Corsairs

Piraci w stylu retro.

Piraci w stylu retro.

Fani gier komputerowych lubiący historie o wilkach morskich zapewne pamiętają takie gry, jak Pirates! albo Pirates! Gold. Ponad trzy lata temu firma Microids wypuściła na rynek nowy produkt, nawiązujący do znakomitych prekursorek. Corsairs jest strategią czasu rzeczywistego, opowiadającą o przygodach korsarzy na Morzu Karaibskim. Zaciągasz się na służbę u króla Anglii albo Francji. Dla obu stron przygotowano po 12 misji.

Pirackie życie

Corsairs
Pierwszy statek otrzymujesz od króla za darmo. Od tej chwili wykonujesz różne zlecenia. Musisz się zorientować, które szlaki handlowe przynoszą największe profity. Wypełniasz też dodatkowe zadania, które zlecają ci gubernatorzy. Często także rozbudowujesz porty. Każde ulepszenie zwiększa obronność miasta, a nowocześniejsze okręty pozwolą ci uzyskać przewagę techniczną nad przeciwnikiem. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym. W czasie walki widzisz manewrujące okręty i efektowne wybuchy. Niestety, sterowanie jest niewygodne.

Jeżeli lubisz historie o piratach, polecamy ci Corsairs, abyś nie nudził się, czekając na Sea Dogs 2. W innym wypadku znajdziesz mnóstwo lepszych gier.


Zobacz również