DRAW 4

Na targach CeBiT 2001, angielska firma greenstreet Software przedstawiła DRAW 4 - swój najnowszy program graficzny przeznaczony na rynek SOHO, a więc do domu i małego biura.

Na targach CeBiT 2001, angielska firma greenstreet Software przedstawiła DRAW 4 - swój najnowszy program graficzny przeznaczony na rynek SOHO, a więc do domu i małego biura.

Szeroki zakres zastosowań programu do rysunku i wektorowej grafiki ilustracyjnej niemal dowolnego rodzaju, jakość narzędzi, łatwość obsługi oraz wyjątkowo niska cena (ok. 70 DM) sprawiają, że również na kontynencie program ma szanse być tak powszechnie wykorzystywany jak w Wielkiej Brytanii. W DRAW 4 wszystko robi się łatwo, bowiem niemal do wszystkiego program proponuje albo kreator layoutu, albo pilota stylu, albo kontekstowo dostępne narzędzia, które są intuicyjnie oznaczone, podobnie zresztą jak cały interfejs użytkownika.

Praca nawet na 200 warstwach! Oczywiście na indywidualnych obiektach złożonego rysunku. Nakładanie tekstu na krzywe, narzędzia do perspektywy i opcje przestrzennego wyciągania obiektu do 3D z daną elewacją, ręczne pismo w opcji Calligraphic obsługującej czułe na nacisk tablety, separacja czterech barw to tylko niektóre z ciekawszych cech DRAW 4.

Ponadto program oferuje obsługę wielu jednocześnie otwartych dokumentów, wielopoziomowe UnDo (Cofnij), mieszanie obrazów, zniekształcenia obwiedni kształtów, inteligentne narzędzie wydobywania kształtu w bitmapie, eksport do PageMakera, Ventury, Worda, PowerPointa przez OLE2 oraz obsługę PANTONE. Jego zalet dopełniają: Snippets - bogata biblioteka ponad 300 gotowych obiektów powszechnego zastosowania, dodatkowa biblioteka ponad 1000 klipartów wektorowych oraz 50 predefiniowanych układów rozmaitych projektów graficznych: od wizytówki i zaproszenia przez logo, ilustrację aż po plakat.

Informacje: greenstreet Software, www.gstsoft.com


Zobacz również