playera to informatycy, czynni zawodowo ?? W tym jeden Ogr :) Autorowi sugeruje usunięcie bugów, których każda wersja ma coraz więcej, a dopiero później skupieniu się na bopieraniu opłaty za program.Bo póki co coraz więcej osób nawet mając program darmowo kasuje go po 5 minutach i wpisuje na czarną listę bubli, Pozdrowienia dla all czytających

Lutor

29-06-2005 06:47

Przepraszam za pomyłke w adresie strony producenta !!! Oto właściwy link: http://www.marbit.com.pl/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=9

Lutor

29-06-2005 06:44

Ja używam All Playera od kilku lat i jestem z niego bardzo zadowolony, a teksty w stylu ,zawiesza mi się albo pokazują się takie tam rzeczy dla mie są raczej dziecinnymi opisami. Problemu trzeba szukać po swojej stronie bo, albo komp wymaga ulepszenia albo oni się poprostu nie znają i All przytłacza ich ogromem funkcji. Sam używam wersji 2.2.3 od momentu jak tylko pokazała się na stronie producenta www.marbit.pl i nie żałuję nawet grosza wydanego na ten program !!!!!

darek

29-06-2005 00:05

a ja uzywam sobie SubEdit Palyer i działa nie narzekam.... co prawda czasem chce byc za bardzo sprytny i ładuje sam napisy i zle łąduje albo cos mu sie robi z polskimi literkami ale ostatnio autor dodał pare fajnych funkcji... kiedys wgralem All Player i jako nie porwał mnie po chcwili go usunalem ....

tata

28-06-2005 21:49

jakies 2 lata uzywalem allplayera , nie zwracałem juz nawet uwagi na jego "pady" czy jakies dziwne zachowanie okien przy przechodzeniu z fullscreen, a to wszystko z tego powodu ze dobrze czytał teksty. Nagle znalazlem Cole2k Media - Codec Pack V5.52 Advanced - pack kodeków wśród których jest DirecVobSub i Allplayer poszedl w zapomnienie - teraz wystarczy winamp absolutnie do wszystkiego a allplayer użytecznością nie dosięga mu do pięt

Shrek

28-06-2005 21:21

Hmm polecałam zawsze wszystkim ll Playera od kilku miesięcy, ale zaszalałem i mam Crystal Playera i powiem tak Panu All Playerowi podziekuję. Sypie sie jak 70-latka, lubi sie zawieszać jak samobójca na strychu, cholernie grymaśny. Crystal przy all to ideał. Pięknie szybko i elegancko. Jedyny powód dla którego trzymam All Playera na HDD to możliwość czytania przez Agatkę. Poza tym zdecydowanie odradzam, Crystal bije go na głowę. Zreszta spróbujcie sami

henry2010

28-06-2005 18:24

no to ja jestem chyba jakis inny :) bo ciagle uzywam vplayera... a tylko od czasu do czasu, gdy vplayer z czyms sobie nie radzi to wtedy z pomoca przychodzi allplayer :)

kristofer

28-06-2005 17:17

Kochana Redakcjo, bardzo lubię waszą stronę. A teraz do rzeczy ("ad rem" jak mawali starożytni): Wy mówicie, że to wersja 2.2.3 a ja - że 2.2.1. Skóra owszem 2.2.3, ALE po rozpakowaniu instalki i po wejściu do folderu Data jest plik Allplayer.exe, i kiedy prawym przyciskiem myszy dostaję się do właściwości pliku to widzę, że jest napisane: WERSJA PLIKU 2.2.1.0 - no to jak to jest wersja 2.2.3 ? Skóra może jest 2.2.3 ale plik jest 2.2.1 To co? - taka ściema autora programu, który daje TYLKO nową skórę? Dzięki.

Deimos

28-06-2005 15:25

Ja już dawno porzuciłem kiepski format Divx na rzecz DVD i nie mam żadnych problemów z Pover DVD 6 !

zgryźliwy i zniesmaczony

28-06-2005 15:06

Jasne... A przepraszam "najlepszy" to na jakiej podstawie - odczuć autora, który innych odtwarzaczy nie testował? Bo gdyby testował to by stwierdził że pod Win i tak najlepiej działa SubEditPlayer jak już koledzy wspomnieli. A może Ci co robią All Playera znanego mi głównie z nagminnych zwiech to koledzy autora? Coraz gorszy się ten serwis robi...

Pix

28-06-2005 14:29

a czy jest jeszcze jakiś program co podaje jakie filtry DirectX są używane ?? AllPlayera używam tylko dlatego że się przyzwyczaiłem i podaje mi czego w danej chwili używa.

