Benq 6550T

  • kj,

To jeden z najlepszych skanerów w ofercie Benqa. Skanuje z rozdzielczością 1200 x 2400 dpi w 48-bitowej głębi kolorów.

To jeden z najlepszych skanerów w ofercie Benqa. Skanuje z rozdzielczością 1200 x 2400 dpi w 48-bitowej głębi kolorów.

Sterowniki do skanera Benq 6550T są prawdziwym majstersztykiem - trudno znaleźć bardziej przejrzyste. Wszystkie potrzebne funkcje są dostępne z głównego okna, a ich podfunkcje są logicznie zhierarchizowane. Praktycznie od razu po uruchomieniu można korzystać ze wszystkich funkcji skanera.

W głównym panelu sterowniki umożliwiają wybór trybu skanowania, rozdzielczości, wynikowego formatu oraz rozdzielczości odrastrowywania (descreening). Odrastrowywanie jest dostępne na trzech tradycyjnych poziomach: newspaper (85 lpi), magazine (175 lpi) oraz art magazine (200 lpi). Jakość tej operacji jest bardzo dobra, po odrastrowaniu pozostaje tylko niewielki ślad po rastrze.

Benq 6550T

Benq 6550T

Zaraz po uruchomieniu sterowników jest wykonywany skan podglądowy, a następnie jest on analizowany. Potem sterowniki od razu wykonują rozjaśnienie obrazu i podbijają jego barwy. Funkcja ta jest przydatna szczególnie dla początkujących.

W większości przypadków jednak dodają zbyt dużo czerwonego koloru, co bez problemu można ręcznie skorygować. Ogólna jakość i ostrość skanowania jest bardzo dobra.

W interesujący sposób producent rozwiązał skanowanie materiałów przezroczystych. Zamiast tradycyjnie wbudować dodatkową lampę w górną pokrywę skanera, dołączył specjalną przystawkę z miniaturową lampą, służącą wyłącznie do skanowania slajdów i filmów 35 mm. Rozwiązanie ciekawe, ale jakość skanowania generalnie nie do zaakceptowania.

Produkt: 6550T

Producent: Benq, http://www.benq.pl

Cena: 490 zł

Konkurenci: Canon, Epson, HP, Mustek

Kontakt: Connect, http://www.connect.pl

Za:

Bardzo dobra jakość skanowania, przejrzyste sterowniki.

Przeciw:

Słaba jakość skanowania materiałów przezroczystych.


Zobacz również