Antec Aria

Niewielka obudowa z mocnym zasilaczem idealnie nadaje się do cichego biurkowca.

Niewielka obudowa z mocnym zasilaczem idealnie nadaje się do cichego biurkowca.

Szkielet obudowy wykonano z aluminium, dzięki czemu zachowuje odpowiednią sztywność i lekkość. Przedni panel, wykonany z plastiku o wysokim połysku, dodatkowo wyposażono w czytnik kart pamięci (osiem formatów) i dwa wyprowadzone złącza USB, FireWire i audio.

Liczy się wnętrze

Chcąc się dostać do środka obudowy, wystarczy odkręcić jedną śrubkę i zdjąć górny panel (boczne się wysuwają). W środku znajdziesz akurat tyle miejsca, aby umieścić płytę główną w standardzie MicroATX. Przed włożeniem płyty głównej trzeba wyciągnąć ruszt mocujący napęd optyczny i twarde dyski (dla większej wygody możesz również wyciągnąć zasilacz, choć nie jest to konieczne). Niestety, z uwagi na niski profil obudowy nie można zastosować zbyt wysokiego zestawu chłodzącego procesor, bo uniemożliwiłoby to prawidłowe przymocowanie zasilacza.

Dzięki dołączanemu do obudowy zasilaczowi (300 W) nie musisz się martwić niedostatkiem mocy, nawet stosując najwydajniejszy procesor. Niestety, mogą być problemy z odpowiednim chłodzeniem, jeżeli zechcesz zastosować dodatkową wydajną kartę graficzną (niewiele pomaga dołączany do obudowy dodatkowy wentylator, montowany na tylnym śledziu). Z pewnością rozwiązaniem byłoby zamontowanie w panelu bocznym dodatkowego wentylatora i otworów wentylacyjnych, niestety producent nie przewiduje takiej możliwości. Przyznać należy jednak, że nie jest to obudowa opracowana do wydajnego komputera do gier, ale raczej wydajnej i cichej maszyny do pracy.

Informacje Tech 4U

tel. (22) 8235898

http://www.tech4u.pl

Cena 646 zł


Zobacz również