Bandridge PGV7392

Ferrytowe tłumiki zabezpieczają kabel przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Ferrytowe tłumiki zabezpieczają kabel przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Miesiąc temu testowaliśmy najlepszy model Scart holenderskiego Bandrige'a. Tym razem przyszła kolej na model z dolnej półki. PGV7392 ma być pierwszym krokiem dla początkującego wideofila w świat bardziej zaawansowanych produktów. Nadaje się do tego znakomicie. Po pierwsze, solidne, odlewane z dobrego plastiku wtyczki.

Elementy metalowe pokryto 24-karatowym złotem w celu poprawy kontaktu i lepszego przewodnictwa sygnału. Głównym przewodnikiem jest miedź beztlenowa o czystości 99,96%. Scarty tej firmy z górnej półki zawierają równie czysty przewodnik, jednak są jeszcze lepiej ekranowane. Tani Bandridge jest chroniony przed wpływem zakłóceń solidną osłoną PCV. W stosunku do modelu, który testowaliśmy miesiąc temu, tańszy model cechuje nieco słabsze oddanie detali.

Obraz jest rysowany grubszą kreską, lecz barwy są nadal wspaniale definiowane. To i brak zniekształceń obrazu, typowych dla przewodów "gratisowych", najbardziej odróżniają markowy przewód od tzw. kabla do lampki. Warto chyba w cenie dwukrotnej wycieczki do kina wyposażyć swój zestaw w solidny, dobry jakościowo Scart.

Informacje

Typ kabel Scart

Cena 113 zł

Dystrybutor Konsbud Audio, http://www.konsbud-audio.com.pl

Długość 1,5 m

Złącza solidne pozłacane, tłumiki ferrytowe


Zobacz również