Redakcja

28-06-2005 13:21

Program w naszym serwisie to wersja 2.2.3 - dowodem jest górny obrazek. Materiał nie jest recenzją, tylko informacją o nowej wersji programu - stąd też czerpaliśmy informacje przysłane przez autora AllPlayera. Dodaliśmy nowy obrazek z najnowszej wersji.

kristofer

28-06-2005 13:07

Pisałem wcześniej o powiązaniach z plikami. Dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście Ctrl rozwiązuje problem. Ale nie zmienia to faktu, że po ściąnięciu wersji 2.2.3, okazuje się, że JEST TO WERSJA 2.2.1.

xmaster

28-06-2005 12:42

Autor sie nie spisał, opisuje nam zalety softu i ...daje screena z wersji 1.0 beta 9 gratulacje. Czy nie można było sie pokusic i zainstalowanie programu i chociaż własną recenzję a nie apisaną ze strony projektu?? i na dodatek ten obrazek porażka Panie redaktorze porazka

Luke

28-06-2005 11:37

Cos za i przeciw.. jak gdzies siedze przy kompie i cos naprawiam, proponuje subeditplayera i po zainstalowaniu szybko ludzie sie do niego przekonuja, za wygode. Ale zdazylo mi sie juz ze 2 razy, ze kompy nie chcialy poprawnie pracowac z nim, ale dla scislosci, allplayer ogolnie czesciej sie wysypywal. jeden i drugi jest dobry, po prostu moje subiektywne przyzwyczajenia i odczucia powoduja ze wlasnie subedit jest glownym programem do odtwarzania wszelakich ruchomych obrazkow. Inni tez sie do niego szybko przekonuja...

kitsan

28-06-2005 11:32

Akurat ta wersja ALLPlayera jest wadliwa i podczas uruchamiania programu bardzo często wyskakuje błąd. Bardziej stabilna jest wersja 2.2.2, a najmniej zawodna wersja 2.1 TEST16. "Przebudowanie" całego kodu programu nie okazało sie zbyt korzystne. Na dokładkę licencja na program powoli zmienia się w Adware, w okienku z opcjami będą pojawiać się reklamy zaraz po wejściu w ten obszar.

Nick

28-06-2005 11:32

Ja powiem odwrotnie.Allplayer u mnie chodziła zawsze bardzo stabilnie a Subedit nie bardzo i ogólnie go doinstalowałem.Miał pare niezłych funkcji ale nie aż takick wspaniałych.Poza tym ta wersja Allplayera jest w moim subketywnym odczuciu dużo stabilniejsza od innych.

WielebnyK (.prv.pl)

28-06-2005 11:09

mm, jeszcze raz: .prv.pl postanowiło dzisiaj nie chodzić, więc: http://rivchat.dreamnet.pl/, http://wielebnyk.republika.pl/ Naprawde, nie jestem jakąś lamą, która tylko krytykuje!

SebOLO

28-06-2005 11:08

Całkowicie zgadzam się z Luke... SubEdit-Player w mojej opini bije Allplayera, ma więcej uzytecznych funkcji, jest bardziej przyjazny dla uzytkownika i jeszcze nigdy mi sie nie wysypał w przeciwieństwie do AllPlayera...

WielebnyK (.prv.pl)

28-06-2005 11:06

mm: Zajrzyj z łaski swojej na www.rivchat.prv.pl i www.wielebnyk.prv.pl

Luke

28-06-2005 10:53

wiecie, uzywanie takich programow to jednak glownie kwestia przyzwyczajenia, przyzwyczailem sie kiedys do subeditplayera i.. jak dla mnie calkowicie wystarzjacy i cholernie wygodny w obsludze. polecam.

kristofer

28-06-2005 10:50

Niezła kicha. To samo, co na innych stronach www. :-( Już na którymś z rzędu serwisie jest do pobrania wersja "2.2.3", która po instalacji okazuje się wersją 2.2.1. Brawo! Tylko, że wersję 2.2.1 to już miałem i jak bym wiedział, że to ta sama wersja, to bym tego nie ściągał i nie instalował drugi raz. A co do samego programu: strasznie głupie jest w nim powiązywanie plików z programem: wszystko albo nic! A ja bym chciał prawie wszystki, tzn. np. bez plików .dat - słowem powiązywanie do kitu, i strasznie mnie denerwuje. Poza tym niezły.

mm

28-06-2005 10:46

jest ok nie mam jeszcze najnowszej wersji szkoda że nie ma pod linuxa!!! mplayer i xine jest ok pod linuxem, ale też się zdażają błędy więc trochę pokory Wielebny! Sam coś napisz a potem krytrykuj i udawaj madrego.

WielebnyK (.prv.pl)

28-06-2005 10:13

AllPlayer kojarzy mi się z częstymi błędami dzielenia przez 0 i sporadycznymi wywrotkami. Do AVI/mpg polecam mplayera, do DVD xine.