Angielski w pigułce 3.0

Angielski w pigułce to dobry przykład, jak można efektywnie wykorzystać zasoby językowe gromadzone dla podstawowych aplikacji językowych firmy.

Angielski w pigułce to dobry przykład, jak można efektywnie wykorzystać zasoby językowe gromadzone dla podstawowych aplikacji językowych firmy.

Posiadacz Profesora Henry'ego natychmiast dostrzeże pokrewieństwo Pigułki i sztandarowego programu Edgarda. To "młodszy brat" sławnego Profesora, który zawiera porcję wiedzy językowej przystosowaną do potrzeb osoby początkującej lub takiej, która zamierza szybko powtórzyć podstawowe kwestie gramatyczne i słownictwo przed zagranicznym wyjazdem. Angielski w pigułce jest też dobrym repetytorium dla tzw. false beginners, czyli osób, które kiedyś uczyły się języka, ale już sporo zapomniały.

Tematy najważniejsze

Program zawiera 16 grup tematycznych, np. Człowiek, Praca, Zakupy, Jedzenie czy Szkoła. W każdym dziale znajdują się: dialog, prezentacje, lista potrzebnych słówek, zdania i wiele rozmaitych ćwiczeń - wszystkim towarzyszą oczywiście nagrania. Oprócz tego w dowolnej chwili można sobie przypomnieć podstawowe zagadnienia gramatyczne oraz sięgnąć do tematycznie zorganizowanego słownika.

Autorzy zwracają uwagę na rozwijanie sprawności językowych związanych z codzienną komunikacją - rozumienie ze słuchu i wymowa. Ćwiczenia są dość różnorodne i wymuszają aktywne podejście do nauki języka. Mimo elementarnego charakteru materiału językowego jest to repetytorium dla starszych uczniów i osób dorosłych.

Kropla dziegciu

Jeśli coś można programowi zarzucić, to może zbyt małą porcję słownictwa - zaledwie ok. 1000 jednostek leksykalnych. Przydałoby się go ze dwa razy więcej, przynajmniej w słownikach tematycznych, co nie wymaga nawet specjalnych zabiegów, gdyż jest brane z bazy Profesora Henry'ego. Znane słowniczki Edgarda są dobrym materiałem ćwiczeniowym, choć akurat w przeciwieństwie do Profesora Henry'ego, nie ma tutaj żadnego narzędzia do powtórek.

Zaletą programu jest niewątpliwie bardzo niska cena oraz minimalne wymagania sprzętowe.

Producent Edgard Multimedia

Informacje: http://www.edgard.com.pl

Cena: 39 zł


Zobacz również