50-calowa plazma Samsunga z WiFi

Koreański koncern Samsung zaprezentował nowy telewizor PDP (Plasma Display Panel) o przekątnej ekranu wynoszącej 50 cali. SPD-50P7HDT potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości HD i co ciekawe, wyposażony został w specjalne "centrum AV", czyli urządzenie przekazujące do niego treści ze sprzętu audio-wideo za pomocą transmisji bezprzewodowej.

Samsung SPD-50P7HDT wyposażony został w 50-calowy wyświetlacz, potrafiący wyświetlić obraz w rozdzielczości HD (niestety na razie nie podano o którą "wysoką" rozdzielczość chodzi, nie określono też bliżej żadnych innych parametrów wyświetlania).

Samsung SPD-50P7HDT Samsung SPD-50P7HDT

Nie to jednak wydaje się w nowym telewizorze najważniejsze. Wyposażony on został bowiem w specjalne centrum AV, czyli urządzenie do którego możemy podłączyć jakiekolwiek źródło sygnału wideo (np. odtwarzacz DVD). Komunikacja między centrum AV a telewizorem odbywa się bezprzewodowo, za pośrednictwem protokołu WLAN 802.11a. Producent tłumaczy, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala ono klientom na uniknięcie plątaniny kabli przy telewizorze.

Zobacz również:

Póki co, nowy Samsung SPD-50P7HDT będzie dostępny wyłącznie na rynku koreańskim w cenie ok. 5000 USD.