Acard - urządzenie kopiujące dyski DVD i CD

Podczas przygotowywania różnego rodzaju prezentacji na płytach CD powstaje zwykle problem szybkiego wykonania kilkuset kopii, by wysłać je do potencjalnych klientów. Dzięki Acardowi mamy problem z głowy.

Podczas przygotowywania różnego rodzaju prezentacji na płytach CD powstaje zwykle problem szybkiego wykonania kilkuset kopii, by wysłać je do potencjalnych klientów. Dzięki Acardowi mamy problem z głowy.

Acard ARS-2021D jest szybką kopiarką płyt DVD i CD. Steruje nią procesor ACHIP ARC780. Korzysta z 8 MB bufora pamięci SDRAM. Wygląda bardzo niepozornie - mała skrzynka o wymiarach 190 x 165 x 285 mm - zawiera dwa wewnętrzne napędy (DVD-ROM i nagrywarkę DVD - komunikujące się ze sobą za pomocą interfejsu IDE), wyświetlacz ciekłokrystaliczny oraz przyciski sterujące.

Po uruchomieniu urządzenie dokonuje testu systemu oraz połączeń, co trwa tylko chwilę. Acard wyświetla komunikat o gotowości do działania. Aby zacząć kopiować płytę, wystarczy załadować ją do górnej szuflady (źródło kopiowania), a załadowany nienagrany nośnik do dolnej szuflady. Po wybraniu opcji kopiowania (przycisk uruchamiający funkcję) urządzenie sprawdza płyty i zaczyna pracę. Po około 4 minutach usłyszymy sygnał do zamiany nagranej płyty na kolejną czystą. Podczas nagrywania na panelu wyświetla się informacja o ilości zapisywanych danych i orientacyjnym czasie zakończenia nagrania.

Można go w dowolny sposób rozbudowywać dodając kolejne kopiarki, by umożliwić kopiowanie kilkunastu płyt. Do Acarda można też podpiąć wewnętrzny dysk IDE, na którym przechowywane są dane do kopiowania. Instrukcja (w wersji angielskiej lub polskiej) informuje, jak można rozbudowywać Acarda, ustawiać kolejność, według której komunikuje się on ze źródłem i nagrywarką. Podana jest też długa lista funkcji, z których rzadko się korzysta, choć bywają przydatne w pewnych ściśle określonych warunkach lub też służą do sterowania urządzeniem.

Kopiarka dysków jest przystosowana do pracy z komputerem, gdzie w większości przygotowywane są mastery do duplikowania płyt.

Acard ARS-2021D na tylnej ściance ma miejsce do umocowania gniazd komunikujących się z komputerem (SCSI), ale w tej wersji nie były one zainstalowane. Miał jedynie wyjście audio (stereofoniczne). Zasilacz jest wbudowany i nie potrzebuje zewnętrznego.

Acard odczytuje i zapisuje następujące formaty płyt CD: CD-ROM,CD-ROM/XA Video CD, CD-I, Photo CD, HFS, CD-Bridge, ISO9660, CD-R, CD-RW; oraz DVD: DVD-RAM/R, DVD-R/RW, DVD+RW/+R.

Produkt: Acard ARS-2021D

Producent: Acard Technology Corp. http://www.acard.com

Cena: 2998 zł + VAT

Dystrybutor: Alstor, http://www.alstor.com.pl

Konkurenci: Bravo Disc Publisher

Kontakt: Alstor, http://www.alstor.com.pl

Za:

Prosty w obsłudze, łatwy w rozbudowie, nie wymaga oprogramowania.

Przeciw:

Urządzenie trochę za drogie, brak wejść na komputer (jest przystosowane do komunikacji z komputerem).


Zobacz również