Nowy Apache HTTPD

Fundacja Apache udostępniła nową wersję najpopularniejszego serwera WWW - Apache HTTPD. Oprócz wielu poprawionych błędów, wersja 2.0.55 przynosi również kilka nowych i ważnych funkcji usprawniających pracę serwera.
Ten darmowy program jest bezwzględnie najpopularniejszym serwerem WWW. Według serwisu Netcraft posiada prawie 70% rynku serwerów webowych, co znaczy, że ponad pięćdziesiąt milionów stron, które wzięto pod uwagę przy sporządzaniu zestawienia, działa na produkcie fundacji Apache.

Wersja 2.0.55 nie jest może przełomem, ale i tak przynosi sporo nowości. Między innymi poprawiono pracę wielowątkową na platformach uniksowych, a także znacznie ulepszono pracę na innych platformach systemowych. Dzięki wprowadzeniu multi-processing modules (MPM) i Apache Portable Runtime (APR), serwer działa szybciej i stabilniej na BeOS, OS/2, czy Windows.

Oprócz tego w nowej wersji znajdziemy:
- wsparcie dla protokołu IPv6;
- natywne wsparcie dla znaków Unicode w systemach Windows 2000 oraz XP;
- możliwość wyświetlania komunikatów o błędach w wielu językach;
- i inne...

Apache HTTPD jest darmowym produktem rozpowszechnianym na zasadach bardzo liberalnej licencji Apache. Jest dostępny na wiele platform systemowych, a w tym na najpopularniejsze - Windows, Linuks, czy MacOS X.

Strona domowa Apache
Tagi: apache, serwer www
Ocena:
Twoja ocena:

Komentarze (5)

pablo

19-10-2005 19:53

@maclav13 dzięki za sprecyzowanie informacji! @Coyote jeśli ktoś tu się czepia to właśnie TY ps. swoją drogą, jak się podaje informacje to powinny być dokładne!

maclav13

19-10-2005 16:32

@Coyote 1) czym innym jest wsparcie, a czym innym obsługa 2) z tekstu nie wynika, w którym miejscu UTF-8 jest obsługiwane, a to jest zasadnicza roznica 3) obsluga bledow w wielu jezykach jest juz od dawna w apache (w wersji 1.3 mozna spokojnie z tego korzystac), tyle ze nigdy nie bylo dodanych przez producenta plikow jezykowych. "natywny" to slowo - kalka , polski odpowiednik to "wbudowany" jesli juz ktos sie czepia ze sie czepiam ;-D

Quapcio

19-10-2005 15:56

jeśli chodzi o mnie to ja widzę zdecydowaną różnicę między wersjami autora i maclava i potem sprawdzę kto ma rację, ale mi się ta wersja z komentarza bardziej podoba :)

Coyote

19-10-2005 11:59

maclav13, a ja myślę, że ty sie po prostu czepiasz. Obydwa sposoby podają dokładnie te same informacje. A że nie jesteśmy wszyscy tacy sami to nikt nie musi pisać tekstów w sposób, który ty uznasz za stosowny. Zreszta nikt nie powiedział, ze twój sposób jest cokolwiek lepszy niż autora. Wg mnie jest dużo gorszy. Pozdro

maclav13

19-10-2005 11:15

ta lista nowosci powinna wygladac tak: - obsługa IPV6 - obsługa nazw plików w UTF-8 w systemach Windows2000 wzwyż - dołączone komunikaty o błędach w wielu językach. Pozdr.

Polecane

PC World z prezentem!

Tak, zamawiam 12 wydań PC World po 14,09 zł każde (zamiast 19,90 zł) od numeru 6/2012.
Dodatkowo program Panda Antyvirus Pro 2012,
chroniący aż 3 komputery, dostanę za darmo.

PC World 6/2012
Nowy numer PC World 6/2011
Razem: 169


  • Z darmową wysyłką
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »

Pobierz bezpłatnego e-booka

20 lat polskiej sieci
Ebook 20 lat polskiej sieci to kompletna charakterystyka polskiego internetu (oraz polskiego internauty). Odpowiadamy na pytanie, jak wygląda nasz kraj na tle bliższych i dalszych europejskich sąsiadów pod względem popularyzacji szerokopasmowych łączy internetowych i rynku mobilnego. Wymieniamy również wady i zalety korzystania z bezpłatnych punktów dostępowych.
Jeśli chcesz otrzymać darmowego e-booka, wpisz swój adres e-mail. Wyślemy Ci go natychmiast!
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie mojego adresu email do celów marketingowych. rozwiń »