A-Dock 1.25a

  • pl,

Istnieje wiele programów usprawniających systemowego Docka, a także takich, które z powodzeniem mogą go zastąpić.

Istnieje wiele programów usprawniających systemowego Docka, a także takich, które z powodzeniem mogą go zastąpić.

Dock bowiem mimo niewątpliwych zalet, ma też wiele denerwujących ograniczeń. Można je obejść korzystając z bezpłatnego programu A-Dock, który systemowego Docka nie zastępuje, ale go uzupełnia i robi to nadzwyczaj dobrze. Na początku istniał on jako dodatek do Mac OS-a 9, a potem jako osobny program do OS-a X.

A-Dock, podobnie jak zwykły Dock, pokazuje uruchomione aplikacje, a dodatkowo może pokazywać zainstalowane dyski twarde, dyski sieciowe, tryb Classic oraz Kosz na biurku.

A-Docka można dowolnie skonfigurować, dodając mu tematy kolorystyczne. Program pokazuje dyski i katalogi do dziesięciu poziomów w głąb. Można dzięki niemu zobaczyć zawartość Kosza przed wyrzuceniem naciskając prawy klawisz myszy. Prawy klawisz myszy niewątpliwie się przydaje, ale posiadacze myszy Apple'a muszą włączać te funkcje z klawiszem Ctrl.

Program niejako przypomina stary NowUtilities dla systemów 7/8. Opcja wędrowania po dyskach jest zaletą A-Docka; jest to ciekawe narzędzie, ale to samo można osiągnąć umieszczając skrót do dysku w systemowym Docku.

Inną opcją, choć niektórzy mogą ją uważać tylko za gadżet, są tematy kolorystyczne. Tematy można ściągać z internetowej strony producenta. Wśród wielu różnych każdy coś znajdzie dla siebie, a na pewno urozmaicą one biurko.

Program jest ciekawy, wart obejrzenia, ale stanowi tylko dodatek do systemu. Konkurencyjny, o wiele bardziej zaawansowany DragThing 5 jest już w wersji shareware i daje o wiele więcej opcji.

produkt: A-Dock 1.25a

producent: Jerome Foucher

cena brutto: bezpłatny

konkurenci: LaunchBar, DragThing 5.x

kontakt: http://jerome.foucher.free.fr/ADockX.html

za:

Dodatkowe paletki, tematy kolorystyczne, dostępny bezpłatnie.

przeciw:

Niewiele możliwości w porównaniu z konkurencją.


Zobacz również