AlleFree.pl - oszczędzaj na Allegro

AlleFree.pl to darmowa usługa internetowa skierowana przede wszystkim do najaktywniejszych użytkowników serwisu Allegro, chcących zaoszczędzić na prowizjach naliczanych z tytułu wystawianych ofert. Pozwala przygotować galerię zdjęć, a następnie zintegrować ją z aukcją wystawioną na Allegro.

Informacje: allefree.pl Cena: bezpłatny Ocena: 8,5

W większości wypadków, gdy sprzedajemy coś w największym polskim serwisie aukcyjnym, ilustrujemy naszą ofertę zdjęciem lub nawet prostą galerią, która ma za zadanie przyciągnąć uwagę klienta i dokładnie zaprezentować towary. Problem w tym, że publikacja w ofercie aukcyjnej więcej niż jednego zdjęcia wiąże się z dodatkową opłatą (0,20 zł za każdy kolejny obrazek o wielkości powyżej 50 KB). Przy wielu prowadzonych aukcjach i szerokim asortymencie sprzedaży takie drobne sumy mogą generować znaczne koszty. Na szczęście można je częściowo zniwelować, wykorzystując alternatywne sposoby tworzenia galerii, takie jak AlleFree.pl.

Pojedyncza galeria może tu zawierać maksymalnie 8 zdjęć, a każde z nich może mieć maksymalną wielkość 2 MB i powinno być zapisane w formacie JPEG, GIF lub PNG.

Zobacz również:

AlleFree.pl

AlleFree.pl

Formularz kreatora pozwala nadać galerii tytuł oraz opcjonalnie zabezpieczyć zdjęcia przed nieuprawnionym kopiowaniem za pomocą znaku wodnego (należy wpisać dowolny tekst, które zostanie następnie w specjalny sposób nałożony na obraz). Ponadto można zdefiniować kolor czcionki (biały, czerwony lub szary) oraz wybrać położenie opisów zdjęć (na środku lub w którymś rogu). Kliknięcie przycisku Dalej generuje odpowiedni kod HTML, który należy wkleić do aukcji, tj. do opisu wystawianego towaru. Warto jeszcze dodać, że usuwając ostatnią linijkę wklejonego kodu, możemy w razie potrzeby przywrócić widok standardowej galerii przygotowanej w formularzu Allegro.

Aby zachować kontrolę nad gotową galerią, tzn. mieć możliwość jej usunięcia w razie potrzeby lub przedłużenia okresu jej aktywności (domyślnie 70 dni), w formularzu kreatora trzeba podać adres skrzynki e-mail. Będą na nią przychodzić przypomnienia o kończącym się terminie aktywności galerii. Każda galeria ma przypisany unikalny kod ID i może być zarządzana przy wykorzystaniu innego adresu e-mail.

Ile można zaoszczędzić? Sporo. Najlepiej przytoczyć tu przykład przygotowany przez autora AlleFree.pl. Sprzedajemy ok. 80 przedmiotów miesięcznie, a w każdej aukcji umieszczamy 6 zdjęć. Nie tracimy czasu na ich zmniejszanie poniżej 200 KB, więc w Allegro musielibyśmy zapłacić za to 96 zł. Korzystając z AlleFree.pl nie zapłacimy nic! Zostanie nam w kieszeni 96 zł - to jest nasz zysk.

Plusy:

  • pozwala zaoszczędzić na opłatach w Allegro
  • łatwa obsługa
  • szczegółowa pomoc

Minusy:

  • brak

Podsumowanie: alternatywna, darmowa forma prezentacji produktów na aukcjach Allegro, pozwalająca sprzedawcom zaoszczędzić pieniądze.


Zobacz również