ArtixScan 2020

Płaski skaner do zastosowań profesjonalnych. Skanuje w trybie 12-bitowym na kolor, do formatu A3, przy maksymalnej optycznej rozdzielczości 2000 x 2000 dpi.

Płaski skaner do zastosowań profesjonalnych. Skanuje w trybie 12-bitowym na kolor, do formatu A3, przy maksymalnej optycznej rozdzielczości 2000 x 2000 dpi.

Przystosowany jest do skanowania materiałów refleksyjnych i transparentnych. Urządzenie dość ciche i szybkie Đ osiąga niezłe rezultaty już przy pierwszym wskanowaniu. Skan jest kolorystycznie bardzo zbliżony do oryginału bez wstępnej obróbki. Dołączone do skanera oprogramowanie Silverfast i ScanWizard pozwala na kontrolę obrazu. Zoom w programie Silverfast jest dokładny i umożliwia optymalizacje już w trybie Preview. Mniej doświadczeni operatorzy mogą skorzystać z automatycznej kalibracji. Godne uwagi jest zastosowanie systemu EDIT (Emulsion Direct Imaging Technology), który dba o ostrość obrazu i zapobiega efektom Newtona oraz refleksom świetlnym, powstającym pomiędzy szkłem skanera a skanowanym materiałem. ArtixScan wykorzystuje wbudowaną kieszeń do skanowania materiałów transparentnych. Pozwala ona na skanowanie materiału w dołączonych do kompletu ramkach.

Niewygodne mogą się okazać duże gabaryty (735 x 494 x 239) i waga skanera (26 kg), ale dają stabilność podczas procesu skanowania. Szkoda że skaner możemy podłączyć tylko przez port SCSI. W nowych Macach niemożliwe jest bezpośrednie podłączenie z powodu braku tego interfejsu. Użytkownicy PC mogą skorzystać z dołączonej w pakiecie karty SCSI, która nie działa z Macintoshem.


Zobacz również