Atlantis II

Klasyczna gra i znany interfejs.

Klasyczna gra i znany interfejs.

Atlantis II
Atlantis 2 jest kontynuacją gry Atlantis: The Lost Tales. W pierwszej części przenosiłeś się do mitycznej Atlantydy, ratowałeś królową i wyjaśniałeś zagadkę ciemnej strony mocy. W Atlantis 2 znów masz do czynienia z nadprzyrodzoną siłą. Na niebie pojawia się gwiazda wywołująca dziwne zjawiska. Twoim zadaniem jest przywrócić światu harmonię. Przenosisz się do Chin, na półwysep Jukatan, do celtyckiej Irlandii oraz do mitycznej krainy, gdzie znajdujesz ostateczne rozwiązanie zagadki. Zaletą gry jest opcja przenoszenia się między lokacjami. Gdy gdzieś utykasz, możesz skorzystać z miejsc łączących światy, dzięki którym wracasz do początkowej lokacji i kontynuujesz przygodę w innej scenerii.

A latka lecą...

Choć minęły już ponad trzy lata, gra prezentuje się ładnie. Akcję obserwujesz oczami bohatera i jeśli chcesz, obracasz się o 360 stopni. Pomiędzy kolejnymi lokacjami przechodzisz skokowo. Muzyka jest przyjemna i pomaga wczuć się w klimat różnych kultur. Głosy aktorów zostały dobrze podłożone.

Atlantis 2 polecamy fanom gier przygodowych, gdyż gra ma ciekawą fabułę i nastrój, co w przygodówkach jest najważniejsze.


Zobacz również