Acer TravelMate 292ELMi

Nieźle wyposażony notebook Acera w przystępnej cenie jest dobrym pomostem między tanimi komputerami a klasą średnią.

Nieźle wyposażony notebook Acera w przystępnej cenie jest dobrym pomostem między tanimi komputerami a klasą średnią.

TravelMate 292ELMi jest jednym z przedstawicieli rodziny 290E będącej rozwinięciem udanej, taniej linii 290 (patrz test TM291LCi z pojedynku w PCWK 6/04, str. 70). Seria 290E różni się przede wszystkim procesorem - wykorzystano w niej układy Celeron M 1,3 GHz będące nieco mniej wydajną i tańszą odmianą Pentium M.

Testowany model oferuje najbogatszą konfigurację, toteż kosztuje najwięcej z całej rodziny. Jednak wciąż jest to suma niewiele wyższa od cen najdroższych laptopów z kategorii ekonomicznej (do 5 tys. zł) i najniższa w segmencie średniej klasy. Model TM 292ELMi może być ciekawą propozycją dla osób poszukujących najlepszego połączenia obu kategorii, tym bardziej, że wyposażenie notebooka jest naprawdę przyzwoite: 512 MB pamięci, dysk 40 GB, wieloformatowa nagrywarka DVD (nawet z obsługą DVD-RAM), ekran 15 cali 1024x768, WiFi 802.11b/g, IrDA i Windows XP Professional. Całość ma nieduże wymiary, a waży raptem 2,8 kg.

Wydajność tego Acera również mieści się niejako pomiędzy dwoma kategoriami cenowymi: wśród maszyn ekonomicznych TM 292ELMi jest zdecydowanym liderem szybkości i czasu pracy na baterii, wyraźnie dystansując rywali opartych głównie na zwykłych, "biurkowych" Celeronach. Natomiast w porównaniu z laptopami średniej klasy, w których dominuje Pentium M, rezultaty TravelMate'a mieszczą się nieco poniżej przeciętnej. Warto przy tym zauważyć, że dzięki niskiej cenie i dobrej wydajności Acer jest zdecydowanie najbardziej opłacalną inwestycją w obu kategoriach.

Informacje Acer, tel. (22) 6062591, http://www.acer.pl

Cena 5549 zł


Zobacz również