AMW P80L

Na polskim rynku pojawiła się kolejna marka tanich odtwarzaczy DVD, wywodzących się z dalekiego wschodu.

Na polskim rynku pojawiła się kolejna marka tanich odtwarzaczy DVD, wywodzących się z dalekiego wschodu.

AMW to po Roninie kolejna marka wprowadzona do Polski przez firmę AB. Urządzenie jest zbudowane wg wzorców innych dalekowschodnich producentów - maksymalnie bogate wyposażenie za minimalną cenę. Często taka strategia kończy się nie najlepiej, o czym przekonuje m.in. przykład Manty. W przypadku AMW o falstarcie nie ma jednak mowy. Odtwarzacz jest jak na swoją cenę wzorowy.

Producent zastosował przetwornik wideo pozwalający na uzyskanie na wyjściu komponentowym obrazu bez przeplotu. Oprócz niego znajdziemy także wyjścia S-Video i kompozyt oraz Scart. Sekcja audio jest zaopatrzona w baterię dekoderów obsługujących takie standardy kodowania, jak Dolby Digital 5.1, DTS 5.1, HDCD oraz MP3. Dźwięk wielokanałowy zapisany na ścieżkach filmowych możemy wypuścić do amplitunera, korzystając z wyjść cyfrowych (optycznego i elektrycznego) lub w postaci zdekodowanej wyjściem analogowym 5.1.

Pilot - Podobnie jak odtwarzacz, wykonany z tworzyw przeciętnej jakości. Ergonomia dobra. Najważniejsze klawisze fosforyzują w ciemności.

Pilot - Podobnie jak odtwarzacz, wykonany z tworzyw przeciętnej jakości. Ergonomia dobra. Najważniejsze klawisze fosforyzują w ciemności.

Konfigurując odtwarzacz, odkryliśmy wadliwe działanie opcji ustawiania wyjścia wideo w menu ekranowym. Nie da się ustawić wyjścia komponentowego. Na szczęście na pilocie znajduje się klawisz P-Scan, który uruchamia bądź wyłącza funkcję progresywnego skanowania. Jego wciśnięcie spowodowało ustawienie złączy komponentowych jako aktywnych. Obraz zdecydowanie najlepszą jakość uzyskuje właśnie na złączach komponentowych. Progresywne skanowanie znacznie podnosi jego jakość. Dopiero wtedy uzyskujemy naprawdę dobrą ostrość i precyzję obrazu. Wyświetlając obraz z innych gniazd, obraz staje się bardziej rozmyty i brakuje nasycenia szczegółów. Menu urządzenia obfituje w przydatne funkcje. Szczególnie jest rozbudowana sekcja audio i wideo. Można zmieniać ostrość, kontrast, jasność, nasycenie barw obrazu. Z kolei procesory dźwięku dają nam dostęp do kilku trybów uprzestrzenniania dźwięku dwukanałowego oraz precyzyjnego skonfigurowania rozmiarów i ustawienia kolumn, przy korzystaniu z wbudowanych dekoderów 5.1. Dźwięk na wyjściach analogowych brzmi przede wszystkim płasko i mało dynamicznie. Wyeksponowano górę, kosztem daleko wycofanej średnicy i prawie nieobecnego basu. Dużo lepszy dźwięk uzyskamy, wysyłając go do zewnętrznych dekoderów złączem cyfrowym (optycznym lub elektrycznym). Bas i średnie tony wrócą na swoje miejsce, a dynamika będzie dużo lepsza niż przy transmisji analogowej.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 450 zł

Dystrybutor AB, http://www.ab.pl

Wymiary 43 x 5,8 x 28 cm

Waga 3,2 kg

Funkcje zoom, odtwarzanie plików MP3, MPEG, JPEG, regulacje obrazu, profile dźwięku, dekodowanie DD 5.1 oraz DTS 5.1, HDCD, progresywne skanowanie

Złącza kompozyt, S-Video, komponent, Euroscart, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, analogowe 5.1, liniowe

Dlaczego

Przyzwoity obraz na wyjściu komponentowym z progresywnym skanowaniem. Dobre wyposażenie, słabe brzmienie z wyjść analogowych.


Zobacz również