Canon Powershot A80

Zwycięzca w kategorii między 1500 a 2500 zł. Obrotowy wyświetlacz to strzał w dziesiątkę.

Zwycięzca w kategorii między 1500 a 2500 zł. Obrotowy wyświetlacz to strzał w dziesiątkę.

Cenowo aparat ten mieści się prawie w środku przedziału: od 1500 do 2500 zł. Trzeba przyznać, że za swoją cenę oferuje zadziwiająco dużo możliwości. Jeśli od aparatu oczekujemy tylko dobrych zdjęć, to mamy mnóstwo programów tematycznych, m.in. portret, zdjęcia nocne, sport. Jeśli lubimy podłubać, to mamy priorytet czasu, przysłony, program i tryb manualny. Wszystko wybieramy wygodnym pokrętłem na szczycie aparatu.

Znakomitym pomysłem jest wyświetlacz na przegubowym ramieniu, rodem z serii G. Niestety, jest dość mały, ale cóż - nie wymagajmy zbyt wiele za te pieniądze. Aparat w ogóle jest dość mały. Osoby z większymi dłońmi będą miały kłopoty z pewnym trzymaniem tego aparatu. Ale nie ma co rozpaczać - akurat małe rozmiary to bardziej zaleta niż wada.

Co ciekawsze, aparat całkiem nieźle udaje kopciuszka. Gdy bierzemy go do ręki, to nie wygląda na urządzenie, które robi aż tak dobre zdjęcia. To charakterystyczne dla całej serii A.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że można zasilać go paluszkami AA (R6) lub akumulatorami tej wielkości - to bardzo wygodne, zwłaszcza jak zabraknie nam prądu w środku pasjonującej wycieczki. Zapas energii można uzupełnić w kiosku z gazetami.

Plusy:

- wyświetlacz LCD na przegubie

- zasilanie bateriami lub akumulatorami AA (R6)

- dobra jakość zdjęć

Minusy:

- stosunkowo mały wyświetlacz

Informacje: http://www.canon.pl

Cena: 2099 zł


Zobacz również